بازاریابی سئو چیست؟ seo marketing

طراحی سایت

..بازاریابی سئو چیست؟ seo marketing..
طراحی سایت

بازاریابی سئو چیست؟ seo marketing

بازاریابی سئو یا همان سئومارکتینگ از جمله تکنیک‌های بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو است که به کاربر کمک می‌کند تا به آسانی سایت شما را پیداکند. برای این که کسب وکار موفقی داشته باشید، لازم است این موضوع را جدی بگیرید، درنهایت نیز برای بهبود آن اطلاعات کافی را کسب کنید.درادامه این مطلب دراین باره بیشتر بحث خواهیم‌کرد با ما همراه باشید.

سئومارکتینگ چیست؟

سئومارکتینگ از جمله فرایندهایی است که می‌توانید با کمک آن سئوسایت خود را بهبود بخشید و رتبه سایت را ارتقا دهید. با کمک این روش می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای رتبه سایت خود را ارتقا دهید. شما می‌توانید با کمک این تکنیک سرمایه‌گذاری‌های لازم را روی سایت خود انجام دهید. درنهایت نیز روش محتوای ارزشمندی را برای سایت خود تهیه کنید، و رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید.

فرایند سئومارکتینگ

موتورهای جستجو نظیر گوگل برای این که وضعیت سایت شما را مشخص کند، از الگوریتم‌های متنوعی استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین فاکتورهایی که رتبه سایت شما را در بین موتورهای جستجو مشخص می‌کند، محتوای سایت شماست. به صورت کلی می‌توانیم بگوییم موتورهای جستجو تصاویر و یا ویدئو سایت شما را درک نمی‌کنند. به همین علت نیز باید روی تولیدمحتوای سایت وقت زیادی بگذارید، تا بتوانید سایت خود را در مجموعه نتیج برتر موتورهای جستجو قراردهید.

توجه داشته باشید، الگوریتم های موتورهای جستجو هرروزه محتوای سایت شما را موردبررسی قرارنمی دهند بلکه این کار در یک بازه مشخص صورت می گیرد. همین موضوع نیز سبب می شود تا  زمان لازم را برای سئومارکتینگ داشته باشید. حال زمانی که ربات های گوگل سایت شما را بررسی می کنند و مطالب تازه و جدیدی را می بینند، سایت شما امتیاز بیشتری را کسب می کند.

سئومارکتینگ

مزایای استفاده از سئومارکتینگ

  1. شما می توانید با به کارگیری سئو در خدمات خود، سایت خود را در بین رتبه های برتر گوگل قراردهید، و نرخ کلیک سایت خود را بالاتر خواهیدبرد. توجه کنید زمانی همه فعالیت های شما نتیجه بخش خواهدبود که کاربر بتواند از تمامی سایت های اینترنتی به سایت شما دسترسی داشته باشد.
  2. شما می توانید با کمک سئومارکتینگ بک لینک هایی را در سایت خود ایجادکنید، که رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بهبودبخشید. بدین ترتیب احتمال بازدید سایت شما توسط کاربران نیز بالاتر می رود.
  3. با کمک سئومارکتینگ می توانید رتبه سایت خود را بهبود بخشید و درنهایت نیز رتبه الکسا خوبی را کسب کنید. کاهش رتبه الکسا می توانند تاثیرات مخربی روی سایت شما داشته باشد، به همین دلیل باید کیفیت محتوای خود را دراین زمینه بالاتر ببرید.

سئومارکتینگ چه نقشی در موفقیت کسب وکارهای اینترنتی دارد؟

اهمیت سئومارکتینگ را نمی توان در کسب وکارهای اینترنتی نادیده گرفت. تاثیر سئومارکتینگ روی کسب وکار شما به حدی است که می توان متخصصان سئو را نوعی بازاریاب نیز درنظرگرفت. بازاریابی مهم ترین عامل تاثیرگذار برای هر کسب وکاری است که می توانید با کمک آن سود خود را چندین برابر کنید. شما می توانید با بررسی سئوسایت خود،نوعی بازاریابی روی کسب وکارتان انجام دهید.

