بازاریابی فعال چیست؟

سئو

..بازاریابی فعال چیست؟..
سئو

بازاریابی فعال چیست؟

آیا تا حالا فکر کردین که به بازاریابی دائمی نیاز دارین؟ در این مقاله از سئو روز جواب این سوال و اقدامات عملی برای شروع اون مطرح میشه.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که مشتریان می خوان و انتظار دارن خدمات سفارشی و شخصی شده از برندهای 7/42 رو دریافت کنن.

مهم نیست که در کجای جهان هستین، نظرسنجی ها نشون میدن که 75 درصد کاربران گوشی های هوشمند هر موقعی که یه تب جدید و باز می کنن، انتظار اطلاعات فوری دارن و 51 درصد معتقدن که کسب و کارها باید در هر زمان و از هر مکان قابل تماس باشن.

این برای برندهایی که به دنبال رشد هستن معانی زیادی داره، اینجاست که یه استراتژی بازاریابی فعال می تونه کمک کنه.

بازاریابی فعال (Active marketing) چیه؟

بازاریابی همیشه فعال که به اون فعالیت های بازاریابی مستمر هم گفته میشه، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز سال فعاله.

با در دسترس بودن دائمی مشتریان در سراسر جهان، بازار یابی همیشه فعال به برندها اجازه میده تا در طول چرخه ی زندگی مشتری، فرآیند حفظ و جذب مشتری رو ایجاد کنن.

هنوزم گیج هستین؟ پس بیاین اونو با یه کمپین مقایسه کنین:

کمپین= بازاریابی شکست خورده. فشار سخت فروش و بازاریابی برای مدت زمان معین.

همیشه فعال= بازاریابی چکه ای. تلاش بازاریابی مداوم که به طور نامحدودی ادامه داره.

بازاریابی فعال چطور کار میکنه؟

هدف دستیابی به حداکثر دید و متقاعد سازی برای هر مشتری، با حضور در لحظه ممکنه.

به جستجوی پولی، سئو یا شبکه های اجتماعی فکر کنین.

تیم بازاریابی شما نیازی نداره که دقیقا در لحظه ای که مشتری تونو پیدا میکنه آنلاین باشه و این فرصتو برای فرد جدیدی که در مورد برندتون اطلاعاتی داره، همیشه باز بذاره.

هنگامی که مشتری به لطف تبلیغات آنلاین یا کار سئوتون به اوج مرحله ی آگاهی رسید، می تونین اونو به مرحله ی پرورش رابطه با بازاریابی محتوا و ایمیل منتقل کنین.

همه ی اینا میتونن و باید خودکار باشن، به این معنی که برای موفقیت به داده های زیادی نیاز دارین.

از اونجا که بازاریابی همیشه فعال در مورد سفر فردیه، تمرکز بر شخصی سازی پویا در مورد بازاریابی بسیار مهمه و همیشه باید آزمایش شه و بهبود پیدا کنه.

گوگل اینو لحظه ی صفر حقیقت می نامه، جایی که اقدامات بازاریابی به طور مداوم در یه حلقه ی بی پایان خواسته های مشتریان رو برآورده میکنه.

هیچ رویکردی یه اندازه متناسب با همه، برای بازاریابی همیشه فعال وجود نداره و اغلب همه ی جنبه های استراتژی تونو، چه در فروشگاه و چه آنلاین، پوشش میده.

نکته اینه که همیشه در دسترس مشتریاتون هر جا که هستن، باشین.

چرا باید یه استراتژی فعال رو در نظر بگیرین؟

بازاریابی همیشه فعال تعهد بزرگیه اما ارزششو داره.

استفاده از اتوماسیون این امکان رو بهتون میده که محتوای بازاریابیتون رو به روش، جدید شخصی سازی کنین و نقاط تماس برند مرتبط رو برای هر مشتری ایجاد کنین.

