اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی

طراحی سایت

..اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی..
طراحی سایت

اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی

در قرن 21، به خاطر پیشرفت تکنولوژی و اینترنت و زیاد شدن کسب و کارهای اینترنتی، رشته برنامه نویسی به یکی از پرسودترین و پولسازترین مشاغل تبدیل شده است.

شما می توانید با یادگیری برنامه نویسی از روش های مختلفی درآمد داشته باشید و حتی به صورت دلاری کسب درآمد کنید. همچنین می توانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و درآمدهای فوق العاده ای را از این روش کسب کنید.

این موضوع باعث شد تا ما در آی وحید، در مورد اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی مقاله ای را بنویسیم و به شما بگوییم که برای شروع برنامه نویسی و وارد شدن به این دنیا، از کجا باید شروع کنید.

پس اگر می خواهید بدانید اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی چیست و از کجا برنامه نویسی را شروع کنید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی دنیایی است که می توان گفت ته ندارد و شما می توانید در این دنیا همیشه در حال یادگیری باشید.

برای ورود به دنیای برنامه نویسی، اولین کاری که باید بکنید این است که تعیین کنید می خواهید چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

در حال حاضر یکی از بهترین رشته های برنامه نویسی، برنامه نویسی وب است و می توانید از طریق یادگیری برنامه نویسی وب، پروژه های طراحی سایت را یاد بگیرید و کسب درآمد خیلی خوبی از این روش داشته باشید.

در ادامه می خواهیم به شما بگوییم که اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی وب چیست و از کجا باید این رشته را شروع کنید.

برنامه نویسی یک وبسایت به صورت کلی، به دو بخش تقسیم می شود:

1- برنامه نویسی فرانت اند :

در برنامه نویسی فرانت اند شما باید بتوانید ظاهر یک سایت را برنامه نویسی کنید. در ابتدا یک گرافیست یا خودتان طرح وبسایت را در نرم افزاری مانند فتوشاپ پیاده سازی می کند و شما باید بتوانید طرح موردنظر را با کدنویسی HTML ,CSS و جاوا اسکریپت پیاده سازی کنید.

این کار اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی وب است و شما به عنوان یک برنامه نویس وب باید بتوانید فرانت اند یک سایت را برنامه نویسی و پیاده سازی کنید.

2- برنامه نویسی بک اند :

در قسمت قبلی گفتیم که برنامه نویسی فرانت اند، طراحی ظاهر وبسایت است، اما برنامه نویسی بک اند، طراحی پشت وبسایت است که بین سرور و فرانت اند، ارتباط برقرار می کند.

به برنامه نویسی بک اند، برنامه نویسی سمت سرور هم گفته می شود. چون در این قسمت شما باید بتوانید فرانت اند سایت را به سرور و دیتابیس متصل کنید و کاری کنید که وبسایت به درستی کار کند.

مثلا فرض کنید شما در یک وبسایت وارد می شوید و یک فرم تماس در آن وبسایت قرار دارد.

شما در حال دیدن طراحی آن فرم و ظاهر وبسایت هستید که مربوط به برنامه نویسی فرانت اند می شود.

اما وقتی شما فرم را پر می کنید، اطلاعات کجا می رود؟ خب اطلاعات شما به وسیله برنامه نویسی بک اند در دیتابیس ذخیره می شود و یا به سرور ایمیل ارسال می شود تا شما بتوانید در لیست ایمیل آن وبسایت عضو شوید.

حالا شاید بپرسید که چرا بک اند و فرانت اند از هم جدا هستند، به این خاطر که زبان های برنامه نویسی بک اند و فرانت اند باهم تفاوت دارند و شما باید جداگانه با هرکدام کار کنید.

مثلا در فرانت اند شما می توانید با جاوا اسکریپت قالب وبسایت را زیبا و جذاب کنید، اما در بک اند شما باید پی اچ پی یا زبان های دیگر سمت سرور را بلد باشید تا بتوانید بین سرور و فرانت اند ارتباط برقرار کنید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

همانطور که احتمالا تا حالا متوجه شده اید، اولین قدم برای ورود به دنیای برنامه نویسی وب، این است که شما بتوانید فرانت اند یک سایت را برنامه نویسی کنید و به صورت کامل پیاده سازی کنید.

برای این کار شما باید بتوانید به صورت کامل HTML و CSS را یاد بگیرید و برای حرفه ای تر شدن طراحی خودتان، به جاوا اسکریپت و بوت استرپ هم تسلط داشته باشید.

در ادامه به شما توضیح می دهیم که هرکدام از این زبان ها برای چه کاری مناسب هستند.

