بهینه سازی داخلی سایت

سئو

..بهینه سازی داخلی سایت..
سئو

بهینه سازی داخلی سایت

آیا درباره بهینه سازی یا سئوسازی سایت ها چیزی شنیده آید؟ آیا از تکنیک های آن با خبر هستید؟ ما در این مقاله قصد داریم کامل ترین و برترین تکنیک های بهینه سازی داخلی سایت ها را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

بهینه سازی داخلی سایت

تعریفی مختصر از بهینه سازی داخلی سایت

خوب است در همین ابتدا برایتان روشن کنیم که بهینه سازی سایت ها به دو صورت خارجی و داخلی انجام می گیرند. هر اقدامی که بر روی صفحات داخلی سایت ها و کدهای سایت انجام گیرد تا موتورهای جستجویی همچون گوگل به آن ها امتیاز دهد بهینه سازی داخلی سایت گویند. علاوه بر این می توان گفت بهینه سازی داخلی می تواند بر روی صفحات موردنظر در سایت، لینک ها، صداها و پست ها و… انجام می گیرد. اگر بخواهیم از اصطلاح انگلیسی آن یاد کنیم باید به On page seo اشاره کنیم.

متای توضیحات

متای توضیحات یا متا دیسکریپشن همان خلاصه ای از مقاله است که در سایت و فضاهای مجازی در اختیار کاربران قرار داده می شود. همه ما می دانیم که بازدید کاربران از سایت ها می تواند تأثیر مثبتی در دریافت رتبه سایت داشته باشد‌ به همین منظور باید گفت هر چه متون این بخش جذاب تر باشد، کاربران رغبت بیشتری جهت ورود به سایت شما از خود نشان می دهند. علاوه بر جذابیت متن مذکور لازم است نکاتی بر روی آن ها سوار شود تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید. به عنوان مثال باید بدانید این متن مختصر نباید بیشتر از ۱۵۰ کاراکتر شود.

در صورتی که بیش از ۱۵۰ کاراکتر بنویسید ادامه متن شما در گوگل با سه نقطه نمایش داده خواهد شد. متنی که در متای توضیحات از آن استفاده می کنید حتماً مرتبط با مقاله اصلی باشد زیرا در غیر این صورت دید کاربران را نسبت به محتوا بد می کنید. علاوه بر این گوگل نیز این تناقض را شناسایی می کند و رتبه پایینی را به سایت شما اختصاص می دهد. با اینکه شما بیش از ۱۵۰ کاراکتر نمی توانید در صفحه متای توضیحات خود قرار دهید اما اگر متن به اندازه کافی جذاب و گیرا باشد، همچنین از کلمات کلیدی داخل متن نیز در آن استفاده شود قطعاً می تواند کاربران بسیاری را به سمت سایت شما و بازدید از آن سوق دهد.

به هدینگ گذاری ها دقت کنید

هدینگ ها اگر به طور صحیح انتخاب شوند، می توانند به متن مقاله شما ارزش بسزایی بدهند. همان طوری که می دانید تگ ها در هدینگ گذاری به 6 اصل یعنی H1 تا H6 تقسیم بندی می شوند H1 از همه هدینگ ها بزرگ تر است و در موتورهای جستجویی از ارزش بالاتری برخوردار است. هر چه عدد این تگ ها بالاتر می رود از ارزش آن ها کاسته می شود. در بهره گیری از هدینگ ها باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال هر صفحه از سایت شما تنها یک هدینگ ۱ می تواند داشته باشد. در ادامه بهره گیری از هدینگ ۲ نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هدینگ ۱ حتماً کلمه کلیدی را قرار دهید تا ارزش بیشتری به سایت شما داده شود. به هیچ عنوان بولد کردن متن را به هدینگ گذاری نسپارید.

seo

بهینه کردن متون

کاربر به هر طریقی که وارد سایت شما شود، در صورت عدم جذابیت آن را ترک خواهد کرد. علاوه بر این هیچ معرفی نیز در اینجا صورت نمی گیرد، بنابراین این موضوع می تواند سبب کاهش رتبه سایت شما شود. علاوه بر این لازم است بدانید هر چه مدت زمان پرسه زدن و گشت و گذار کاربر در سایت شما بیشتر باشد موتور جستجو آن را به معنای رضایت کاربران تلقی خواهد کرد.

