بزرگترین هک تاریخ توییتر | بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی در توئیتر رقم خورد

سئو

..بزرگترین هک تاریخ توییتر | بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی در توئیتر رقم خورد..
سئو

بزرگترین هک تاریخ توییتر | بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی در توئیتر رقم خورد

حساب‌های توییتر جف بزوس، الون ماسک، بیل گیتس و باراک اوباما هک شد!

بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی به توئیتر تعلق گرفت

بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی به توئیتر تعلق گرفتبزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی تاکنون به توئیتر تعلق گرفته است. هکرها توانستند حساب های توییتر کاربران برجسته ای از جمله بیل گیتس و باراک اوباما را به دست بگیرند. همچنین حساب های کاربری توئیتر جو بایدن (نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا)، کانیه وست (خواننده)، ایلان ماسک (بنیان گذار تسلا) و اسپیس اکس و جف بزوس (موسس آمازون) نیز در میان هک شده ها به چشم می خورد.برخی عقیده دارند که هدف از این هک بزرگ و پر سر و صدا، دیده شدن بیشتر بیت کوین بوده است و به همین دلیل انگشت اتهام به سمت این ارز دیجیتال نشانه گرفته شد. البته مستندات بیشتری این احتمال را به واقعیت نزدیک تر کرد. چرا که اولین اقدام هکرها، این بود که یک آدرس متعلق به کیف پول بیت کوین منتشر کردند که در آن نوشته شده بود:

“هر مبلغ واریزی، دو برابر شده و به شما بازگردانده می شود.”

کم کم این پیام در حساب کاربری توئیتر افراد و برندهای مطرح و بزرگ دیگری نیز دیده شد. توئیت جالبی که در صفحه بیل گیتس منتشر شد با این مضمون بود:

“همه از من می خواهند درآمدهایم را ببخشم و حالا وقتش رسیده. شما هزار دلار بفرستید، من برایتان دو هزار دلار می فرستم.”

حتی توئیت منتشر شده در صفحه ایلان ماسک هم قابل توجه بود. نوشته شده بود:

“هر مقدار بیت کوین که ظرف یک ساعت آینده به حساب واریز شود دو برابر خواهد شد و پس از درج لینک متصل به کیف پول بیت کوین نوشته شده بود: امروز به خاطر کووید-۱۹ احساس بخشندگی می کنم.” البته نکته قابل توجه دیگر این است که هکرها در ابتدا به سراغ حساب های کاربری رفتند که ماهیت فعالیت آن ها به ارزهای دیجیتال مربوط می شد. هکرها در صفحه آن ها این پیام را منتشر کردند: “ما با cryptoForHealth همکاری می کنیم و در راستای این همکاری تصمیم دارین تا 5000 بیت کوین را تقسیم کنیم.”

به طور کلی حساب کاربری کسانی که در توئیتر هک شدند، دنبال کننده های میلیونی داشتند و هک شدن آن ها می توانست برای هکر ها تا زمانی که اقدامات ایمنی توئیتر دسترسی آن ها را متوقف و لینک ها و پیام های آن ها  را پاک کند، به دست آوردن مبلغ قابل توجهی را به همراه داشته باشد. خلاصه این که آدرس کیف پول های دیجیتالی زیاد و متفاوتی در صفحه حساب های کاربری هک شده منتشر شد که کار را برای ردیابی و کشف پشت پرده این ماجرا، حسابی سخت و دشوار کرد. اما در نهایت توئیتر توانست مسیر این هک و کلاهبرداری را کشف کند.

دوره آنلاین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید

همچنین توئیتر در رابطه با رخ دادن این اتفاق بزرگ، این پیام را برای کاربران خود منتشر کرد:

“ما از اتفاق امنیتی که در توئیتر پیش آمده با خبریم و در حال برداشتن گام های مهم و موثر برای برطرف کردن این مشکل هستیم. به زودی شما را در جریان اقدامات خود قرار خواهیم داد.” در حال حاضر حساب های کاربری هک شده در توئیتر به صاحبان خود بازگردانده شدند و توئیتر، پیام ها، توئیت ها و لینک ها منتشر شده توسط هکرها را پاک کرده است.

طبق اطلاعات به دست آمده حساب کاربری اصلی که از آن برای این هک بزرگ و راه انداختن این جریان کلاهبرداری استفاده شده است، توانسته در این بازه زمانی 12.5 بیت کوین را به دست آورد. با این حساب می توان برآورد کرد که با توجه به ارزشی که بعد از ماجرای هک توئیتر نصیب بیت کوین شده است، هکرها مبلغی حدود 118 هزار دلار کسب کرده اند. این هکرهای قدرتمند توانستند به طور کامل کنترل حساب های کاربری در توئیتر را به دست بیاورند و حتی ایمیل های کاربران را تغییر داده اند.