اگر می خواهید به یک متخصص سئو تبدیل شوید، ابتدا باید بتوانید نیازهای کاربران را شناسایی کنید. نتیجه این تحقیقات شما روی روند سئوسایت تاثیربسیارزیادی خواهدداشت. شما می توانید با کمک سئومارکتینگ به روش های متفاوت روی بهینه سازی خود کارکنید. برای مثال در قسمت فنی سایت، عملکرد برنامه نویسی موردبررسی قرار می گیرد. توجه کنید هرچه اصول سئو را رد سایت خود بیشتر رعایت کنید، می توانید در سئومارکتینگموفق تر عمل کنید.

بازاریابی سئو

مراحل سئومارکتینگ

برای این که بتوانید در زمینه سئو موفق شوید، باید مراحل و استراتژی های لازم دراین باره را رعایت کنید. مراحل این تکنیک را درادامه بررسی می کنیم.

درباره کسب وکار خود تحقیقات علمی لازم را انجام دهید

برای این که بتوانید تمامی فعالیت های خود را به صورت هدفمند دنبال کنید، ابتدا نیازاست یک سری تحقیقات اولیه دراین زمینه صورت گیرد. برای این که بتوانید به خوبی نیازهای کاربر را شناسایی کنید، می توانید نیازهای کاربر را شناسایی کنید. سپس دراین زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید، تا بعدها بتوانید برای سئومارکتینگ از آن استفاده کنید.

رقبای خود را بیشتر بشناسید

برای این که بتوانید سئوسایت خود را بهبود بخشید، می توانید از تجربیات رقبای خود استفاده کنید. به دنبال  رقبایی باشید که سایت ان ها رتبه خوبی را در موتورهای جستجو، دارند. تمامی روش های اصولی که رقبا در سایت خود استفاده کرده اند را یادداشت کنید و بعدها نیز از ان برای بهبودرتبه سایت خود استفاده کنید.

اهداف خود را تعیین کنید

زمانی که دو مرحله قبل را با موفقیت بگذرانید، حال لازم است اهداف خود را معین کنید. برای این که به موفقیت برسید باید اهداف بلندمدتی را برای خود تعیین کنید. برای مثال مشخص کنید هدف از سئومارکتینگ این است که تنها بازدیدکنندگان سایت را بالاببرید؟ و یا این که تنها مشتریان خود را چندین برابر کنید؟ اگر چندین هدف مختلف دارید، لازم است اهداف خود را الویت بندی کنید. بدین ترتیب می توانید گام های موثری را برای رسیدن به ان ها بردارید و درنهایت نیز به موفقیت خواهیدرسید.

بودجه ای برای خود درنظربگیرید

زمانی که لیست اهداف خود را مشخص کردید، باید یک برآورد از هزینه های سایت خود داشته باشید. محاسبه کنید برای شروع کار چه میزان هزینه ای نیازاست؟

منابع خود را تعیین کنید

با طی کردن مراحل بالا بیشترین قدم ها را برای سئومارکتینگ برداشته اید، حال نوبت به تعیین منابع و الویت ها می رسد. لازم است براساس بودجه ای که درنظرگرفته اید، منابع خود را الویت بندی کنید.

مسئولیت پذیر باشید

برای این که بتوانید در زمینه سئومارکتینگ موفق باشید باید پشتکار و احساس مسئولیت داشته باشید. برای این که بتوانید در این کار به موفقیت برسید، مسئولیت پذیری جز اصولی ترین قواعدکار است.

دراین مطلب به بررسی یکی از تکنیک های بسیارمهم برای بازاریابی ، سئومارکتینگ پرداختیم. شما نیز می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی دراین زمینه کسب کنید.

از چه ابزاری می توان برای بهبود سئومارکتینگ استفاده کرد؟

از بهترین ومعروف ترین ابزارهایی که دراین زمینه به شما کمک می کند، گوگل ترند، گوگل آنالیتکس و… هستند. با کمک این ابزار می توانید بهترین بستر را برای بازاریابی سئو پیداکنید. البته سایت های دیگری نیز دراین زمینه وجوددارند که می توانید با کمک ان ها به بررسی سایت های رقیب پرداخته و فعالیت های خود را دراین زمینه بهبود بخشید.

125
30 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18902
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

4007
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3989
08 اردیبهشت 1399