تاثیر برندینگ در سئو سایت

سئو

..تاثیر برندینگ در سئو سایت..
سئو

تاثیر برندینگ در سئو سایت

تاثیر برندینگ در سئو چقدر است ؟ عوامل زیادی بر سئو سایت شما موثر است که از آن میان می توان به برندینگ اشاره کرد.

رابطه میان برندینگ و سئو (Brand & SEO)یک رابطه دو طرفه می باشد. 

برندینگ در دنیای دیجیتال مارکتینگ می تواند جایگاه خاصی را برای کسب و کار شما تعریف نماید.

{ در ضمن خدمات دیجیتال مارکتینگ در سئو روز با تیم جدید آغاز به کار کرد 🔥}

اما سوال اساسی این است که آیا سئو در برندینگ موثر است؟ 

در واقع توضیح آن شاید کمی مشکل باشد چون همانقدر که سئو بر برندینگ تاثیر مستقیم دارد، معکوس آن یعنی برندینگ نیز بر سئو سایت ما موثر خواهد بود.

همچنین موتورهای جستجو مانند گوگل نیز برای برندها امتیاز خاصی قائل می شوند که خود در سئو سایت بسیار موثر خواهد بود.

در ادامه در سئو روز بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. مقاله برندینگ دست برتر سئو را هم بخوانید .

تعریف برندینگ

در تعریف و توضیح برندینگ باید بگوییم که به زبان ساده در واقع یک ابزار است که برای شناساندن کسب و کار شما از آن استفاده می شود. این ابزار در واقع یک پل ارتباطی میان شما با مشتری است.

از دیدگاه مشتری برندینگ بسیار مهم است و برای این اعتقاد دو دلیل کلی را قائل می شود. (مقاله برندینگ چیست؟ را در سئو روز مطالعه کنید )

دلیل اول: ریسک خرید و انتخاب را برای مشتری بسیار کاهش می دهد.

دلیل دوم: باعث صرفه جویی در هزینه های تصمیم گیری در افراد می شود.

در واقع برند و برندینگ یکی از نشانه ها و عوامل تجارت موفق می تواند باشد، اما اگر باعث مایوس شدن مشتری گردد قطعا اثر مستقیم در شکست شرکت مورد نظر دارد.

حال نکته اساسی این است که در دنیای تجارت دیجیتالی، چقدر برندینگ در سئو سایت شما می تواند موثر باشد.

همان اندازه که برند شما می تواند نظر مشتری را جلب نماید، می تواند اعتماد او را نیز جلب کرده در نتیجه ورودی سایت شما بیشتر شود.

تاثیر سئو در خرید مشتری

شاید بتوان گفت که بخش عظیمی از خرید در زندگی افراد را بازارهای دیجیتالی پر کرده اند و برای خرید و شناخت سایت ها از انواع موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می کنند. پس برندی که دارای سئو و رتبه بالا نباشد از نگاه مشتری دور خواهد ماند.

خریداران قبل از خرید در مورد برند مورد نظر خود جستجو می کنند که در این بازار، سئو موبایل ها شاید در درجه اهمیت بسیاری قرار می گیرد زیرا افراد امروزه بسیاری از جستجوهای خرید خود را از طریق موبایل انجام می دهند و هر اندازه که در زمان جستجو سایت شما زودتر به چشم مشتری بخورد و رتبه آن در صفحه گوگل بالاتر باشد، شانس خرید مشتری از شما بیشتر خواهد بود.

آیا سئو بر برندینگ تاثیر دارد؟

زمانی که سئو سایت شما قوی باشد، یعنی محتوای آن با کیفیت بوده و واقعی نیز بوده است و برندینگ به خوبی انجام شده است، پس در زمان خرید می تواند تجربه خوبی را برای مشتری فراهم نماید و در نتیجه تکرار مراجعه به سایت شما از طرف مشتری انجام خواهد شد.

هدف از سئو، بیشتر نشان دادن و همچنین بالا بردن ارزش برند شما در موتورهای جستجو می باشد.

در واقع می توانید از سئو به عنوان یک عامل بزرگ و قوی برای بازاریابی برند خود استفاده نمایید.

