ابزارهایی که می‌توانند به ما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کمک کند

سئو

..ابزارهایی که می‌توانند به ما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کمک کند..
سئو

ابزارهایی که می‌توانند به ما در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی کمک کند

راه اندازی کسب و کار اینترنتی شاید در نگاه اول خیلی سخت و مشکل به نظر برسد ولی واقعیت این است که کارشناسان و متخصصان و افراد هوشمند و زیرک به راحتی و با استفاده از چند ابزار می‌توانند کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی و هدایت کنند.

در این مقاله قصد داریم به چند ابزار مهم بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بیزنس اینترنتی خود را به بهترین شکل ممکن در معرض دید مشتری بگذارید. کسب و کار اینترنتی فوق و فن‌های خاص خودش را دارد که اگر این مسائل را بدانید و از آن‌ها آگاهی داشته باشید، راحت موفق می‌شوید ولی ندانستن این فوت و فن‌ها گاهی باعث می‌شود که هر چه تلاش کنید، تلاشتان با شکست مواجه شود. اگر می‌خواهید کسب و کارتان موفق شود، حتماً این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

ابزارهای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چند ابزار و دانش مهم و مفید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی هم مثل سایر کسب و کارها ابزارهای خاص خودشان را دارند. این ابزارها کار را بسیار آسان می‌کنند و محدودیت‌های موجود در کسب و کار را کاهش می‌دهند. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم به چند مورد از مهم‌ترین ابزارها و دانش‌‌ها برای راه اندازی و پیشبرد کسب و کار اینترنتی اشاره کنیم. یادگیری این ابزارها و به کار بستن آن‌ها مطمئناً بخشی از مسیر موفقیت کسب و کار شما خواهد بود:

۱. دانش طراحی سایت و لزوم راه اندازی سایت

یکی از مهم‌ترین دانش‌هایی که می‌تواند به موفقیت ما در زمینه کسب و کار اینترنتی کمک کند، دانش طراحی سایت است. با این دانش می‌توانیم سایت و فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنیم و هر تغییری که تمایل داشتیم در آن ایجاد کنیم. سایت یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که به موفقیت کسب و کار ما کمک می‌کند؛ زیرا با تولید محتوا در سایت خود می‌توانیم نظر موتورهای جستجو را به خودمان جلب کنیم. وقتی نظر موتورهای جستجو جلب شد، این موتورها کاربران را به سمت شما هدایت می‌کنند و به این صورت فروش شما هر روز بیشتر می‌شود و کسب و کار شما توسعه پیدا می‌کند.

همیار آکادمی دوره خوبی برای طراحی سایت دارد که در آن ۰ تا ۱۰۰ طراحی سایت را بر اساس سیستم مدیریت محتوای وردپرس آموزش می‌‎دهد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره آموزشی به بخش دوره‌های آموزشی در وب‌سایت همیار آکادمی مراجعه و از آن‌جا آموزش طراحی سایت را انتخاب کنید.

۲. ابزارهای کم کردن حجم عکس

شاید شنیده باشید که گفته می‌شود حتماً پیش از بارگذاری تصاویر روی سایت خود از حجم آن‌ها را کم کنید. اهمیت این مسئله به این دلیل است که کم کردن حجم تصاویر باعث می‌شود که سرعت سایت چندین برابر شود. از نظر موتورهای جستجو و کاربران، سایتی مطلوب است که سرعت بالاتری داشته باشد. حال سوال این است که چگونه می‌توان حجم تصاویر را کم کرد؟ پاسخ این که یک سری ابزارهای آنلاین وجود دارد که از این ابزارها برای کاهش حجم تصاویر استفاده می‌شود. در ادامه به چند مورد از این ابزارها اشاره شده است:

 1. Tiny PNG
 2. Optimizilla
 3. io
 4. JPEG Optimizer

برای استفاده از این ابزارها کافی است نام آن‌ها را در گوگل جستجو کنید تا سایت هر کدام به شما نمایش داده شود. در صورتی که تمایل دارید روش کار با هر کدام از این ابزارها را یاد بگیرید و به کمک آن‌ها حجم تصاویر را کاهش دهید، به مقاله کم کردن حجم عکس در همیار آکادمی مراجعه کنید.

