تگ noscript در HTML

طراحی سایت

..تگ noscript در HTML..
طراحی سایت

تگ noscript در HTML

تگ noscript چیست؟ چگونه زمانی که مرورگرمان از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی‌کند این مورد را به کاربران اطلاع دهیم؟ چگونه وقتی ویژگی اسکریپت در مرورگر کاربران غیر فعال است آن‌ها را با خبر سازیم؟ در این مقاله با تگ noscript آشنا می‌شویم و نحوه کار با آن را بررسی می‌کنیم.

سرفصل‌های پست

تگ <noscript>

درمقاله قبلی با تگ script در HTML آشنا شدیم و متوجه شدیم برای کار با کد‌های جاوا اسکریپت به صورت داخلی باید از این تگ استفاده کنیم. حالا در این مقاله می‌خواهیم با تگ noscript که دقیقا برعکس تگ Script عمل می‌کند، آشنا شویم.

این تگ یک جایگزین نمایش محتوا برای کاربرانی است که ویژگی اسکریپت را در مرورگر خود غیر فعال کرده اند و یا مرورگر آن ها اسکریپت را پشتیبانی نمی‌کند.

تگ <noscript> را می‌توان هم در <head> و <body> استفاده کرد.

هنگامی که این تگ در بخش head استفاده شود، تگ <noscript> فقط می تواند شامل تگ های زیر مجموعه <link><style> و <meta> باشد.

محتوای داخل تگ <noscript> در صورتی نمایش داده می‌شود که اسکریپت ها فعال نباشند یا پشتیبانی نشوند.

<script> document.write("Hello World!") </script> <noscript>Your browser does not support JavaScript!</noscript>

نکات و یادداشت ها

یک راه دیگر برای پنهان کردن اسکریپت ها از دید مرورگر هایی که آن ها را پشتیبانی نمی کنند این است که آن ها با استفاده از کامنت HTML کامنت کنید. در این حالت مرورگر آن ها را به عنوان یک متن ساده نمایش نخواهد داد.

<script> <!-- function displayMsg() {   alert("Hello World!") } //--> </script>

تفاوت تگ <noscript> در نسخه HTML 4.01 و HTML 5

در نسخه 4، این تگ فقط باید در داخل بخش body صفحه استفاده شود و استفاده در بخش های دیگر هیچ کاربردی ندارد.

در نسخه 5، این تگ می‌تواند در بخش head و body استفاده شود.

تفاوت تگ <noscript> در XHTML

در XHTML، تگ <noscript>پشتیبانی نمی‌شود.

خاصیت‌های تگ noscript

تگ noscript به صورت کلی از تمام خاصیت‌های عمومی HTML پشتیبانی می‌کند ولی هیچ خاصیت مخصوصی تا HTML5 برایش تعریف نشده است.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم این تگ برای استفاده در زمانیست که مرورگر ها از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی‌کنند، در این زمان ها از این تگ یعنی noscript استفاده میکنیم.

همچنین می‌دونین که برای دسترسی به مقالات هر فصل می‌تونید از برچسب آن فصل استفاده کنید. بنابراین برای دسترسی به مقالات این فصل می‌تونید از برچسب فصل یازده – کار با جاوا اسکریپت در HTML استفاده کنید.

هرچیزی در رابطه با این تگ یا خارج از این تگ به فکرتون رسید، با ما به اشتراک بزارید، خوشحال میشیم… تا فصل و جلسه بعد…

86
30 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18875
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3980
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3892
08 اردیبهشت 1399