بازاریابی اپلیکیشن| 14 استراتژی برتر اپلیکیشن مارکتینگ

سئو

..بازاریابی اپلیکیشن| 14 استراتژی برتر اپلیکیشن مارکتینگ..
سئو

بازاریابی اپلیکیشن| 14 استراتژی برتر اپلیکیشن مارکتینگ

بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ بر توسعه‌ی اپلیکیشن، تعامل و حفظ کاربران تمرکز دارد.

بازاریابی اپلیکیشناحتمالا برای ساخت اپلیکیشن خود بسیار سخت تلاش کرده اید تا بتواند پاسخگوی یک نیاز در بازار باشد و بتوانید از آن سود ببرید و یا ممکن است این یک بخش مهم از استراتژی کلی بازاریابی شما باشد برای اینکه بتوانید داده های خوب و کاربردی از کاربران بدست آورید و آن را به سمت تحقیقات بازار مؤثرتر سوق دهید.

 به هر دلیلی که اپلیکیشن خود را ایجاد کرده اید، یک موضوع حتما در مورد آن صدق می کند:

برای اینکه ساخت اپلیکیشن تان موفقیت آمیز تلقی شود، باید نصب شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

این بدان معناست که بایستی یک استراتژی مؤثر برای بازاریابی اپلیکیشن خود داشته باشید. شما نمی‌توانید فقط به تبلیغات دهان به دهان تکیه کنید. شما باید بازار موبایل را بفهمید و از آن بهره برداری کنید و از تکنیک های مناسب بازاریابی استفاده کنید تا مردم متقاضی اپلیکیشن شما باشند، از آن استفاده کنند و در مورد آن صحبت کنند.

بازاریابی اپلیکیشن

چگونه می توانید تاکتیک های بهتری برای بازاریابی اپلیکیشن به کار بگیرید؟

 • در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید

کل این عنوان به این معنا است که بدانید برنامه شما برای چه کسانی طراحی شده است.اگر نمی دانید چه کسانی قرار است از اپلیکیشن شما استفاده کنند، پس چطور انتظار دارید که سایر افراد در مورد کارایی برنامه شما آگاهی داشته باشند. شما باید در مورد مخاطبان خود شفاف باشید و تلاشهای بازاریابی خود را به سمت آن ها هدف گذاری کنید.

جذب مخاطب هدفمند

استراتژی های موفق و کاربردی

اطلاعات دموگرافیک مخاطبان خود را بدانید. سن آنها ، شیوه زندگی ، عادات خرج کردن ، عادات تفریحی آنها ، هر عامل دیگری که به شما این امکان را می دهد که بفهمید به چه کسی اپلیکیشن خود را می فروشید، در این مسیر به شما کمک می کند. این تصور که همه افراد مشتری اپلیکیشن شما هستند را دور بیندازید، برنامه ای که در بین دانشجویان پرطرفدار است ، ممکن است لزوماً برای بازنشستگان جذاب نباشد.

 • رقبای خود را بشناسید

همچنین باید به این نکته توجه کنید که حد و اندازه رقبای شما تا چه اندازه بوده و تا بحال چه کارهایی انجام داده اند و شاید مهمتر از همه ، چه کارهایی انجام نداده اند. هیچ چیز بیشتر از یک استراتژی تکراری و مشابه به استراتژی بازاریابی اپلیکیشن  شما آسیب نمی رساند.

تحلیل رقبا جهت پیشرفت بازاریابی اپلیکیشن
حد و اندازه رقبایتان را در بازاریابی اپلیکیشن تحلیل کنید

به همین روش ، اگر شما طرح بازاریابی را برنامه ریزی کرده اید که می دانید قبلا توسط یکی از رقبای شما این برنامه مورد استفاده قرار گرفته و با شکست مواجه شده است، چرا می خواهید دوباره خودتان متحمل شکست مشابه شوید؟

داشتن اطلاعات در مورد بازار فقط به شناخت مخاطبان شما خلاصه نمی شود بلکه علاوه بر این بایستی آنچه همکاران و رقبایتان انجام داده اند را بدانید تا بتوانید منحصر بفرد و اصیل ظاهر شوید.