کاربرد هرکدام از زبان های برنامه نویسی فرانت اند :

اگر بخواهیم یک صفحه وب را به یک ساختمان تشبیه کنیم، در ابتدا نیاز است که ما اسکلت کلی ساختمان را اجرا کنیم. در یک صفحه وب ما این کار را با HTML انجام می دهیم و اسکلت کلی یک صفحه وب را ایجاد می کنیم.

بعد از ساخت اسکلت ساختمان حالا باید مشخص کنیم که اتاق ها کجا هستند و دیوارها را قرار دهیم.

این کار را در یک صفحه وب، با استفاده از CSS انجام می دهیم و مشخص می کنیم که هر المان در یک صفحه کجا قرار بگیرد. مثلا با CSS مشخص می کنیم که اسلایدر در بالای سایت قرار داشته باشد، یا منوها در پایین لوگو قرار بگیرند.

بعد از این که در ساختمان مکان اتاق ها را مشخص کردیم، حالا باید زیباسازی ساختمان را انجام دهیم و نمای ساختمان را جذاب تر کنیم و امکانات بیشتری به آن اضافه کنیم.

در صفحه وب این کار را با استفاده از زبان جاوا اسکریپت انجام می دهیم.

زبان جاوا اسکریپت کمک می کند که ما امکانات مختلف را به صفحه وبسایت خودمان اضافه کنیم و بتوانیم افکت های خاصی را به صفحه بدهیم تا جذاب تر شود.

همچنین صفحات وبسایت باید در صفحه نمایش های مختلف مانند گوشی موبایل یا کامپیوتر به درستی نمایش داده شوند، ما این کار را با استفاده از فریم ورک بوت استرپ انجام می دهیم که یکی از فریم ورک های CSS است.

پس تا اینجا متوجه شدید که هرکدام از این زبان ها به چه دردی می خورند و چطور می توانید از آنها در طراحی یک وبسایت استفاده کنید.

حالا به سراغ این برویم که چطور می توانید اولین قدم ورود به دنیای برنامه نویسی وب را یاد بگیرید و تبدیل به یک متخصص فرانت اند شوید و بتوانید ظاهر یک وبسایت را کدنویسی کنید.

گام های لازم برای حرفه ای شدن در زمینه برنامه نویسی فرانت اند

برای تبدیل شدن به یک متخصص فرانت اند، شما می توانید خودتان شروع به یادگیری کنید و مطالب مهم برنامه نویسی وب را با کمک سایتهای بین المللی، دوره ها و کتابها یاد بگیرید. در میان تمام روشهای موجود برای یادگیری برنامه نویسی وب، شرکت در یک دوره آموزشی از تمام روشهای دیگر بهتر و موثرتر است و شما را سریعتر به نتیجه می رساند؛ زیرا اصول حرفه ای کار را از زبان یک فرد باتجربه و متخصص یاد می گیرید.

یادگیری برنامه نویسی وب با آی وحید

شما می توانید با ثبت نام در دوره آموزشی فرانت اند در سایت آی وحید، صفر تا صد برنامه نویسی ظاهر سایت یا همان فرانت اند را یاد بگیرید و به یکی از بهترین متخصصان فرانت اند تبدیل شوید. در دوره برنامه نویسی وب آی وحید، شما اصول لازم برای طراحی یک سایت را به خوبی از زبان یکی از مهندسان متخصص در زمینه فرانت اند یاد می گیرید. بعد از اتمام این دوره هم می توانید از این روش کسب درآمد کنید.

فرانت اند، یک حوزه پرطرفدار و پرمشتری

یکی از جنبه های مهم طراحی وب، بخش ظاهر سایت است که با علم و تخصص Front-end انجام می شود. از آنجایی که تمام مشتریان به زیبایی و ظاهر سایت خود اهمیت بسیار زیادی می دهند، فردی که در زمینه برنامه نویسی وب و مخصوصا فرانت اند تخصص و تجربه داشته باشد، همیشه مشتری و پروژه خواهد داشت. فرانت اند کاران می توانند حتی پروژه های بین المللی طراحی سایت را هم انجام دهند و به دلار کسب درآمد کنند. در نتیجه شما با یاد گرفتن اصول فرانت اند، می توانید به یکی از ماهرترین و حرفه ای ترین برنامه نویسان وب تبدیل شوید و وب سایتهای زیبا، یکپارچه و جذاب را خلق کنید.

با شرکت در دوره آنلاین فرانت اند، شما می توانید جایگاه خود را به عنوان یک طراح سایت بالاتر ببرید و کارهای حرفه ای تری انجام دهید. با این دوره آموزشی، رزومه جذاب تر و پربارتری هم خواهید داشت و برند شخصی خود را می توانید هر روز بهتر و معروف تر کنید. در دوره آموزشی فرانت اند، شما تمام نکات، ترفندها و علم مربوط به طراحی وب را یاد می گیرید، تمرین می کنید و با متخصصان فرانت اند در ارتباط خواهید بود.