اتفاق عجیب تری نیز در این میان رخ داد. آن هم این بود که زمان زیادی از هک شدن حساب کاربری افراد مشهور در توئیتر نگذشته بود که خود هکرها از طریق رسانه های تصویری، ابزارهایی را که به وسیله آن ها به اکانت افراد مشهور و به نام دست یافته بودند را منتشر کردند. چیزی که باعث تعجب بیشتر و جنجالی تر شدن این ماجرا شد، این بود که این ابزارها تنها در اختیار بعضی از کارکنان توئیتر قرار داشت و یکی از وظایف مهم این ابزارها که از آن ها برای هک استفاده شد، تغییر مالکیت اکانت بود.

هکرها نیز از این قابلیت استفاده کردند و مالکیت حساب های کاربری توئیتر افراد شناخته شده در دنیای واقعی را به ایمیل خودشان تغییر دادند. حتی موضوع دیگری که از طریق هکرها اعلام شده اما هنوز به تایید رسمی نرسیده است، این بود که آن ها به یکی از کارکنان توئیتر پول پرداخت کرده اند تا توانسته اند این برنامه و نقشه خود را عملی کنند.

ارزش شبکه اجتماعی توئیتر پس از هک بزرگ

به طور قطع می توان گفت که این اتفاق، ضربه بزرگی به ارزش شبکه اجتماعی توئیتر وارد کرد و پس از نقض گسترده ای که برای حساب کاربری افراد مشهور، سیاستمداران و رهبران به نام به وجود آمد، در کم ترین زمان ممکن تاثیرات بسیار منفی شامل حال توئیتر شد. پس از هک شدن توئیتر به طور وسیع و عجیب، اتفاقی که دور از انتظار نبود نیز رخ داد و آن اتفاقی نبود جز پایین آمدن ارزش توئیتر در مقابل اوج گرفتن و رشد ناگهانی بیت کوین. حتی جک دورسی این پیام را نیز به کاربران خود ارسال کرد:

“روز سختی برای ما در توییتر بود. همه ما از این اتفاق احساس بدی داریم.”

تبلیغات جدید توییتر در نوار جستجو

تغییر ویژگی های اصلی توییتر

همان طور که گفته شد، کیف پول های منتشر شده در توئیتر توانستند قبل از قفل شدن حساب ها توسط کارکنان توئیتر، بیش از 118000 دلار دریافت کنند. در این فاصله زمانی که توئیتر وحشت زده در حال حل این مشکل و بریدن پای هکرها از شبکه اجتماعی خود بود، این پیغام را به اطلاع کاربران خود رساند که ممکن است تا زمان پایان یافتن اقدامات امنیتی، قادر به ارسال توئیت و یا بازنشانی گذرواژه خود نباشند. با این اتفاق که می توان به آن بزرگ ترین هک شبکه های اجتماعی را لقب داد، سهام توییتر بیش از 4 درصد کاهش یافت و ارزش 1.3 میلیارد دلاری خود را در بازار از دست داد. البته که جدا از ضربه مالی، این هک تاریخی به عنوان یک شکست بزرگ امنیتی برای توئیتر به ثبت رسید.

توئیتر پس از برطرف کردن این اتفاق بزرگ و قطع کردن دسترسی هکرها از طریق اکانت پشتیبانی توئیتر اعلام کرد که هک شدن ابزارهای داخلی این شبکه اجتماعی باعث رخ دادن این اتفاق شده است. اما متاسفانه بر خلاف وعده ای که به کاربران داده بود جزئیات دیگری از این اتفاق و اقدامات خود منتشر نکرد. به خصوص این که نفوذ هکرها به قدری جدی بود که در ساعات اولیه، توئیتر کاری جز جلوگیری و مسدود کردن انتشار توئیت از دستش بر نیامد.

جمع بندی

در این که هکرها کاملا حساب شده کار خود را انجام داده اند نیز شکی نیست. چون وعده پرداخت مبالغ قابل توجه توسط ثروتمند ترین افراد جهان با دنبال کننده های میلیونی، به راحتی می تواند اعتماد مخاطب را جلب کند. به طوری که ذره ای شک نکند که یک هک بزرگ و جهانی در پشت پرده این وعده دروغین قرار گرفته است. این اتفاق شک و شبه های دیگری نیز به همراه داشت. چرا که گفته می شود اکانت توئیتر ترامپ در میان هک شده ها نیست. در حالی که حساب کاربری بسیاری از منتقدان و مخالفان او مورد حمله هکرها قرار گرفته است. حتی اعلام شده است که به دنبال هک بزرگ این شبکه اجتماعی حدود 392 تراکنش مالی انجام شده است، که رقم قابل توجهی می باشد. 

لطفا امتیاز دهید
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

184
2020-08-16 00:20:12
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23210
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9199
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8243
27 آذر 1398