۳. سیستم مدیریت محتوای وردپرس

روش‌های مختلف و متعددی برای راه اندازی سایت و کسب و کار اینترنتی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. به طور کلی سیستم مدیریت محتوا که به اختصار به آن CMS گفته می‌شود، مسئولیت ایجاد، مدیریت و بهینه‌سازی یک وب‌سایت را بر عهده دارد. در واقع سیستم مدیریت محتوا یک نرم افزار رایگان است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند محتوای سایت را مدیریت و ویرایش کنند. در حال حاضر سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل خصوصیاتی که در ادامه بیان می‌شود، بهترین سیستم مدیریت محتوا محسوب می‌شود:

 • کار با این سیستم مدیریت محتوا بسیار آسان است
 • قابلیت سفارشی‌سازی دارد
 • امکان ریسپانسیو یا واکنش‌گرا کردن سایت با استفاده از این سیستم وجود دارد. به بیان ساده‌تر کاربرانی که سایت را در گوشی هوشمند خود بررسی می‌کنند هم می‌توانند به شکل بهینه از سایت بهره‌مند شوند
 • برای راه اندازی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیازی به دانش برنامه‌نویسی نخواهد بود.
 • این CMS پر از قالب‌ها و افزونه‌های متنوع است و هر کدام از این افزونه‌ها به شما کمک می‌کند که یک وب‌سایت خاص و منحصر به فرد برای خود راه اندازی کنید.
 • سایتی که با استفاده از وردپرس راه اندازی شود، بیشترین سازگاری را با موتورهای جستجو و به خصوص موتور جستجوی گوگل دارد.

همیار آکادمی یک دوره بی‌نظیر تحت عنوان دوره آموزش وردپرس دارد که در این دوره به تمامی نکات و جزئیات در مورد کار با این سیستم مدیریت محتوا اشاره شده است. در صورتی که تمایل به شرکت در این دوره آموزشی دارید، کافی است پس از مراجعه به وب‌سایت همیار آکادمی، به بخش دوره‌های آموزشی مراجعه کنید و از این بخش، دوره آموزش کار با وردپرس را انتخاب نمایید.

۴. ابزارهای برگزاری وبینار

در صورتی که کسب و کار اینترنتی دارید و می‌خواهید به مخاطبان خود چیزی آموزش دهید، با کارکنان خود جلسه بگذارید و یا یک دوره آموزشی برگزار کنید، وبینار می‌تواند بهترین گزینه باشد. البته توجه داشته باشید که برخی از کسب و کارها از وبینار برای معرفی محصولات و خدمات خودشان هم استفاده می‌کنند. شما هم به عنوان کسی که کسب و کار اینترنتی دارد باید بتوانید که از این ابزار بیشترین بهره ممکن را ببرید. به طور کلی چهار هدف برای برگزاری وبینار وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

 1. وبینار راهی برای تعامل بیشتر با مخاطبان است.
 2. می‌توانیم از طریق وبینار خودمان را به عنوان یک متخصص به مخاطب معرفی کنیم.
 3. برگزاری وبینار راهی برای جذب مخاطبان بیشتر است.
 4. با استفاده از وبینار می‌توانیم به مخاطبان خود آموزش دهیم یا جدیدترین محصول خود را به آن‌ها معرفی کنیم.

دو ارائه‌دهنده عالی برای وبینار وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایسمینار و ایوند اشاره کرد. همیار آکادمی یک مقاله عالی در زمینه وبینار دارد که تمام جزئیات مربوط به وبینار را در مورد آن بیان می‌کند. در صورت تمایل به آشنایی کامل با این ابزار مهم کسب و کار به مقاله وبینار چیست همیار آکادمی مراجعه کنید.

۵. دانش SEO یا سئو

یکی از دانش‌های ضروری برای راه اندازی، مدیریت و پیشبرد کسب و کار اینترنتی، دانش بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یا همان SEO است. این دانش یکی از دانش‌های ضروری است که به کسب و کار ما این امکان را می‌دهد که توسط مخاطبان دیده شود. وقتی کسب و کاری اینترنتی است و هیچ مغازه‌ و فروشگاه حضوری ندارد، باید از یک راه دیده شود و آن راه، موتورهای جستجو است. ما باید سایت و محتوای سایت خود را به گونه‌ای طراحی و خلق کنیم که هم برای مخاطب انسانی و هم برای موتورهای جستجو عالی و بهینه‌ باشد.

سئوی سایت به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شود و آشنایی با آن اهمیت زیادی دارد. در صورتی که تمایل دارید کسب و کار اینترنتی خود را در مسیر رشد و پیشرفت قرار دهید لازم است دانش سئو را تا حد امکان روی سایت خود پیاده‌سازی کنید تا موتورهای جستجو مانند گوگل، سایت شما را در صنعت خودتان به عنوان یک سایت برتر بشناسند و شما را به مخاطبان پیشنهاد دهند.

