تگ noscript در HTML

طراحی سایت

..تگ noscript در HTML..
طراحی سایت

تگ noscript در HTML

تگ noscript چیست؟ چگونه زمانی که مرورگرمان از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی‌کند این مورد را به کاربران اطلاع دهیم؟ چگونه وقتی ویژگی اسکریپت در مرورگر کاربران غیر فعال است آن‌ها را با خبر سازیم؟ در این مقاله با تگ noscript آشنا می‌شویم و نحوه کار با آن را بررسی می‌کنیم.

سرفصل‌های پست

تگ <noscript>

درمقاله قبلی با تگ script در HTML آشنا شدیم و متوجه شدیم برای کار با کد‌های جاوا اسکریپت به صورت داخلی باید از این تگ استفاده کنیم. حالا در این مقاله می‌خواهیم با تگ noscript که دقیقا برعکس تگ Script عمل می‌کند، آشنا شویم.

این تگ یک جایگزین نمایش محتوا برای کاربرانی است که ویژگی اسکریپت را در مرورگر خود غیر فعال کرده اند و یا مرورگر آن ها اسکریپت را پشتیبانی نمی‌کند.

تگ <noscript> را می‌توان هم در <head> و <body> استفاده کرد.

هنگامی که این تگ در بخش head استفاده شود، تگ <noscript> فقط می تواند شامل تگ های زیر مجموعه <link><style> و <meta> باشد.

محتوای داخل تگ <noscript> در صورتی نمایش داده می‌شود که اسکریپت ها فعال نباشند یا پشتیبانی نشوند.

<script> document.write("Hello World!") </script> <noscript>Your browser does not support JavaScript!</noscript>

نکات و یادداشت ها

یک راه دیگر برای پنهان کردن اسکریپت ها از دید مرورگر هایی که آن ها را پشتیبانی نمی کنند این است که آن ها با استفاده از کامنت HTML کامنت کنید. در این حالت مرورگر آن ها را به عنوان یک متن ساده نمایش نخواهد داد.

<script> <!-- function displayMsg() {   alert("Hello World!") } //--> </script>

تفاوت تگ <noscript> در نسخه HTML 4.01 و HTML 5

در نسخه 4، این تگ فقط باید در داخل بخش body صفحه استفاده شود و استفاده در بخش های دیگر هیچ کاربردی ندارد.

در نسخه 5، این تگ می‌تواند در بخش head و body استفاده شود.

تفاوت تگ <noscript> در XHTML

در XHTML، تگ <noscript>پشتیبانی نمی‌شود.

خاصیت‌های تگ noscript

تگ noscript به صورت کلی از تمام خاصیت‌های عمومی HTML پشتیبانی می‌کند ولی هیچ خاصیت مخصوصی تا HTML5 برایش تعریف نشده است.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم این تگ برای استفاده در زمانیست که مرورگر ها از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی‌کنند، در این زمان ها از این تگ یعنی noscript استفاده میکنیم.

همچنین می‌دونین که برای دسترسی به مقالات هر فصل می‌تونید از برچسب آن فصل استفاده کنید. بنابراین برای دسترسی به مقالات این فصل می‌تونید از برچسب فصل یازده – کار با جاوا اسکریپت در HTML استفاده کنید.

هرچیزی در رابطه با این تگ یا خارج از این تگ به فکرتون رسید، با ما به اشتراک بزارید، خوشحال میشیم… تا فصل و جلسه بعد…

13
30 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

9659
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

801
04 دی 1397
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

739
08 اسفند 1397