آگاهی از نحوه فعالیت رقبای تان به شما کمک می کند تا با مخاطب هدف خود بهتر ارتباط برقرار کنید ، کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنید ، فرایندهای خود را بهبود بخشید و با چالش های بازار بیشتر درگیر شوید . مزایای اصلی کسب و کار خود را تعیین کنید و سعی کنید آنها بهبود ببخشید.

 • بازار اولیه را از دست ندهید.

درست است که می توانید صبر کنید و استراتژی بازاریابی برنامه خود را بهینه سازی کرده و بعدا آن را به اشتراک بگذارید اما اغلب بهتر است زودتر این کار را شروع کنید. بسته به میزان اطمینانی که از برنامه خود دارید، حتی می توانید در حالی که نرم افزار در حال توسعه است ، کار خود را شروع کنید ، در حین توسعه محصول با ارتباط با مشتریان بالقوه  در رسانه های اجتماعی از آنها نظرسنجی انجام دهید تا ببینید که چه ویژگی هایی را دوست دارند ببینند.

استفاده از بازار اولیه در بازاریابی اپلیکیشن
بسته به میزان اطمینانی که از برنامه خود دارید، حتی می توانید در حالی که نرم افزار در حال توسعه است، کار خود را در بازاریابی اپلیکیشن شروع کنید

با نزدیکتر شدن تاریخ انتشار ، می توانید فعالیت های بازاریابی برنامه خود را با تیزرهایی مانند تریلر و سایر تبلیغات ویدیویی کوتاه که باعث کنجکاوی و آگاهی افراد می شود، شروع کنید.

 • پکیج چاپی و اکترونیکی تبلیغاتی خود را آماده کنید

مطمئن شوید که بسته های تبلیغاتی چاپی و الکترونیکی تبلیغاتی و گروههای تبلیغاتی مربوطه را در دسترس دارید. لیست محتمل ترین گروه های رسانه ای ، وبلاگ نویسان ، و سایر نام ها و شخصیت های قابل توجه خود را جمع آوری کنید کنید و اطمینان حاصل کنید که پکیج مطبوعاتی و بسته های تبلیغاتی شما ، تمام نکات مهم و برجسته در مورد اپلیکیشن تان را پوشش می دهند.

سیستمی در محل کار خود داشته باشید که بتوانید به سرعت بسته ها و پکیج های چاپی و الکترونیکی را به گروه های مورد نظر خود ارسال کنید. همچنین سعی کنید تا جایی که می توانید به سرعت پاسخگوی کسانی باشید که پکیج های تبلیغاتی چاپی و یا الکترونیکی شما را درخواست می کنند. هرچه افراد بیشتری اطلاعات مربوطه را بدست آورند ، کارهای بیشتری برای شما انجام می دهند.

 • وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

در مورد روند توسعه به مخاطبان خود بگویید. وبلاگ نویسی می تواند باعث شود مخاطبین به محصول شما علاقمند شوند و دید بهتری در زمینه سئو برای محصولات شما ایجاد می شود.

راه اندازی وبلاگ جهت ارتقای بازاریابی اپلیکیشن
وبلاگ نویسی می تواند باعث شود مخاطبین به محصول شما در بازاریابی اپلیکیشن علاقمند شوند

کلمات کلیدی مورد نظر را انتخاب کنید، محتوای با کیفیت بنویسید و برای بهبود رتبه بندی وبلاگ تان در موتورهای جستجوی ، از اینفلوئنسرها استفاده کنید.

 • صفحه فرودی طراحی کنید که فروش را افزایش دهد.

یک صفحه فرود اپلیکیشن موبایل ایجاد کنید که خوانندگان را به روشی خلاقانه و غیرمنتظره مطلع کند. اطمینان حاصل کنید که عناصر اصلی صفحه فرود اپلیکیشن موبایل شما شامل موارد زیر است: نام برنامه ، ویژگی ها ، CTR واضح ، فیلم تبلیغی.

