افزایش جذب مخاطب با تبلیغ در گوگل ادز !

طراحی سایت

..افزایش جذب مخاطب با تبلیغ در گوگل ادز !..
طراحی سایت

افزایش جذب مخاطب با تبلیغ در گوگل ادز !

توضیحی کوتاه در رابطه با گوگل ادز

برای اینکه یک تبلیغ موفق را در گوگل منتشر کنیم ابتدا باید شناخت درستی از گوگل ادز داشته باشیم ما در سایت دهکده وب همراه شما هستیم تا شناخت درست و جامعی در رابطه با گوگل ادز بدست آورید

ابتدا بهتر است بدانیم که تبلیغات گوگل نوعی از تبلیغات کلیکی یا CPC است، یعنی شما به ازای نمایش تبلیغات‌تان در نتایج گوگل هزینه ای پرداخت نمی‌کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربری بر روی تبلیغات شما کلیک کند. هزینه پیشنهادی برای هر کلیک بر روی تبلیغات شما که bid نامیده می‌شود، از طرف تبلیغ کننده تعیین می‌شود.

تبلیغات در گوگل به همین سادگی نیست!

به طور کلی تبلیغات در گوگل به این صورت است که ابتدا شما اکانت گوگل ادوردز خود را شارژ می‌کنید و سپس کمپین‌های تبلیغاتی خود را ایجاد کرده و کلمات کلیدی تبلیغات‌تان (کلماتی که با جستجوی آنها تبلیغ شما نمایش داده می‌شود) را تعیین می‌کنید.

هر گاه کاربری کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات شما را جستجو کند و تبلیغات شما شرایط لازم برای نمایش را کسب کند، تبلیغ شما برای او نمایش داده می‌شود. در صورتی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شما شود، هزینه ای بابت کلیک صورت گرفته از اعتبار شما در گوگل ادوردز کم می‌شود.

متاسفانه برای اینکه بتوانید جایگاه و ترافیک خوبی به دست آورید باید مزایده زیادی بر روی عبارات داشته باشید. شما می توانید اکانت گوگل ادوردز و کمپین خود را در عرض چند دقیقه تنظیم و راه اندازی کنید، اما بدون مدیریت درست قادر نخواهید بود از بودجه خود به خوبی استفاده کنید و نتایج خوبی به دست آورید. اگر مدیریت خوبی نداشته باشید ممکن است کاربر بعد از ورود به سایت به خاطر نامرتبط بودن متن تبلیغ و محتوای سایت نا امید شود.

در چنین شرایطی کاربر به عقب بر می گردد و همین امر باعث می شود بودجه و مشتری احتمالی خود را از دست بدهید. علاوه بر این، از طریق مدیریت موثر گوگل ادودرز نه تنها کمپین شما در به دست آوردن ترافیک هدفمند و مرتبط به سایت خوب عمل خواهد کرد، بلکه مقدار هزینه ای که برای هر عبارات دلخواه پرداخت می‌کنید، کمتر از رقبا خواهد بود.

با توجه به تعداد بالای تبلیغ کنندگان در گوگل، تبلیغ شما همیشه در گوگل ادوردز نمایش داده نمی‌شود. برای اینکه تبلیغ شما در گوگل نمایش داده شود، بایستی در مزایده شرکت کنید! bid (یا همان پیشنهاد شما برای هر کلیک) در این مزایده شرکت داده می‌شود و هر چه بید بالاتری داشته باشید احتمال پیروزی شما در مزایده و نمایش تبلیغات‌تان بیشتر خواهد بود. اما بید همه چیز نیست!

به جز بید، معیار دیگری با نام Quality Score نیز در پیروزی شما در مزایده دخیل است و همیشه بید بالاتر دلیل بر نمایش آگهی در رتبه بالاتر نیست. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری درباره نحوه کار گوگل ادز بدست می‌آورید.

مزایده

سیستم مزایده گوگل ادوردز Google AdWords چگونه کار می‌کند؟

سیستم گوگل ادوردز AdWords منبع اصلی درآمد گوگل ادز بوده و ۹۷ درصد درآمد گوگل را که معادل ۳۲٫۲ میلیارد دلار است تشکیل می‌دهد.

نحوه عملکرد این سیستم اینگونه است که با جستجو یک کلمه در گوگل توسط کاربر، فرآیند انتخاب گوگل و مزایده کلید می‌خورد.
در ادامه توضیح مختصر، سازوکار برپایی مزایده، محاسبه امتیازها و انتخاب برنده‌های مزایده و هزینه پرداختی را آورده‌ایم:

به محض جستجوی یک عبارت، گوگل کلماتی که به عبارت جستجو شده مرتبط تشخیص می‌دهد را وارد مزایده می‌کند.
شرکت در مزایده با توجه به بیشترین مبلغ پیشنهادی مربوط به کلمه کلیدی که توسط تبلیغ‌کننده مشخص شده است، انجام می‌گیرد.
از هر حساب کاربری تبلیغ‌کننده تنها یک کلمه وارد هر مزایده می‌شود.
گوگل با توجه به امتیاز کیفیت تبلیغ و مبلغ پیشنهادی تصمیم می‌گیرد که کدام تبلیغ را کجا نمایش دهد.
با ضرب امتیاز کیفی در مبلغ پیشنهادی، امتیازی برای رتبه تبلیغ به دست می‌آید که با توجه به آن، گوگل بهترین محل نمایش را به بالاترین امتیاز به دست آمده تخصیص می‌دهد.

