افزایش رتبه سایت در گوگل

سئو

..افزایش رتبه سایت در گوگل..
سئو

افزایش رتبه سایت در گوگل

برای بالا رفتن رنک سایت و افزایش رتبه سایت خود در گوگل باید عوامل موثر بر سئو را در نظر گرفت. 

شناخت سئو و نقش عوامل موثر در رتبه بندی

زمانی که ما در گوگل به دنبال چیزی می گردیم اگر سایت مورد نظر بهینه بوده و سئو آن بالا باشد به طور قطع در صفحه اول جستجوی ما در گوگل قرار می گیرد. این قرارگیری در صفحه اول و همچنین بالاترین رده در میان سایت های مختلف به کیفیت و درجه سئو سایت ما بستگی دارد. در ادامه بیشتر به این مبحث و عوامل موثر بر آن می پردازیم. 

برای شناختن بیشتر عوامل موثر برای افزایش رتبه سایت در گوگل باید اول با خود سئو آشنا شویم. کلمه SEO به معنی بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو از جمله گوگل است. با هدف بهبود عملکرد سایت خود در بخش موتورهای جستجو باید سئو سایت خود را بالا ببرید. مقاله سئو چیست را در سئو روز بخوانید .

اول باید به معنی و مفهوم کلمه سئو بپردازیم و سپس در رابطه با عواملی که بر سئو موثر هستند صحبت کنیم.

SEO سایت در واقع همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو است که در راستای بهینه سازی سایت و عملکرد آن در انواع موتورهای جستجو مانند گوگل حرکت می کند و مخاطبان و بازدید کنندگان، بیشتر از این طریق جذب سایت شما می شوند.

عوامل و فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذار هستند که باید به تک تک آنها دقت داشت.

اما باید بدانید که سئو و مفهوم آن در همین تعریف و توضیح خلاصه نمی شود. سئو که برگرفته از ۳ کلمه می باشد به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

اما امروزه آن را به گونه ای بهتر و دقیق تر نیز معنی می کنند، یعنی بهینه سازی تجربه کاری از طریق جستجو، بدین منظور که رضایت کاربر و بیننده از جستجوی یک عنوان و یا مطلب در درجه یک اهمیت قرار می گیرد. 

عوامل موثر برای افزایش رتبه سئو

به طور کلی عواملی که بر سئو سایت تاثیر می گذارند بسیار زیاد و متعدد هستند اما از دیدگاه موتورهای جستجو مانند گوگل این عوامل به ۲ بخش کلی تقسیم می شوند. بخش اول عواملی است که توسط کارشناسان گوگل نیز تایید می شود. اما بخش دوم برای این افراد قابل قبول نمی باشد.

از جمله عوامل موثر بر سئو سایت می توان به صورت خلاصه به چند مورد زیر اشاره داشت:

  • ارتباط بین متن جستجو شده توسط کاربر و محتوا
  • ارتباط میان کلمات کلیدی و محتوای تولید شده
  • ارتباط مستقیم میان عنوان و آدرس با محتوا
  • استفاده از سرفصل های مرتبط با محتوا
  • متن و میزان لینک
  • ارتباط مستقیم کلمه کلیدی اصلی با محتوای سایت
  • تناسب عکس ها با محتوا
  • ترافیک دریافتی در زمان جستجو
  • زمان ماندگاری کاربر در سایت مورد نظر

لیست بالا تنها تعدادی از عوامل موثر بر سئو سایت به صورت کلی است که می توان آن را تا چندین و چند آیتم دیگر و به صورت ریز جزئیات برای تمام بخش ها ادامه داد که قطعا در یک مقاله نمی گنجد. به این نتیجه می رسیم که عوامل بسیاری بر سئو سایت شما تاثیرگذار هستند پس باید تلاش کرد که تا حد امکان تعداد بیشتری از آنها را رعایت کرد.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو سایت شما

یکی از عوامل بسیار مهم و اساسی در بالا رفتن سئو سایت شما، تاثیری است که کاربران بر سئو می گذارند. وجود و نحوه برخورد کاربران یکی از مهمترین عوامل موثر بر سئو خواهد بود.

