آموزش محتوا نویسی: 0 تا 100 Content writing

سئو

..آموزش محتوا نویسی: 0 تا 100 Content writing..
سئو

آموزش محتوا نویسی: 0 تا 100 Content writing

کلمات می توانند برای کسب و کار شما جادو کنند. محتوا نویسی و تولید محتوای با کیفیت در دیجیتال مارکتینگ قدرت فراوانی دارد

بله من می توانم بنویسم! این اولین احساسی است که اگر می خواهید نویسنده شوید باید داشته باشید. صرف نظر از توانایی نوشتن فعلی شما، اگر این احساس را داشته باشید مطمئن باشید که می توانید متن را بنویسید. اگر مطمئن هستید که می خواهید نویسنده شوید این مقاله می تواند کمکی عالی برای شما باشد.

نوشتن یک مهارت است که در همه زمینه های زندگی مورد نیاز است. مانند سایر مهارت ها، برای نوشتن شما نیز نیاز دارید که برای تسلط بر آن تمرین کنید. آموزش درست تمام چیزی است که شما برای دستیابی به مهارت های نوشتن لازم دارید. در این مقاله نوع مناسبی از آموزش را برای شما فراهم می کند تا کار خود را در زمینه نوشتن مطالب شروع کنید و آموزش نوشتن محتوا را بیاموزید. این مقاله به شما کمک می کند تا دانش و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک نویسنده محتوای موثر را به دست بیاورید.

زمانی که عبارت “نویسندگان محتوا” را در لینکدین جستجو می کنید، قرار است که با محدوده گسترده ای از متخصصین در این زمینه روبرو شوید. به عنوان مثال، می بینید که بعضی از نویسندگان محتوا متن های شبکه های اجتماعی را برای بیزینس های کوچک می نویسند، در حالی که بعضی دیگر متون بلندتری را برای برندهای بیمه منتشر می کنند.

شما همچنین می بینید که بعضی از نویسندگان محتوا، محتواهای طولانی ویرایشی را برای مجلات پر زرق و برق می نویسند، در حالی که بعضی دیگر متون کارآفرین طور را برای محتواهای برندسازی شده خود مانند پادکست ها و ویدیوها می نویسند. پس قضیه از چه قرار است؟ آیا بعضی از آن ها در حال دروغ گفتن هستند؟

اتفاقاً همه حقیقت را می گویند. نوشتن محتوا می توانند مدل های مختلفی داشته باشد، اما به طور کلی، همه چیز به تولید محتوا برای فرمت های دیجیتال و (حداقل تا جایی که به ما مربوط است) اهداف بازاریابی ختم می شود. در این مقاله با هم می بینیم که نوشتن محتوا چگونه است و همچنین با هم به نکاتی که می توانند محتوای شما را یک سطح بالاتر ببرند نگاهی می اندازیم. علاوه بر این مثال هایی از محتواهای فوق العاده با کیفیت را با هم مرور خواهیم کرد.

محتوا نویسی Content Writing چیست؟

Content Writing پروسه نوشتن، ویرایش و منتشر کردن محتوا در یک فرمت دیجیتال است. این محتوا می تواند شامل پست های بلاگ، ویدیو یا متن پادکست، کتاب الکترونیکی یا برگه سفید، متن خبرگذاری، توضیحات دسته بندی محصول، صفحه فرود یا متن شبکه های اجتماعی و … باشد.

به زبان ساده، نویسندگان محتوا داستان سرایان برند خود هستند. آن ها پیام های پرمعنا، کمک کننده و اطلاع دهنده را برای الهام بخشیدن و مجاب کردن مخاطبان به انجام یک عمل یک در نهایت فروش می باشد مخابره می کنند. امروزه تولید محتوا یک جزء حیاتی از استراتژی بازاریابی اکثر بیزینس هاست، در واقع تا سال 2020، 70 درصد از بازاریابان به صورت فعال روی بازاریابی محتوایی سرمایه گذاری می کنند. این موضوع بدین معنیست که نقش نویسنده محتوا بیشتر از هر زمان دیگری تقاضا دارد. اگرچه ک این نقش با توجه به نیازهای بیزینس و صنعت متفاوت می باشد.

به عنوان مثال، بعضی از بیزینس ها ممکن است سرمایه گذاری های سنگینی را روی شبکه های اجتماعی انجام دهند در حالی که یک سری از بیزینس های دیگر ترجیح می دهند که محتوایشان به شکل پست های بلاگ یا کتاب های الکترونیکی باشد. صرف نظر از فرمت محتوا، یک نویسنده محتوا نقش حیاتی برای تولید محتوای با کیفیتی که منعکس کننده و قدرت دهنده به صدای برند است در حالی که مخاطبان درست را جذب کرده و با آن ها تعامل برقرار کرده و ترغیب به انجام عمل می کنند، ایفا می نماید.

زمانی که این کار به درستی انجام شود، Content Writing قدرت این را دارد که خوانندگان را به مشتریان احتمالی و مشتریان احتمالی را به مشتریان پرداخت کننده تبدیل نماید. بنابراین این که بیزینس شما بتواند به صورت مستمر محتوای کاربردی و تعامل برانگیز تولید کند به طور انکار ناپذیری اهمیت دارد. اگرچه که گفتن این حرف ها از انجام دادنشان ساده تر است. برای این که بتوانید محتوای خود را به سطح بالاتری ببرید، بیایید نگاهی به یک سری از نکات نوشتن محتوای مورد علاقه ما بیاندازیم.

آموزش محتوا نویسی

آموزش کامل تکنیک های تولید محتوا

نویسندگان مطالب خوب تقاضای زیادی دارند: نوشتن مطالب برای فارغ التحصیلانی که مهارت و توانایی نوشتن دارند، فرصت شغلی جذابی را ارائه می دهد. تقاضای فزاینده ای برای نویسندگان محتوا به ویژه در شبکه های اجتماعی وجود دارد زیرا محتوای خوب اغلب به درآمد تبدیل می شوند. نوشتن مطالب برای تمام زمینه ها الزامی است. پس از تخصص در نوشتن محتوا می توانید فارغ التحصیل شوید و کار خود را به انواع سبک های نوشتار های زیر ارتقا دهید.

آموزش محتوا نویسی
این روزها تقاضای فزاینده ای برای نویسندگان محتوا به ویژه در شبکه های اجتماعی وجود دارد

نمونه محتوا نویسی

 • نوشتن مطالب وب
 • نگارش فنی
 • نوشتن خلاق
 • نوشتن تحقیق
 • نوشتن علمی
 • کپی نوشته
 • سفرنامه
 • نوشتن پزشکی
 • مقاله نویسی
 • کپی نوشته وب
 • ویرایش کپی و خیلی موارد بیشتر…

آموزش محتوا نویسی : مطلب نویسی در سایت

اگر شما به طور منظم آموزش دیده اید، بداهه نویسی به طور مداوم و مداوم اتفاق می افتد. تاخیر در یادگیری نوشتن مطالب موثر یکی از دلایل اصلی رکود نوشتن در سطوح متوسط است. پس همین امروز یادگیری را شروع کنید! شما همچنین می توانید از کتاب آموزش تکنیک های تولید محتوا نیز برای یادگیری استفاده کنید و یا یادگیری خود را به صورت آموزش تولید محتوای دیجیتال و نیز دانلود آموزش تولید محتوا پیش ببرید. به یاد داشته باشید که یادگیری تولید محتوای دیجیتالی باید در تمام سطوح باشد و این شامل شبکه های اجتماعی نیز می شود بنابراین آموزش تکنیک های تولید محتوا برای اینستاگرام را نیز باید در دستور کار خودتان قرار دهید.

