ارور و خطای ۴۰۴ و آموزش چگونگی رفع آنها در الگوریتم جدید گوگل

سئو

..ارور و خطای ۴۰۴ و آموزش چگونگی رفع آنها در الگوریتم جدید گوگل..
سئو

ارور و خطای ۴۰۴ و آموزش چگونگی رفع آنها در الگوریتم جدید گوگل

خطای ۴۰۴ که از معروف ترین خطاها است که معنای یافت نشد را دارد، و غالباَ به وسیله‌ی وب‌سایت‌ها، سفارشی‌سازی می‌شوند. ، قصد داریم در این مقاله به نحوه رفع و حل آن بپردازیم. همه شما ممکن است روی لینکی کلیک کرده باشید ، اما به جای گرفتن سایتی که می خواهید ، خطایی ظاهر شود  که نشان می دهد صفحه درخواستی در دسترس نیست.  چیزی مشابه این پیام  “۴۰۴ یافت نشد”.  این خطا  کد وضعیت HTTP استاندارد است. این پیام از طریق سرور حاظر و آنلاین ، به مرورگر وب (معمولاً مشتری) ارسال میشود  که درخواست HTTP را ارسال کرده است .

چه زمان با خطای ۴۰۴ روبه رو میشویم

معمولا  پیام خطای ۴۰۴ در هنگام حذف محتوای وب سایت یا انتقال به URL دیگر است. همچنین دلایل دیگری برای نمایش پیام خطا وجود دارد که به ترتیب زیر است :

 • نشانی اینترنتی یا محتوای آن (مانند پرونده ها یا تصاویر) حذف شده یا منتقل شده است (بدون آنکه بخواهید پیوندهای داخلی را تنظیم شده باشند).
 • URL نادرست نوشته شده است (در طی مراحل ایجاد یا طراحی مجدد) ، به اشتباه پیوند داده شده است ، یا به اشتباه در مرورگر تایپ شده است.
 • سرور مسئول وب سایت در حال اجرا نیست یا اتصال خراب است.
 • نام دامنه درخواستی را نمی توان با سیستم نام دامنه (DNS) به IP تبدیل کرد.
 • نام دامنه وارد شده دیگر وجود ندارد.

قبل از هر چیزی در مطلب قبلی، بررسی الگوریتم جدید گوگل May 2020 Core Update ذکر کردم که یکی از دلایل افت رتبه که به اسم الگوریتم هسته است ارورهای ۴۰۴ نقش زیادی رو بازی میکنند.

پیوندهای مرده غالباً برای مدت طولانی باقی می مانند زیرا اپراتورها تصوری ندارند که محتوای مرتبط حذف شده یا منتقل شده است. بسیاری از وب سایت ها هنوز در صفحات موتورهای جستجو (SERP) ظاهر می شوند ، حتی اگر دیگر به صورت آنلاین در دسترس نباشند (یا حداقل در URL مشخص نشده باشند). سایر وب سایت های مرتبط مانند وبلاگ ها ، پورتال های خبری و غیره غالباً اطلاع رسانی نمی کنند که سایت حذف شده است یا اکنون می توانید تحت یک URL جدید بیابید. بسیاری از اپراتورهای وب سایت پیوندهای خارجی خود را به طور مرتب بررسی نمی کنند و بنابراین یک پیوند عملکردی می تواند به راحتی یک مرده شود.

خطا های ۴۰۴ ممکن است به شکل های گوناگونی نمایش داده شوند.  برخی از سرورهای وب که مربوط به خدمات اطلاعات اینترنتی هستند با اضافه کردن یک پسوند عددی به ۴۰۴ اطلاعات بیشتر و تخصصی تری در مورد علت بروز خطای ۴۰۴ ارائه می دهند .

فهرست کامل این ارقام که به ۴۰۴ اضافه میشوند 

۴۰۴.۰ – Not found.

۴۰۴.۱ – Site Not Found.

۴۰۴.۲ – ISAPI or CGI restriction.

۴۰۴.۳ – MIME type restriction.

۴۰۴.۴ – No handler configured.

۴۰۴.۵ – Denied by request filtering configuration.

۴۰۴.۶ – Verb denied.

۴۰۴.۷ – File extension denied.

۴۰۴.۸ – Hidden namespace.

۴۰۴.۹ – File attribute hidden.

۴۰۴.۱۰ – Request header too long.

۴۰۴.۱۱ – Request contains double escape sequence.

