جلسه ۰۸ – اتصال خارجی (external)

طراحی سایت

..جلسه ۰۸ – اتصال خارجی (external)..
طراحی سایت

جلسه ۰۸ – اتصال خارجی (external)

چگونه یک فایل CSS را در صفحات وب معرفی کنیم؟ نحوه معرفی فایل‌های CSS به صورت خارجی چگونه است؟ در این جلسه به بررسی اتصال خارجی کد‌های CSS می‌پردازیم.

سرفصل‌های پست

اتصال خارجی

در فصل گذشته با نحوه کد نویسی در CSS آشنا شدیم. در این فصل با نحوه اتصال کد‌های CSS با صفحات وب آشنا می‌شویم.

اولین روش مورد بررسی ما، روش اتصال خارجی هست که در منابع انگلیسی به اسم external style sheet تعریف شده. معنی دقیق اون میشه برگه استایل خارجی، اما در اینجا چون با ارتباط دادن فایل HTML و فایل CSS سر و کار داریم، اون رو به عنوان “روش اتصال خارجی” خواهیم شناخت.

مراحل اتصال خارجی

مراحل استفاده از روش اتصال خارجی، به شکل زیر هست:

فایل HTML خودمون که فقط حامل کد های HTML هست رو با پسوند html مشخص می­‌کنیم. برای مثال:

mizfa.html

توسط ویرایش­‌کننده کد، یک فایل جدید ساخته و پسوند اون رو CSS قرار می­‌دیم. مثال:

mizfa.css

همون‌طور که فایل HTML فقط حامل کدهای HTML بود، فایل CSS هم حامل کدهای CSS هست. حالا باید ارتباطی بین این دو به وجود بیاریم. به بدنه عنصر head که اولین تگ در فایل HTML ماست رجوع می­‌کنیم و کدی با مضمون زیر در اون قرار می‌دیم:

<link rel="stylesheet"   href="...">

حالا کافیه در قسمت href، آدرس فایل CSS رو قرار بدیم. بدین ترتیب، فایل CSS ما به HTML متصل میشه!

در کد همو‌‌ن­‌طور که مشاهده می­شه، قسمتی به نام “rel=”stylesheet نوشته شده. این صفت نوع فایلی رو مشخص می­‌کنه که با فایل HTML مرتبط شده. اکثر فایل­ها با stylesheet معرفی می­‌شن، پس درمورد این صفت جای نگرانی خاصی نیست.

نکته: ممکنه آدرس فایل CSS رو درست وارد کنید، اما اتصال برقرار نشه. در این صورت فایل CSS خودتون رو در همون پوشه­‌ای ذخیره کنید که فایل HTML رو ذخیره کردید.

برای مثال، به فایل HTML زیر توجه کنید. همون­طور که گفته شد، ما می­تونیم فایل CSSای که به روش اتصال خارجی فراخوانی شده رو در قسمت head مشاهده کنیم.

نمونه فرخوانی خارجی
نمونه فرخوانی خارجی

نتیجه گیری

در این جلسه با نحوه معرفی فایل های CSS به صورت خارجی در HTML آشنا شدیم. در جلسه آینده با اتصال داخلی آشنا می‌شویم.

اگه نکته، پیشنهاد و انتقادی در رابطه با آموزش‌ها دارین، خیلی خیلی خوشحال می‌شیم که اون رو در بخش دیدگاه‌های پایگاه دانش میزفا ارسال کنین.

مدیر محتوا: علی اسمعیلی‌

41
12 آبان 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

9650
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

801
04 دی 1397
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

739
08 اسفند 1397