اصول محتوا نویسی:

اصول محتوا نویسی
اگر اصول محتوا نویسی را رعایت کنید در اصل یک گام در آموزش محتوا نویسی برداشته اید و مخاطبان، شما را انتخاب خواهند کرد

مرحله اول در آموزش محتوا نویسی: ملزومات نوشتن

 • چرا باید نویسنده شوید
 • آیا استعداد نوشتن دارید؟ این سوال اشتباه است.
 • راه هایی که می توانید برای ایجاد محتوا از آن ها الهام بگیرید

مرحله دوم در آموزش محتوا نویسی: قبل از نوشتن

 • مقدمه ای برای نوشتن انواع مختلفی از اطلاعات
 • برنامه ریزی برای نوشتن
 • دستورالعمل برای نوشتن
 • سند محور خواننده
 • ارجاع و بلاگر بودن

مرحله سوم در آموزش محتوا نویسی : درست نوشتن

درست نوشتن (آموزش محتوا نویسی)
درست نوشتن است که در تولید محتوا اهمیت فراوانی دارد
 • خواندن برای نوشتن
 • نوشتن پاراگراف های موثر
 • پیش نویسی
 • نوشتن موثر
 • ارتباط با کارشناس موثر
 • گرامر برای نویسندگان
 • خطاهای دستوری مشترک

مرحله چهارم در آموزش محتوا نویسی : پس از نوشتن

 • خواندن اثبات
 • ویرایش
 • ارتباط با گرافیست
 • بازنویسی

مرحله پنجم در آموزش محتوا نویسی : توسعه شغلی برای نویسندگان

 • مهارت های توسعه حرفه ای

مرحله ششم در آموزش محتوا نویسی: انتشارات، کار پروژه

 • نوشتن برای وب
 • انتشار

12 ترفند نوشتن محتوا

1 – محتوای منحصر به فرد بنویسید و پای خود را فراتر از چیزهایی که به صورت آنلاین پیدا می کنید بگذارید

هر زمان که می خواهیم پست بلاگ جدیدی را بنویسیم، با تحقیقات آنلاین زیادی شروع می کنیم، اما موضوع به اینجا ختم نمی شود. بعد از گوگل کردن موضوعات مرتبط، مانند “ترفندهای نوشتن محتوا”، ما شروع به ایجاد یک طرح با استفاده از بعضی از اطلاعاتی که به صورت آنلاین پیدا کرده ایم می کنیم.

اگرچه که حتماً می دانید محتوای شما در صورتی که تنها یک Copy و Paste از اطلاعاتی که در حال حاضر به صورت آنلاین وجود دارد باشد، هیچوقت رتبه نخواهد گرفت. حتی اگر این اتفاق بیافتد نیز، زمانی که خوانندگان شما متوجه این موضوع شوند (که خواهند شد)، اعتماد خود به شما به عنوان یکی از صاحب نظرهای صنعت را از دست می دهند.

زمانی که طرح ما به پایان می رسد (که تقریباً شامل 60 درصد از اطلاعاتی است که از طریق جستجوی آنلاین پیدا کرده ایم)، 40 درصد باقی مانده را با تحلیل های منحصر به فرد خود پر می کنیم. اگر فردی شخصاً در مورد یک موضوع اطلاعات داشته باشد، طرح را با حکایات، ترفندها یا مثال های شخصی خود پر خواهد کرد.

در غیر این صورت، اگر فرد شخصاً در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات زیادی نداشته باشد، بدین معنی نیست که از چیزی که در حال حاضر در طرح است استفاده کند. به جای این کار، وی به سراغ متخصصانی خواهد رفت که در این زمینه تخصص دارند یا از منابع درون سازمانی استفاده خواهد کرد و یا با استفاده از شبکه اجتماعی خود به دنبال منبع معتبری جهت ارائه ترفندها، نقل و قول ها یا مثال های اوریجینال برای استفاده در محتوا خواهد بود.

علاوه بر این، وی می تواند به دنبال محتوای مرتبط با موضوع در منابع مختلفی مانند یوتیوب، لینکدین، ردیت، Quora یا پادکست ها باشد، تا مطمئن شود که زمانی که خوانندگان به محتوای وی برخورد می کنند، همه جانبه و منحصر به فرد باشد. اگر مخاطبان بتوانند همین اطلاعات در جای دیگری در گوگل پیدا کنند، چرا باید روی صفحه شما بمانند؟ به عنوان یک نویسنده محتوای خوب، همیشه وظیفه شماست که سطح محتوای خود را یک سطح بالاتر ببرید.

2 – قلاب مناسب برای جلب توجه مخاطبان بنویسید

بعضی اوقات نوشتن یک Hook (قسمت اول متن) ساده است مخصوصاً اگر موضوع برای شما جذاب و هیجان انگیز باشد، اما موضوعات خسته کننده و حوصله سربر مانند Rel=nofollow چطور؟

در موارد خاص، نوشتن Hook مناسب نیازمند عقب رفتن و دیدن تصویر بزرگتر است. به عنوان مثال، در حالی که Rel=nofollow ممکن است جذاب ترین موضوع نباشد (حداقل برای ما)، اما چیزی که برای ما جذاب است سئو و نحوه تاثیر سئو روی توانایی یک بیزینس برای دسترسی به مخاطبان جدید می باشد. علاوه بر این، نحوه نیاز گوگل به تغییر دستورالعمل های خود در سال های اخیر به دلیل افزایش سایت های غیرمعتبر نیز می تواند دلیل دیگری باشد.

بدین معنی که زمانی که هاب اسپات شروع به نوشتن مقاله “3 دلیل برای این که چرا سئوکارها از معرفی Rel=nofollow توسط گوگل ناراحت هستند” آن ها از این زاویه برای الهام گرفتن برای نوشتن Hook خود استفاده کرده و یک تصویر ایجاد کردند، خودشان به عنوان یک ویرایشگر ویکی پدیا که در مورد گورخرها می نویسد و برای لینک زدن به یک وب سایت خبری جعلی 500 دلار پول می گیرد.

مقدمه بهترین فرصت شما برای استفاده از مهارت های نوشتاری جهت مجذوب کردن خوانندگان است

در این موارد پیش زمینه خلاقانه نوشتاری نویسنده به کمک می آید و ما مطمئن هستیم که علاقه شما به نوشتن می تواند به شما نیز در نوشتن یک Hook جذاب کمک کند. معمولاً مقدمه و Hook بهترین فرصت شما برای استفاده از مهارت های نوشتاری جهت الهام بخشیدن، تحرک بخشیدن، شگفت زده کردن و مجذوب کردن خوانندگان از ابتدای مقاله است. از این فضا با فکر کردن در مورد این که چه چیزی باعث می شد که من و دوستانم به خواندن این مطلب ادامه دهیم، استفاده کنید.

3 – محتوای خود را برای موتورهای جستجو در زمینه سئو بهینه سازی کنید

نوشته های شما ممکن است بی نظیر باشند، اما اگر از منظر سئو بهینه سازی نشوند، هیچکس هیچوقت آن ها را نخواهد خواند. به عنوان یک نویسنده محتوا، بسیار مهم است که زمان نوشتن با سئو آشنا باشید. یک نویسنده سئو محور بودن می تواند به شما کمک کند که مطمئن باشید محتوای شما بر روی هر پلتفرمی که آن را منتشر می کنید مانند یوتوب، گوگل یا حتی سایت های اجتماعی مانند اینستاگرام رتبه می گیرد.

علاوه بر این شما می توانید از سئو استفاده کنید تا مطمئن شوید در حال نوشتن در مورد محبوب ترین موضوعات مرتبط با خدمات و محصولات خود هستید و تمامی موضوعات زیرمجموعه را نیز در نظر می گیرید.

به عنوان مثال، “ترفندهای نوشتن محتوا” کیووردی است که ما زمان تحقیقات کیوورد در مورد موضوع “Content Writing” به آن برخوردیم، این کیوورد لزوماً یک موضوع زیرمجموعه ای که بخواهیم در موردش بنویسیم محسوب نمی شود چرا که ما نمی دانستیم مخاطب مان به دنبال این اطلاعات هستند.