می تونین اغلب، سریعتر و در مناسبترین زمانها با مخاطباتون ارتباط کنین تا به اونا در فروش کمک کنین.

اتوماسیون همچنین بهتون این امکان رو میده که فراتر از نیروی انسانی تیم بازاریابی فعلیتون برسین و سیستمی برای رشد ایجاد کنین که در این مورد اگه تلاش کمی هم داشته باشین ولی برای مشتریاتون خیلی مهمه.

واقعا برای هر تیم بازاریابی بسیار سودمنده.

بازاریابی همیشه فعال بهتون این امکان رو میده که در طول سال در بازار شتاب آگاهی کسب کنین، برخلاف کمپینی که در اون در چرخه های افزایش و کاهش فعالیت میکنین.

در عوض، می تونین با رویکرد همیشه سازگارتر عمل کنین و در صورت نیاز منابع تیمتون رو به سمت حمایت از کمپین های متمرکز تر فروش هدایت کنین.

چرا برندها، برنامه های بازاریابی همیشه فعال رو چالش برانگیز میدونن؟

مثل همه ی چیزهایی که ارزش داشتن و انجام دادن رو دارند، بازاریابی همیشه فعال هم با مهم ی سختیش همینطوره.

در اینجا چند چالش رایج وجود داره:

کمبود داده ها

ممکنه در حال حاضر واضح به نظر برسه، اما زمانیکه به دنبال اجرای یه استراتژی بازاریابی همیشه فعال هستین، به داده ها نیاز دارین.

بلاخره اتوماسیون های شما قراره روی چه چیزای دیگه ای کار کنن؟

برای ایجاد مرتبط ترین مسائل بازاریابی باید تا جایی که ممکنه درباره ی مخاطباتون اطلاعات داشته باشین و اینا همه از داده ها به دست میاد.

بدون اطلاعاتی که ازتون پشتیبانی کنه، ارتباطتون به سرعت در حال سقوطه.

داده ها همینطور برای اینکه بتونین کار خودتونو آزمایش و بهینه کنین، که جزء ضروری بازاریابی همیشه فعاله، حیاتیه.

بدون این، شما واقعا فقط خودتونو گمراه می کنین در حالی که بهترین ها رو می خواین، نه اینکه حرکت های موثر، برنامه ریزی شده و استراتژیک انجام بدین.

کمبود محتوا

هنگامی که شما به طور مکرر با مخاطباتون ارتباط برقرار می کنین، به این معنیه که محتوای بیشتری باید داشته باشین.

این چیزیه که تیم های داخلی اغلب برای انجام اون با مشکل مواجه اند، بویژه وقتی کوچک اند و افراد می خوان چند کلاه بازاریابی رو همزمان سرشون کنن یا چندین کانال مختلفو به تنهایی اداره کنن.

قبل از اینکه تصمیم بگیرین با یه رویکرد همیشه رو به جلو حرکت کنین، مهارت ها باید دوباره ارزیابی بشن.

در صورت لزوم ممکنه لازم باشه با استخدام جدیدی از طریق کار با پیمانکاران، پشتیبانی بیشتری رو به منظور ایجاد محتوای اضافی مورد نیاز استراتژیتون بیارین.

کمبود زیر ساختها

اگه سیستمها با هم صحبت نکنن، داده های ارزشمند میتونن در طول مسیر از بین برن.

اگه زیر ساخت هاتون به اندازه کافی قوی نباشه که بتونه تمام داده های جدیدی رو که باید جمع آوری کنین و قادر به اشتراک گذاری سریع و کار آمد اون به سراسر سازمانتون نباشین، چیزی برای عقب نشینی وجود نداره.

نرم افزار در حالت ایده آل باید بتونه رفتارها رو در سطح مشتری فردی تشخیص بده و اون اطلاعات رو به نقاط مرتبط در سیستم، اعم از خدمات مشتری، فروش یا بازاریابی، منتقل کنه.