۶. اِنی دسک یا AnyDesk

نرم افزار انی دسک یکی از مهم‌ترین نرم افزارهایی است که کسب و کارهای اینترنتی به آن نیاز دارند. فرض کنید که شما چند کارمند دورکار دارید که هر کدام در شهری و دیاری زندگی می‌کنند و امکان دسترسی فیزیکی به آن‌ها وجود ندارد. حال یکی از این کارمندان از شما سوالی می‌پرسد و شما می‌خواهید به پرسش او پاسخ دهید و این پرسش دقیقاً در مورد فرایند کاری است و شما باید این فرآیند را در سیستم خودش به او آموزش دهید. به عنوان مثال کارمند بخش گرافیک از شما سوال می‌پرسد که فلان بخش را چگونه طراحی کنم یا تغییرات را چگونه اعمال کنم که باب میل مخاطب باشد؟ در این لحظه شما باید به کامپیوتر او که کیلومترها از شما فاصله دارد دسترسی پیدا کنید و نکات لازم را به او آموزش دهید.

نرم افزار انی دسک یا AnyDesk در چنین مواقعی ناجی شما و کسب و کارتان خواهد بود و با استفاده از آن می‌تواند از کیلومترها دورتر از کارمند خود به کامپیوتر او دسترسی پیدا کنید و مشکل را رفع کنید. در صورتی که کار شما برگزاری دوره‌های آموزشی غیرحضوری باشد به احتمال زیاد به چنین ابزاری نیاز پیدا می‌کنید. همیار آکادمی مقاله خوبی دارد که در آن روش نصب و کار با انی دسک را به صورت گام به گام و تصویرمحور توضیح می‌دهد. در صورت تمایل به مطالعه این مقاله به آموزش AnyDesk  مراجعه کنید.

۷. شبکه‌های اجتماعی

یکی از مهم‌ترین ابزارها برای راه اندازی، رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی هستند که هر کدام از این رسانه‌ها در جای خاصی به کار می‌رود و هر کدام برای یک صنعت عالی است. در ایران اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی که بیش از ۵۰ میلیون کاربر ایرانی عضو آن هستند و برخی از این کاربران ساعت‌‎ها وقت خود را در این رسانه سپری می‌کنند و برای خرید بسیاری از محصولات به خصوص پوشاک از این رسانه کمک می‌گیرند.

بنابراین رسانه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، یکی از ابزارهای مهمی هستند که باید از آن‌ها کمک بگیریم؛ زیرا این ابزارها می‌توانند کمک زیادی به ما بکنند و قطعاً بخشی از مشتریان و مخاطبان ما در این رسانه‌ها هستند که اگر بتوانیم کسب و کار خود را در این رسانه‌ها تأسیس کنیم قطعاً خودمان را در دسترس مخاطبان و مشتریان بالقوه خود در این رسانه‌ها قرار داده‌ایم. با این کار مسلماً فروش بیشتری خواهیم داشت، مشتریان بیشتری جذب خواهیم کرد و برندمان معروف‌تر می‌شود.

همیار آکادمی دوره خوب برای آموزش کسب درآمد از اینستاگرام دارد که تدریس این دوره توسط آقای علی حاجی محمدی، بنیانگذار و مدیرعامل همیار آکادمی انجام می‌شود. وی شخصی است که تمام فوت و فن کسب درآمد از اینستاگرام را می‌داند و در نتیجه می‌تواند این فوت و فن را در اختیار  شما قرار دهد تا شما هم فروش خوبی در این رسانه پرطرفدار داشته باشید.

۸. گوگل آنالیتیکس

یکی از ابزارهای مهمی که می‌توانیم با استفاده از آن به رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودمان کمک کنیم، گوگل آنالیتیکس است. این ابزار که یکی از ابزارهای مهم گوگل به حساب می‌آید به ما کمک می‌کند که به درک بهتری از رفتار کاربرانمان برسیم. گوگل آنالیتیکس یکی از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای کسب و کار اینترنتی است و به صاحب کسب و کار اجازه می‌دهد که سایت خود را به بهترین شکل ممکن رصد کند. از نظر متخصصان هیچ ابزاری مثل گوگل آنالیتیکس نمی‌تواند در تجزیه و تحلیل ورودی‌های سایت موثر باشد. اگر بتوانید کار با این ابزار را یاد بگیرید می‌توانید رفتار کاربران را در اینترنت تجزیه و تحلیل کنید و متوجه شوید که بیشتر به چه چیزی علاقمند هستند. مسلماً وقتی به علاقه کاربر پی ببرید می‌توانید کسب و کار خود را متناسب با علاقه کاربر پیش ببرید و کاری کنید که هر چه بیشتر به سمت شما بیایند و برندسازی از همین راه انجام می‌دهد.