در نهایت، یادگیری تاکتیک های کلیدی سئو به شما کمک می کند که به نویسنده ای تبدیل شوید که چالش های خوانندگان خود را بهتر می شناسد و می توانید مطمئن شوید که در حال تولید محتوایی هستید که به دقت می تواند این چالش ها پاسخ دهد.

4 – در نظر بگیرید که چطور می توان یک گروه مخاطب را در طول پلتفرم های مختلف جذب کرد

در حالی که سئو برای اطمینان حاصل کردن از این که محتوای شما در موتورهای جستجویی مانند گوگل رتبه می گیرد، این راه تنها فرصت برای توزیع محتوا نمی باشد. برای دسترسی پیدا کردن به گروه گسترده تری از مخاطبان، یادگیری نوشتن محتوایی که به خوبی در پلتفرم های مختلف مانند اینستاگرام، لینکدین یا ایمیل کار کند بسیار مهم است.

علاوه بر این، شما ممکن است نویسنده محتوایی باشید که تنها کارتان نوشتن محتوای خبرنامه یا متن شبکه های اجتماعی باشد که به نیازهای بیزینس شما بستگی دارد. برای این که مطمئن شوید محتوای شما به مخاطبان درست دسترسی پیدا کرده و الهام بخش آن ها می شود، بدون توجه به پلتفرمی که آن ها ترجیح می دهند، بسیار مهم است که به صورت مستمر محتواها را از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی برای یادگیری نکات بخصوص برای آن منابع بررسی کنید.

5 – از اجزای مالتی مدیا برای تفکیک متن استفاده کنید

هر زمان که ممکن است، سعی کنید از ویدیوها، عکس ها، گراف ها یا دیگر محتواهای مالتی مدیا برای تفکیک متن و ساده تر کردن درک آن برای مخاطبان استفاده کنید، مخصوصاً اگر محتوای طولانی مانند صفحات ستونی یا برگه های سفید باشد.

به عنوان مثال پست بلاگ هاب اسپات در مورد “نحوه توسعه استراتژی محتوا: راهنمای آغاز تا پایان” را در نظر بگیرید. این پست بلاگ طولانی است و بیش از 3 هزار کلمه می باشد. برای تفکیک آن، آن ها از ویدیوها و دیگر المان های مالتی مدیا برای نگه داشتن تعامل مخاطب با مقاله استفاده کرده اند.

این موضوع همچنین فرصت خوبی برای افزایش ترافیک به سمت متریال های بازاریابی مختلف بیزینس شماست. به عنوان مثال، اگر یک پادکست جدید برای بیزینس خود دارید، سعی کنید اپیزودهای مرتبط با پست های بلاگ خود را برای جذب کردن خوانندگان به سمت پادکست قرار دهید در حالی که ارزش افزوده ای را نیز برای آن ها فراهم کرده اید، معامله ای دو سر برد.

6 – از دعوت به عمل های مناسب و مرتبط استفاده کنید

به عنوان یک نویسنده محتوا، کار شما تنها ایجاد محتوای خوب نیست. بلکه شما باید بتوانید در نهایت این خوانندگان، گوش دهندگان یا بینندگان را به مخاطب و مشتری تبدیل کنید.

به همین دلیل، بسیار مهم است که یاد بگیرید چطور به صورت مناسب دعوت به عمل های مختلف را در محتوای خود قرار دهید، مخصوصاً اگر این کال تو اکشن ها بتوانند به خوانندگان شما در کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوع مقاله کمک کنند.

به عنوان مثال دعوت به عمل مرتبط قرار داده شده در بدنه متن ویدیوی یوتوب هاب اسپات در مورد “نحوه درک درست از Insight های ویدیوهای یوتیوب” را در نظر بگیرید:

این دعوت به عمل های درون متنی بینندگان یوتیوب را به مشاهده دیگر پیشنهادات هاب اسپات که شامل دوره های شبکه های اجتماعی آکادمی هاب اسپات می شوند، سوق می دهند. این دعوت به عمل ها آزاردهنده یا خارج از مکان نیستند، بلکه نویسنده محتوا کار خوبی در زمینه مطمئن شدن از این که دعوت به عمل ها مرتبط بوده و واقعاً برای بیننده با ارزش هستند انجام داده است.

زمانی که محتوای خود را تولید می کنید، مهم است که مطمئن شوید به صورت مستمر در حال انتقال دادن مخاطبان به پیشنهادات مختلف بیزینس خود برای تبدیل کردن این بینندگان به مخاطب و در نهایت مشتری هستید.

7 – ویرایش کنید، ویرایش کنید، ویرایش کنید

هر زمان که ما اولین پیش نویس از پست بلاگ را به اتمام می رسانیم، چند ساعت استراحت کرده و دوباره در پایان روز به سراغ آن می آییم. با یک دید تازه، ما می توانیم اشتباهات گرامری یا ساختاری کوچک را حل کنیم. محتوانویسی Content Writing خوب بدون ویرایش محتوای خوب غیرممکن است. ما همه انسان هستیم و به اشتباه کردن در نوشتار خود ادامه خواهیم داد، اشکالی ندارد. تا زمانی که یادتان باشد که برگردید و بعداً اشتباهات خود را ویرایش کنید مشکلی وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، اشتباهات گرامری کوچک می تواند در نهایت منجر به تصمیم گیری مخاطب در زمینه اعتماد به برند شما بشود یا نشود. اگر متوجه شوند که شما فواصل را فراموش کرده اید یا کلمات را به اشتباه هجی کرده اید، ممکن است به این نتیجه برسند که محتوای شما معتبر نبوده و به اندازه دیگر محتواهای روی سطح وب تمیز نمی باشد و در نتیجه در آینده به دنبال اطلاعات در مکانی دیگر بگردند.

8 – در هر جمله خود ارزش ارائه کنید

چند سال پیش که با یک ویرایشگر کار می کردیم، وی دائماً به ما می گفت که اگر جمله شما چیز جدیدی به خواننده نمی گوید، آن را حذف کنید. هضم این حرف سخت بود. چرا که بدین معنی بود که باید با بعضی از زیبا ترین و تاثیرگذار ترین جملات خود خداحافظی می کردیم، اما حرفش درست بود. در زمینه تولید محتوا، شما باید به سرعت به سراغ نکته بعدی بروید اگر نه کاملاً خواننده خود را از دست خواهید داد.

بیشتر خوانندگان شما افراد مشغولی هستند که حواس پرتی های زیادی دارند، که شامل پست های شبکه های اجتماعی دیگر بیزینس ها، مقالات بلاگ یا ویدیوهای یوتوب می شود. با مستقیماً رفتن به سراغ اصل مطلب و سپس ادامه دادن، این کار را برای خود و آن ها راحت کنید.

9 – با زوایا بازی کنید

نویسندگان محتوای خوب به صورت مستمر در حال تست کردن زوایای جدید و شگفت انگیز برای نگه داشتن تعامل با مخاطبان و ایجاد حس نیاز به بازگشت برای گرفتن اطلاعات بیشتر هستند.

به عنوان مثال در نظر بگیرید که هر چند وقت یکبار در مورد “محصول مصرف کننده” نوشته می شود. مطمئن هستیم که اگر این موضوع را جستجو کنید، زوایای مختلفی از آن را پیدا می کنید چرا که نویسندگان محتوا همیشه سعی می کنند که حس جدید بودن را به یک موضوع قدیمی بدهند، اما آیا تا به حال دیده اید که محصول مصرف کننده با آب مقایسه شود؟

مقالاتی مانند “مانند آب باشید – راهنمای اساسی برای محصول مصرف کننده” کار بسیار عالی در زمینه پیدا کردن زوایای جدید برای جذب کردن مخاطب انجام می دهند، حتی اگر این خوانندگان محتواهای زیادی در ارتباط با محصول مصرف کننده دیده باشند. هر چقدر زوایای شما منحصر به فرد و شگفت انگیزتر باشند، احتمال به دست آوردن توجه مخاطبان جدید نیز توسط شما افزایش می یابد.