۴۰۴.۱۲ – Request contains high-bit characters.

۴۰۴.۱۳ – Content length too large.

۴۰۴.۱۴ – Request URL too long.

۴۰۴.۱۵ – Query string too long.

۴۰۴.۱۶ – DAV request sent to the static file handler.

۴۰۴.۱۷ – Dynamic content mapped to the static file handler via a wildcard MIME mapping.

۴۰۴.۱۸ – Querystring sequence denied.

۴۰۴.۱۹ – Denied by filtering rule.

۴۰۴.۲۰ – Too Many URL Segments

معانی هر یک از این پسوند های عددی :

 1. پیدا نشد.
 2. سایت پیدا نشد.
 3. محدودیت در رابط کاربری برنامه ‌نویسی برنامه ‌ی سرویس‌ دهنده‌های اینترنت (ISAPI) یا واسط گذرگاه عمومی. (CGI)
 4. محدودیت در نوع MIME .
 5. بدون پیکربندی شده.
 6. رد به علت درخواست فیلترسازی پیکربندی.
 7. فعل رد شده است.
 8. فرمت یا پسوند فایل رد شده است.
 9. فضای نام پنهان.
 10. ویژگی فایل پنهان.
 11. سر صفحه‌ ی درخواست‌ شده‌ی بسیار طولانی
 12. درخواست دربردارنده‌ ی دنباله‌ ی گریز دوبرابری است.
 13. درخواست دربردارنده‌ی کاراکترهای بیت بالا است.
 14. حجم محتوا بیش از حد طولانی است.
 15. درخواست نشانی اینترنتی بسیار طولانی است.
 16. رشته یا ردیف جستجو، بسیار طولانی است.
 17. درخواست نوشتن و نسخه ‌برداری توزیع شده به برنامه‌ی کنترل فایل استاتیک ارسال شده است.
 18. محتوای پویا از طریق علائم هماهنگ‌ کننده‌ی MIME ترسیم ‌کننده بر روی برنامه‌ی کنترل فایل استاتیک ترسیم شده است.
 19. توالی ردیف درخواست، رد شده است.
 20. به واسطه‌ی مقررات فیلترکننده رد شده است.
 21. بخش‌های بسیار زیاد نشانی اینترنتی.

چگونه خطای ۴۰۴ را رفع کنیم 

یک صفحه ۴۰۴ لزوماً به معنای عدم دستیابی به اطلاعات مورد نظر نیست. در بسیاری موارد ، راه حل خطای اصلی به راحتی پیدا می شود و بازدید کننده می تواند به سرعت به صفحه وب که در ابتدا به دنبال آن بودند هدایت شود. بنابراین چگونه دقیقاً می توانید به دنبال رفع خطای ۴۰۴ بروید؟ توصیه ما این است که این راه حل های بالقوه (به ترتیب لیست شده) را امتحان کنید:

بارگیری مجدد صفحه: ممکن است خطای ۴۰۴ به همین دلیل ظاهر شود که صفحه به درستی بارگیری نشده باشد. با کلیک بر روی دکمه “تازه کردن” در مرورگر خود یا همچنین با فشار دادن دکمه F5 ، این کار را می توان به راحتی بررسی کرد.

URL را بررسی کنید: صرف نظر از اینکه آدرس URL را به صورت دستی وارد کرده اید یا از طریق یک لینک هدایت شده اید ، علت عدم دسترسی می تواند این باشد که اشتباهی انجام شده است. به همین دلیل باید مسیر مشخص شده وب سایت را بررسی کنید. ممکن است که یا شما یا شخصی که در این لینک وارد شده است ، چیزی را نادرست تایپ کرده اید. جدا از اشتباهات املایی ، همچنین اسلش های جلو به سمت چپ گذاشته شده اند یا جای نادرست دارند. به خاطر داشته باشید که این امر فقط با URL های “پاک” قابل بررسی است ، زیرا آنها به جای کلمات غیرقابل درک ، حروف ، اعداد و نمادها شامل کلمات غیرقابل خواندن هستند.