آنچه در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید یاد می گیرید؟

شما در دوره آموزشی فرانت اند، از 0 تا 100 کدنویسی ظاهری سایت (فرانت اند) را با کد های CSS3 ، HTML5 و جاوا اسکریپت به صورت کاملا کاربردی یاد می گیرید. برای گذراندن این دوره، به هیچ پیش نیاز و دوره مقدماتی نیاز نخواهید داشت.

بعد از اتمام این دوره هم می توانید ظاهر یک وب سایت را ابتدا روی فتوشاپ دربیاورید و آن را به صورت فایل PSD دربیاورید و سپس آن را با HTML و CSS پیاده سازی کنید. در نهایت هم سایت خود را وردپرس کنید.

چرا ثبت نام در دوره برنامه نویسی فرانت اند آی وحید را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  1. با ثبت نام در دوره آموزش فرانت اند، شما تمام اصول لازم برای برنامه نویسی وب را به صورت کامل یاد می گیرید و این موضوع، در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند؛ زیرا خیلی زود می توانید به یکی از متخصصان حوزه فرانت اند در طراحی وب تبدیل شوید.
  2. تمام ریزه کاری های فرانت اند و اصول به روز برنامه نویسی وب، در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید به شما تدریس می شود. در نتیجه می توانید وب سایتهای مختلف را کاملا متناسب با سلیقه و نیاز مشتریانتان طراحی کنید.
  3. قیمت این دوره آموزشی بسیار مناسب است و شما بعد از اتمام این دوره و یادگیری مهارت برنامه نویسی وب، چندین برابر این هزینه را با گرفتن پروژه های متعدد در می آورید.
  4. در تمام مدت دوره، پشتیبانها در کنار شما هستند و در اجرای تکنیک ها و حل تمارین، به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین نتیجه را از دوره بگیرید و تمام اصول فرانت اند را خیلی خوب یاد بگیرید.
  5. در دوره آموزشی فرانت اند سایت آی وحید، ما به شما روش حرفه ای شدن در این زمینه و برند شدن در زمینه فرانت اند را آموزش خواهیم داد. در نتیجه با استفاده از تجربه های چندین ساله ما، شما راحت تر و سریعتر می توانید شروع به کار کنید و مطمئنا پول بیشتری هم در می آورید؛ زیرا راه و روش حرفه ای رفتار کردن در بازار آن را کامل به شما آموزش خواهیم داد.
  6. تمام دانشجویان دوره فرانت اند، از نحوه تدریس مطالب توسط استادان و روش تمرین و تکرار مطالب راضی بوده اند. در نتیجه اگر نگران این هستید که مطالب را به خوبی یاد بگیرید، خیالتان راحت باشد که در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید، صفر تا صد کار در زمینه برنامه نویسی فرانت اند را یاد می گیرید.
  7. بعد از گذراندن این دوره، شما قادر هستید هر مدل سایت فروشگاهی، شرکتی، آموزشی و… را خودتان بالا بیاورید و آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.
  8. با شرکت در دوره آموزشی فرانت اند، اطلاعات گرافیکی شما بیشتر می شود، به نحوه نمایش عناصر توجه بیشتری می کنید و به جزئیات سایت و تجربه کاربری اهمیت بیشتری خواهید داد. در نتیجه ظرافت و دقت شما در این کار بیشتر می شود.

پس اگر می خواهید در زمینه برنامه نویسی وب متخصص شوید و از این حوزه پول خوبی دربیاورید، می توانید در دوره آموزشی فرانت اند آی وحید ثبت نام کنید و به یکی از متخصصان حوزه فرانت اند تبدیل شوید. اگر تمام تمارین گفته شده در دوره را خوب انجام دهید و سر کلاسهای خود حاضر شوید، به شما این اطمینان را خواهیم داد که به زودی می توانید اولین پروژه ی خود را بگیرید و شروع به کسب درآمد کنید. پس همین حالا برای حرفه ای شدن تصمیم بگیرید و به جمع طراحان سایت متخصص و حرفه ای بپیوندید…

با دریافت پکیج آموزش طراحی سایت ، تنها به مبلغ 900 هزار تومان صاحب 40 ساعت آموزش حرفه ای طراحی سایت شوید. این دوره توسط برنامه نویس ارشد تیم آی وحید تدریس شده است.

مشاهده نمونه یکی از جلسات

خرید پکیج

دوره آموزش تهیه شده توسط تیم طراحی سایت آی وحید

258
2021-02-22 19:01:16
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398