آموزش غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس

طراحی سایت

..آموزش غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس..
طراحی سایت

آموزش غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس

همانطور که احتمالا مطلع هستید ، وردپرس به صورت خودکار در صورت انتشار نسخه جدید خود را به روز میکند . بعضی اوقات این به روز رسانی شامل افزونه های نصب شده بر روی سایتتان نیز میشود . جدا از اینکه این به روز رسانی ها برای سایت شما مفید میباشد ، شانس اندکی نیز وجود دارد که باعث شود سایت شما دچار مشکل شود و یا بعضا از دسترس خارج شود . به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا آموزش غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس را برای شما عزیزان آماده کنیم .

چرا به روز رسانی خودکار ؟

دلیل به روز رسانی خودکار وردپرس تنها به خاطر مسائل امنیتی و افزایش امنیت سایت شما میباشد . بعضی اوقات پس از به روز رسانی رخ داده شده باید قالب و یا افزونه شما نیز به روز شوند تا مشکلات ناهماهنگی با نسخه جدید وردپرس رفع شود . اما در همین مدت زمانی که قرار است نسخه جدید قالب و افزونه شما منتشر شود ، ممکن است دو الی سه روز به طول بیانجامد . در این حالت و در صورتی که سایت شما به صورت خودکار به روز شده باشد ، سایت شما ممکن است با مشکل مواجه شده و حتی از دسترس کاربران خارج شود . همین قطعی چند روزه میتواند ضرر جبران ناپذیری به آمار سایت شما بزند .

حال فرض کنید که شما در مسافرت هستید و چند روزی امکان بررسی سایت خود را ندارید . در این حالت اگر شما همکار آنلاینی برای بررسی سایت خود نداشته باشید ، کار از آنچه که فکرش را میکردید سخت تر خواهد شد . ممکن است نیاز به برگرداندن نسخه پشتیبان سایت خود را داشته باشید و ممکن است بکآپ جدیدی از سایتتان در دسترس نباشد .

برای غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار در وردپرس میتوانید به دو صورت این کار را انجام دهید :

  • ۱- غیر فعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس با افزونه
  • ۲- غیر فعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس بدون افزونه

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس با افزونه

بهترین و ساده ترین کار در این حالت این است که افزونه Easy Updates Manager را نصب و فعال کنید . پس از نصب و فعال سازی افزونه تنظیمات آن از طریق منو پیشخوان و گزینه تنظیمات بروز رسانی قابل مشاهده خواهد بود .

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس با افزونه

در بخش تنظیمات افزونه شما به راحتی میتوانید به روز رسانی ها را برای یک بخش خاص غیرفعال و یا فعال کنید . همچنین میتوانید به راحتی و به صورت دستی به روز رسانی را انجام دهید .

با انتخاب گزینه Disable all updates میتوانید تمامی آپدیت ها را غیرفعال کرده و با گزینه Enable All updates برعکس گزینه قبلی یعنی تمامی آپدیت ها را فعال کنید . با اسکرول کردن صفحه به سمت پایین میتوانید تنظیمات بروز رسانی خودکار افزونه ها ، قالب ها و یا هسته وردپرس را انجام دهید .

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس با افزونه

لازم به ذکر است که این افزونه گزارشات مربوط به بروز رسانی ها را در خود ثبت کرده که شما میتوانید با مراجعه به زبانه Log آنها را مشاهده کنید .

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس با افزونه

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس بدون افزونه

در صورتی که نمیخواهید سایت خود را با نصب افزونه های متفرقه سنگین کنید میتوانید با چند خط کد این کار را انجام دهید . برای غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار وردپرس میتوانید کد زیر را درون فایل wp-config.php قرار دهید .

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

این کد تمامی بروز رسانی های خودکار وردپرس را غیرفعال میکند . اگر شما میخواهید بروز رسانی های اصلی وردپرس را داشته باشید ، اما نمیخواهید افزونه ها و یا قالب شما به روز شود میتوانید از کدهای زیر در فایل functions.php استفاده کنید .

برای غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار افزونه ها از کد زیر استفاده کنید :

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

برای غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار قالب از کد زیر استفاده کنید :

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

خب شما در این آموزش یاد گرفتید که به دو صورت با افزونه و بدون افزونه چگونه بروز رسانی خودکار وردپرس را غیرفعال کنید . اما آیا باید این کار را انجام دهید ؟ این سئوالی است که ممکن است در هنگام خواندن این مقاله از خود بپرسید و ممکن است جواب شما به این سئوال متفاوت تر از شخص دیگر باشد . به روز رسانی خودکار وردپرس مزایا و معایب خاص خود را دارد .

یکی از مزایای مهم آن بحث امنیت سایت شما میباشد که با انتشار نسخه های جدید راه های نفوذ به سایت تنگ تر و تنگ تر خواهد شد . در صورتی که این بروز رسانی بر سایت شما فعال باشد ، شما دیگر نگرانی از بابت به روز رسانی و بررسی روزانه برای وجود نسخه جدید در سایت خود را نخواهید داشت . اگر شما سایت های زیادی داشته باشید ، دیگر نگرانی این را نخواهید داشت که برای تک تک سایت های خود نسخه به روز وردپرس را اعمال کنید و همین کار باعث صرفه جویی در زمان شما نیز خواهد شد .

اما اگر در مورد معایب بروز رسانی بخواهیم صحبت کنیم میتوان گفت که هر به روز رسانی میتواند سایت شما را دچار مشکل کرده و آن را از دسترس کاربران بازدیدکننده شما خارج کند . بعضی مواقع شما فایل های هسته وردپرس را تغییر داده اید و همین به روز رسانی باعث میشود فایل ها مجددا بازنویسی شده و تغییرات شما حذف گردد .

نتیجه گیری

با این تفاسیر غیرفعال کردن و یا فعال کردن بروز رسانی خودکار با خود شماست ولی چیزی که مهم است این است که سعی کنید از سایت خود نسخه پشتیبان در اختیار داشته باشید تا بعدا دچار مشکل نشوید .

خوشحالیم که در این آموزش نیز با ما همراه بودیم . باعث افتخار ماست که نظرات و مشکلات خود را با ما در انتهای همین مطلب در میان بگذارید . همچنین لینک دانلود افزونه معرفی شده در این مطلب در پایان همین نوشته در اختیار شما قرار گرفته است که میتوانید از آن استفاده کنید .

128
18 خرداد 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398