بهینه سازی CTR توسط 3 مرحله برای افزایش ترافیک

سئو

..بهینه سازی CTR توسط 3 مرحله برای افزایش ترافیک..
سئو

بهینه سازی CTR توسط 3 مرحله برای افزایش ترافیک

بهینه سازی CTR راه حل بسیار خوبی برای افزایش ترافیک سایت می باشد که صرفا به افزایش جایگاه سایت در گوگل ارتباط ندارد اما می تواند نرخ کلیک را افزایش دهد. اگر دقت کرده باشید در سرچ کنسول گوگل شما با سه گزینه : Clicks , Impressions و CTR روبرو می شوید، حال گر نگاه دقیق تری به آن داشته باشید با CTR حدود 7 الی 80 درصد روبرو می شوید که این به این معنی است که مقدار کلیک دریافت شده از نمایش در نتایج چند درصد است. حال اگر این عدد بیشتر باشد یعنی شما مقدار بیشتری کلیک از نمایش به دست آورده اید.

فرمول محاسبه CTR

حال چگونه می توان CTR را افزایش و باعث افزایش ترافیک سایت شد. با آپسئو همراه باشید.

اولین نکته که اهمیت CTR را بالا می برد این مسئله است که بودن در نتایج حتی در صفحه اول لزوما برای شما کلیک به همراه ندارد و این بهینه سازی CTR است که باعث افزایش کلیک می شود.

چرا CTR در جایگاه مختلف متفاوت است.

برای درک بیشتر به Google Search Console سایتتان مراجعه کنید و طبق تصویر زیر آن را بررسی کنید، برای دسترسی به میزان CTR به Performance بروید.

بررسی CTR در کنسول جستجو

چطور بهینه سازی CTR را انجام دهیم؟

اگر بطور خیلی ساده بخوامی بگویم به این صورت است که ارتباط داشتن عنوان با کلمه جستجو شده و حالت کمک کننده بودن، امیدوار کردن کاربر نسیت به رسیدن به نتیجه درست و جذاب بودن عنوان می تواند بهینه سازی CTR را به بهترین حالت انجام دهد.

در ادامه توسط 3 مرحله برای افزایش ترافیک به واسطه بهینه سازی CTR می پردازیم.

1. محتوا کم ارزش را منحدم کنید

اگر در سایت خود محتوای کم ارزش و بی بازدید دارید، آنها را بهبود و یا حذف کنید، البته به راحتی می توانید با رجوع به کنسول جستجو گوگل می توانید تعداد بازدید یا کلیک هر صفحه را با کلیدواژه های آن بیابید.

بهینه سازی CTR

2. عنوان ، توضیحات متا و URL های جذاب بنویسید

آن چیزی که بیشتر از هر چیزی در گوگل خودنمایی می کند ، عنوان است ، برای افزایش کلیک به واسطه بهینه سازی CTR ، عنوانهایی جذاب و امیدوار کننده بنویسید. عنوان باید برای انسان و گوگل جذاب باشد. یکی از راه های جذب سازی عنوانها، کوتان نوشتن آنهاست، در واقع حدود 55 تا 60 کاراکتر باشد.

  • برای ارتباط و جذابیت بیشتر حتما عنوان باید حاوی کلیدواژه در ابتدای عنوان باشد.
  • صفت های نشان دهنده قدرت را چاشنی عنوان کنید.
  • تکراری و کلیشه ای ننویسید
  • کلیدواژه خود را در URL بنویسید.
  • توضیحات متا 150 کاراکتر است ، پس آن را به نحوی بنویسید که نهایت استفاده را برده باشید.

3. از ریچ اسنیپت ها برای بهینه سازی CTR استفاده کنید

ریچ اسنیپ یا اسکیما روشی دیگر برای بهبود CTR است که اتفاقا بسیار جواب می دهد. مثلا از پرسش و پاسخ استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

106
2022-01-19 04:13:08
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398