در نتیجه این موضوع می تواند سبب افزایش رتبه سایت شما توسط موتورهای جستجو شود. به هیچ عنوان از تیتر جذاب و غیر مرتبط استفاده نکنید زیرا این کار سبب فریب دادن کاربر و در نتیجه شکایت آن ها خواهد شد. بهتر است بدانید در وحله اول مخاطب شما کاربران هستند نه موتورهای جستجو پس سعی کنید متن محتوای خود را طوری بنویسید که مورد پسند کاربران باشد. بهتر است پست های منتشر شده خود را بیش از ۲ هزار کلمه ای کنید. با این کار سریعاً پست شما در موتورهای جستجو ایندکس خواهند شد. بهتر است متون به صورت پاراگراف بندی نوشته شود. این کار سبب نظم دهی به نظم و ممانعت از بی حوصلگی کاربران خواهد شد. بهتر است کلماتی که مهم تر هستند را بولد کنید. بهتر است در ابتدای محتوا کلمات کلیدی بیشتری آورید اما از متمرکز شدن بر روی آن خودداری کنید.

بهینه سازی مسیر سایت ها

درباره مسیرها و آدرس های سایت باید بگوییم که لازم است هر صفحه آدرسی مجزا از دیگری داشته باشد. می توانید چکیده متن یا کلمات کلیدی خود را در آدرس قرار دهید. بهتر است از آدرسی کوتاه بهره گیرید. بهتر است بدانید آدرس انگلیسی و فارسی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ اما در صورتی که از آدرس های انگلیسی بهره می گیرید لازم است کلمات را به صورت ترجمه شده بیاورید و از استفاده آن ها به صورت فینگلیش خودداری کنید. بهترین نمادها در آدرس دهی بهره گیری از جدا کننده ای که به شکل خط تیره است و همچنین بهره گیری از اسلش که یک خط مورب است، می باشد.

بهینه سازی لینک های داخلی

لینک های داخلی در واقع به لینک هایی گفته می شود که در صفحه و بین متون می آید و کاربران می توانند با کلیک بر روی آن ها به صفحه ای دیگر هدایت شوند. پیشنهاد ما به شما این است که به هیچ عنوان لینک سایت های داخلی تان را نوفالو نکنید. علاوه بر این سعی کنید بیش از یک بار کلمه کلیدی را لینک نکنید.

دامین کردن و تأثیرات آن بر بهینه سازی سایت

در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد کلمه کلیدی خود را در دامنه استفاده می کنند تا در سئو اثرات مثبتی عایدشان شود؛ اما در این باره باید بگوییم که فاکتورهایی مهم تر از دامنه وجود دارند که به کمک آن ها می توان ارزش سایت را بالا برد. چه بسا سایت های ارزشمند و دارای قدرت بالایی داریم که از کلمه کلیدی خاصی بهره نبرده اند.

ساب دامین در سئو و بهینه سازی داخلی سایت

در صورتی که قصد دارید سایتی جدید اما با موضوعی متفاوت ارائه دهید می توانید از ساب دامین بهره گیرید. در ساب دامین می توانید با یک هاست دو سایت را مدیریت کنید. در صورتی که ساب دامین را در جایگاهی مناسب استفاده کنید قطعاً تأثیر مثبتی در سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد گذاشت.

تناسب متن با کد در بهینه سازی سایت

همه ما می دانیم که ظاهر هر سایت از متون آن و باطن سایت از کدهای مختلفی تشکیل می شود. نسبت متن کد همان مقدار متن استفاده شده در مقابل کدهای Html آن صفحه می باشد. در واقع هر چه میزان متن بیشتر و میزان کد کمتر باشد قطعاً سایت در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت. اگر دقت کرده باشید به هنگام جستجوی مطالب مقالاتی با متن بیشتر در بین اولین مطالب موتور جستجو قرار گرفته اند.

