انواع محتوا و تکنیک های آن را بشناسید

سئو

..انواع محتوا و تکنیک های آن را بشناسید..
سئو

انواع محتوا و تکنیک های آن را بشناسید

انواع محتوا چیست؟ تکنیک و روش های تولید محتوا کدامند؟ تولید محتوای صحیح باعث بهبود رتبه سایت شما می شود.

برای اینکه تولید محتوای ایجاد کننده موثر در سئو باشد، باید تکنیک های اجرایی خاصی را در کار در نظر گرفت. مقاله تولید محتوا چیست؟ را بخوانید .

قدم اول برای سایت ما تهیه محتوا می باشد که هرچه محتوا پربار تر، سئو سایت ما بهتر و بالاتر خواهد بود.

پیشنهاد میکنم آموزش چگونه تولید محتوا کنیم؟ که قبلا در سئو روز نوشته ام را مطالعه کنید .

در صورت جذاب بودن محتوای سایت، تعداد بازدید کنندگان روز به روز بیشتر شده و افراد زمان بیشتری را در سایت برای استفاده از مطالب می مانند که این خود باعث بالا رفتن رنک سایت ما در موتور جستجو شده و سئو سایت از امتیاز خوبی برخوردار خواهد شد.

در قدم اول باید با کلمه و مفهوم سئو آشنا شویم تا بعد در قدم های بعدی یاد بگیریم که شرایط آن را چگونه رعایت کنیم تا بتوانیم به آن برسیم.پس مطلب سئو چیست را در سئو روز بخوانید .

به سئو، بهینه سازی برای انواع موتورهای جستجو مانند گوگل نیز، می گویند. برای بهتر شدن سایت خود و بالا رفتن بازدید کننده و همچنین بهتر شدن جایگاه سایت شما از دیدگاه موتورهای جستجو، باید سئو سایت خود را ارتقاء دهید.

در واقع سئو را به یک مجموعه کامل از فعالیت ها در سایت می توان اطلاق کرد که شامل طراحی سایت و همچنین محتوای آن می شود.

انواع محتوا 

محتوا که از دیدگاه صاحبان فن، مهمترین بخش سایت است باید متنوع تولید و تهیه شود تا بتواند نظر مخاطبان بسیار، با سلایق مختلف را به خود جذب نماید. نکته مهم در رابطه با مطالب محتوا، به روز بودن آنها است.

از انواع محتوا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • محتوای تصویری: که بیشتر افراد با آن آشنا هستند و شاید بتوان گفت، از محبوب ترین نوع ها محسوب می شود و خود به دو دسته تقسیم می شود: محتوای ویدیویی و عکس ها
 • محتوای متنی: که در واقع رایج ترین نوع آن است. مانند پست های وبلاگ ها، دفترچه های راهنمای قوانین و راهنمای سایت و کتاب های الکترونیکی که امروزه بسیاری از افراد با آن آشنا هستند.
 • محتوای تعاملی
 • انیمیشن ها یا موشن گرافیک ها
 • محتوای ایجاد مخاطب
 • منابع و ماخذها در سایت ها و مطالب آنها
 • سوالات متداول(همان پرسش و پاسخ)
 • محتوای آموزشی

اینها تعداد و تنها بخشی از انواع محتوا در سایت ها هستند که تک تک آنها می توانند در بالا بردن جایگاه شما موثر باشند و قطعا در سئو سایت شما نیز موثر خواهند بود.

پس تنوع در محتوای سایت شاید خود یکی از شرایط لازم برای افزایش سئو باشد.البته رعایت اصول سئو در تولید محتوا یادتان نرود !

تکنیک هایی که در تولید محتوا باید در نظر گرفت

شما در قدم اول باید با انواع روش های تولید محتوا آشنا باشید.

برای این منظور تنها خواندن مطلب آموزشی در این مورد و یا مقالات راهنما شاید کافی نباشد، بلکه باید تحقیق و بررسی در سایت های موفق انجام دهید و آنها را بازدید کنید و دقیق به آنالیز آنها بپردازید تا تمام نکات ریز و جزئیات را متوجه شده و در سایت خود نیز بکار بگیرید.

با این کار قطعا در مسیر خود موفق تر بوده و می توانید سئو سایت خود را افزایش دهید.

