آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

طراحی سایت

..آموزش افزودن کپتچا به وردپرس..
طراحی سایت

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

امروز آموزش افزودن کپتچا به وردپرس را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . دلیل این توضیح را نیز در ادامه به شما عزیزان خواهیم گفت . اگر در ابتدا در مورد کپتچا بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم کپتچا برنامه کامپیوتری است برای تشخیص کاربران انسانی و روبات های کامپیوتری .

چرا کپتچا لازم است ؟

در ابتدا توضیح دادیم که کپتچا چیست و به چه دردی میخورد . دلیل الزام استفاده از کپتچا بخاطر سادگی بیش از حد فرم ثبت نام و ورود وردپرس میباشد . فرم هایی که حداقل ۲ فیلد و حداکثر ۵ فیلد دارد . همین باعث میشود تا اسپمرها از این راحتی سوء استفاده کرده و سایت شما را دچار حمله قرار داده و یا کاربران جعلی زیادی در سایت شما ثبت نام کنند .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس با افزونه

برای افزودن کپتچا به وردپرس میتوانید از افزونه های رایگان معتبر استفاده کنید . یکی از این افزونه ها Advanced noCAPTCHA & reCAPTCHA (v2 & V3) میباشد . در این افزونه شما امکان استفاده از انواع مختلف کپتچا نسخه ۲و ۳ گوگل را خواهید داشت . پس از نصب افزونه از منو تنظیمات گزینه ای به نام Advanced noCAPTCHA & Invisible CAPTCHA قابل کلیک کردن است و میتوانید وارد صفحه تنظیمات افزونه خود شوید .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس
آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید دو فیلد Site Key و Secret Key جهت نمایش کپتچا الزامی است . برای دریافت این دو مقدار باید به سایت reCAPTCHA مراجعه کنید . پس از مراجعه به سایت با چیزی مشابه تصویر زیر رو به رو خواهید شد . کافیست بر روی گزینه Admin Console کلیک کنید .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

در مرحله بعد شما لازم است تا نوع و نسخه کپتچای مورد نیاز خود را انتخاب کنید . هر کدام از مدلهای موجود کپتچا حالت خاص خود را دارد .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس
آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

به طور مثال ما نسخه ۲ را انتخاب کرده ایم . البته همانطور که گفتیم هر دو نسخه ۲ و ۳ توسط این افزونه پشتیبانی میشود و شما نگرانی از بابت ناسازگاری نخواهید داشت . پس از این مرحله باید نام دامنه سایت خود را وارد کنید . زیرا کد تولید شده گوگل برای شما بر اساس دامنه میباشد و بر روی دامنه دیگر قابل استفاده نخواهد بود .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

در نهایت کاری که باید کنید این است که توافقنامه گوگل را بپذیرید . برای این کار کافیست تیک گزینه Accept the reCAPTCHA Terms of Service را فعال کنید . با کلیک بر روی دکمه Submit دو فیلد مورد نیاز را خواهید دید .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

دو فیلد داده شده را کپی کنید .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

حال به سایت وردپرسی خود و صفحه تنظیمات افزونه مراجعه کرده و در ابتدا نسخه افزونه خود را مشخص کنید . سپس دو فیلد تولید شده را در جای خود قرار دهید . توجه کنید دو فیلد در جای خود قرار گیرد . اگر فیلدها را جا به جا کپی کنید کپتچا نمایش داده نخواهد شد .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

در مرحله بعد باید انتخاب کنید این کپتچا را برای چه فرم ها و صفحاتی لازم دارید . بیشترین نیاز در صفحه ثبت نام و ورود کاربری و همچنین صفحه ثبت نظر میباشد .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

پس از ذخیره میتوانید به سایت خود مراجعه و نتیجه را مشاهده کنید .

آموزش افزودن کپتچا به وردپرس
آموزش افزودن کپتچا به وردپرس

به همین سادگی و به همین خوشمزگی ! شما میتوانید کپتچا را به سایت خود اضافه کرده و تا حدودی شر مزاحمان را از سر سایت خود کم کنید . کپتچا چیزی الزامی و عنصر جدانشدنی از سایت شما میباشد . پیشنهاد من به شما این است برای سایت خود از کپتچا استفاده کنید . امیدوارم از مطلب آموزشی امروز استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

114
20 مهر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398