بازاریابی الکترونیکی چیست؟

سئو

..بازاریابی الکترونیکی چیست؟..
سئو

بازاریابی الکترونیکی چیست؟

بازاریابی الکترونیکی (Electronic Marketing) چیست؟ اهمیت، فواید، معایب و انواع بازاریابی الکترونیکی را در سئو روز به طور جامع و کامل بخوانید.

به کاربرد اصول و فنون بازاریابی از طریق رسانه های الکترونیکی و به طور خاص اینترنت اشاره داره.

اصطلاحات بازاریابی الکترونیکی چیست؟

بازاریابی اینترنتی و بازاریابی آنلاین اغلب با هم مبادله میشن و گاهی میتونن مترادف باشن.

بازاریابی الکترونیکی فرآیند بازاریابی یک برند با استفاده از اینترنت است که شامل عناصر بازاریابی پاسخ مستقیم و بازاریابی غیرمستقیم است و از طیف وسیعی از فناوری ها برای کمک به ارتباط شرکت ها با مشتریان خود استفاده می کنه.

اهمیت بازاریابی الکترونیکی

الف) اگر بازاریابی الکترونیکی به درستی اجرا شود، بازگشت سرمایه (ROI) از این بازاریابی میتونه بسیار فراتر از استراتژی های بازاریابی سنتی باشه.

ب) چه کسب و کار “آجر و ملات” باشه و چه دغدغه ای که صرفاً به صورت آنلاین فعالیت می کنه، اینترنت نیرویی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

اینترنت می تونه وسیله ای برای کسب و کار باشه تا سالانه به میلیون ها نفر دسترسی پیدا کنه.

اگر بخواهیم ارتباط یک شرکت با مشتریانش رو مجدداً تعریف کنیم، بازاریابی الکترونیکی اولین اهمیتی است که به چشم می خوره.

فواید بازاریابی الکترونیکی در مقایسه با بازاریابی سنتی

۱- دسترسی: ماهیت اینترنت به این معناست که اکنون کسب و کارها دسترسی به واقع جهانی به مشتری ها دارن.

در حالی که هزینه های رسانه های سنتی این نوع دسترسی بزرگ چند ملیتی برای هر شرکتی یک محدودیت است، بازاریابی الکترونیکی راه های جدیدی را برای کسب و کارهای کوچکتر با بودجه بسیار کمتر برای دسترسی به مصرف کنندگان بالقوه از سراسر جهان باز می کند.

۲-  قلمرو: بازاریابی اینترنتی این امکان را به بازاریاب می ده تا از روش های گوناگونی به مشتریان دسترسی پیدا کنه و آنها رو قادر به ارائه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات می کنه.

بازاریابی الکترونیکی شامل مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتری و فروش است. با در دسترس بودن طیف وسیعی از فناوری های جدید، قلمرو فقط می تونه رشد کنه.

۳- ارزانتر بودن: بازاریابی از طریق ایمیل به طور قابل توجهی ارزان تر و سریعتر از ارسال نامه سنتی است.

دلیل اصلی این تفاوت، هزینه و زمان زیادی است که برای تولید آثار هنری، چاپ، آدرس دهی و پست در ارسال سنتی نامه صرف می کنیم.

۴- تعامل: از آنجایی که بازاریابی سنتی عمدتا مربوط به ارسال پیام یک نام تجاری به مشتری ها است، بازاریابی الکترونیکی مکالمات بین شرکت ها و مصرف کنندگان را ساده می کنه.

شرکت ها با استفاده از یک کانال ارتباطی دو طرفه می تونن از واکنش های مصرف کنندگان خود استفاده کرده و کالا و خدمات خود رو پویاتر و سازگارتر کنن.

۵- بی واسطگی: بازاریابی اینترنتی می تونه با استفاده از روشی که تاکنون تصور نشده، تأثیر فوری روی مشتری ها ایجاد کنه.

بازاریابی اینترنتی به طور موثر  ساعت کاری رو ۲۴ ساعت در روز ، ۷ روز در هفته برای هر هفته از سال ایجاد می کنه.

۶- جمعیت شناسی و هدف گذاری: به طور کلی، اطلاعات جمعیتی و جمعیت شناسی اینترنت رویای یک بازاریاب است.

کاربران اینترنت که به عنوان یک گروه در نظر گرفته میشن، قدرت خرید بیشتری دارن و شاید بتوان آنها رو به عنوان یک گروه جمعیتی طبقه متوسط در نظر گرفت.

۷- بازاریابی حلقه بسته و سازگار: بازاریابی حلقه بسته نیاز به اندازه گیری و تجزیه و تحلیل مداوم نتایج ابتکارات بازاریابی داره.

بازاریاب با تحلیل مداوم پاسخ و اثر بخشی یک کمپین، می تونه با خواسته ها و نیازهای مصرف کنندگان سازگارتر باشه.