به سطح دایرکتوری ها برگردید: به عنوان مثال ، اگر URL از ساختار زیر example.com.com/Directory1/Directory2/Directory3 باعث ایجاد صفحه خطای ۴۰۴ می شود ، می توانید همیشه به سطح فهرست قبلی بروید . (در این مثال: example.com/Directory1/Directory2) برای بررسی اینکه آیا صفحه مورد نظر در آنجا پیوند دارد یا خیر. تنها کاری که باید انجام دهید پاک کردن آخرین فهرست در URL است. پیوند صفحه مورد نظر باید در صفحه قبلی قابل مشاهده باشد. اگر قرار نیست در آن صفحه پیدا شود ، می توانید به صفحه قبلی نیز برگردید و در آنجا پیوند صحیح را جستجو کنید. اما اگر چنین اتفاقی بیفتد که این روش نیز موفقیت آمیز باشد و در نهایت به صفحه اصلی بازگردید ، سپس به نکته بعدی توجه کنید .

از جستجوی وب سایت استفاده کنید: بسیاری از وب سایت ها عملکرد جستجو را به عنوان بخشی از صفحه اصلی خود ارائه می دهند. برای دستیابی به اطلاعاتی که به دنبال آن هستید، به انجام یک فرایند جستجو (در باکس سرچ سایت) دست بزنید و  با وارد کردن یک یا چند کلمه کلیدی ، می تواند به شما در یافتن صفحه خاص مورد نظر کمک کند.

اگر سایت فاقد قابلیت جستجو بود، با استفاده از لینک‌های دسته‌بندی که در سایت است، جستجو را ادامه دهید و یا در گوگل آن چیزی را که  به  دنبالش هستید  همراه نام دامنه مد نظر سرچ کنید.

استفاده از موتور جستجو : صفحه‌ سایتی که به دنبالش هستید را در یک موتور جستجوگر مثل گوگل ، جستجو کنید. این احتمال وجود دارد که نشانی اینترنتی‌ که در دست دارید، اشتباه باشد، در این صورت یک جستجوی سریع در موتورهای جستجوگری مانند ، شما را به آن چه که به دنبالش هستید  میرساند.
اگر صفحه‌ای که به دنبالش بودید را بالاخره پیدا کردید، بخش نشانه‌گذاری (bookmark) یا علاقه‌مندی‌های (Favorite) خود را جهت جلوگیری از بروز خطای HTTP ۴۰۴ در آینده ، به روزرسانی کنید.

حافظه پستی و کوکی های مرورگر را حذف کنید: اگر می توانید از طریق دستگاه دیگری به وب سایت دسترسی پیدا کنید ، و به نظر می رسد که خطای HTTP 404 فقط در یک رایانه مشخص ظاهر می شود ، پس از آن مشکل می تواند مربوط به مرورگر شما باشد. بنابراین باید حافظه نهان مرورگر و همچنین همه کوکی های این سایت را حذف کنید ، و این ممکن است در نهایت امکان دسترسی به صفحه را فراهم کند.

با سایت تماس بگیرید: اگر هیچ یک از نکات فوق الذکر موفقیت آمیز نبود ، تنها گزینه باقی مانده ممکن است ارتباط با شخص / افراد مسئول وب سایت باشد. اطلاعات مخاطب را معمولاً می توانید در قسمت اصلی وب سایت یا در صفحه خاص “با ما تماس بگیرید” پیدا کنید. اپراتورهای وب سایت باید بتوانند اطلاعاتی را در مورد اینکه آیا صفحه مورد نظر در واقع وجود دارد ، ارائه دهند. ممکن است به این صورت باشد که صفحه مورد نظر به یک URL جدید منتقل شده است. آنها سپس می توانند با معرفی یک تغییر مسیر دامنه ، رفع خطای ۴۰۴ را انجام دهند که به طور خودکار کاربران را از صفحه وب قدیمی به سمت فعلی هدایت می کند.

شناسایی خطا ی ۴۰۴ در سایت خودمان

مهم است که مجریان وب سایت از صفحات HTTP 404 جلوگیری کنند. این امر در مورد صفحات خطای داخلی ۴۰۴ در وب سایت خود و همچنین صفحات خطای خارجی ۴۰۴ در سایت های دیگر صدق می کند. ابزارهای رایگان بی شماری برای کمک به شما در یافتن راحت تر این لینکهای خراب وجود دارد. سه مورد از بهترین و مشهورترین آنها عبارتند از:

کنسول جستجوی Google (که قبلاً با عنوان “Google Webmaster Tools” شناخته می شد): اگراز قبل  یک حساب Google دارید و وب سایت خود را در آنجا ثبت کرده اید ، باید از گزینه Google Search Console استفاده کنید. هر خطای ۴۰۴  که توسط جست وجو گران گوگل پیدا شده است در ابزار وب نمایش داده می شود و همچنین می تواند در اینجا اصلاح شود. عملکردهای اضافی شما را قادر می سازد خطاهای موجود در پرونده های robots.txt را پیدا کنید .