شاید بتوان به طور خلاصه بهترین تکنیک های تولید محتوا را به شکل زیر دسته بندی کرد:

 • پست های وبلاگی در مورد کسب و کار و سایت خود بسازید.
 • مطالب را کوتاه بنویسید تا برای خواننده خسته کننده نباشید.
 • در صورت نیاز همراه با عنوان و توضیح مقالات طولانی تر را در سایت بارگذاری کنید.
 • از سایر ابزارها مانند عکس و فیلم برای جذب مخاطب استفاده نمایید.
 • در محتوای سایت خود از پاراگراف بندی صحیح و اصولی با سرفصل های مرتبط استفاده کنید.
 • برای سایت خود کادر جستجو تعبیه کنید و آن را در اولین صفحه قرار دهید.
 • در صورت لزوم برای مقالات خود بخش آموزشی و یا توضیحات جانبی، راهنما ایجاد کنید.
 • برای بهتر راهنمایی کردن خوانندگان و آشنایی بیشتر با مطالب سایت از نمودارها و جدول ها کمک بگیرید.
 • یکی از مهمترین بخش های سایت دسته بندی مطالب است تا افراد به راحتی بتوانند بخش مورد نظر خود را پیدا و مطالعه نمایند.

ویژگی های تولید محتوای صحیح برای سئو سایت

گوگل تولید محتوا را جز ۳ فاکتور اصلی در سئو سایت می داند که قطعا محتوای خوب، کامل و صحیح مد نظر می باشد.

اما در این بین موضوعی که پیش می آید این است که دستور العمل اجرایی دقیق در تولید محتوای خوب چیست.

متاسفانه موتورهای جستجو و گوگل نیز چیزی برای این بخش و راهنمایی دقیق، مشخص نکرده اند.

پس متخصصان سئو سایت طبق تخصص و تجربه خود مواردی را رعایت می کنند که  به چند مورد از آن، در ادامه اشاره خواهیم کرد:

۱- محتوای سایت را از آغاز بهینه کنید:

یعنی اول آن را ننویسید و بعد به ایرادات و اضافه کردن لینک و … بپردازید، بلکه از همان آغاز با در نظر گرفتن کلمات کلیدی صحیح و دارای بیشترین آمار جستجو، تعداد کلمات در متن به اندازه، لینک های وابسته داخلی و خارجی و … محتوای با کیفیت بالا تولید نمایید.

اگر نمیدانید چگونه کلمات کلیدی صحیح را انتخاب کنید، مقاله آموزش تشخیص صحیح رقابت کلمات کلیدی و همچنین آموزش انتخاب کلمات کلیدی مناسب را در سئو روز مطالعه کنید .

۲- طراحی صحیح محتوای سایت:

وجود یک رابط کاربری خوب می تواند در کار شما بسیار موثر باشد.

محتوای شما باید ساده و شفاف، مرتبط با موضوع، سرگرم کننده و جذاب، آموزنده، کامل و صادقانه و صحیح باشد و نکته مهم اینکه باید مخاطب را در نظر بگیرید، یعنی متن را برای مخاطب می نویسید نه همکاران.

۳- متن قابل اشتراک گذاری و سرعت مرور بالا و عنوان و سرتیتر های قوی استفاده کنید

۴- بدون ایرادات املایی و نگارشی و با جمله بندی های صحیح محتوای خود را تولید کنید

۵- مسائل فنی سایت مانند لود شدن، قابلیت بازدید از سایت با هر وسیله ای حتی گوشی و عواملی از این دست را باید رعایت کرد. مقاله آموزش سئو تکنیکال در سئو روز را حتما بخوانید .

آیا محتوا را به عنوان پادشاه سئو سایت می دانند؟

بیل گیتس را تقریبا تمام افراد می شناسند. او کسی بود که به این جمله اعتقاد داشت و اولین فرد بود که در مورد اهمیت محتوا اصرار می کرد.

از آن زمان که او این مطلب را عنوان کرد افراد زیادی به آن معتقد هستند و به آن توجه می کنند. اما ما در سئو روز با ذکر دلایلی توضیح دادیم محتوا پادشاه نیست !

محتوای شما به هر شکل و صورتی که باشد( اعم از متنی، تصویری، ویدیویی و …) بهترین مورد و شرط برای معرفی سایت و برند شما می باشد، بنابراین هرچه به آن توجه بیشتری داشته باشید، سئو سایت شما بهتر و بالاتر خواهد بود. تاثیر برندینگ در سئو را بخوانید .

محتوا پادشاه است

نتیجه گیری

تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که هر چه محتوای ما ( متنی، عکس، فیلم …) بهتر و مرتبط تر با موضوع باشد، سایت ما موفق تر بوده و افزایش رتبه سایت در گوگل را خواهیم داشت. پس همیشه سعی کنید محتوای خوب و یونیک تولید کنید .

انواع تولید محتوا مانند متنی، پادکست ها، کتاب های الکترونیکی، موشن گرافیک ها، ویدیوها و عکس ها در بالا بردن سئو سایت ما اثر مستقیم داشته و با کیفیت آنها در ارتباط است.

منبع : seorooz  |  
202
2021-03-06 00:49:39
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24016
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10255
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9514
27 آذر 1398