بررسی سئو رقبا با 7 مرحله

سئو

..بررسی سئو رقبا با 7 مرحله..
سئو

بررسی سئو رقبا با 7 مرحله

برسی سئو رقبا

بررسی سئو رقبا در واقع این امکان را فراهم می کند تا تهدید افت رتبه و پیشی گرفتن رقبا را پیش بینی کنید. و حتی پیش از اینکه بخواهید پروسه سئو سایت را برای سایت خود در کلمه کلیدی خاص آغاز کنید می بایست آنالیزی از سایت رقبای خود تهیه کنید. این آنالیز رفتاری و عملکردی از سایت رقبا می تواند تاثیرگذاری بسیار خوبی در روند پیشرفت سئو سایت شما داشته باشد. در ادامه خواهیم گفت که چه متریک هایی را در خصوص سئو سایت رقبا مورد آنالیز قرار دهید.

اگر از موقعیت نسبتا امن و مناسبی در گوگل برخوردار هستید و رقابتی میان شما و رقیب های شما وجود ندارد، پس زیاد مطمئن نباشید. می بایست همچنان به بررسی سئو رقبا بپردازید تا جایگاه خود را در گوگل حفظ و از افت رتبه احتمالی جلوگیری بعمل آورید.

با آپسئو همراه شوید تا با 7 مرحله آسان به بررسی سئو رقبا بپردازیم .

فهرست عناوین

اهمیت آنالیز رقبا در سئو

رقبای خود را پیش از آغاز پروسه سئو سایت آنالیز نمایید. این امر موجب می شود که شما بدانید سختی کلمه کلیدی شما چقدر است و چه میزان فعالیت و عملکرد را باید به انجام رسانید. انالیز سایت رقبا از لحاظ متریک های متعددی می باشد که به آیتم های درونی و نیز خارجی سایت برمی گردد.

مرحله اول بررسی سئو رقبا شناخت رقبا است

بررسی سئو رقبا

با جستجو کلمات کلیدی اصلی خود در گوگل لیست رقبای خود را در همان کلمات کلیدی مشاهده می نماید. قطعا لیست نتایج بسیار طولانیست اما برترین آنها از دید گوگل 10 نتیجه اول است و قرار است برسی سئو سایت رقبا از میان این نتایج باشد.

مرحله دوم آنالیز سئو سایت رقبا

حال که به برخی از رقبای خود دست پیدا کردید با چند بررسی ساده می توانید اقدام به آنالیز سئو سایت رقبا خود بپردازید، پس با این چند مورد کار خود را شروع کنید:

ابتدا ظاهر گرافیکی سایتهای مورد نظر را بررسی کنید تا به نقاط قوت در طراحی سایت آنها پی ببرید.

رقبای شما چه تعداد و چه حجمی از محتوا را در سایت خود دارند.

تعداد محتوای درج شده توسط رقبا را بررسی کنید . رقبایی که در صفحه اول گوگل هستند را نگاه کنید چه تعداد محتوا منتشر نموده اند. کیفیت مقالات رقبا و نیز اینکه چه تعداد محتوا هر روز منتشر می کنند. دانستن تمامی اینها در روند سئو سایت شما بسیار موثر خواهد بود.

محتوای موجود از چه کیفیتی برخوردار هستند.

نحوه لینک دهی داخلی و آدرس دهی URL های صفحات آنها چگونه است.

چه تعداد بک لینک برای چه کلماتی و بر روی چه صفحاتی تهیه شده است.

محتوا اعتبار داخلی سایت رقبا را مورد بررسی قرار می دهد. علاوه بر آن تعداد بک لینک و لینک های خارجی رقبا را نیز چک کنید تا بدانید چه میزان اعتبار خارجی و بک لینک برای سئو سایت شما نیاز است. علاوه بر این ارزش و اعتبار بک لینک ها متفاوت می باشد و این موضوع را باید در آنالیز سایت رقبا در نظر داشته باشید.

