بودجه تبلیغات گوگل چگونه استفاده می شود ؟

طراحی سایت

..بودجه تبلیغات گوگل چگونه استفاده می شود ؟..
طراحی سایت

بودجه تبلیغات گوگل چگونه استفاده می شود ؟

یک سناریوی متداول برای افرادی که تازه میخواهند تبلیغات را آغازکنند برای برند خود این است که انها فکر میکنند یک بار هزینه تبلیات را پرداخت میکنند و از آن سود زیادی می برند آنها پیش بینی کرده اند که هزینه تبلیغات آنها فلان مقدار تمام خواهد شد اما در نهایت آن مقدار بودجه ای که میخواستند برای تبلیغات انجام دهند با آنچه برای آنها تمام شده است میتواند بسیار شوکه بر انگیز باشد و این مطلب قابل درک است اما هزینه تبلیغات همیشه بالا بوده و فروشندگان و صاحبان برند های تجاری باید هزینه های بالایی را برای تبلیغات و آشنا سازی مردم با برند هایشان داشته باشندبا این حال ، این لزوماً اینگونه نیست و بیشتر اوقات نتیجه سوء تفاهم در مورد عملکرد بودجه بندی است .

مبانی بودجه تبلیغات PPC

شما امکان آن را دارید که به بودجه آگهی همانطور که به بودجه های دیگر نگاه میکنید و نظر دارید نظر داشته باشید . شما درواقع اگر بایک بودجه مشخص کار را شروع کنید یعنی شروع به تبلیغات کنید اگر شرایط تغییر کند یا اینکه چیزی اشتباه پیش رود ، بتوانید راه حلی فراهم کنید یکی از راه های شروع بودجه برای یک حساب کاربری PPC ، بر اساس هر کارزار است.
هر کمپین دارای برگه تنظیمات منحصر به فرد خود در Google Ads است. این به شما امکان می دهد پارامترهای خاص هر کمپین را به طور مستقل از سایر برنامه های موجود در حساب خود کنترل کنید.

بودجه روزانه هرکمپین

اگر شما اکنون درحال اجری چند کمپین به صورت هم زمان هستید ابتدا اولویت خودرا معین کنید باید بدانید که کدام یک از این کمپین ها اولویت دارد مثلا ، تبلیغاتی که تبلیغ محصول پرفروش شما را در بر می گیرد این نوع تبلیغ برای تجارت شما مهمتر از یک کمپین دیگر تبلیغ محتوا برای مشتریان آینده نگر در بالای قیف باشد. (منظور از قیف را با کلیک بر روی کلمه قیف مشاهده کنید ) خب در این شرایط و با دانش اینکه محصول پر فروش شما اولویت بیشتری نسبت به دیگر محصولات شما دارد شما شاید خواسته باشید زمان و هزینه بیشتری را به این نوع از کمپین اختصاص دهید پس ابتدا اولویت بندی کمپین را شروع کنید وقتی هم زمان چند کمپین در حال اجرا دارید

اگر شما یک بودجه PPC ماهانه را برنامه ریزی می کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید محاسبه تقسیم بودجه روزانه برای هر کمپین و اختصاص بودجه خود بسته به اولویت هر کمپین است.

هزینه شدن بودجه روزانه

بودجه تبلیغات

بیایید بگوییم که شما یک تبلیغ با CPC 0.25 دلار دارید ، و دوست دارید روزانه 300 کلیک تبلیغات دریافت کنید. با استفاده از این ارقام ، می توانید بودجه روزانه تخمین زده شده را محاسبه کنید:

25 x 300 = 75 دلار در این مثال ، 25 سنت بیشترین هزینه ای است که اگر 25 سنت حداکثر CPC شما باشد به شما تعلق می گیرد. با این وجود ، بسته به متغیرهای هر حراج آگهی شخصی ، مقدار واقعی شما برای هر کلیک می تواند تغییر کند.
فقط بخاطر داشته باشید که اگر حداکثر CPC خود را 25 سنت تعیین کنید ، هرگز مبلغی بیشتر از آن را برای یک کلیک نمی پردازید – اما ممکن است در نهایت هزینه کمتری بپردازید.
به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است ، درست است؟ خوب ، چندین عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید که می تواند بر بودجه PPC شما تأثیر بگذارد ، که اولین مورد آن dayparting است.

شبانه روز

معیار شبانه روز بع عنوان عاملی که بر ppc اثر میگذارد یک عامل زمانی به حساب می آید و از نظر زمان بر بودجه اثر میگذارد ، dayparting یا (شبانه روز)یک نوع عملیات یا برنامه ریزی به حساب می آید که به شما خواهد گفت که چه زمانی میخواهید تبلیغات شما برای مشتریانتان ظاهر شود اوجود اینکه تبلیغات شما در رابطه با محصولتان هنوز راه دارد و باید روند حراج آگهی ها را طی کنند اما شما میتوانید وقتی می خواهید تبلیغات شما نمایش داده شود به Google بگویید.