 • صفحه App Store اپلیکیشن خود را بهینه سازی  کنید

بهینه سازی صفحات شما در App store ها یک استراتژی مهم است. بیش از 50٪ افرادی که برنامه ای را در iOS یا Google Play کشف می کنند ، به دلیل جستجو در برنامه های عرضه اپلیکیشن ها، به آن برنامه خاص رسیده اند.، بنابراین همانطور که وب سایت شما در واقع معادل دیجیتالی فروشگاه شما است و انتظار دارید مورد استقبال مشتریان قرار بگیرد ، صفحه اپلیکیشن شما در برنامه های عرضه و فروش اپلیکیشن ها نظیر app store یا google play  هم فروشگاه برنامه شما است و انگار محصول شما در قفسه قرار دارد و باید از سایر رقبا متمایز به نظر برسد تا نظر کاربران را جلب کند.

بهینه سازی صفحات در استور ها
بهینه سازی صفحات شما در App store ها یک استراتژی مهم در بازاریابی اپلیکیشن است

عوامل اصلی تأثیرگذار بر ASO شما

 • عنوان : عنوان ها را طوری انتخاب کنید که قابل خواندن باشند و ارزش افزوده ایجاد کنند تا مخاطب را جذب کنند.
 • توضیحات: مشکلاتیکه توسط برنامه شما حل می شود را به طور واضح شرح دهید و از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
 • نماد: روی یک المان که ماهیت اصلی اپلیکیشن شما را نشان می دهد متمرکز شوید و آن را به شکلی منحصر به فرد طراحی کنید.
 • تصاویر : ویژگی های اصلی برنامه و مهمترین عملکرد را نشان دهید.
 • بازخورد ها و نظرات مشتریان را بررسی کنید

حتی اگر صفحات فروشگاه اپلیکیشن خود را به جذاب ترین شکل ممکن هم طراحی کرده باشید این نکته را به خاطر داشته باشید که این صفحه را فقط برای فروش راه اندازی نکرده اید. بیشتر افراد ، هنگامی که در مورد یک اپلیکیشن می شنوندو حتی زمانی که آن را بررسی می‌کنند ، می خواهند بدانند که دیگران درباره آن برنامه و اپلیکیشن چه چیزهایی گفته اند. بخش نظرات هر اپلیکیشن و برنامه بخش مهمی از این فرآیند هستند.

امروزه مشتریان و کاربران صفحات مجازی در مورد خریدهای خود تحقیقات زیادی انجام می دهند و این کار غیر عادی نیست و اپلیکیشن ها هم از این قاعده مستثنا نیستند. اگر اپلیکیشنی ایجاد کرده اید که می دانید افراد زیادی از آن لذت خواهند برد یا مفید خواهد بود ، حتما افراد را به گفتن این موضوع تشویق کنید. بازاریابی شخصی شما و ارتقاء مزایای یک محصول مهم است ، اما مردم از شما انتظار دارند که شما به عوان توسعه دهنده ، محصول خود را تبلیغ کنید.

استفاده از بازخورد ها و نظرات مشتریان
بازخورد ها و نظرات مشتریان خود را در بازاریابی اپلیکیشن بررسی کنید

با این حال ، نظرات سایر افراد ، مانند بررسی تصادفی کاربر یا حتی یک بررسی حرفه ای و آگاهانه از یک وب سایت با تمرکز بر آنچه که در اپلیکیشن شما ارائه می شود ، وزن بیشتری نسبت به ارتقاء برنامه دارد که از جانب خود توسعه دهنده نرم افزار ارائه می شود. زمینه ای فراهم کنید که افراد مخصوصا کسانی که در مورد اپلیکیشن شما حرفه ای هستند، نظرات مثبت خود را در مورد برنامه شما به اشتراک بگذارند..

 • محتوای ویدئویی viral  ایجاد کنید.

انسان ها موجودات بصری هستند، به همین دلیل امروزه فیلم ها محبوب ترین شکل محتوا هستند. می توانید برای YouTube ویدئویی بسازید چرا که این سایت ابزاری قدرتمند برای پخش محتوا در مورد محصول شما است. یک روش مؤثر برای بازاریابی یک اپلیکیشن ساخت یک فیلم سرگرم کننده با استفاده از قهرمانان مشهور یا بازی کردن بر اساس الگوهای رفتاری هیجان انگیز است.