10 – از نقل و قول های رهبران افکار یا همکاران خود برای ایجاد یک بحث خوب استفاده کنید

مهم نیست که مهارت های نویسندگی شما چقدر خوب باشد، خوانندگان شما همچنان لزوماً نمی خواهند که پیشنهادات شما در زمینه نحوه حفاظت از سلامت روانی شما هنگام کار کردن در خانه را بشنوند. به همین دلیل است که ما سعی نمی کنیم خودمان در رابطه با این موضوع صحبت کنیم، به جای این کار، ما از یک روانشناس برای ارائه نکات تحقیق شده و کاربردی برای قرار دادن در محتوای خود استفاده می کنیم.

حتی اگر در موضوع مورد نظر متخصص باشید، در نظر بگیرید که چطور می توانید از عقاید دیگر برای ایجاد یک بحث همه جانبه استفاده کنید. اگر در حال نوشتن پست بلاگی مانند “ویدیو در برابر پادکست: کدام یک برای بیزینس شما بهتر است؟” هستید، ببینید که آیا می توانید نقل و قول هایی از گویندگان پادکست و تولید کنندگان ویدیو (یا همکاران درون سازمانی خودتان که به این موضوع علاقه مند هستند) داشته باشید یا خیر.

نقل و قول های متخصصان یا Insight های منحصر به فرد خوانندگان را تحت تاثیر قرار داده و به آن ها نشان می دهد که چیزی که در سایت پید کرده اند را نمی توانند در هیچ جای دیگری از وب بیابند. این چیز خیلی قدرتمندی است.

11 – به خوانندگان بگویید چیزی که درباره اش می نویسید برای آن ها و زندگی روزانه شان مهم است

فرض کنید که در حال نوشتن یک کتاب الکترونیکی هستید: “راهنمای جامع اکسل”. احتمالاً این نرم افزاری نیست که خیلی بتواند شدر کما را برای نوشتن مقاله ای در موردش هیجان زده کند، درست است؟ فرض کنید که خوانندگان شما چه احساسی دارند: البته که آن ها کتاب الکترونیکی شما را در صورتی که در کار خود به اکسل نیاز داشته باشند دانلود می کنند، اما لزوماً در مورد آن هیجان زده نیستند.

حال در نظر بگیرید که اکسل برای یک سری از عملکردها چقدر می تواند حیاتی باشد. اکسل می تواند به دپارتمان مالی یک سازمان در تحلیل عملکرد سال به سال برای تعیین این که در سال آینده تیم بازاریابی چقدر بودجه دریافت می کند کمک کند. این بودجه مربوط به رشد و توانایی بیزینس در دسترسی و تبدیل مشتریان جدید می باشد. بدون آن، تیم بازاریابی نمی تواند آگاهی از برند را آن قدر موثر که دوست دارند اجرا کنند و در نتیجه بیزینس دچار مشکل خواهد شد.

زمانی که متوجه می شوید که اکسل می تواند به امنیت کاری یک شخص وابستگی داشته باشد، بلافاصله بسیار هیجان انگیزتر می شود، درست است؟ نوشتن محتوا فقط در مورد ایجاد جملات زیبا نیست. این کار همچنین درباره نشان دادن دلیل اهمیت موضوع برای خواننده و نحوه کمک کردن محتوای شما به آن ها برای بهتر شدن در بخش های مختلفی از زندگی شان است، فرقی نمی کند که کار باشد یا خانواده، سلامتی یا سفر.

12 – پیشنهادات خود را با مثال مطرح کنید

همان طور که سعی کردیم این نکات را به شما بگوییم، تلاش داشتیم که چند مثال مرتبط را نیز با آن ها برایتان قرار دهیم. مثال ها می توانند پیشنهادات شما را ملموس تر کرده و پیام را به هدف برسانند، آن ها همچنین می توانند به مخاطب نشان دهند که چطور می تواند پیشنهاد شما را در زندگی خود عملی کند.

مخصوصاً زمانی که می خواهید در مورد موضوعات طولانی و نامحسوس تر بنویسید، بسیار مهم است که به خوانندگان خود نشان دهید که منظورتان چیست، بجای این که فقط برای آن ها صحبت کنید.

کسب درآمد از محتوانویسی

کسب درآمد از محتوانویسی
این روزها تقاضای فزاینده ای برای نویسندگان محتوا وجود دارد و محتوای خوب به درآمد تبدیل می شود

همان طور که ذکر کردیم این روزها تقاضای فزاینده ای برای نویسندگان محتوا وجود دارد زیرا محتوای خوب اغلب به درآمد تبدیل می شوند. این دوره مهارت های لازم برای نوشتن مقالات موثر برای وب را فراهم می کند. همچنین منابع فوق العاده ای را برای به دست آوردن پروژه های مستقل به شما ارائه می دهد.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا یکی از آن زمینه هایی است که روز به روز در حال گسترش است و به نظر می رسد تقاضای زیادی دارد. بنابراین این پلت فرم با ارائه یک سری از 59 دوره و آموزش برای رفع نیاز های شما ارائه شده است. با تمرکز بر روی ویژگی های مختلف این مبحث از جمله شبکه های اجتماعی، بنیاد ها، پادکست ها، خبرنامه ها و موارد دیگر مسلم است که بر اساس سطوح مختلف دشواری، یادگیری زیادی هم وجود دارد.

اکنون نوبت به نویسنده محتوا می رسد که تولید محتوای حرفه ای کند!

شما فکر می کنید یک نویسنده محتوا چه ویژگی هایی دارد؟

هر وب سایت دارای مخاطب هدف خاص است و برای جذب آن ها به مناسب ترین مطالب نیاز دارد. محتوا باید حاوی کلمات کلیدی باشد برای بهبود سئوی وب سایت. به طور کلی یک نویسنده محتوای وب، دانش سئو را نیز کسب کرده است که به عنوان نویسنده محتوای سئو نیز شناخته می شود.

بیشتر مفاد این داستان متمرکز بر محصولات یا خدمات بازاریابی است، گرچه همیشه این گونه نیست. برخی وب سایت ها فقط دارای اطلاعات هستند و محصول یا خدمات را به فروش نمی رسانند. این وب سایت ها اغلب سایت های خبری یا وبلاگ ها هستند. سایت های اطلاع رسانی به خواننده اطلاعات پیچیده ای می دهند که درک و حفظ آن آسان است. تقاضای فزاینده ای برای نوشتن مطالب وب حرفه ای در اینترنت وجود دارد. محتوای با کیفیت اغلب به درآمد بالا تری برای مشاغل آنلاین تبدیل می شود.

