افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل چگونه است؟

سئو

..افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل چگونه است؟..
سئو

افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل چگونه است؟

افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگلافزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل

قبل از اینکه به افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل بپردازیم بهتر است اول بدانیم گوگل چگونه صفحات را ایندکس می کند.

گوگل برای اینکار از ربات های خزنده خود بهره میبرد ، در واقع ربات های گوگل که به نام های searchbot یا spider نیز شناخته می شوند ، وظیفه پیدا کردن سایت ها و صفحات را به عهده دارند، سپس گوگل اطلاعات به دست آمده را پردازش می کند و سپس ایندکس می کند ، این روند بسته به وب سایت مورد نظر متفاوت است.

ترتیب ایندکس سایتترتیب ایندکس سایت

خزنده گوگل مخصوص موبایل و دسکتاپ

گوگل از وقتی نفوذ تلفن های هوشمند بیشتر شده به این نتیجه رسید که برای تلفن های هوشمند ربات خزنده مخصوص داشته باشد، در واقع هم ربات مخصوص دسکتاپ دارد هم موبایل و به خاطر داشته باشید اگر وب سایت شما مخصوص تلفن همراه طراحی نشده باشد گوگل از رباط مخصوص دسکتاپ Googlebot Desktop برای کراول وب سایت استفاده می کند، پس اگر هنوز به فکر نسخه مخصوص موبایل نبودید همین حالا به آن رسیدگی کنید. به هر حال وب سایت ها توسط Googlebot Mobile و Googlebot Desktop خزیده می شوند و بهتر است هم نسخه دسکتاپ و هم نسخه موبایل سایت خود را بهبود و نگه داری کنید.

چگونه بفهمیم گوگل چه زمانی و با چه خزنده ای آخرین بار وب سایتمان را بازدید کرده است؟

برای اینکه بدانیم گوگل آخرین بار و توسط چه رباتی وب سایت را خزیده باید به کنسول سرچ وب سایت در گوگل مراجعه کنیم طبق تصویر زیر:

همانطور که مشاهده می کنید گوگل انواع ربات ها را برای ایندکس سایت فرستاده و می توانید با کلیک بر روی هر کدام از ربات ها به اطلاعات آخرین تاریخ بازدید و اطلاعات دیگر پی ببرید. برای دیده این صفحه از لیست سمت چپ گزینه Settings و سپس در صفحه باز شده بر روی Crawl stats کلیک کنید. حتی در این صفحه با کلیک بر روی گزینه Host Status از صحت عملکرد هاست خود نیز می توانید اطمینان حاصل کنید.

چه عواملی بر افزایش سرعت ایندکس سایت تاثیر گذار است؟

همانطور که در بالا خواندید که ربات های گوگل چطور کار می کنند، باید پذیرایی از آنها را فراموش نکنید. اما در زیر به تعدادی از مهمترین عواملی که می تواند باعث بهبود سئو سایت و افزایش سرعت ایندکس سایت شما شود را آورده ایم.

سرعت سایت را افزایش دهید

اولین عامل کارکرد درست ایندکس صفحات و افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل ، سرعت وب سایت است. اهمیت این موضوع به تازگی بسیار بیشتر شده و حتی گوگل قصد دارد بروزرسانی جدید این عامل رتبه بندی را منتشر و قطعا بسیرای از وب سایت ها اگر آمادگی لازم را نداشته باشند ، تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت.

ربات های گوگل قطعا با برنامه ریزی و الگوریتم کار می کنند پس زمان و توان مشخصی پس از ورود به وب سایت شما دارند، سرعت پایین می تواند این شانس که زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذارند را از دست بدهید.

آخرین مطالب در صفحه اول برای افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل

یکی دیگر راه های افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل قرار دادن آخرین مطالب و تازه در صفحه اول است ، جریان از این قرار است که گوگل توجه ویژه ای به صفحه اول هر سایتی دارد پس حتما روزانه به آن سر میزند و اگر قسمتی برای آخرین مطالب سایت داشته باشید قطعا سریع تر ایندکی خوهند شد. این مسئله ای است که بسیاری از از افراد به آن توجه ای نمی کنند.

لینک داخلی صفحات را بروز کنید

از مزایای لینک داخلی و یا همان Internal link زیاد صحبت شده است ، اما یکی از مزایای اصلی این کار تاثیر در سرعت ایندکس صفحات جدید سایت می باشد. به این صورت که در مطالب پر بازدید و قبلی خود حتما تا جای امکان لینک مطالب جدید را قرار دهید.

از URL inspection استفاده کنید

در نسخه قبلی کنسول سرچ که با نام وب مستر تولز شناخته می شد، گزینه ای بود با نام Fetch که البته حالا در کنسول جدید با نام URL inspection کار می کند ، پس از درج مطلب جدید ، لینک آن را در کادر URL inspection قرار داده و دکمه Enter را بزنید ، با این کار ضمن آگاهی از خطاهای احتمالی وب سایت ، با زدن دکمه Request indexing سرعت ایندکس صفحه را بالا ببرید.

URL inspectionURL inspection

Rate this post

241
2021-05-13 12:23:09
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24131
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10392
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9768
27 آذر 1398