اگر می خواهید یک فیلم تبلیغاتی بسازید ، آن را کوتاه و مفید بسازید ، فقط روی بهترین ویژگی های برنامه خود تمرکز کنید و یک CTA قدرتمند طراحی کنید. برای بررسی نهایی ، ویدیوی خود را بی صدا کنید. اگر هنوز هم موثر است ، پس کار خوبی از آب درآمده است.

 • با شبکه های اجتماعی با مخاطبان خود دسترسی در تماس باشید.

رسانه های اجتماعی می توانند به شما كمك كنند تا راحت تر به مشتریان بالقوه خود برسید. شبکه های اجتماعی امکان دسترسی به اطلاعات مهم در مورد علایق کاربران ، سرگرمی ها و غیره را در اختیار شما قرار می دهند و تاثیر بسیار زیادی بر افزایش محبوبیت شما دارند. این اطلاعات می تواند به کسب و کارها کمک کند تا تبلیغات خود را هدف گذاری کنند. به عنوان مثال ، آگهی های فیس بوک به شما امکان می دهد تبلیغات را تا حد امکان دقیق تنظیم کنید چون  تبلیغات فقط در اختیار کاربران بالقوه شما قرار می گیرند.

دوره بازاریابی و فروش در اینستاگرام

هرآنچه باید برای افزایش چشمگیر فروش خود در اینستاگرام بدانید

هنگامی که افراد در مورد یک برنامه و اپلیکیشن صحبت می‌کنند ، آن افراد و دنبال کنندگان آنها شروع به جذب افراد جدید  می کنند و اکنون برنامه شما بازدید بیشتری پیدا می کند ، به خصوص اگر این کار با استفاده از رسانه های اجتماعی مؤثر و به همراه هشتگ باشد.

 • از Influencer ها استفاده کنید

اینفلوئنسرها ، که از آنها به عنوان هدایت کنندگان اصلی نظرات یاد می شود ، در واقع یک نسخه به روز شده و قابل دسترسی تر از افراد مشهور و معروف جامعه هستند. فقط به جای اینکه مجبور باشید یک ورزشکار مشهور یا ستاره فیلم را برای استفاده از محصول تان و صحبت در مورد آن برای یک تبلیغ تجاری 30 ثانیه ای متقاعد کنید ، کافی است در یوتیوب ، توییتر ، یا دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک پست تبلیغی در مورد محصول خود توسط اینفلوئنسرها به اشتراک بگذارید.

استفاده از اینفلونسرها
از Influencer ها در بازاریابی اپلیکیشن استفاده کنید

این تبلیغات می تواند به صورت یک پست وبلاگ ، یک فیلم در یوتیوب ، متن در توییتر یا عکس در اینستاگرام باشد. نکته مهم این است که شخصی با هزاران یا حتی دهها یا صدها هزار دنبال کننده در حال تبلیغ برنامه شما به طور مستقیم است. وقتی افراد نکات مثبت یک محصول را از زبان کسی که معروف و شناخته شده است می شوند بیشتر تاثیر می پذیرند. کار کردن با اینفلوئنسرها معمولا بسیار ارزانتر از معامله با افراد معروف و هنرپیشه و.. است و در صورتی که هدف گذاری صحیحی داشته باشید، بسیار موثرتر هم خواهد بود.

 • بر نتایج حاصل از برنامه های بازاریابی خود نظارت داشته باشید

هنگامی که اپلیکیشن در بازار است و بازاریابی اپلیکیشن در حال انجام است ،بدان معنی نیست که فعالیت های بازاریابی شما به پایان رسیده است. کاری که باید برای حرکت رو به جلو انجام دهید این است که بر KPI یا شاخص های کلیدی عملکرد نظارت دقیق داشته باشید.