معایب بازاریابی الکترونیکی

۱- وابستگی به تکنولوژی: بازاریابی الکترونیکی کاملاً وابسته به فناوری و اینترنت است. یک قطعی جزئی می تونه کل تجارت شما را به خطر بندازه.

۲- رقابت جهانی: وقتی محصول خود رو به صورت آنلاین عرضه می کنین، با یک رقابت جهانی روبرو هستین، زیرا کالا یا خدمات شما همه جا قابل دسترسی است.

۳- مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت: حریم خصوصی و مسائل امنیتی اهمیت بسیار زیادی دارن، زیرا داده های شما برای همه قابل دسترسی است. بنابراین، باید در رابطه با آنلاین بودن بسیار محتاط باشین.

۴- شفافیت بالاتر و رقابت قیمت: وقتی مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت زیاد است، پس برای شفاف سازی باید هزینه های زیادی کنین. هرچه شفافیت بیشتر باشه، رقابت قیمت نیز بیشتر میشه.

۵- هزینه نگهداری: با تغییر سریع محیط فن آوری، باید به طور مداوم با سرعت فن آوری پیشرفت کنین و هزینه نگهداری بسیار بالاست.

انواع بازاریابی الکترونیکی

۱- بازاریابی از طریق ایمیل: بازاریابی از طریق ایمیل بسیار کارآمد و موثر است، زیرا شما در حال حاضر یک پایگاه داده از مشتری هدف خود دارین.

اکنون ارسال ایمیل در مورد محصول یا خدمات خود به بازار دقیق هدفمند نه تنها ارزان بلکه بسیار کارآمد است.

۲- بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی: رسانه های اجتماعی منبع بزرگی برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان به منظور افزایش آگاهی از محصول شما هستن.

می توان از هر یک از کانال های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn ، Facebook ، Instagram ، Twitter ، Google و YouTube استفاده کرد.

مزیت های مهم رسانه های اجتماعی عبارتند از:

الف) افزایش آگاهی و اعتبار محصول به منظور فروش بیشتر.

ب) برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان می تونه وفاداری به برند رو افزایش بده.

ج) می تونین تعداد بازدید از وب سایت خود رو افزایش بدین و آن را در موتور جستجو رتبه بندی کنین.

د) داشتن گروه مشتری خاص به شما کمک می کنه تا بیشتر درباره نیازهای مشتری خود بدونین.

۳- بازاریابی ویدئویی: گفته میشه که یک عکس به اندازه هزار کلمه و یک فیلم به اندازه هزاران عکس ارزش داره.

می تونین با نمایش یک کلیپ ویدیویی در مورد محصول یا خدمات خود، توجه و احساسات بازار هدف خود رو جلب کنین.

اگر بازاریابی ویدئویی پیام مناسب را به مخاطب مناسب برسونه، می تونه بسیار مؤثر باشه.

۴- بازاریابی مقاله ای: جذب محتوای با کیفیت با ارائه اطلاعات ارزشمند به بازار هدف، مردم برای حل یک مشکل خاص در اینترنت به دنبال چه هستند؟

این روش یک روند سازگار و مداوم برای ارائه محتوای با کیفیت به خوانندگان شماست.

همیشه مسئله فروش مطرح نیست. شما با این کار به مشتری های خود آموزش میدین و به آنها کمک می کنین سطح زندگیشون رو بالا ببرن.

۵- بازاریابی وابسته: این بازاریابی فرایند ارتقاء برخی کالاها و گرفتن پورسانت خود از هر فروش است. این روش برای همه مناسب است؛ شرایط برد-برد.

۶- بازاریابی موتور جستجو (SEM): می تواند شامل بهینه سازی موتور جستجو باشه، جایی که وب سایت ها برای دستیابی به رتبه چشمگیر در موتور جستجو برای کلمات کلیدی خاص، نوشته و سازماندهی میشن. 

SEM شامل تبلیغاتی مانند پرداخت در هر کلیک است. راه های زیادی وجود داره که کسب و کارها می تونن با استفاده از موتورهای جستجو خود رو ارتقا بدن تا مطمئن باشن که بیشترین بازدید از وبسایت و فروش رو دارن.

۷- بهینه سازی موتور جستجو (SEO): اگر می خواهید در Google و سایر موتورهای جستجوی مهم مشاهده بشین، باید با یک متخصص سئو همکاری کنین که می تونه شما را در صفحه اول قرار بده. (چه جایی بهتر از سئو روز 😊)

افزایش بازدید وب سایت شما از طریق Google به یک طرح سئو هوشمند و زیرکانه متکی است که بازدیدکنندگان رو به سمت وب سایت شما جذب می کنه و در واقع محصولات و خدمات شما خریداری میشه.

منبع : seorooz  |  
218
2021-03-07 14:40:05
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398