مزایده 2

استراتژی‌های مزایده در گوگل ادوردز:

هدف‌گیری صفحه نتایج جست‌و‌جو (Target Search Page Location): شما می‌توانید با بهره‌گیری از این استراتژی، کمپین تبلیغاتی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که حتما در صفحه اول نتایج جست‌وجو یا در رتبه اول نتایج گوگل قرار بگیرید. این استراتژی ممکن است هزینه هر کلیک شما را به شدت افزایش دهد. پس با دقت از آن استفاده کنید.

هدف‌گیری بر اساس قیمت هر عمل (Target CPA):‌ در صورتی که عمل خاصی در سایت شما انجام می‌شود (مثلا خرید محصول، پر کردن فرم تماس و …) می‌توانید از این استراتژی بهره بگیرید. این استراتژی باعث می‌شود که شما صرفا بابت هر عمل پایان یافته هزینه پرداخت کنید.

هدف گیری بر اساس نرخ بازگشت سرمایه (Target ROAS): شما می‌توانید کمپین را طوری تنظیم کنید که با توجه به بودجه خود، نرخ بازگشت سرمایه هدف‌تان را دریافت کنید. مثلا می‌توانید با تنظیم ۵۰٪ به گوگل اجازه دهید که تا نصف قیمت هر محصول (یا سود محصول) بودجه را مصرف کند تا یک محصول بفروشد.
هدف‌گیری بر اساس خارج کردن رقیب (Target Outranking Share):‌

این استراتژی به شما کمک می‌کند تا سهم حضور رقیب در نتایج جست‌وجو را از آن خود کنید. به طور مثال اگر رقیب A، روی همه نتایج رتبه اول است، شما می‌توانید با تنظیم کردن این استراتژی و هدف‌گیری آن رقیب، مثلا ۵۰٪ سهمش را دریافت کنید. این استراتژی زمانی کاربرد دارد که رقیب روی یک کلمه کلیدی همیشه رتبه اول است و شما می‌خواهید هرطور که شده، رتبه ۱ را از آن خود کنید.

افزایش تعداد کلیک‌ها (Maximize Clicks): با این استراتژی خودکار می‌توانید با حداقل قیمت کلیک ممکن، بیشترین بازدید را دریافت کنید. کافیست حداکثر قیمتی که می‌خواهید بابت هر کلیک پرداخت کنید را به ادوردز اعلام کنید. Adwords به صورت پلکانی قیمت هر کلیک را افزایش می‌دهد تا بیشترین کلیک با کمترین قیمت را دریافت کند.
تبدیل حداکثری (Maximize Conversions): با این استراتژی خودکار، ادوردز خودش تلاش می‌کند تا حداکثر نرخ تبدیل ممکن را برای شما ایجاد کند.
Enhanced CPC: با این استراتژی گوگل خودش قیمت هر کلیک را با توجه به نرخ تبدیل و تعداد تبدیل‌های صورت گرفته تنظیم می‌کند.
تنظیم دستی (Manual CPC): در این حالت شما به صورت دستی حداکثر قیمت هر کلیک را تنظیم می‌کنید و گوگل اجازه‌ای برای افزایش قیمت هر کلیک ندارد.

سه عامل اصلی که کیفیت آگهی (ad quality) را تعیین می‌کنند

تبلیغ کنندگان تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنند که کاربران بر روی تبلیغات آنها کلیک کنند. ترتیب نمایش آنها فقط بر اساس پیشنهادات نیست. چرا که گوگل می‌خواهد تبلیغات سودمند بیشتری در رتبه های بالاتر صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود.

اینجا مهمترین معیارهای کیفیت آگهی (ad quality) را معرفی می‌کنیم.

نرخ کلیک مورد انتظار:

گوگل با توجه به سابقه کلمات کلیدی و دیگر اطلاعات اکانت ادوردز شما پیش بینی می‌کند زمانی که یک آگهی نمایش داده شود چگونه بر روی آن کلیک می‌شود.گوگل بر اساس بازخورد کاربران خود تصمیم می‌گیرد. و زمانی که تبلیغات در معرض نمایش قرار گرفت نرخ کلیک کاربران (CTR) به عنوان بازخورد و علاقه کاربران به آگهی شما در نظر گرفته می‌شود و بر اساس آن گوگل تصمیم می‌گیرد که کدام آگهی بهتر است.

ارتباط آگهی:

ارتباط آگهی میزان تطابق یا مرتبط بودن آگهی با هر آنچه که کاربر در جستجوی آن است را نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فقط تبلیغات مفید نمایش داده می‌شوند.همچنین این مرتبط بودن آگهی با نیاز کاربر، مانع از کلیک کاربرانی که پاسخ متفاوتی با موضوع تبلیغات دارند، می‌شود که به سود آگهی‌دهندگان است.

صفحه فرود بایستی به سادگی قابل پیمایش بوده و در رابطه با کسب و کار به صورت شفاف توضیح دهد. همچنین نحوه نمایش آن در صفحه کاربر و نیز نحوه استفاده از اطلاعات کاربر نیز موارد قابل توجهی هستند.

آگهی:

کاربران صفحات فرودی را می‌خواهند که به آنها کمک کند آنچه به دنبالش هستند را بیابند. یک صفحه فرود بسیار مرتبط، امتیاز بیشتری به دست می آورد.یک صفحه فرود با کیفیت بالا باید محتوای مرتبط و اورجینالی ارایه کند که موجب رفع نیاز و پاسخ به نیازهای کاربر شود.

در یک مزایده واقعی برای تبلیغات نتایج جستجوی گوگل، عوامل بسیار دیگری نیز (مانند دستگاه یا ابزاری که کاربر با آن جستجو می‌کند، موقعیت کاربر و ساعات شبانه روز) برای تعیین کیفیت آگهی در نظر گرفته می‌شود.

127
26 خرداد 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398