dead link cheker:  یکی از ساده ترین و سریعترین ابزارها برای یافتن خطا های ۴۰۴ درصفحات  داخلی و خارجی که به هم وصل می شوند ، عبارت است از Dead Link Checker. با استفاده از این برنامه وب ، شما به سادگی آدرس اینترنتی سایتی را که می خواهید بازرسی کنید وارد می کنید و سپس بررسی را شروع می کنید. در اینجا شما می توانید یک صفحه وب یا کل سایت را چک کنید. برنامه تمام صفحات خطای پیگیری شده با کدهای وضعیت و URL را لیست می کند.

W3C Link Checker: این ابزار آنلاین از کنسرسیوم جهانی وب (W3C) به ویژه در مورد آزمایش صفحات وب سایت های اختصاصی به طور مفصل شرح داده شده است ، بنابراین این روند برای تأیید پیوندها نسبت به سایر وب سایت ها بیشتر طول می کشد. W3C Link Checker دقیقاً مانند Dead Link Checker کار می کند: شما URL را وارد می کنید و به ابزار اجازه می دهید بقیه را انجام دهد. همچنین می توان جزئیات بیشتری را اضافه کرد.

چگونه خطای ۴۰۴ را رفع کنیم ( از طرف مدیریت سایت)

 1. خطای ۴۰۴ اگر مربوط به فایل عکس ها است باشد ،متوجه میشوید که این عکس مربوط به افزونه است و یا مربوط به قالب و یا هیچ کدام، بلکه خود شما آن را آپلود کردید. مخصوصا مدیران سایت های وردپرسی که باید به این موضوع توجه کنند. مثلا اگر مشکل لود عکس برای افزونه x باشد ،میتوانید وارد تنظیمات افزونه شده و عکس جدید را به آن افزونه وردپرس دهید تا عکس جدید از این به بعد لود کند.
 1. گاهی وقت ها سایت خود را از یک دامنه به دامنه دیگر انتقال میدهیم مثلا ادرس example.com  بوده و سپس به example .ir  انتقال میدهیم و متوجه میشویم که تمام ادرس های  example.ir با ارور ۴۰۴ وردپرس روبه رو شده اند در این حالت اگر مطمئن هستیم که انتقال به درستی صورت گرفته تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد قسمت تنظیمات -> پیوندهای یکتا -> تنظیمات عمومی شوید و سپس یک بار گزینه ساده را انتخاب کنید و ذخیره کنید و دوباره بعد از این امر همان گزینه خودتان را انتخاب کنید. به عبارت دیگر اگر تنظیمات من “نام نوشته” است گزینه “ساده” را انتخاب میکنم و ذخیره میکنم و سپس دوباره گزینه “نام نوشته” با انتخاب کرده و دوباره ذخیره میکنم.
 1. اگر در سایت وردپرس خود هیچ کاری نکردید و یک باره خطاهای ۴۰۴ روبه‌رو شدید باید بررسی کنید که اخیرا چه چه چیزی را به سایت اضافه کرده اید. گاهی به دلیل تداخل های موجود بین افزونه ها ممکن است چنین ارورهایی را در سایت های وردپرس مشاهده کنیم
 1. اگر در سایت وردپرس خود صفحه یا نوشته ای را پاک کرده باشید طبیعتا با خطای ۴۰۴ مواجه خواهید شد. بهترین افزونه برای ریدایرکت کردن هم افزونه است و میتوانید به کمک این افزونه ادرسی را که حذف کردید را به آدرس جدید یا مشابه آن انتقال دهید .

ایجاد صفحه خطای ۴۰۴

برخی از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس ، جوملا و دروپال به طور خودکار یک صفحه خطا در ۴۰۴ برای زمانی که URL قابل دسترسی نیست ایجاد می کنند .

صفحه HTTP 404 فقط یک پیام خطای استاندارد ساده است ، اما اکثر آنها با استفاده از پسوندهای ویژه CMS قابل شخصی سازی هستند.

اگر CMS شما به شما امکان ایجاد یا تغییر صفحه ۴۰۴ خود را نمی دهد ، یا اگر وب سایت شما فقط مبتنی بر HTML ، PHP و غیره باشد ، کمی پیچیده تر خواهد شد.

