آیا طول محتوا در سئو سایت موثر است؟

طراحی سایت

..آیا طول محتوا در سئو سایت موثر است؟..
طراحی سایت

آیا طول محتوا در سئو سایت موثر است؟

اخیراً طول محتوا به شدت مورد بحث بوده، تاجایی که اکثر وب سایت ها برای موفقیت خود محتوای طولانی ایجاد می کنند تا رتبه بهتری کسب کنند. با اینکه طول محتوا در سئو ۲۰۲۰ بسیار موثر است اما مهم‌ترین عامل رتبه بندی گوگل نیست و الگوریتم های گوگل به جای توضیحات طولانی به دنبال مطالب مختصر و ارزشمند هستند تا رضایت کاربران فراهم شود.

در این مقاله ۵ عاملی که مهم‌تر از طول محتوا هستند را فراهم کردیم تا نشان دهیم چطور یک محتوا می تواند با تعداد کلمات کمتر به رتبه بالاتری دست پیدا کند.

ارزش هر محتوا را با در نظر گرفتن هدف بالا ببریم

اگر هدف درستی برای محتوای خود انتخاب کنید، اهمیت و ارزش محتوا را نشان می دهید. مثلا یک هدف ساده هم می تواند مخاطبان خود را دریافت کند و احتمال اشتراک گذاری را بدست آورد.

به طور مثال شما مخاطبی را به یکی از صفحات محصول خود جذب می کنید اما محتوای کافی و مفید از اطلاعات آن محصول وارد نکردید. در این صورت احتمال حرکت بعدی مشتریان به سبد خرید و پرداخت به شدت پایین می آید. پس اگر می خواهید ارزش محتوای صفحات خود را بالا بیاورید، در قدم اول کیفیت را بر کمیت در اولویت قرار دهید و ارزش برند خود را نشان دهید.   

برای اینکه مطمئن باشید استراتژی درستی برای محتوای محصولات خود دارید، می توانید مقاله ۱۱ گام برای تعیین استراتژی محتوای در آی وحید را مطالعه کنید.

خوانندگان به دنبال چه چیزی در محتوای شما هستند

کاربران در جستجو روزانه خود به دنبال قالب های متنی مختلفی هستند. مانند پاسخ سؤالات، مشاوره، سرگرمی، دستورالعمل های مختلف، متن های طنز یا موارد دیگری می تواند برای خواننده جذاب باشد. پس با شناخت از سلیقه مخاطبان، مطالب خود را تهیه کنید و ارزش آن صفحه را به بهترین وجه ممکن نشان دهید.

با ایده های تازه عکس و ویدئو را در محتوای خود قرار دهید  

محتوایی که شما ارائه می کنید نباید فقط از متن استفاده شده باشد به خاطر اینکه خواندن مطالب بدون عکس و ویدئو برای کاربران طاقت فرسا است و چنین محتوایی به اندازه کافی نمی تواند مفید شود. در نتیجه باید به دنبال جایگزین کردن فرم های جدیدتری از محتوا باشید واز تصاویر و ویدئو های جذاب استفاده کنید.

مثلاً اگر شما محتوایی در مورد تعمیر دستگاه چمن زنی داشته باشید. مطمئناً استفاده از تصاویری که قسمت های مختلف دستگاه را نشان می دهد، توضیحات متن شما را کامل می کند. البته توضیح این مسئله با استفاده از کلمات امکان پذیر است و درکنار آن فیلم و تصویر تأثیر می گذارد.

علاوه بر این موارد مطالعات نشان داده شده که صفحات همراه با تصاویر رتبه بهتری می گیرند و سایت های دیگر به وب سایت هایی که فیلم و گرافیک مفصلی درباره کلمه کلیدی خود دارند بیشتر لینک می دهند.

محتوای با شبکه های محبوب اجتماعی ایجاد کنید

با وجود اینکه هزینه ایجاد فیلم از نوشتن مقاله بیشتر است اما فرصت عالی برای کسب موفقیت در مقابل رقبا را برای شما فراهم می کند.  البته استفاده از یوتیوب و Vimeo امکان دسترسی به کانال های بازاریابی دیگر شما را می دهد، مهم تر از همه اضافه کردن عناصر بصری صفحه شما را تقویت می کند.