اینطور توضیح دهیم که، هر زمانی که کاربری موضوعی را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل دنبال می کند، چند نمونه از پیشنهادات ارائه شده را بازدید می نماید. حال باید بدانید که گوگل به انتخاب کاربران در این زمان اهمیت زیادی می دهد.

به طور مثال فرض کنیم که سایتی در پایین فهرست پیشنهادات قرار دارد اما تعداد زیادی از کاربران از آن بازدید می کنند، نتیجه آن بالا رفتن جایگاه سایت مورد نظر توسط گوگل خواهد بود.

عامل مهم دوم زمانی است که کاربر در سایت می ماند و یا مجدد همان محتوا را جستجو می کند که باعث می شود از دیدگاه گوگل رتبه سایت مورد نظر را بالا برده و در صفحه اول و یا در بالاترین سطح در میان سایر سایت ها قرار بگیرد.

ریسپانسیو بودن سایت، از عوامل موثر افزایش رتبه سایت در گوگل

کلمه ریسپانسیو را می توان به صورت واکنش گرا نیز معنی کرد. مفهوم آن این است که سایت شما قابلیت به نمایش گذاشته شدن در تمامی دستگاه ها مانند کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی موبایل و تبلت را داشته باشد.

قطعا این یک مزیت بزرگ برای سایت شما خواهد بود که هرکس در هر مکانی و با کمک هر وسیله ای بتواند از سایت شما بازدید به عمل آورد و قطعا این موضوع می تواند تعداد بازدید کننده های شما و در نتیجه رنک شما را افزایش دهد.

این خصوصیت باید همراه با توانایی دسترسی به تمام مطالب و حتی دانلود کردن مطالب باشد که خود از عوامل موثر بر سئو است.

لینک سازی تخصصی از عوامل موثر بر افزایش رتبه سایت 

یکی از کارهای مهم در بالا بردن سئو سایت در واقع بخش لینک سازی تخصصی برای سایت است. این فرایند باید توسط متخصصین فن و با تجربه انجام گیرد که یکی از عوامل موثر بر سئو است و توسط متخصصان سایت سئو روز برای شما انجام می گیرد. ( به صفحه خرید بک لینک مراجعه کنید )

این بخش در واقع یکی از بخش های مهمی است که بیشتر سایت ها در بخش سئو با آن دست و پنجه نرم می کنند و دچار مشکل می شوند.

اگر محتوای اصلی هر سایت را در نظر بگیریم باید لینک هایی از سایر سایت ها به محتوای سایت ما داده شود که پل ارتباطی میان مطالب ما و سایر مطالب را در موتور جستجو فراهم می کند.

این بخش کاری بس تخصصی می باشد که باید به کاردان سپرده شود.👨

خدمات سئو روز در سرعت بخشیدن برای افزایش رتبه سایت در گوگل

سئو روز یکی از سایت های مطرح در این زمینه است که انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ را در اختیار شما می گذارد. سئو روز برای بهبود بخشیدن به جایگاه سایت در گوگل آموزش های لازم را برای شما برگزار می کند و نکات مهم را در اختیار شما قرار می دهد و شما را با کلیه عوامل موثر بر سئو آشنا می نماید.

همچنین به شما کمک می کند تا بتوانید سئو سایت خود را بالا برده و نقاط ضعف آن را برطرف نمایید. با کمک متخصصان در سایت سئو روز می توانید دانش فنی و مهارتی خود را در زمینه دیجیتال مارکتینگ بالا ببرید.

حتی می توانید برای سرعت بخشیدن به سئو سایت خود کلیه کارها را به ما سپرده و به هدف اصلی که همان بالا رفتن رنک شما در میان موتورهای جستجو است نائل آیید.❤

منبع : seorooz  |  
208
2021-03-03 14:08:45
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398