بردکرامب چیست | مسیر راهنما (bread crumb) بر سایت شما چه تأثیری می گذارد

طراحی سایت

..بردکرامب چیست | مسیر راهنما (bread crumb) بر سایت شما چه تأثیری می گذارد..
بردکرامب چیست | مسیر راهنما (bread crumb) بر سایت شما چه تأثیری می گذارد
طراحی سایت

بردکرامب چیست | مسیر راهنما (bread crumb) بر سایت شما چه تأثیری می گذارد

 

بردکرامب می تواند قسمت مهم یک سایت خوب باشد، چراکه این مسیر راهنما فقط به کاربر نمی گوید در کجای سایت قرار گرفته است بلکه به ربات های جستجو کمک می کند تا گوگل بهتر ساختار سایت شما را درک کند و در سئو شما را تقویت کند. با اینکه برد کرامب یک ابزار ضروری برای هر سایتی محسوب نمی شود اما برای یک سایت آموزشی یا یک فروشگاه اینترنتی اهمیت فراوان دارد. در این مقاله سعی کردیم از مزایای برد کرامب تا کد اسکیما وایجاد آن به وسیله افزونه های وردپرس برای شما عزیزان ارائه کنیم.

برد کرامب چیست؟

Bread crumb در کلمه به معنی خرده نان است. در واقع این اصطلاح از داستان آلمانی هانسل و گرتل گرفته شده که برای نشانه گذاری مسیر از تکه نان استفاده می کرد تا بتواند به خانه بازگردد. ما نیز برای نشانه گذاری سایت از برد کرامب استفاده می کنیم و از طریق یک لینک راهنما ، مکان فعلی را در سایت نشان می دهیم که اغلب در پایین منو سایت به نمایش در می آید ومعمولا از “>”  برای جدا کردن سلسله مراتب گروه ها استفاده می شود.مزایای برد کرامب

مسیر راهنما (Bread crumb) برای سایت های بزرگ که صفحات زیادی دارند بسیار کارآمد است کاربران به سادگی مسیر خود را در سایت پیدا می کنند یا به مسیر قبلی خود می روند. در لیست پایین مزایای دیگر مسیر راهنما را مشاهده خواهید کرد.

مزایای بردکرامب

 • اتلاف وقت را کاهش می دهد و کمک می کند کاربران در سایت شما گیج نشوند، در نتیجه افزایش تبدیل ( بازدید سایت ) بیشتری خواهید داشت و کاربران از سایت شما راضی خواهند بود.
 • حجم جستجو کاربران را کاهش می دهد و نتایج بهینه تری را نمایش می دهد.
 • کاربران تجربه مثبت و خوبی را در وب سایت شما خواهند داشت.
 • با توجه به اینکه مبتی بر متن هستند، فضای کمتری در سایت می گیرد.

تاثیر بردکرامب بر سئو سایت

گوگل از برد کرامب در نتایج جستجو خود استفاده می کند و آن را جزء عوامل سئو سایت شما می داند. البته همان طور که گفتیم برد کرامب تجربه کاربری خوبی را برای سایت رقم می زند و کاربران می تواند با کلیک کمتری به هدف خود برسند. عناوین برد کرامب شما می تواند مثل یک لنگر قوی عمل کند، ازطرفی دیگر طبقه‌بندی محتوای شما دسترسی بهتری برای کاربران فراهم می شود، گوگل به نتیجه تجربه کاربری خوب خیلی اهمیت می دهد که می تواند برای سئو و رتبه بندی سایت شما بسیار موثر باشد.