گرامر و تلفظ صحیح را برای محتوا خود داشته باشیم

دستور زبان صحیح، محتوای ارزشمند را به بهترین وجه نشان می دهد وکاربران از خواندن چنین محتوایی لذت می برند. دستور و نگارش زبان به عنوان یکی از ۲۰۰ فاکتور گوگل برای بهینه سازی جستجو به حساب می آید ولی گوگل به تأثیر مستقیم این فاکتور اشاره نکرده است. با این وجود اگر محتوایی دستور زبان ضعیفی را نشان دهد، الگوریتم گوگل متوجه این موضوع می شوند و ارزش آن محتوا را پایین می آورد.

دلیل اهمیت دستور زبان زمانی مشخص می شود که کاربران در فهم مطالب شما دچار مشکل شوند و نتوانند با محتوای شما ارتباط بگیرند. معمولا در این وضعیت کاربران سعی می کنند صفحه دیگری را انتخاب کنند وحتی اگر کاربری در صفحه شما بماند مطمئناً نرخ تبدیل برای سایت ایجاد نمی کنند و نمی توانند مشتری شما شوند.

کاربران همیشه نسبت به محتوایی که اشتباهات املایی و گرامری دارد ، دید خوبی ندارند و چنین برندی را بدون استاندارد، کم کیفیت و ضعیف می‌دانند و به آن اعتماد نمی کنند.

تحقیقی از Globo Lingo نشان داده که خطاهای دستوری و هجی در سایت باعث می شود ۵۹% شرکت کنندگان به احتمال کمتری آن صفحه محصول را مشاهده می کنند. بهترین راه حلی که می تواند شما را از خطاهای احتمالی دور کند، استفاده از ابزار های دستور زبان رایگان است که البته می تواند کمک بزرگی به کسب‌وکار شما کند.

بهینه سازی کلمات کلیدی فراموش نشود

اگر به دنبال ایجاد یک محتوای فوق العاده هستید باید با حرکتی هوشمندانه تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که هر کدام کلمه کلیدی با ارزشی هستند. یکی از روش های که به شما کمک می کند مطمئن باشید کلمهک لدیدی درست انتخاب شده توجه به کلماتی است که به طور مرتب توسط کاربران جستجو می شود.

برای داشتن تحقیقات کلمه کلیدی می توانید با وارد کردن کلمه خود در جستجوی گوگل کلمات مشابه را پیدا کنید. البته ممکن است کلمات کلیدی که انتخاب می کنید حجم جستجو بالایی داشته باشند ولی رقابتی نباشند. این عبارات می توانند تعداد جستجوی ماهانه با ارزش داشته باشند، در رتبه‌بندی هم تأثیر بگذارند ودر کنار کلمات کلیدی دیگر قرار گیرند.

بعد از اینکه کلمات کلیدی ایده آل خود را برای هدف گذاری پیدا کردید، نباید بیش از حد مجاز از آنها استفاده کنید تا صفحه ای کاملاً بهینه داشته باشید. معمولاً گفته می شود که استفاده از کلمات کلیدی باید به‌طور طبیعی در متن قرار داشته باشند وجایی منطقی استفاده شوند تا بالاترین کیفیت محتوا برای هر صفحه ای از شما رقم بخورد.

پس بهتر است در یک محتوا بین ۰.۲  تا ۰.۴ % کلمه کلیدی در هر سطح استفاده شود وآن صفحه رتبه خود را از گوگل دریافت کند.

ارزش مطالعه را با توجه به وقت مخاطب تعیین کنید

ممکن است توضیحات اضافه یک محتوایی طولانی نشان دهد برای وقت کاربران ارزشی قائل نیستید و ترجیح می دهید به جای پاسخ به مشتریان فقط رتبه سایت خود را افزایش بدهید. نکته اصلی این است که باید بین سؤالاتی که افراد مطرح می کنند، تمایز قائل شوید و بدانید چه زمانی پاسخی سریع داشته باشید و چه زمانی موضوع را مفصل تر بررسی کنید. با انجام این کار نشان دهید برای خوانندگان خود ارزش قائل هستید و پاسخ کافی در اختیار آن‌ها قرار می دهید.

پایان

برای تمرکز بر اهمیت طول محتوا در سئو ۲۰۲۰ می توانید، با اضافه کردن توضیحاتی به مقاله خود، البته بعد از رعایت ۵ موردی بیان کردیم آن را مفیدتر کنید ورتبه بهتری را برای سایت خود دریافت کنید. این اولویت بندی قبل از انتشار مقاله به شما کمک می کند با کیفیت بالای محتوا بیشترین ارزش ممکن را برای خوانندگان خود فراهم کنید.

141
18 خرداد 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398