همیار آکادمی یک دوره رایگان آموزشی دارد که در آن مطالب مختلفی در مورد گوگل آنالیتیکس بیان می‌کند. در صورت تمایل به شرکت در این دوره رایگان کافی است به وب‌سایت همیار آکادمی مراجعه کنید و سپس از بخش آموزش رایگان در منو، آموزش رایگان گوگل آنالیتیکس را انتخاب کنید.

۹. دانش بازاریابی محتوایی

یکی از دانش‌هایی که برای موفقیت و کامیابی در کسب و کار اینترنتی به آن احتیاج مبرم داریم، دانش بازاریابی محتوایی یا Content Marketing است. متخصصان بازاریابی محتوا از طریق تولید محتوا ارزشمند باعث می‌شوند که مشتریان در هنگام خرید محصول انتخاب بهتری داشته باشند و در واقع با این کار فرآیند برندسازی را بهبود می‌بخشند. بازاریابان محتوا با کمک گرفتن از دانش سئو کار می‌کنند که کسب و کار اینترنتی در تمامی کلمات کلیدی مربوط به خود در جایگاه اول نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد. همیار آکادمی یک دوره رایگان در زمینه بازاریابی محتوایی دارد که به شما کمک می‌کند آشنایی زیادی با این دانش پیدا کنید.

در صورت تمایل به شرکت در این دوره آموزشی رایگان کافی است به وب‌سایت همیار آکادمی مراجعه کنید و سپس از بخش آموزش رایگان، آموزش رایگان بازاریابی محتوایی را انتخاب نمایید.

۱۰. سرچ کنسول گوگل

یکی از ابزارهای مهمی که به کسب و کار اینترنتی ما کمک زیادی می‌کند و می‌تواند آن را تا بی‌نهایت رشد و پیشرفت دهد، سرچ کنسول گوگل است. یکی از کاربردهای مهم و اصلی سرچ کنسول این است که ورودی‌های ارگانیکی که از گوگل وارد سایت شما می‌شوند را بررسی می‌کند و در صورتی که خزنده‌های گوگل به این نتیجه برسند که خطایی در سایت شما وجود دارد، این خطاها در سرچ کنسول به شما نمایش داده می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توانید متوجه شوید که کدام صفحات سایت شما ورودی بیشتری دارد و حتی میزان ورودی هر صفحه به شما نمایش داده می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توانید با نقاط قوت و ضعف سایت خودتان آشنا شوید و در صورت نیاز مشکلات موجود را برطرف کنید تا این مشکلات نتواند وضعیت شما را در نتایج موتور جستجوی گوگل با مشکل روبرو کند.

همیار آکادمی یک دوره آموزشی رایگان دارد که در آن روش کار با سرچ کنسول گوگل را به کاربران آموزش می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید از محتوای این دوره بهره‌مند شوید و شیوه کار را این ابزار ارزشمند را یاد بگیرید، کافی است به وب‌سایت همیار آکادمی بروید و از بخش آموزش رایگان، بخش مربوط به سرچ کنسول گوگل را انتخاب کنید.

همیار آکادمی

همیار آکادمی؛ مجموعه‌ای برای راه اندازی و توسعه کسب و کار اینترنتی

مجموعه‌ همیار آکادمی سال‌ها است که در زمینه آموزش راه اندازی و توسعه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می‌کند. این مجموعه بیش از هر چیز تلاش کرده است که نقش یک مشاور و معلم را داشته باشد و به همین خاطر پر از دوره‌های آموزشی رایگان و مقالات ارزشمندی است که می‌توانید به صورت کاملاً رایگان مطالعه کنید. این مجموعه یک سری دوره آموزشی دارد که در آن‌ها روش درست راه اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی با استفاده از ابزارهای مختلف را آموزش می‌دهد. این دوره‌ها واقعاً تک و منحصر به فرد هستند و شرکت در آن‌ها به قدری شما را توانمند می‌کند که در مورد استفاده از آن ابزارها هیچ دغدغه‌ای برای شما باقی نمی‌ماند.

در صورتی که تمایل دارید با این مجموعه آشنا شوید و اطلاعات بیشتری در مورد دوره‌های آموزشی آن کسب کنید، کافی است به وب‌سایت همیار آکادمی مراجعه کنید.

منبع خبر: مجموعه آموزش کسب و کار اینترنتی همیار آکادمی

169
2020-11-11 08:11:11
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23234
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9269
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8320
27 آذر 1398