انواع سایت ارز دیجیتال چیست؟

طراحی سایت

..انواع سایت ارز دیجیتال چیست؟..
طراحی سایت

انواع سایت ارز دیجیتال چیست؟

در مقالات گذشته با مفاهیم ارز دیجیتال و رمزارزها آشنا شدیم. به این نتیجه دست یافتیم جهت راه اندازی کسب و کار در حوزه ارز دیجیتال و دستیابی به درآمد مطلوب، طراحی سایت ارز دیجیتال نقش حیاتی دارد. هم چنین در رابطه با نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت ارز دیجیتال صحبت شد. اما در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع سایت ارز دیجیتال آشنا کنیم.

صرافی ارز دیجیتال

یکی از انواع سایت ارز دیجیتال، سایت‌هایی هستند که عملیات صرافی را انجام می‌دهند. هدف از طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال، پیدا کردن مخاطبانی است که قصد خرید و فروش و تبادل مبلغی ارز را دارند. برای مثال مبلغی ریال واریز کرده و در ازای آن دلار پی پال دریافت می‌کنید.

واسطه گری

بحث دیگر در انواع سایت ارز دیجیتال نیز فرآیند جایگزینی خرید می‌باشد. در کشور ما به دلیل شرایط موجود، دسترسی به کیف پول و حساب‌های بین المللی برای خرید آنلاین وجود ندارد. مجموعه‌ای از شرکت‌ها وجود دارند که نقش واسطه را ایفا کرده و با دارا بودن دسترسی به حساب‌های بین المللی، جایگزین شما شده و خریدهای آنلاین، واریز و برداشت حساب به صورت دیجیتال و … را انجام می‌دهند. منبع درآمد آن‌ها نیز در تفاوت نرخ خرید و فروش ارز می‌باشد. نکته قابل توجه آن است این شرکت‌ها فعالیت خود را از طریق رمزارزها انجام نمی‌دهند.

خریدو فروش گیفت کارت

حالت دیگر که چندان ارتباطی به رمزارزها ندارد فروش گیفت کارت‌ها می‌باشد. خرید گیفت کارت‌ها امروزه بسیار متداول شده است. برای مثال مبالغی جهت خرید بازی‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند درظاهر مبلغی برای خرید از سایت مشخصی پرداخته می‌شود، اما عملا پرداخت هزینه به صورت ارزی توسط سایت ارائه کننده مد نظر است. هدف این گونه سایت‌ها ارائه گیفت کارت‌ها به مشتری به شکل ارزی و دریافت وجه از آن‌ها به صورت ریالی می‌باشد.

صرافی متمرکز رمزارز

نوعی دیگری از فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت رمزارز می‌باشد. درواقع به شکل یک صرافی متمرکز از افرادی رمزارز خریداری کرده و به افراد دیگر آن را می‌فروشید. این تبادلات تنها از طریق کیف پول صرافی صورت می‌گیرد. در واقع کاملا شبیه به فرآیند صرافی بوده و یک صرافی رمزارز متمرکز نام می‌گیرد.

صرافی غیرمتمرکز رمزارز

نوع دیگر از انواع سایت ارز دیجیتال که در معاملات رمزارزها شکل گرفته است، مجموعه‌هایی هستند که اصطلاحا بازار عرضه و تقاضای معاملات نام می‌گیرند. این بازارها عملا در راستای ایجاد اطمینان برای خریدار و فروشنده جهت کاهش بحث واسطه گری و دلالی صرافی عمل می‌کنند. در واقع فروم های چند وجهی هستند که در آن خریداران می‌توانند تقاضاهای خود را در لیست تقاضاهای فروش پیدا کنند.

در این فرآیند نگرانی‌هایی جهت اجرای صحیح شکل می‌گیرد. برای مثال:

فروشنده صحت ادعای خود مبنی بر فروش مبلغی رمز ارز به قیمتی معین را چگونه تعیین می‌کند، در کیف پول‌ها چگونه پول جا به جا می‌شود؟ خروج پول از سایت به کیف پول افراد به چه شکل صورت می‌گیرد؟ زمان برای آن چگونه است؟ بحث احراز هویت که در تمامی وب سایت های ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است تا اطمینان حاصل شود سرقت و پولشویی در معامله شکل نگرفته باشد، به چه شکل صورت می‌گیرد؟ و…

در مطالب بعدی قصد داریم با موضوعات زیر بیشتر آشنا شویم:

فرآیندهای اصلی و فرعی در طراحی سایت ارز دیجیتال

اجزای مورد نیاز در طراحی سایت ارز دیجیتال

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مجموعه فراکارانت، تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط:

طراحی سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

صفرتا صد طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

کلمات کلیدی: ارز دیجیتال رمزارز طراحی سایت ارز دیجیتال طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

185
2020-09-02 07:21:44
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22771
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

8448
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

7212
27 آذر 1398