ایندکس کردن و افزایش سرعت آن

در بالاتر نیز از واژه ایندکس استفاده شد و گفته شد که فلان مقاله در گوگل ایندکس شده است. در واقع این جمله به این معنا است که گوگل به عنوان یک موتور جستجو توانسته است مقاله و محتوای مورد نظر را پیدا کند. با افزایش میزان ایندکس سایت می توان با سرعت بیشتری در صفحه نتایج موتور جستجو قرار گرفت. این موضوع می تواند سبب افزایش سرعت و دریافت امتیاز از سوی گوگل برای سایت مذکور شود. اگر حجم سایت را کاهش دهید، می توانید سرعت بارگذاری و در نتیجه سرعت ایندکس بالا خواهد رفت‌. به روزرسانی کردن سایت و از بین بردن مطالب اضافه و گزافه گویی های سایت به صورت هر روزه می تواند سبب بالا رفتن سرعت ایندکس سایت شود. علاوه بر موارد مذکور می توان با اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و تویتر و… می توان سرعت ایندکس را بالا برد.

seo

ممانعت از انجام دوپینگ سئو

برخی از افراد تمایل دارند تا حد زیادی فرآیندهای سئو و بهینه سازی سایت را به طور مکرر انجام دهند. در واقع آن ها دوست دارند بیش از حد اقداماتی جهت سئوگذاری و بهینه سازی سایت انجام دهند. به عنوان مثال بیش از حد از لینک های داخلی استفاده می کنند. کلمات کلیدی را بیش از حد در بین متون مقاله استفاده می کنند. برخی از افراد سعی می کنند عنوان بک لینک ها را تغییر دهند که این موضوع نیز سبب نارضایتی کاربران خواهد شد. تمام این عوامل سبب کاهش بازدید کاربران از سایت و در نتیجه کاهش رتبه سایت شما در موتور جستجو خواهد شد.

بهره گیری از Hreflage و Alternate

در سایت های چند زبانه باید تکلیف سایت خود را مشخص کرد تا موتور جستجو دچار سردرگمی نشود. با انجام این کار می توانید به موتور جستجو که در الگوریتم خود مکانیزم ترجمه ماشینی گنجانده است کمک کنید زبان سایت شما را شناسایی کند. در غیر این صورت ممکن است موتور جستجو سایت شما را در بین سایت های انگلیسی یا ناشناخته قرار دهد که این موضوع می تواند تأثیر منفی بر روی سایت شما داشته باشد. جهت تعریف Hreflage لازم است به بخش Head وارد شوید و از کدهای مورد نیاز خود را در آن جا استفاده کنید. پس از گذشت یک هفته به بخش سرچ کنسول سایت خود بروید، سپس به بخش International taging وارد شوید و لیستی از زبان های سایت خود را ببینید.

ریدایرکت چیست و چگونه به بهینه سازی سایت کمک می کند؟

ریدایرکت کردن به معنی هدایت کردن کاربر و موتور جستجو به صفحه ای جدید از سایت خود می باشد. زمانی که صفحاتی از سایت شما حذف می شود و شما تمایل ندارید که کاربران وارد آن شوند لازم است عمل ریدایرکت را انجام دهید تا کاربران را مأیوس نکنید. این اقدام به هنگام فیلتر شدن نیز مسمرثمر واقع شده است؛ یعنی زمانی که سایتی فیلتر می شود، با انجام ریدایرکت آدرس جدیدی از صفحات سایت برای کاربر نشان داده می شود. ریدایرکت ها در انواع مختلفی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به ریدایرکت ۳۰۱ و ریدایرکت ۳۰۲ اشاره کرد. هدف اصلی در هر دو ریدایرکت این است که کاربران و گوگل از صفحه قدیم به صفحه ای جدید هدایت شوند. اگر قصد داشته باشید به طور دائمی یک صفحه را به صفحه ای جدید منتقل کنید لازم است از ریدایرکت ۳۰۱ بهره گیرید؛ اما اگر قصد دارید به صورت موقتی آدرس یک سایت را به صفحه ای جدید منتقل کنید بهتر است از ریدایرکت ۳۰۲ استفاده کنید.

محدود کردن دسترسی موتور جستجو به محتواها به کمک یک فایل متنی به نام Robot.txt

در برخی موارد افراد تصمیم می گیرند موتورهای جستجو را از دسترسی به صفحات محتوای خود سلب کنند، به همین دلیل از برنامه Robots.txt بهره می گیرند. در واقع ربات های جستجوگر قبل از هر اقدامی اول از برنامه Robots.txt اجازه می گیرند تا ببینند قادر به ورود به قسمت های مختلف سایت هستند یا خیر. در صورتی که شما برای سایت خود از این برنامه فایل متنی بهره گرفته باشید، موتور جستجو دیگر به بازدید آن نخواهند پرداخت.