سئو سایت و برندینگ شما باعث ایجاد تعهد کیفیت و خرید میان صاحب برند و مشتری می شود.

سئو سایت باعث می شود که مشتریان بیشتری نیز به سایت شما مراجعه نمایند.

پس می توان نتیجه گرفت که تاثیر سئو بر برندینگ کسب و کار و سایت شما در موتورهای جستجو بسیار بالا است.

آیا برند بر سئو تاثیر دارد؟

حال می خواهیم معکوس این مطلب را بررسی کنیم که آیا برند نیز در سئو سایت شما موثر است یا خیر؟

در قدم اول باید بدانیم که گوگل علاقه مند به برندهای معروف و معتبر است و شاید بتوان گفت که برای آنها حساب مجزایی باز می کند و برای آنها در زمان خطا و اشتباه جرائم کمتری در نظر می گیرد.

پس در این شرایط اگر برند خاصی نیستید و یا تازه می خواهید خود را مطرح کنید، باید بسیار تلاش کرده و هزینه نمایید.

ارزش بالای برند شما باعث می شود تا تعداد مشتریان بالا رفته و به شما وفادار باشند، مطالب سایت را تند به تند مطالعه کرده، به راحتی اطمینان کنند و حتی شما را به سایر افراد معرفی نمایند.

این خود یعنی بالا رفتن سئو سایت شما در اثر نام برند شما.

چرا باید برای نام برند خود اهمیت قائل شویم؟ 

در راستای افزایش سئو باید این نکته را بررسی کنیم که آیا نام برند نیز در سئو اهمیت دارد و آیا باید برای انتخاب آن فایل جدا باز کنیم؟

درست است که هدف اصلی بهینه سازی سایت بالا بردن محتوا و کیفیت و در نتیجه بالا رفتن جایگاه در موتورهای جستجو است اما تا اینجا دیدیم که بسیاری عوامل از جمله برند در این موضوع تاثیرگذار است.

این را باید بدانید که نام برند شما تاثیر غیر مستقیم در سئو سایت شما دارد.

با یک مثال ساده این موضوع را بهتر بررسی می کنیم.

مثلا شما قصد خرید لپ تاپ را دارید و در گوگل عبارت “خرید لپ تاپ” را سرچ می کنید. از گزینه هایی که بالا می آید اول به سراغ برندی می روید که قبلا نام آن را بیشتر شنیده اید.

پس نتیجه می گیریم که اسامی معروف و مطرح کلیک بیشتری می خورند. پس می توان نتیجه گرفت که نام برند باعث جذب افراد بیشتری در زمان جستجو می شود.

چند نکته پایانی در رابطه با تاثیر برندینگ بر سئو 

در راستای متن بالا اگر دارای دو دیدگاه و نظریه متفاوت باشیم باید به این موارد اشاره کنیم که:

در دیدگاه اول سئو را یک مفهوم چند بعدی می دانیم که برای بالا بردن و افزایش رنک آن در موتورهای جستجو باید از چندین تکنیک به صورت مکمل و در کنار یکدیگر استفاده نماییم.مطلب افزایش رتبه سایت در گوگل را در سئو روز حتما بخونید .

اما باید این را بخاطر داشته باشیم که بالا رفتن سئو سایت ما نیاز به زمان دارد و با سرعت انجام نمی شود.

دیدگاه دوم که برخی به آن توجه دارند این است که سئو در واقع یک مفهوم تک بعدی دارد. این افراد با این دیدگاه معتقد هستند که تکرار یک تکنیک می تواند موفقیت آمیز باشد.

اما از نظر من دیدگاه دوم منطقی تر و کامل تر است زیرا بر حسب زمان باید از تکنیک های مختلف و مکمل استفاده کرد و همیشه در این زمینه به روز بود.

این استفاده از روش های متنوع می تواند در بالا بردن رنک ما و در نتیجه سئو سایت و برندینگ بسیار موثر باشد.

و در آخر : از این به بعد مقالات آموزش برندینگ را به صورت رایگان و اصولی در سئو روز جدی تر دنبال میکنیم و منتظر نظرات شما هستیم ❤

منبع : seorooz  |  
294
2021-03-05 21:21:34
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24016
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10255
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9514
27 آذر 1398