مواردی که یک نویسنده محتوا باید در نظر بگیرد

مواردی که یک نویسنده محتوا باید در نظر بگیرد
محتوای منحصر به فرد، مفید و قانع کننده را در مورد یک موضوع برای خوانندگان تولید کنید
 1. مطابق مفهوم تجارت محتوا را بنویسید
 2. کلمات کلیدی را بررسی کنید یا یک کلمه کلیدی را ایجاد کنید و محدودیت های تحقیق را برای کلمات کلیدی ایجاد کنید.
 3. ویرایش را برای اطلاع خواننده و تبلیغ یا فروش خدمات یا محصولات شرکت شرح داده شده یا کپی کنید.
 4. محتوا را ایجاد کنید تا بازدید کنددگان را به سایت خود جلب کنید و آن ها را به خود مشغول کنید و کاری کنید که مشتریان یک بار بازدید را به مشتریان همیشگی تبدیل کنید. هر چه بازدید کننده در یک سایت خاص اقامت داشته باشد احتمال این که در نهایت مشتری شود بیشتر می شود.
 5. محتوایی را تولید کنید که در استفاده از کلمات کلیدی هوشمند است، یا در بهینه سازی موتور متمرکز است. این به این معنی است که سئوی جستجوی متن که باید حاوی کلمات کلیدی و عباراتی باشد که به احتمال زیاد توسط کاربران در جستجو های وب مرتبط با سایت واقعی برای فهرست بندی و رتبه بندی در موتور های جستجو است بهتر می شود.
 6. محتوایی ایجاد کنید که به بازدید کنندگان سایت امکان می دهد اطلاعات مورد نظر خود را سریع و کارآمد دریافت کنند. محتوای وب کارآمد و متمرکز به خوانندگان امکان دسترسی به اطلاعات را به روشی کاربر پسند می دهد.
 7. محتوای منحصر به فرد، مفید و قانع کننده را در مورد یک موضوع در درجه اول برای خوانندگان و سپس برای موتور های جستجو تولید کنید.

نوشتن محتوای وب سایت با هدف ارتباط و توانایی جستجو است. ارتباط به این معنی است که متن وب سایت باید برای خوانندگان مفید و سودمند باشد. توانایی جستجو نشانگر استفاده از کلمات کلیدی برای کمک به موتور های جستجو جهت هدایت کاربران به وب سایت هایی است که معیار های جستجوی آن ها را برآورده می کنند.

آموزش محتوانویسی
نوشتن محتوای وب سایت با هدف ارتباط و توانایی جستجو است

روش های مختلفی وجود دارند که از طریق آن ها وب سایت ها با مقاله نویسی رو به رو می شوند یکی از آن ها برون سپاری مطالب است. با این حال این از سایر گزینه ها ریسک پذیرتر است چرا که همه نویسندگان نمی توانند محتوای خاصی را برای وب بنویسند. محتوا را می توان با اهداف مختلف به اشکال متفاوت نوشت. محبوب ترین اشکال نوشتن محتوا عبارتند از:

 • وبلاگ نویسی
 • نوشتن برگه های سفید
 • کتاب های الکترونیک
 • خبرنامه ها
 • محتوای تبلیغاتی (محتوایی با هدف بازاریابی ایمیل)
 • مدیریت و تبلیغ رسانه های اجتماعی
 • بروشور ها

محتوا در وب سایت بر اساس محصول یا خدمتی که برای آن استفاده می شود متفاوت است.

مقاله چک لیست تولید محتوا

12 قدم تا تولید محتوای با ارزش در دیجیتال مارکتینگ

اکنون بخوانید
نویسندگان آنلاین در مقابل نویسندگان چاپ

نوشتن آنلاین با آهنگ سازی و ساخت محتوا برای موارد چاپی متفاوت است. کاربران وب تمایل دارند که متن را به جای خواندن، اسکن کنند، از جستجوی اطلاعات غیر ضروری صرف نظر کنند و به دنبال آن چه برای آن ها مناسب تر است بگردند. تخمین زده می شود که هفتاد و نه درصد از کاربران محتوای وب را اسکن می کنند. همچنین گزارش می شود که برای اسکن مطالب آنلاین در مقایسه با محتوای چاپ، بیست و پنج درصد زمان بیشتر طول می کشد. نویسندگان محتوای وب باید مهارت های درج پاراگراف ها و عناوین حاوی کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتور های جستجو و همچنین برای اطمینان از ترکیب آن ها برای دستیابی به بازار هدف خود داشته باشند. آن ها نیاز به نویسندگان ماهر و خوبی در جذب مخاطب و همچنین درک نیازهای کاربران وب دارند.

نویسندگان آنلاین در برابر نویسندگان چاپ
نویسندگان محتوای وب باید مهارت های لازم برای بهینه سازی محتوا را برای موتورهای جستجو داشته باشند

نوشتن محتوای وب سایت اغلب به ارائه دهندگان خارجی مانند نویسندگان وب مستقل یا برای پروژه های بزرگ تر یا پیچیده تر، یک آژانس تخصصی بازاریابی دیجیتال برون سپاری می شود. گفته می شود که بیشتر نویسندگان محتوا نیز با تمرکز بیشتر بر روی بهینه سازی موتور جستجو، پرداخت هر کلیک، بهینه سازی شبکه های اجتماعی و غیره وقت خود را صرف یادگیری در مورد بازاریابی دیجیتالی میکنند تا بتوانند محتوای مناسبی را توسعه دهند که بتواند به راحتی به مشتریان در بازاریابی تجارت کمک کند.

آژانس های بازاریابی دیجیتال خدمات کپی نویسی را با طیف وسیعی از سرویس های ویراستاری و مرتبط با آن ترکیب می کند، که شامل موقعیت یابی برند، مشاوره پیام، شبکه های اجتماعی، مشاوره جستجو گر ها، ویرایش های توسعه و کپی، چاپ مجدد، بررسی حقایق، طرح بندی، سندیکای محتوا و طراحی می باشد.

برون سپاری به مشاغل اجازه می دهد تا روی شایستگی های اصلی تمرکز کنند و از دانش تخصصی نویسندگان و ویراستاران حرفه ای استفاده کنند. هدف ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ محتوایی اﻓﺰاﯾﺶ آﮔﺎﻫﯽ از ﺑﺮﻧﺪ اﺳﺖ که در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺷﺨﺺ ﯾﺎ ﮔﺮوه را ﺗﺮﻏﯿﺐ ﺑﻪ اﻧﺠﺎم ﯾﮏ ﻋﻤﻞ ﺧﺎص ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. روزﻧﺎﻣﻪ، ﮐﭙﯽ راﯾﺘﺮ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ اﯾﺠﺎد ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ، ﮐﺎﺗﺎﻟﻮگ ﻫﺎ، ﻣﺠﻼت و روزﻧﺎﻣﻪ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت، ﻓﺮوش ﻧﺎﻣﻪ و دﯾﮕﺮ برنامه ها ﺑﺮای ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن ﯾﺎ رادﯾﻮ و آﮔﻬﯽ ﻫﺎی ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ، شبکه ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، و دﯾﮕﺮ ﻣﻘﺎﻻت می کند.

ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ

ﺑﺴﯿﺎری از ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن در آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎی رواﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﯾﺎ آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻧﺴﺨﻪ ﺑﺮداری ﻣﺸﻐﻮل ﺑﻪ ﮐﺎر ﻫﺴﺘﻨﺪ، و ﮐﭙﯽ ﻧﻮﯾﺴﺎن نیز در آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﻣﻌﻤﻮﻻ به ﻋﻨﻮان ﺑﺨﺸﯽ از ﯾﮏ ﺗﯿﻢ ﺧﻼق ﮐﻪ در آن ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮان اصلی، ﻫﻨﺮی ﯾﺎ ﻣﺪﯾﺮان ﺧﻼق ﻫﻤﮑﺎری ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ مشغول هستند.

آموزش محتوا نویسی
ﮐﭙﯽ رایتر ها در آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﻣﻌﻤﻮﻻ به ﻋﻨﻮان ﺑﺨﺸﯽ از ﯾﮏ ﺗﯿﻢ ﺧﻼق مشغول هستند

ﻣﺪﯾﺮ ﻫﻨﺮی وﻇﯿﻔﻪ ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎی ﺑﺼﺮی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت را دارد و ﺑﻪ وﯾﮋه در ﻣﻮرد ﮐﺎرﻫﺎی ﭼﺎﭘﯽ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺑﺮ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻧﻈﺎرت داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ﻫﺮ ﯾﮏ از اﻋﻀﺎی ﺗﯿﻢ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان بخشی از این کار می توانند ایده خودشان را اراﺋﻪ دﻫﻨﺪ و روﻧﺪ ﮐﺎر را ﺑﻬﺒﻮد ﺑﺨﺸند. ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎی copywriting ﺑﺎ ﻃﯿﻒ وﺳﯿﻌﯽ از ﺧﺪﻣﺎت ﺳﺮﻣﻘﺎﻟﻪ ﻫﻤﺮاه اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺷﺎﻣﻞ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ و ﭘﯿﺎم ﻣﺸﺎوره، شبکه ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، وﯾﺮاﯾﺶ رﺷﺪ و ﻧﻤﻮ، ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزی ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ، ﭼﮏ ﮐﺮدن حقایق، ﻏﻠﻂ ﮔﯿﺮی، ﮐﭙﯽ وﯾﺮاﯾﺶ ﻃﺮح و ﻃﺮاﺣﯽ باشند.

ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﮐﭙﯽ راﯾﺖ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮای ﻧﺎﺷﺮان متعدد ﮐﺘﺎب ﯾﺎ ﺳﺎﯾﺮ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎی ﺧﺮده ﻓﺮوﺷﯽ یا شرکت های ﺑﺰرگ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﮑﺮر ﺗﺒﻠﯿﻎ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺮای ﭘﺨﺶ ﮐﻨﻨﺪه ﻫﺎی ﻣﺠﻼت و ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت ﺑﺮای روزﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﮐﺎر ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﮐﭙﯽ راﯾﺖ ﺷﺒﯿﻪ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﻓﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﻣﺸﺎﻏﻞ آن ها نیز ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺑﺎ ﻫﻢ ﻫﻤﭙﻮﺷﺎﻧﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.

در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ نویسنده ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﺑﺮای ﻓﺮوش ﺧﻮدرو ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ ﯾﮏ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻓﻨﯽ ﮐﺘﺎﺑﭽﻪ راﻫﻨﻤﺎی اﭘﺮاﺗﻮر را ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ و ﺗﻮﺿﯿﺢ ﻣﯽ دﻫﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ از آن اﺳﺘﻔﺎده ﮐنند. یک نویسنده فنی رفتار مصرف کننده را درک می کند در حالی که یک کپی رایتر صرفا بر روی تبلیغات تمرکز می کند و بس. ﺟﺎن اﻣﻮری ﭘﺎورز اولین نویسنده ﺗﻤﺎم وﻗﺖ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﺟﻬﺎن ﺑﻮد. از آن زﻣﺎن ﺑﺮﺧﯽ از ﻧﻮﺷﺘﻦ ﮐﭙﯽ ﻫﺎ در اﯾﻦ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﺸﻬﻮر ﺷﺪند زﯾﺮا آﻧﻬﺎ آژاﻧﺲ ﻫﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ اﺻﻠﯽ را ﺗﺄﺳﯿﺲ کرده اند. . ﺑﺮﺧﯽ دﯾﮕﺮ نیز ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﮐﺎر های ماندگار در ﻃﻮل ﻋﻤﺮ ﺧﻮد مشهور شده اند. ﺑﺴﯿﺎری از ﻫﻨﺮﻣﻨﺪان ﺧﻼق ﻗﺒﻞ از ﻣﻌﺮوف ﺷﺪن در زﻣﯿﻨﻪ ﻫﺎی دﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﮐﭙﯽ ﮐﺎر ﻣﯽ ﮐﺮدﻧﺪ.

کتاب
آموزش محتوا نویسی
در ﭼﺎپ ﮐﺘﺎب خلاصه کتاب است که در قسمت داخلی آن ﻇﺎﻫﺮ ﻣﯽ ﺷﻮد

در ﭼﺎپ ﮐﺘﺎب خلاصه کتاب است که در قسمت داخلی آن ﻇﺎﻫﺮ ﻣﯽ ﺷﻮد. نسخه پشت جلد معمولا متن مشابه ای است که در آن جا قرار داده می شود و راهنما نیز خلاصه ای است که برای فهرست ناشر نوشته شده است.

اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ

اینترنت ﻃﯿﻒ وﺳﯿﻌﯽ از ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎی ﻧﻮﺷﺘﻦ ﮐﭙﯽ را درﺑﺮﻣﯽ ﮔﯿﺮد ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺮود و ﺳﺎﯾﺮ رﺳﺎﻧﻪ، وﺑﻼگ، اﯾﻤﯿﻞ، ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت آﻧﻼﯾﻦ ، ﻣﺤﺘﻮای وب ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺳﺎﯾﺮ اﺷﮑﺎل ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ اﺳﺖ. اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎی ﺟﺪﯾﺪی را ﺑﺮای ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﮐﭙﯽ ﺑﻪ ارﻣﻐﺎن آورده اﺳﺖ ﺗﺎ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ﺧﻮد را ﯾﺎد بگیرند، ﺗﺤﻘﯿﻖ ﮐﻨﻨﺪ و ﮐﺎرﻫﺎی دﯾﮕﺮان را ﻣﺸﺎﻫﺪه کنند. مشتری ها، کپی نویسان و مدیران هنری می توانند با آسودگی بیشتری یکدیگر را پیدا کنند پس این کار به یک گزینه شغلی مناسب تبدیل شد.

از جمله اهداف کپی رایتینگ در بهینه سازی موتور های جستجو می تواند دستیابی به رتبه های بالاتر در موتور های جستجو باشد. اﯾﻦ کار ﺷﺎﻣﻞ ﻗﺮار دادن اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و مکرر ﮐﻠﻤﺎت ﮐﻠﯿﺪی کوتاه و بلند و ﻋﺒﺎرات ﻧﻮﺷﺘﻦ کلمات کلیدی ﺑﻪ روﺷﯽ ﮐﻪ  ﺧﻮاﻧﻨﺪﮔﺎن آن را ﻋﺎدی ﺑﺪاﻧﻨﺪ. ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل به ﺗﻌﺒﯿری ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ قرار دادن ﮐﻠﻤﺎت ﮐﻠﯿﺪی ﺑﺮ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی در ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﻨﻔﯽ ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺬاﺷﺖ.

ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮا
ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮا در دنیای دیجیتال ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در اواﯾﻞ دﻫﻪ 1990 ﺑﻪ دﻟﯿﻞ اﻓﺰاﯾﺶ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی آﻧﻼﯾﻦ ﻇﺎﻫﺮ ﺷﺪ

ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮا (ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﻄﺎﻟﺐ آﻧﻼﯾﻦ و ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﻣﺤﺘﻮا ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد) دﺳﺘﻪ ای از ﮐﺎرﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در اواﯾﻞ دﻫﻪ 1990 ﺑﻪ دﻟﯿﻞ اﻓﺰاﯾﺶ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎی آﻧﻼﯾﻦ ﻇﺎﻫﺮ ﺷﺪ. ﺧﻼﺻﻪ ای ﮐﻪ شرکت آن چه را که به مشتریان ارائه می دهد را بیان می کند. در دﺳﺘﺮس ﺑﻮدن ﺑﺎزار ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﺎر ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻌﻨﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮا در ﺧﺪﻣﺎت ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﺪه ﺑﺮای اراﺋﻪ ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ. ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﻠﯽ، بیشتر ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎی ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﻄﺎﻟﺐ و مقاله اﻃﻼﻋﺎتی،  اﻧﺘﺸﺎرات ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﯽ، ﭘﺴﺖ ﻫﺎی وﺑﻼگ، ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت ﻣﺤﺼﻮل و ﺳﺎﯾﺮ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺻﻔﺤﻪ وب ﺷﺮﮐﺖ را اراﺋﻪ ﻣﯽ دﻫﻨﺪ.