این بهتون کمک میکنه تا زنجیره های بسیار هدفمند و مرتبطی از داده ها و پیام ها ایجاد کنین که بین تمام بخشهای مربوطه جریان دارن.  

نکاتی برای موفقیت دائمی در بازاریابی

1- از جزئیات کوچک شروع کنین.

رم توی یه روز ساخته نشده و استراتژی بازاریابی تون هم نیاز به ساخته شدن نداره.

با تمرکز در جزئیات کوچک و تجربیاتی که مشتریاتون هر روز با برندتون دارن، شروع کنین و به این فکر کنین که چطور همه ی اینا می تونن به رشد و موفقیت گسترده تون کمک کنن.

استراتژی کوچکی ایجاد کنین که بتونین براساس بخشهای مشتری، شخصی سازی کنین.

این یه راه عالی برای پا گذاشتن در بازاریابی همیشه فعال و شروع استفاده از برخی از داده های جدیده.

از این فرصت برای آزمایش، تامل و راه اندازی مجدد در نقاط مختلف، در مقیاس کوچکتر از سطح برند استفاده کنین که چه چیزی برای پایگاه مشتریتون بهترین کار رو انجام میده.

2- به این فکر کنین کجا می تونین ارتباط برقرار کنین.

هیچ چیز در مورد برنامه بازاریابی تون نباید توی یه جایگاه مخصوص عمل کنه.

به این فکر کنین کجا می تونین با استفاده از رویکرد همه کاناله، بین پلتفرماتون ارتباط برقرار کنه.

پیام ها باید ثابت و مطابق با برند باقی بمونن، اما هیچ چیز مانع شما نمیشه که از داده هایی که از قبل دارین استفاده کنین و اونا رو با بخش متفاوتی از تجربه ی مشتری مرتبط کنین.

به عنوان مثال آیا راهی وجود داره که بتونین یه خرید از طریق تلفن همراه یا حضور در فروشگاه رو برای یه مشتری خاص داشته باشین و اونو به بازاریابی ایمیلیتون وصل کنین؟

همچنین باید به این توجه کنین که کجا می تونین نقاط اتصال مشتری رو ایجاد کنین.

یادتون باشه که یه دیدگاه کل نگر بسیار بیشتر از یه دیدگاه کاملا جزء نگر بهتون اطلاعات بده.

از این داده ها برای ارائه ی راه های خلاقانه برای جذب مشتریتون استفاده کنین.

3- برای موفقیت بلند مدت، برنامه ریزی کنین.

هر مشتری منحصر به فرده.

به این معنی که همه انتظارات متفاوتی از برندتون و تجربه شون از شما خواهند داشت.

شما باید برای برآورده کردن این انتظارات و راه هایی که برای هر بخش مشتری منطقیه برنامه ریزی کنین.

مثل هر چیزی که حجم بالایی از داده ها رو داره، شما باید تمایل داشته باشین که به طور مستمر رویکرداتونو آزمایش و تنظیم کنین و تا جایی که می تونین اونا رو بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارین بهینه کنین.

این یه خیابون یه طرفه نیست، تا جایی که ممکنه رفتار و بازخورد مشتری رو مرور کنین و تغییراتون رو براساس خواسته ها و نیاز های مهمترین مخاطباتون قرار بدین.

نتیجه:

هر چه بیشتر بر ایجاد و پرورش پایگاه مشتریاتون تمرکز کنین وفاداری بیشتری به برندتون دارن.

هر چند بازاریابی همیشه فعال یه درخواست بزرگ برای بسیاری از مشاغله، اما پاداش هایی که می تونین از این نوع رویکرد ببینین می تونه سود آور و طولانی مدت باشه.

مطمئنا یه سرمایه گذاریه که ارزششو داره.

منبع : seorooz  |  
86
2021-11-18 11:06:36
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24016
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10255
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9514
27 آذر 1398