تامین مالی جمعی چیست

سئو

..تامین مالی جمعی چیست..
سئو

تامین مالی جمعی چیست

تامین مالی جمعی به انگلیسی: Crowdfunding جمع آوری سرمایه های کوچک برای حمایت از ایده های بزرگ و فراهم کردن بودجه مورد نیاز آنها از طریق سایت های اینترنتی که در این روش جمعی از افراد با سرمایه های خرد و کلان به حمایت از ایده های خلاقانه می‌پردازند و سرمایه مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند.

هدف از تامین مالی جمعی چیست؟

تأمین مالی جمعی برای اهداف متنوعی نظیر خیریه تا ساخت فیلم سینمایی، و حمایت برای توسعه و راه اندازی کسب و کار های کوچک کاربرد دارد.

انواع تامین مالی جمعی

  1. تامین مالی مبتنی بر پاداش: در این روش صاحبان ایده های خلاق در قبال کمک های مالی و سرمایه گذاری روی ایده هایشان، هدیه ای به مشارکت کنندگان می دهند این هدیه می تواند از محصولات تولید شده توسط صاحبان ایده بوده یا حتی یک تشکر معمولی.
  2. تامین مالی مبتنی بر واگذاری سهام: در این روش صاحبان ایده های خلاق درصدی از سهام ایده یا کسب و کار خود را به مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران در قبال تامین بودجه مورد نظر آنها واگذار میکنند.
  3. تامین مالی مبتنی بر اهدا: تفاوت زیادی با همان گلریزان خودمان ندارد. معمولاً این نوع تامین مالی در موسسات خیریه و غیر انتفاعی انجام می‌شود و کسانی که سرمایه اهدا می‌کنند، این کار را فقط و فقط با چشم‌داشت اجتماعی انجام می‌دهد.
  4. تامین مالی مبتنی بر قرض (وام): تعدادی از افراد (هر کس به قدر توان خود)، بخشی از سرمایه مد نظرتان را به شما وام می‌دهند. این نوع وام‌ها به ۲ صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت اعطا می‌شوند.

194
2020-11-08 09:46:09
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23234
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9269
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8320
27 آذر 1398