ﺷﺒﮑﻪ ﺟﻬﺎﻧﯽ وب در اواﯾﻞ دﻫﻪ 1990 در ﺳﺮاﺳﺮ ﺟﻬﺎن ﮔﺴﺘﺮش ﯾﺎﻓﺖ. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از اﯾﻦ اﻣﮑﺎن ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺑﺮای ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺧﻮد از ﻃﺮﯾﻖ وب ﺳﺎﯾﺖ، اﯾﺠﺎد ﺷﺪه و ﺑﻪ ﺑﺎزدﯾﺪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن اﯾﻦ اﻣﮑﺎن را ﻣﯽ دﻫﺪ ﺗﺎ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ را ﺑﺪﺳﺖ آورﻧﺪ و ﺑﺎ ﻣﺎرک ﻫﺎی ﻣﻮرد ﻋﻼﻗﻪ ﺧﻮد درﮔﯿﺮ ﺷﻮﻧﺪ. ﺑﻌﺪا ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﺎﻫﻮ، ﮔﻮﮔﻞ و ﺑﯿﻨﮓ آﻣﺪﻧﺪ. ﻫﺪف آﻧﻬﺎ ، ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪی اﻃﻼﻋﺎت ﻣﻮﺟﻮد در اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ و اراﺋﻪ آن ﺑﻪ اﻓﺮادی ﺑﻮد ﮐﻪ در ﺟﺴﺘﺠﻮی آن ﺑﻮدﻧﺪ. اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺤﺘﻮای وب ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد طی ﺳﺎل ﻫﺎی ﺑﻌﺪ زمینه ای ﺑﺮای وب ﻣﺪرن ﺷﺪ.

ﺗﻘﺎﺿﺎی ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺑﺮای اﻃﻼﻋﺎت ﻣﻌﺘﺒﺮ و ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮای ﺗﺠﺎری ﺷﺪ. نویسندگان ﻣﺤﺘﻮا ﻗﺼﺪ دارﻧﺪ ﻣﺘﻦ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺷﺮﮐﺖ را ﺑﻪ روﺷﯽ ﺑﻨﻮﯾﺴﻨﺪ ﮐﻪ ﮐﺎﻣﻼ اﺧﻼقی و ﺑﺎ ارزش ﻫﺎ و ﺳﺒﮏ ﺑﺮﻧﺪ ﻣﻄﺎﺑﻘﺖ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.

آموزش محتوا نویسی
نویسندگان ﻣﺤﺘﻮا ﻣﺘﻦ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺷﺮﮐﺖ را ﺑﻪ ﺳﺒﮏ ﺑﺮﻧﺪ ﻣﻄﺎﺑﻘﺖ می دهند

ﻗﺮن ﺑﯿﺴﺖ و ﯾﮑﻢ ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺤﺘﻮا را ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﺑﺨﺶ ﻣﺘﻤﺎﯾﺰ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﭼﻨﯿﻦ ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪی از ﯾﮏ روﯾﮑﺮد ﻣﺘﻨﻮع در اراﺋﻪ اﻃﻼﻋﺎت در ﮐﻨﺴﺮﺳﯿﻮم ﺷﺒﮑﻪ ﺟﻬﺎﻧﯽ وب ﻧﺎﺷﯽ ﻣﯽ ﺷﻮد. اﻣﺮوزه اﻓﺮاد ﻋﻼوه ﺑﺮ اﺳﺘﻔﺎده از آن ﺑﺮای اﻫﺪاف ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺠﺎری، ﻧﻮﺷﺘﻦ را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﺑﺰاری ﺑﺮای ﺑﺮﻗﺮاری ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺧﻮد در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ اﻧﺪ. ﺑﺨﺸﻬﺎی اﺻﻠﯽ ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﻄﺎﻟﺐ اﻣﺮوز ﺷﺎﻣﻞ ﻣﻮارد زﯾﺮ اﺳﺖ:

 • ﻣﻘﺎﻟﻪ – ﻣﺘﻦ ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ و ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ ﺑﺮای روﺷﻦ ﮐﺮدن ﮐﺎرﺑﺮان در ﯾﮏ ﻣﻮﺿﻮع ﺧﺎص اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ ﺷﻮد.
 • وﺑﻼگ – ﯾﮏ ژورﻧﺎل ﺷﺨﺼﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﻓﺮد ﯾﺎ ﺳﺎزﻣﺎن ﻧﮕﻬﺪاری ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﺎﯾﺪ در ﺻﻮرت ﻟﺰوم ﺑﺎرﮔﺬاری ﺷﻮد. وﺑﻼگ ﻫﺎ ﺑﺎ ﺧﻮاﻧﻨﺪﮔﺎن آن ﻟﺤﻦ ﺗﻌﺎﻣﻠﯽ دارﻧﺪ.
 • اﻃﻼﻋﯿﻪ ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﯽ – ﯾﮏ ﺧﺒﺮ ﮐﻮﺗﺎه از ﻣﺪﯾﺮ روابط ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺳﺎزﻣﺎن ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﺸﺮﯾﺢ ﺣﻘﺎﯾﻖ اﺧﯿﺮ اﻧﺘﺸﺎر ﻣﺤﺼﻮﻻت، ﺧﺪﻣﺎت ﺟﺪﯾﺪ ، ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺳﻮد ، آﻣﺎر ﻓﺮوش و ﻏﯿﺮه ﻣﯽ ﭘﺮدازد ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻘﺎﻣﺎت اﻋﻼم ﺷﺪه اﺳﺖ.
 • ﻣﺤﺘﻮای وب – ﻣﺤﺘﻮای ﺑﺼﺮی ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ و ﺗﻌﺎﻣﻠﯽ ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﺎت وب ﻫﺮ وب ﺳﺎﯾﺖ ﮐﻪ ﺧﺪﻣﺎت و اﻣﮑﺎﻧﺎت اراﺋﻪ ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاری را ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 • ﻣﺤﺘﻮای SEO – ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﻣﺤﺘﻮا ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻃﻮری ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در ﺻﻔﺤﺎت ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ در ﺑﺮﺧﯽ از ﺳﺆاﻻت ﺧﺎص رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی ﮐﻨﺪ.
 • ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﻧﻮﺷﺘﻦ ﮔﺰارش – اﯾﻦ ﻧﻮع ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺑﺮای .ﻧﻮﺷﺘﻦ ﺑﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﻗﻮی ﻧﯿﺎز دارد.
 • کپی رایتینگ – کپی رایتینگ ﻋﻤﻞ ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻣﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت و ﯾﺎ اﺷﮑﺎل دﯾﮕﺮ اﺳﺖ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ است. اﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮل ﺑﺎ ﻧﺎم ﮐﭙﯽ ﻣﺤﺘﻮﯾﺎت ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺪف آن اﻓﺰاﯾﺶ آﮔﺎﻫﯽ از ﺑﺮﻧﺪ اﺳﺖ و درﻧﻬﺎﯾﺖ ﺷﺨﺺ ﯾﺎ ﮔﺮوه را ﺗﺮﻏﯿﺐ ﺑﻪ اﻧﺠﺎم ﯾﮏ ﻋﻤﻞ ﺧﺎص ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
 • ﻣﺤﺘﻮای رﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ – اﯾﻦ ﻧﻮع ﻣﺤﺘﻮا ﺑﺎﯾﺪ ﻃﺒﯿﻌﺘﺎ ﺟﺬاب ﺗﺮﯾﻦ محتوا باشد. و نیز باید برای بهینه سازی شبکه های اجتماعی و بازاریابی شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.
 • نوشتن مشاغل – این کار شامل پیشنهاد های فروش، یادداشت ها، ایمیل های رسمی، نوشتن کتابچه راﻫﻨﻤﺎی ﮐﺎرﺑﺮ و ﺷﮑﻞ دﯾﮕﺮی از ﻧﻮﺷﺘﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ در ارﺗﺒﺎﻃﺎت B2B ﯾﺎ B2C اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ ﺷﻮد.
 • ﺻﻔﺤﻪ ﻓﺮود-  ﺻﻔﺤﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮی ﺷﻤﺎ ﻣﺎﻧﻨﺪ Google و ﺑﯿﻨﮓ اﺳﺖ. ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻋﺎﻣﻞ ﻫﺎی شبکه ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻓﯿﺲ ﺑﻮک، اﯾﻨﺴﺘﺎﮔﺮام، ﻟﯿﻨﮑﺪﯾﻦ و ﻏﯿﺮه ﻧﯿﺰ در ﺻﻔﺤﻪ ﻓﺮود ﻣﺸﺎﻫﺪه ﻣﯽ ﺷﻮد.
محتوای صفحات فرود
محتوای صفحات فرود اهمیت دو چندان دارد

ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺤﺘﻮای وب ﻓﺮاﯾﻨﺪ ﺗﺤﻘﯿﻖ، نوشتن، جمع آوری، ﺳﺎزﻣﺎﻧﺪﻫﯽ و وﯾﺮاﯾﺶ اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺮای اﻧﺘﺸﺎر در وب ﺳﺎﯾﺖ ﻫﺎ اﺳﺖ. ﻣﺤﺘﻮای وب ﺳﺎﯾﺖ ﻣﻤﮑﻦ ﺷﺎﻣﻞ ﻧﺜﺮ، ﻓﯿﻠﻢ، ﺿﺒﻂ ﻫﺎ، ﺗﺼﺎوﯾﺮ، ﮔﺮاﻓﯿﮏ ﯾﺎ ﺳﺎﯾﺮ موارد دﯾﺠﯿﺘﺎﻟﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﺳﺮور ﭘﺮوﺗﮑﻞ اﻧﺘﻘﺎل hypertext ﺗﻮزﯾﻊ  ﺷﻮد و ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﻣﺮورﮔﺮ وب ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺷﻮد.

ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﻮا و ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن وب

ﺑﺎ ﺷﺮوع ﺷﺒﮑﻪ ﺟﻬﺎﻧﯽ وب توسعه دهندگان وب ﯾﺎ ﺧﻮدﺷﺎن ﻣﺤﺘﻮای آﻧﻼﯾﻦ را ﺗﻮﺳﻌﻪ دادﻧﺪ یا اﺳﻨﺎد ﻣﻮﺟﻮد را اﺻﻼح و ﺑﻪ زﺑﺎن ﻧﺸﺎﻧﻪ ﮔﺬاری ﻫﺎﯾﭙﺮﺗﮑﺴﺖ ﮐﺪﮔﺬاری ﮐﺮدﻧﺪ. ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺖ زﻣﺎن زﻣﯿﻨﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ وب ﺳﺎﯾﺖ ﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺴﯿﺎری از ﻓﻨﺎوری ﻫﺎ ﺷﺪ ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺣﻔﻆ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺴﯿﺎری ﺑﺮای، ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن وب ﺳﺎﯾﺖ دﺷﻮار ﺷﺪ. ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﻮا، ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن وب ﺳﺎﯾﺖ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﺤﺘﻮا ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻃﺮاﺣﯽ ﮔﺮاﻓﯿﮏ، ﻧﻮﺷﺘﻦ ﺣﺮﻓﻪ ای، ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭼﻨﺪ رﺳﺎﻧﻪ ای و ﻣﺴﺘﻨﺪات را دارﻧﺪ. آﻧﻬﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺪون اﺳﺘﻔﺎده از ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺤﺘﻮا را در وب ﺳﺎﯾﺖ ﻫﺎی ﺟﺪﯾﺪ ﯾﺎ ﻣﻮﺟﻮد ادﻏﺎم ﮐﻨﻨﺪ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﯾﺴﯽ زﺑﺎن اﺳﮑﺮﯾﭙﺖ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﯾﺴﯽ ﺑﺎﻧﮏ اﻃﻼﻋﺎتی.

ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﻮا ﯾﺎ ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﻮای ﻓﻨﯽ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﻓﻨﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻨﺪات ﻓﻨﯽ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺮدم ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ از ﯾﮏ ﻣﺤﺼﻮل ﯾﺎ ﺧﺪﻣﺎت اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﻨﺪ. اﯾﻦ اﺳﻨﺎد ﺷﺎﻣﻞ راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ آﻧﻼﯾﻦ، دﻓﺘﺮﭼﻪ راﻫﻨﻤﺎ، راﻫﻨﻤﺎﻫﺎی ﺗﻮﺳﻌﻪ ،  ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻃﺮاﺣﯽ ، برگه ﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ ﯾﺎدداﺷﺖ ﻫﺎی اﻧﺘﺸﺎر راﻫﻨﻤﺎﻫﺎی اﺳﺘﻘﺮار و ﻏﯿﺮه ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

ﺗﻮﺳﻌﻪ دﻫﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﻮا ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزی ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ ﯾﺎ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺑﺎﻻ و ﻣﺤﺘﻮای ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮد ﻫﻤﺎن ﭼﯿﺰی اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل آن ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺤﺘﻮا ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻤﯽ در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزی    ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ دارﻧﺪ. ﯾﮑﯽ از ﻣﻮﺿﻮﻋﺎﺗﯽ ﮐﻪ در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ دﻧﯿﺎی ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺤﺘﻮای وب را ﺗﺤﺖ اﻟﺸﻌﺎع ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﭘﺮ ﺷﺪه از ﮐﻠﻤﺎت ﮐﻠﯿﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر دﺳﺘﮑﺎری در رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ آﻣﺎده ﺷﺪه اﻧﺪ. ﺑﯿﺸﺘﺮ داﯾﺮﮐﺘﻮری ﻫﺎی ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﺑﺎزدﯾﺪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن این اﻣﮑﺎن را ﻣﯽ دﻫﻨﺪ که ﻣﺤﺘﻮای ﺗﻮاﻓﻖ ﺷﺪه را ﺑﺎ ﺗﻮاﻓﻖ ﺑﺮای ﺣﻔﻆ ﻫﻤﻪ ﭘﯿﻮﻧﺪﻫﺎ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﮐﻨﻨﺪ. اﯾﻦ کار اﻣﺮوز ﺑﻪ روﺷﯽ ﺑﺮای ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزی ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺑﺮای ﺑﺴﯿﺎری از وب ﺳﺎﯾﺖ ﻫﺎ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ.

ﻣﺤﺘﻮای وب دﯾﮕﺮ ﻣﺤﺪود ﺑﻪ ﻣﺘﻦ ﻧﯿﺴﺖ.ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی ﺟﺴﺘﺠﻮ اﮐﻨﻮن رﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎی ﺻﻮﺗﯽ، ﺗﺼﻮﯾﺮی ﺗﺼﺎوﯾﺮ، از ﺟﻤﻠﻪ ﻓﯿﻠﻢ ، PDF و ﺳﺎﯾﺮ ﻋﻨﺎﺻﺮ ﯾﮏ ﺻﻔﺤﻪ وب را ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺑﻨﺪی ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. دارﻧﺪﮔﺎن وب ﺳﺎﯾﺖ ﺑﻌﻀﯽ اوﻗﺎت از ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ از ﻣﺤﺘﻮا ﺑﺮای اﺳﮑﻦ ﻣﻄﺎﻟﺐ ادﺑﯽ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ.

جمع بندی

ایجاد محتوا برای بازاریابی برند اهمیت فراوانی دارد، تولید محتوای با کیفیت کاربرپسند و سئو بیس یک فرآیند مشارکتی است که نیازمند یک تیم تولید محتوا می باشد. بازاریابی محتوا به عنوان ابزاری موثر، قابل ردیابی و با مخاطب انبوه، در دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها اهمیت فراوان دارد.

146
2021-04-07 11:04:26
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24131
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10392
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9768
27 آذر 1398