مرحله سوم بررسی کلمات کلیدی رقبا

رمز موفقیت بسیاری از سایتها کلمات کلیدی می باشد که انتخاب می کنند، پس پی بردن و کشف کلمات کلیدی آنها که سعی می کنند در رتبه بندی جایگاه خود را ارتقا دهند از اهمیت بسیاری در هنگام بررسی سئو رقبا برخوردار می باشد.

یکی از ابزارهای رایگان بررسی سئو سایت در کشف کلمات کلیدی رقبا ابزار سئو آپسئو می باشد. به این صورت که با وارد کردن دامنه رقیب خود در فیلد پیشبینی شده، لیست تاثیرگذارترین کلمات ظاهر خواهد شد. یا با ابزار برسی سئو سایت به ابر کلمه های کلیدی دست پیدا خواهید کرد.

مرحله چهارم بررسی بک لینک رقبا

بک لینک و لینک های ورودی چهار چوب اصلی برای سئو سایت می باشد. از این روی لینک های ورودی به سایت رقبا را باید مورد برسی قرار بدهید. برای کشف راز موفقیت رقبا، توجه لازم را به مبدا لینک ها، تعدادشان و متن انکر تکست مورد استفاده در آن ها داشته باشید. همواره در برسی سئو رقبا ایده های شایسته ای برای بکار گیری لینک سایتتان خواهید رسید.

اگر رقبای شما از سایت های مناسب و پر بازدید، لینک دارند؛ که شما از وجود آن ها مطلع نبودید، می توانید با برقراری ارتباط با صاحبین این سایت ها لینک مناسبی برای سایت خود تهیه کنید.

مرحله پنجم بررسی عوامل دیگر سئو

کلمات کلیدی و لینک ورودی برای سئو، تاثیر بسیاری دارد، اما کار ما در این مرحله به اتمام نمی رسد.

دانستن موارد دیگر مانند رتبه ماز، رتبه الکسا و … می تواند به شما در شناخت رقیبتان دید فراتری بدهد.

مرحله ششم ارزیابی میزان حضور در شبکه های اجتماعی

امروزه یکی از تاثیرگذار ترین و موثر ترین در افزایش ورد کاربران به سایت ها شبکه های اجتماعی می باشند. از این رو مورد بررسی قرار دادن سئو رقبا در این مبحث می تواند دید مناسبی را به شما ارائه دهد. می توان از پربازدیدترین و مهمترین منابع برای جذب بازدیدکنندگان به سایت های Instagram، Telegram  و   LinkedIn  اشاره کرد.

می توانید در این شبکه های اجتماعی رقیب های خود را پیدا کنید و با دنبال کردن از میزان محبوبیت آنها میان کاربران و میزان فعالیتشان مطلع شوید.

مرحله هفتم بررسی نوع تبلیغات

بسیاری از شرکت ها بر این باورند که بهره گیری از تبلیغات فراوان و مناسب برای جذب بازدیدکنندگان به سایت آسان تر از سئو می باشد و مدعی می باشند که جذب مستقیم از موتور های جستجو کارایی ندارد در صورتی که این طور نیست.

برسی سئو رقبا به هیچ وجه به پایان نخواهد رسید و توجه داشته باشید که حتما باید در موقعیت های زمانی متفاوت انجام شود. تمام فعالیت های ذکر شده در زمینه بررسی سئو رقبا بسیار زمان بر بوده و نیاز به تجربه و آگاهی کافی دارد. اما اگر مایل هستید که راز موفقیت رقیب های خود را کشف کنید باید همین مسیر را پشت سر گذارید، برفرض مثال حتی اگر در این نوع بررسی رقبا پیروزهم نشوید اما همچنان نکات و موارد بسیاری برای ارتقا وضعیت سایت خود کشف کرده اید که می تواند جایگاه شما را در گوگل محکمتر نماید.

5/5 - (2 امتیاز)

108
2021-11-18 11:06:08
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398