می توانید یک صفحه خطا به شرح زیر ایجاد کنید:

 • یک صفحه خطا (“۴۰۴.html” یا “۴۰۴.php“) در فهرست اصلی ایجاد کنید (اگر قبلاً موجود نیست).
 • پرونده .htaccess را باز کنید (یا در صورت نیاز یکی از آنها را ایجاد کنید) در فهرست اصلی ، این گزینه را “ErrorDocument 404 /404.html” وارد کنید و تغییر را ذخیره کنید. صفحه خطا با این کد تولید می شود.
 • برای دیدن اینکه آیا این کاربه درستی انجام  شده است ، سعی کنید به یک صفحه وب غیرقابل دسترسی را جست وجو کنید.

شما می توانید با این روش یک صفحه خطای خاص طراحی شده با پیوندهای مرتبط (به عنوان مثال پیوندهایی به صفحه اصلی یا زیرشاخه های خود درجایی که محتوا با هم تداخل می کند که بازدید کننده در ابتدا درخواست کرده است) ارائه دهید. شما حتی می توانید یک تابع جستجو برای وب سایت خود اضافه کنید. با انجام این اقدامات اضافی و ارائه مشوق ها ، ممکن است بتوانید بازدید کنندگان را از مراجعه مستقیم به سایت خود پس از دیدن کد ۴۰۴ جلوگیری کنید.

ریدایرکت کردن

ریدایرکت  به معنی تغیر مسیر است و در اینترنت به معنی راهنمایی کردن و انتقال بازدید کننده به مسیر جدید از یک سایت به سایت دیگر است.

تغییر مسیر روشی است برای ارسال کاربر و موتورهای جستجو به آدرس اینترنتی متفاوت از محلی که در ابتدا درخواست کرده اند.

 سه ریدایرکتور متداول ۳۰۱ ، ۳۰۲ و Meta Refresh هستند.

ریدایرکت ۳۰۱ : آدرس دائما منتقل شده است (پیشنهادی برای seo).

تغییر مسیر ۳۰۱ یک تغییر مسیر دائمی است که بین ۹۰-۹۹٪ از سهام لینک (قدرت رتبه بندی) به صفحه تغییر مسیر منتقل می شود. در اکثر موارد ، تغییر مسیر ۳۰۱ بهترین روش برای اجرای تغییر مسیرها در وب سایت است .  

ریدایرکت ۳۰۱ زمانی استفاده می شود که شما آدرس دامنه وب سایت خود را تغییر دهید و با یک آدرس دیگر سایت شما نمایش داده شود . روش درست استفاده از چند آدرس برای یک سایت استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ می باشد . همچنین به منظور انتقال صفحات داخلی نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال، اگر صفحه ای از یک سایت حذف شود، بهتر این است که آدرس آن صفحه به یک صفحه مرتبط دیگر ریدایرکت ۳۰۱ شود تا صفحه ارور ۴۰۴ برای کاربران نمایش داده نشود .ریدایرکت ۳۰۱ برای یک صفحه باعث حفظ رتبه صفحه و انتقال آن از یک صفحه به یک صفحه دیگر می شود. اگر قصد انتقال یک دامنه یا یک صفحه را از یک سایت به یک آدرس دیگری دارید و آدرس قبلی صفحه ی مورد نظر را با ریدایرکت ۳۰۱ به یک آدرس جدید منتقل نکنید، کل رتبه شما و اعتباری که صفحات بدست آورده بودند، از بین خواهد رفت .

ریدایرک ۳۰۲ : آدرس موقتا منتقل شده است .

تفاوت ریدایرکت ۳۰۱ به معنی انتقال همیشگی و دائم است اما ریدایرکت ۳۰۲ فقط به معنی انتقال موقت است . به عنوان مثال فرض کنید آدرس یکی از صفحات سایت شما که روزانه بازدید های زیادی از موتورهای جستجوگر و گوگل به آن وارد می شوند تغییر کند. در این حالت با استفاده از یکی از انواع ریدایرکت  آدرس قدیمی را بر روی آدرس جدید ریدایرکت می کنیم تا همه کاربران و بازدید کنندگان سایت شما و همچنین موتورهای جستجوگر را به سمت آدرس جدید هدایت می کنیم و هم اینکه به موتورهای جستجو گر بفهمانیم که آدرس قدیمی تا همیشه به آدرس جدید تغییر پیدا کرده است و نیز باید ارزشی که برای آدرس قدیم قائل  بوده اند را به آدرس جدید منتقل کنند و آدرس جدید را در دیتابیس شان جایگزین آدرس قدیمی کنند . در یک مثال دیگر ریدایرکت ۳۰۲ را توضیح می دهیم .