اهمیت برد کرامب در سایت های فروشگاهی

سیستم مسیریابی بردکرامب در یک سایت فروشگاهی اهمیت فراوانی دارد. معمولاً دریک سایت فروشگاهی که دسته‌بندی و محصولات متنوعی دارند ، بدون برد کرامب کاربران دچار مشکلات زیادی می شوند. مثلا فرض کنید کاربری گوشی اپل ۸ را جستوجو می کند ولی می خواهد وارد دسته بندی های دیگری نیز شود کاربر مجبور به بازگشت به سرشاخه اصلی می شود و یا باید دوباره جستجو را انجام دهد. اینجاست که اهمیت برد برای شما روشن می شود. که البته می توان با ایجاد یک برد کرامب مسیریابی بهتری را برای کاربر تعریف کرد.

انواع برد کرامب

بیشتر برد کرامب ها سه نوع سلسله مراتبی ، مسیر( مثل همان back کار می کند) و ویژگی هستند که البته نوع سلسله مراتبی یا مکانی معمولاً متداول است. مثلاً اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید ، دسته بندی لباس کفش ، شلوار ، سایز و رنگ می تواند یک بردکرامب ویژگی باشد و در نوع سلسله مراتبی که معمولاً اغلب سایت هایی که صفحات متعددی دارند از آن استفاده می کنند ، به مکان شما در سایت اشاره می کند و موقعیت صفحه را به شکل درختی نشان می هد.

برای افزودن برد کرامب چه کنیم

در ابتدا باید بررسی کنید که لینک های داخلی خوبی در نوار بالای سایت خود قرار داده باشید سپس با افزودن نشانه‌گذاری (مثل خرده نان) طبق کد php زیر را به page.php اضافه کنید و سپس با تغییر آن را شخصی سازی کنید.

<nav aria-label="breadcrumb"> <ol class="breadcrumb"> <li class="breadcrumb-item active" aria-current="page">Home</li> </ol> </nav> <nav aria-label="breadcrumb"> <ol class="breadcrumb"> <li class="breadcrumb-item"><a href="#">Home</a></li> <li class="breadcrumb-item active" aria-current="page">Library</li> </ol> </nav> <nav aria-label="breadcrumb"> <ol class="breadcrumb"> <li class="breadcrumb-item"><a href="#">Home</a></li> <li class="breadcrumb-item"><a href="#">Library</a></li> <li class="breadcrumb-item active" aria-current="page">Data</li> </ol> </nav> 

کد اسکیما برد کرامب

فعال کردن Schema markup به منظور نشان دادن موضوعات و عناوین برد کرامب به گوگل است تا به‌جای آدرس صفحه ، مسیرسایت در نتایج کاربران به نمایش درآید. شما می توانید با قرار دادن کد زیر، اسکیما برد کرامب خود را فعال کنید.

<html> <head> <title>Award Winners</title><script type="application/ld+json"> { "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [{ "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "Books", "item": "https://example.com/books" },{ "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Science Fiction", "item": "https://example.com/books/sciencefiction" },{ "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Award Winners" }] } </script> </head> <body> </body> </html>

پایان

تأکید زیاد گوگل به نشانگرهای صفحه نشان می دهد دسترسی که شما برای کاربران )با یک برد کرامب ساده ایجاد می کنید، مفید بودن سایت شما را نشان می دهد. البته کاربران فقط ۳۰% به بردکرامب توجه می کنند ولی داشتن یک مسیر راهنما از لحاظ ظاهری برای یک سایت پایدار ضروری است و فواید زیادی را برای صاحبان سایت و برای کاربران خواهد داشت.

20
12 اردیبهشت 1399
  ..نظرات..
  ..مقالات پربازدید..
  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام
  طراحی سایت

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

   آموزش قرعه کشی در اینستاگرام با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

  14072
  24 فروردین 1398
  دلایل موفقیت دیجی کالا
  طراحی سایت

  دلایل موفقیت دیجی کالا

  یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است .اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید .مدیران این پروژه با این هدف او...

  2019
  22 اردیبهشت 1398
  bit.ly چیست ؟
  طراحی سایت

  bit.ly چیست ؟

  بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند.علت استفاده از...

  1960
  27 آذر 1398