از نزدیک بررسی کنید که افراد چگونه از اپلیکیشن شما استفاده می کنند.بازخورد کاربران موجود را بررسی کنید و نسبت به آن بازخورد پاسخگو باشید. در صورتی که کاربران شکایتی داشتند، سریعاً به آنها رسیدگی کنید و مطمئن شوید در زمان راه اندازی برنامه نیز به همان اندازه که در حال طراحی اپلیکیشن بودید، به آن متعهد هستید.اگر توسعه دهندگان اپلیکیشن با کاربران ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند، برنامه جایگاه بهتری پیدا خواهد کرد.

در عین حال ، همچنین باید آنالیز فعالیت های بازاریابی خود را نیز بررسی کنید. اگر می بینید که برخی از استراتژی ها نسبت به سایرین مثلاً فیلم ها نتیجه بهتری به دست می آورند ، پس تلاش های خود در ان بخش را بیشتر کرده و طرح ها و برنامه هایی که اثر کمتری دارند را به مرور کم کنید و یا کلا قطع کنید.

 • KPI اپلیکیشن خود را اندازه بگیرید.
تجزیه و تحلیل منظم KPI اپلیکیشن
تجزیه و تحلیل منظم KPI اپلیکیشن به شما کمک می کند بهترین ایده را در بازاریابی اپلیکیشن انتخاب کنید

تجزیه و تحلیل منظم KPI اپلیکیشن تلفن همراه به شما کمک می کند بهترین ایده را انتخاب کنید تا اپلیکیشن شما بهترین کارایی را داشته باشد.

KPI های ارزیابی اپلیکیشن

بیایید مهمترین KPI (شاخص کلیدی عملکرد) هایی را که باید هنگام ارزیابی موفقیت برنامه خود به آن ها توجه کنید، با هم بررسی کنیم:

 • تعداد دفعاتی که اپلیکیشن دانلود شده است

یکی از معمول‌ترین روش‌ها، برای ارزیابی موفقیت یک اپلیکیشن پیگیری تعداد دانلودهای اپلیکیشن اما این کافی نیست، چرا که بسیاری از افراد بعد از دانلود اپلیکیشن دیگر به سراغ آن نمی‌آیند. بنابراین معیارهای دیگر را هم باید در نظر گرفت.

 • تعداد کاربران فعال روزانه (DAU)

این که کاربرانی باشند که روزانه اپلیکیشن شما را باز کنند و از برنامه استفاده کنند، به شما به عنوان سازنده، این اطمنیان را می دهد که اپلیکیشن تعداد مشخصی کاربر فعال دارد.

 • تعداد کاربران فعال ماهانه(MAU)

این شاخص نشان دهنده تعداد کاربرانی است که به صورت ماهانه از اپلیکیشن شما استفاده می کنند.توجه داشته باشید این شاخص کاربران منحصر به فرد را می شمارد که ممکن است چندین Session داشته باشند.

 • نسبت تعداد کاربران فعال روزانه به تعداد کاربران فعال ماهانه (Stickiness)

Stickiness  یا همان میزان جذابیت را به صورت نسبت کسانی که به روزانه از اپلیکیشن شما استفاده می کنند به تعداد افرادی که ماهانه اپلیکیشن مورد استفاده قرار می دهند به دست می آید.

تحلیل کاربران اپلیکیشن
میزان جذابیت نسبت کسانی روزانه از اپلیکیشن استفاده می کنند به افرادی که ماهانه از آن استفاده می کنند می گویند
 • میزان Session روزانه به کاربران فعال روزانه

Session تعریف های متفاوتی دارد و بسته به نوع محصول تغییر می کند. مثلا این که کاربر وارد اپلیکیشن شود و یک خرید انجام دهد به عنوان Session تعریف شود و یا در یک بازی لحظه ورود کاربر تا ثبت امتیاز را Session در نظر بگیریم. پس تعریفی که از Session ارائه می دهیم خیلی مهم و کلیدی است و از اولین اقداماتی است که برای تحلیل باید آن را انجام دهیم. برای سنجش این شاخص تعداد Session  هایی که روزانه ایجاد می شود را به تعداد کاربران فعال روزانه می سنجیم. این شاخص نشان می دهد که کاربران فعال روزانه چقدر در برنامه فعالیت دارند و در قسمت های مختلف فعالیت جدید ثبت می کنند.