فرض کنید به چند دلیل مجبور باشید یکی از صفحات سایتتان رابرای مدت کوتاهی از دسترس خارج کنید . در این حالت ورودی های گوگل به آن صفحه و نیز خزنده های گوگل، به ارور ۴۰۴ که به معنی حذف شدن صفحه از سایت) روبرو می شوند و نیز موتورهای جستجوگر پس از مدت بسیار کوتاهی، لینک آن صفحه را از دیتا بیس خود حذف می کنند . بعد از آنکه آن صفحه دوباره فعال شد آن صفحه ارزش خود را نزد موتورهای جستجوگر از دست داده و دیگر نمی توانند به ارزش اولیه خود نزد موتورهای جستجوگر گوگل بازگردند . به منظور پیشگیری از بروز چنین اتفاقی، فقط کافیست زمانی که یک صفحه از سایت را بطور موقت از دسترس خارج می کنید، آن صفحه را بر روی آدرس دیگری ریدایرکت ۳۰۲ کنید. در این حالت کاربرانی که به آن صفحه از سایت شما منتقل می شوند به دلیل استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ به موتورهای جستجوگر فهمانده اید که این صفحه بطور موقت به آدرس دیگری منتقل شده اید . پس آن صفحه ارزش خود را از دست نمی دهد و فقط به یک آدرس دیگر به طور موقت منتقل می شود

برخی از کارمندان گوگل اعلام کرده اند که ممکن است با ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ به طور مشابه رفتار شود ، اما شواهد ما نشان می دهد که امن ترین راه برای اطمینان از موتورهای جستجوگر و مرورگرها در همه نوع اعتبار ، استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ هنگام هدایت دائمی URL ها است. اینترنت با پروتکل به نام HyperText Transfer Protocol  اجرا می شود که نحوه کار URL ها را بیان می کند که  دو نسخه اصلی ، ۱.۰ و ۱.۱ دارد. در نسخه اول ، ۳۰۲ به کد وضعیت “موقتاً منتقل شده” اشاره کرده. این در نسخه ۱.۱ به معنای “یافت” تغییر یافته است.

Meta Refresh

تازه سازی متا نوعی تغییر مسیر مجدد است که در سطح صفحه انجام می شود تا سطح سرور. این روش معمولاً کندتر است ، و برای  روش SEO توصیه نمی شوند. روش تازه سازی متا  بیشتر با یک شمارش معکوس از پنج ثانیه با متن “اگر در پنج ثانیه هدایت نشوید ، همراه هستند کلیک کنید”. تازه سازی متا برخی از ارزش های پیوند را پشت سر می گذارد ، اما به دلیل استفاده پذیری ضعیف و از دست رفتن ارزش لینک به عنوان یک تاکتیک SEO توصیه نمی شود.

تاثیر خطای ۴۰۴ در seo

گوگل اعلام کرده است که صفحات ۴۰۴ جزیی از اینترنت محسوب می شوند و یکی از بهترین راهکارهای اعلام به گوگل در هنگام پاک شدن یک یو آر ال می باشند، اما در حالت کلی برای SEO مطلوب نیستند.   

وقتی یک لینک کاربران را به سمت صفحه ای که حاوی خطای ۴۰۴ است می کشاند، گوگل اینطور تشخیص می دهد که این صفحه دیگر موجود نیست و آن را پس از مدتی از ایندکس خود خارج می کند. بهبود وضعیت سایت در بالا آمدن رتبه در نتایج جستجو اهمیت دارد. موتورهای جستجو (مخصوصا گوگل) سایت هایی که دارای خطاهای زیاد باشند را دوست ندارند و جریمه می کنند. کاربران با مشاهده خطا بلا فاصله سایت را ترک می کنند. این موضوع باعث کاهش رتبه سایت می شود. البته طراحی کاربرپسند یک صفحه ۴۰۴، بر روی رتبه سایت در نتایج جستجو می تواند تاثیر مثبت بگذارد و همچنین رضایت کاربران را در پی داشته باشد. به همین دلیل لازم است که این گونه صفحات با ارزش را به صفحات موجود دیگری ریدایرکت کنید .

همین حالا دست به کار شوید و ارورهای سایت خود را از بین ببرید.

منبع : seorooz  |  
262
30 خرداد 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398