تگ H1 چیست و چرا برای سئو مهم است؟

سئو

..تگ H1 چیست و چرا برای سئو مهم است؟..
سئو

تگ H1 چیست و چرا برای سئو مهم است؟

تگ H1 جزء مهمترین اجزای یک صفحه می باشد که البته برای سئو صفحه نیز مهم می باشد. تگ H1 برای یک صفحه یا پست به جهت عنوان صفحه استفاده می شود و در ابتدای پست قرار میگیرد. نکته مهم در رابطه با این تگ این است که قالبندی آن با دیگر تگ ها مانند (h2، h3، h4) متفاوت است و تاثیر مستقیم در سئو داخلی سایت دارد.

چرا تگ H1 مهم است و چگونه می توان یک H1 خوب نوشت؟

یکی از پیچیده ترین کارهایی که موتور جستجو گوگل در هنگام خزش سایتها می کند، درک مفاهیم صفحات سایت ها است. برای این کار از داده های سیگنال های مختلف بهره می برد. تگ H1 یکی از این سیگنالهای مهم است. رباتهای گوگل هنگام خزیدن در صفحات سایت، در میان کدهای صفحه به دنبال کد حاوی H1 می گردند و از آن برای درک بیشتر صفحه استفاده می کنند.

نکته قابل توجه در H1 ، توجه رباتهای گوگل به کلمات درج شده در تگ H1 است و ارتباط آن را با باقی تگ ها مثل تگ H2 و H3 می سنجد. یکی دیگر از دلایل مهم بودن تگ H1، کاربر است. در واقع کاربر با دیدن این قسمت از سایت پی میبرد که در باقی محتوا چه چیزی قرار است بخواند.

تگ H1 باید چگونه نوشته شود؟

H1 باید با برچسب عنوان صفحه یکسان و یا با کمی تفاوت نوشته شود. در هنگام نوشتن تگ H1 ، حتما کلمه کلیدی را در آن وارد کنید. ضمنا از نوشتن عناوین طولانی در H1 خودداری به عمل آورید.

تگ H1 چند بار در صفحه باید بیاید؟

تنها یکبار نوشتن تگ H1 در هر صفحه کافیست.

آیا برای درشت تر کردن قطعه مهمی از یک متن از تگ ها استفاده کنیم؟

خیر به هیچ عنوان اینکار را نکنید. به جای آن از اندازه فونت و تغییر در استایل نوشته استفاده کنید.

H1 و H2 در بر گیرنده تمرکز موضوع جهت فهماندن به موتورهای جستجو است ، مهمترین تگ عنوان H1 است و به موتورهای جستجو کمک می کند تا تمرکز اصلی صفحه را درک کنند. همچنین متن در تگ H1 معمولا اندازه بزرگتر از متن معمول دارد  و به کاربران کمک می کند به سرعت از آنچه که در مورد آن است، درک کنند.

استفاده از H1 و H2

از H1 و H2 برای برجسته کردن کلمات کلیدی مهم استفاده می شود.

از H1 باید یک بار در صفحه استفاده شود ، اما تگ H2 را می توان به تعداد سر سطر های کل محتوا پس از H1 استفاده کرد

از قرار دادن متن در تگ H1 و H2 که در تعریف ساختار صفحه مفید نیست اجتناب کنید.

از استفاده بیش از حد تگ H1 و H2 در سراسر صفحه اجتناب کنید.

از قرار دادن تمام متن صفحه در یک تگ عنوان اجتناب کنید

دقیقا عنوانی را بنویسید که هم جذاب باشد ، هم کوتاه باشد و همچنین دقیقا موضوع را به حضور مخاطب برساند.

سعی کنید تگ های H1 و H2 دقیقا کلیدواژه مهم و پر ترافیک باشد زیرا این تگ ها تاثیر بسیار زیادی در نتایج و رتبه بندی دارند.

به طور مثال اگر می خواهید کلیدواژه های شبیه به کلیدواژه اصلی محتوا استفاده کنید بهتر است آن ها را در تگ ها استفاده کنید ، البته شرط آن این است که اگر از تگ H2 استفاده می کنید به سطر موضوع در محتوا سازگار باشد.

فراموش نکنید جذابیت تگ H1 و H2 می تواند کاربر را تشویق به ادامه خواندن محتوا کنید و نرخ فرار از سایت را کاش دهید ، پس از تگ H1 و H2 به درستی در بدنه محتوا استفاده نماید تا سئو سایت بهتری داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

81
2022-02-21 01:23:05
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398