بودجه تبلیغات

این امر به ویژه برای مشاغل محلی که می خواهند مشتریان را از طریق تبلیغات خود به مکانی فیزیکی هدایت کنند ، مفید است. اگر مثلاً نانوایی را که در 7 بعد از ظهر بسته می شود ، شما ممکن است در گوگل تبلیغی که انجام داده اید برای نانوایی خود به عنوان مثال تا ساعت 7 شب بیشتر کار نداشته باشید اما خواسته باشید بازدید کنندگان شما خارج از ساعات کار هم فکر کنند مغازه شما باز است و شما نان تازه دارید بنابر این طبق معیار شبانه روز خواهید توانست ساعات باز بودن وحضور داشتن در مغازه را برای خود معین کنید ما بخش بیشتری از بودجه روزانه خود را برای ساعت هایی اختصاص می دهید که در طی آن می خواهید دید بیشتری داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی روزانه و برنامه ریزی تبلیغات ، این راهنما را بررسی کنید.

جغرافیایی

شما به همان صورت که توانستید بودجه خود را در ساعات مشخصی استفاده و برنامه ریزی کنید (بخش بیشتر ی از بودجه ) ، دقیقا به همان صورت و به راحتی خواهید توانست بودجه خود را در مناطق خاصی هزینه کنید . این روش به عنوان جغرافیایی (geotargeting) شناخته می شود.

بودجه تبلیغات

Geotargeting به شما امکان می دهد برای جستجوهایی که از مناطق خاص انجام می شوند ، نمایش تبلیغات خود را در اولویت قرار دهید. این مناطق می توانند به اندازه یک ایالت یا استان یا به اندازه یک شعاع سه بلوک از فروشگاه شما باشند.

Geotargeting میتواند یک راه تازه و پر طرفدار برای این باشد که مردم از شر ترافیک وشلوغی خیابان ها خلاص شوند و در استفاده بیشتر از اینترنت و گوشی کوشا تر باشند و هرچه بیشتر به سوی دنیای امروزی روی آورند این راه علاوه بر این در نحوه تخصیص بودجه تبلیغی روزانه شما مؤثر باشد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید که تبلیغات شما در کنار جستجوهای مربوط در یک ایالت خاص ظاهر شود ، اما می توانید بودجه بیشتری را نیز برای جستجوهای انجام شده در یک شهر خاص یا حتی محله اختصاص دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Geotargeting و PPC محلی ، این راهنما را بررسی کنید.

هدف گذاری دستگاه

اگر بخواهیم حقیقت را گفته باشیم باید این را در نظر بگییریم که خیلی وقت است که جستجو ها از طریق دسک تاپ انجام می پزیرد و این سیستم عامل بیشترین حجم جستجو را به خود اختصاص داده است امروزه ، مصرف کنندگان در حال جستجو در وب در دستگاه های بی شماری (غالباً در همان زمان) هستند ، به این معنی که شما باید این را به خوبی بدانید که کدام هدایت ارزش بیشتری دارد و هدایت بازدید کنندگان به کدام مسیر ارزشمند تر خواهد بود ؟ اینجاست که هدف قرار دادن دستگاه نمایان می شود

هدف گذاری دستگاه

بیایید این طور فکر کنیم که شما میخواهید تبلیغات شما در تمالم نتایج جستجو قرار اشته باشند از رایانه گرفته تا موبایل اما معمولا یک چیز برای صاحبان بلرند و فروشندگان محصول مهم تر است و شاید شما خواسته باشید که ترافیک شما در سیستم عامل یا دستگاه موبایل بیشتر باشد حال باید چه کاری انجام دهیم ؟. می توانید مشخص کنید که بخشی از بودجه شما برای دسک تاپ استفاده می شود ، اما بخش بیشتری از آن به دستگاه های تلفن همراه اختصاص می یابد. حتی ممکن است بخواهید بسته به آنچه تبلیغ می کنید یا نسخه تبلیغی خود ، به ترافیک مربوط به انواع خاصی از دستگاه تلفن همراه اختصاص دهید.

تعیین بودجه روزانه و درک چگونگی کاهش آن مهمترین جنبه های بودجه ریزی برای PPC است ، اما باید توجه داشته باشید که گزینه های پیشرفته هدف گذاری چگونه می توانند روی هزینه تبلیغ شما تأثیر بگذارند.

137
16 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398