بارگذاری سایت همگام با اسکرول کردن در بهینه سازی سایت

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که با پایین آمدن در سایت مطالب و اطلاعات جدیدی به صورت اتومات برایتان باز شود؟ به این تکنیک، تکنیک همگام با اسکرول یا Infinte scrolling گفته می شود. این فرآیند به صفحات بی پایان نیز شهرت یافته است که می تواند سبب بهینه سازی مصرف پهنای باند و افزایش سرعت بارگذاری شود‌. در واقع با این اقدام می توان به صورت غیرمستقیم به بهینه سازی سایت کمک کرد. با این اقدام از هدر رفتن پهنای باند ممانعت خواهد شد. سرعت بارگذاری سایت به دلیل لود نشدن برخی قسمت ها بالاتر خواهد رفت؛ بنابراین سئو سایت نیز با همین افزایش سرعت افزایش خواهد یافت. در این بین استفاده از این تکنیک از معایبی نیز برخوردار است که یکی از این مشکلات و معایب می تواند عدم تشخیص کاربر جهت شناسایی حجم دقیق صفحات سایت باشد. متاسفانه سایت هایی با مطالب طولانی نمی توانند از این تکنیک بهره گیرند و دلیل آن چیزی جز طولانی بودن و حوصله سربر بودن مطالب سایت نمی باشد.

پارک دامین چگونه به بهینه سازی سایت کمک می کند؟

در این جا لازم است به شما بگوییم به هیچ عنوان افزایش تعداد دامنه های پارک شده نمی تواند سبب شناخته شدن سایت های مختلف شود. با این کار امکان اسپم شدن سایت توسط موتورهای جستجو نیز وجود خواهد داشت. برخی از مدیران نیز سعی می کنند جهت محافظت از سایت خود و ممانعت از اقدامی که سبب سو استفاده کردن سایر سایت ها می شود نیز انجام دهند. در این باره باید بگوییم که متاسفانه برخی از افراد سعی می کنند با استفاده از هم نام بودن دامنه های سایت ها، مطالب خود را به صدر نشینی دعوت کنند؛ بنابراین مدیران محتواها باید برای سایت خود دامنه هایی با پسوندهای متنوع ثبت کنند تا حاشیه امنیت سایتشان بالا برود. پارک کردن دامنه بر روی وب سایت ها هیچ تأثیر مثبتی بر روی آن نخواهد داشت بنابراین سعی کنید دامنه ای ایده ال برای سایت خود پرورش دهید و ثبت کنید.

بهینه سازی تالار گفتگو

همان طوری که می دانید مدیران تالارهای گفتگو هدفی به جز تجمع اعضا و جذب اعضای جدید ندارند. در اکثر تالارهای گفتگویی دیده شده است که با بیان جهت مشاهده تصاویر کلیک کنید، باز هم تصویر مرتبطی در آن وجود ندارد؛ بنابراین از آن جایی که ربات ها ثبت نام نمی کنند، فقط به عنوان یک میهمان وارد تالار گفتگو می شوند پس هیچ تصویری برای وی نیز روشن نخواهد شد. این موضوع می تواند در سئو سایت شما تأثیر منفی بگذارد. بهتر است بدانید برای موتورهای جستجو بهینه بودن سایت بسیار با اهمیت تر از عضو گیری بالای آن است.

نتیجه گیری

بهینه کردن داخلی سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در این مقاله سعی کردیم روش های متنوعی از روش های بهینه سازی را خدمت شما گردآوری کنیم. قطعاً مقالات زیادی منتشر شده است که درباره این موضوع مطالب بسیاری در اختیار کاربران قرار داده است؛ اما ما به جرئت می توانیم بگوییم این مقاله یکی از برترین ها و کامل ترین ها در روش های بهینه سازی سایت ها به شمار می رود. امیدوار هستیم مطالب فوق گره ای از مشکلات شما باز کند و روز به روز بتوانید محتواهایی با سئویی ایده آل تر در موتورهای جستجو قرار دهید.

منبع : seorooz  |  
163
2021-12-01 10:10:22
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24131
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10392
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9768
27 آذر 1398