آیا ابزارهای بررسی سئو سایت مفید هستند؟

سئو

..آیا ابزارهای بررسی سئو سایت مفید هستند؟..
سئو

آیا ابزارهای بررسی سئو سایت مفید هستند؟

ابزارهای بررسی سئو سایت در واقع چک کننده های از قبل تعریف شده ای هستند که بر اساس آخرین داده های تجربی و آزمون شده تشکیل شده اند.

این خیلی مهم است که شما در هنگام سئو یک سایت موارد ابتدایی فنی سئو را در سایت ها رعایت کنید مانند طول عنوان ، به کار بردن توضیحات متا و یا هر چیزی که یک صفحه سایت را برای رتبه گرفتن در گوگل به آن نیاز دارد.

من شخصا بسیاری از سایت ها را که بررسی می کنم و یا در سایت ابزار سئو آنلاین خود می بینم ، متوجه می شوم بسیاری از سایت ها حتی ابتدایی ترین موارد را رعایت نمی کنند.

فهرست عناوین

ابزار سئو رایگان چگونه کار می کنند؟

یکی از کارهای مهمی که یک ابزار سئو رایگان انجام می دهد چک کردن وجود تگ h1 در صفحه است ، تگ h1 یکی از مهمترین عناصر و سیگنال مهم ارتباط در صفحه است که بازگو کننده و معرفی صفحه را به عهده دارد.

تصور کنید عدم وجود آن می تواند در رتبه بندی تاثیر بسیاری داشته باشد و اگر یک ابزار سئو در اختیار داشته باشید ، می تواند آن را چک و به شما اطلاع رسانی کند.

یا خیلی موارد دیگر که نرم افزار بررسی سئو با چک لیست خود می تواند نبود آنها را به شما گوشزد کند.

تحلیل و آنالیز سایت

تحلیل و آنالیز سایت به شما در روند سئو کمک زیادی می کند و حتی می تواند از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری کند.

تصور کنید در صفحه ای که قصد سئو آن را دارید عناوین بسیاری را به کار برده اید اما دید جامعی از آن را ندارید ، یعنی نمی دانید کدام عنوان در الویت باید باشد و چه عنوانی نباید از برچسب بالاتری برخوردار باشد.

در تصویر زیر دقت کنید عناوین به چه صورت آوردن شده است.

تحلیل و آنالیز سایت

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید الویت از H1 تا H4 از 6 هد استفاده شده است و به خوبی بازگو کننده موضوع صفحه است که فقط با آنالیزور سایت می توانید آن را به خوبی درک کنید.

ابزار بررسی سئو سایت وردپرس

انجام سئو وردپرس از این جهت که بسیاری از سایت ها از وردپرس استفاده می کنند مهم است، بررسی وضعیت سایت به شما در بهبود سئو وردپرس کمک می کند و سرعت شما را افزایش می دهد ، اتفاقا یکی از ابزارهای بررسی سئو سایت ، افزونه سئو وردپرس Yoast است.

این افزونه سئو ضمن کمک به شما در تنظیم موارد مهم سایت مثل امکان نوشتن توضیحات متای مجزا برای هر صفحه و همچنین کنترل عناوین صفحه نقش مهمی در چک سئو سایت دارد.

ابزار بررسی سئو سایت وردپرس

همانطور که گفته شد استفاده از ابزارهای بررسی سئو سایت می تواند یک کمک خوب باشند اما وابستگی به آنها نیز گاهی شما را دچار مشکل می کند ، اما مزایای آنها به نبودشان میچربد پس بهره بردن از آنها خالی از لطف نیست.

یکی از مزایا ابزارهای بررسی سئو سایت تحلیل سئو صفحه در یک زمان است ، یعنی می تواند گزارشی از عملکرد فعلی سایت ارائه دهد و شما را با حجم بالایی از اطلاعات که ممکن است گیج کننده باشند رها سازند.

پیشنمایش سایت قبل از اینکه حتی گوگل آن را به همگان نمایش دهد چیز به درد بخوری است که یک ابزار سئو می تواند آن را ارائه دهد ، به تصویری از پیش نمایش سایت ما آپسئو نگاه کنید

پیش نمایش سایت در گوگل

یا یکی از چیزهایی که می تواند خیلی تکراری به نظر برسد نبود برچسب alt تصویر است که به دلیل تعدا بالای عکس در یک صفحه به وجود می آید ، اما ابزارهای سئو آنلاین این مشکل را با بررسی تک تک تصاویر حل کرده اند.

برچسب alt تصویر

و حتی مواردی که شما بدون ابزار نمی توانید به بودن یا نبودنشان مطمئن باشید با ابزار بررسی سئو می توانید اطمینان یابید که همه چیز درست کار می کند.

ابزار بررسی سئو

بررسی نمایش سایت در تلفن همراه

اینکه سایت شما در تلفن همراه چگونه دیده می شود و یا اینکه ریسپانسیو است یا خیر را نیز با ابزار بررسی سئو می توانید بررسی کنید.

بررسی نمایش سایت در تلفن همراه

خوب ما بعضی از مزایای ابزارهای بررسی سئو را معرفی کردیم ، اما مطمئنا کاربردهای خیلی زیادی را می توان در انواع ابزار های بررسی سئو پیدا کرد ، مثلا سایت MOZ که در بین همه سئوکار ها شناخته شده است.

132
2020-09-27 14:43:29
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23234
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9269
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8320
27 آذر 1398