 • نرخ بازگشت (Retention Rate)

این عدد تعداد کاربرانی که پس از گذشت مدت زمانی معین به اپلیکیشن یا بازی شما بر می گردند و مجددا از آن استفاده می کنند را بیان می کند.تعداد کاربرانی که برگشته اند (Returning User) نشان دهنده‌ی میزان جذابیت یا (Stickiness) محصول یا همان برنامه شما است. تفسیر این رقم به این معنا است که کاربران به اپلیکیشن یا برنامه شما علاقه مند هستند و به طور مداوم در حال استفاده از آن هستند و این برای یک بازی یا اپلیکیشن بسیار ارزشمند است.

 • نرخ ریزش کاربران (Churn Rate)

نرخ ریزش یا Churn Rate تعداد افرادی را نشان می دهد که در ابتدای یک بازه زمانی خاص کاربر اپلیکیشن شما بوده‌اند اما در طول بازه زمانی مورد نظر از محصول استفاده نکرده اند و یا محصول را Uninstall کرده اند. بالا بودن این نرخ علامت خوبی نیست و در صورت بروز باید علل آن بررسی شوند، اگر کاربران در هنگام استفاده از اپلیکیشن به خاطر باگ‌های فنی دچار مشکل شوند تجربه کاربری بدی خواهند داشت و احتمال استفاده نکردن مجدد از اپلیکیشن بسیار بالا می‌رود. بناربرین همیشه با دقت به شکایت های مشتریان توجه کنید و باگ‌ها را بررسی کنید و از تیم فنی بخواهید نتیجه برطرف شدن اشکالات برنامه را به شما گزارش کند. هر چه تعداد باگ‌ها کم تر باشد احتمال موفقیت برنامه بالاتر است.

نرخ ریزش کاربران
بالا بودن نرخ ریزش کاربران در بازاریابی اپلیکیشن علامت خوبی نیست و در صورت بروز باید علل آن بررسی شوند

همیشه کاربران و احساسات آنها را درباره اپلیکیشن خود به خاطر بسپارید. هنگام برخورد با بازاریابی برنامه های تلفن همراه ، توجه به همه جزئیات ضروری است.

 • سئو را فراموش نکنید

آخرین نکته ای که باید بگوییم این است که هرگز قدرت بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان SEO را فراموش نکنید. این که این موضوع را به عنوان اخرین نکته شرح می دهیم به معنای کم اهمیت بودن آن نیست. اتفاقا این گزینه بسیار مهم است مردم هنوز هم برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره اپلیکیشن شما ، از هشتگ ها و موتورهای جستجو استفاده خواهند کرد. با بهره گیری از شیوه های قدرتمند SEO اطمینان حاصل کنید که وقتی افراد در جستجوی اطلاعات مشابه مربوط به اپلیکیشن شما هستند می توانند به سرعت به آن دسترسی پیدا کنند. این مربوط به App Store و همچنین موتورهای جستجوی عمومی مانند Google است.

همچنین باید SEO را در فعالیت های بازاریابی خود بکار بگیرید. سئو خوب در مورد مقاله ها ، فیلم ها ، استفاده از متاتگ ها توضیحات، برچسب ها و سایر شناسه ها به شما و اپلیکیشن شما و برنامه بازاریابی کمک می کند تا بیشتر و به راحتی قابل مشاهده باشد

جمع بندی

بنابراین اگر کسب‌وکارتان مبتنی بر اپلیکیشن است یا در کنار وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل هم دارد، حتما باید استراتژی های بازاریابی اپلیکیشن مناسبی را برای آن انتخاب کنید؛ چون در غیر این‌صورت، اپلیکیشن کسب‌وکارتان در دریای عمیق و وسیع اپلیکیشن‌های موبایل ناپدید خواهد شد.

54
02 آبان 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

9606
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

798
04 دی 1397
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

736
08 اسفند 1397