جلسه ۰۹ – اتصال داخلی (internal stylesheet)

طراحی سایت

..جلسه ۰۹ – اتصال داخلی (internal stylesheet)..
طراحی سایت

جلسه ۰۹ – اتصال داخلی (internal stylesheet)

منظور از اتصال داخلی چیست؟ چگونه کد‌های CSS‌ را درون کد های HTML بارگذاری کنیم؟ در این مقاله می‌خواهیم به نحوه معرفی کد‌های CSS به صورت داخلی در HTML بپردازیم.

سرفصل‌های پست

اتصال داخلی

در جلسه قبلی با اتصال خارجی کد‌های CSS آشنا شدیم و مزایا و معایب آن را بررسی کردیم. در این جلسه می‌خواهیم با روش اتصال داخلی آشنا شویم.

این روش کمتر مورد استفاده قرار می­‌گیره، چرا که نیاز به فایل CSS جداگونه نیست و ما می‌­تونیم کدهای CSS رو داخل فایل HTML خودمون نگارش کنیم. در نتیجه فایل HTML به شدت شلوغ شده و کار کدنویسی رو برای ما به شدت دشوار می­‌کنه. برای استفاده از این روش، از مراحل زیر استفاده می‌­کنیم:

  • همون­‌طور که گفته شد، نیازی به فایل جداگونه CSS نیست. پس در داخل بدنه عنصر head، یک عنصر به نام style معرفی می­‌کنیم:
<head> <style> … … … </style> </head>

حالا کافیه کد­های CSS موردنظرمون رو داخل بدنه­‌ی عنصر style بنویسیم.

روش internal به فرم زیر مشاهده می­شه.

اتصال داخلی یا internal کد css

مزیت‌های استفاده از روش اتصال داخلی یا اتصال internal

  1. از مزیت‌های استفاده از روش اتصال داخلی اینه که لازم نیست مدام از یک فایل، به یک فایل دیگه برای ویرایش کدهامون بریم.
  2. مشکلات کش را ندارد، این روش توسط تمامی مرورگر‌ها خوانده می‌شود و نگران مشکلات کش در صفحهات خود چه در مرورگر‌های جدید و چه قدیمی نخواهید بود.
  3. استفاده از این روش باعث میشه که درخواست‌های HTTP ما کاهش پیدا کنه.
  4. امکان معرفی شبه عناصر یا شبه ویژگی‌ها در این روش امکان پذیر است.

معایت استفاده از روش اتصال داخلی

  1. با استفاده از این روش شما تنها به استایل ها در این صفحه دسترسی دارید و برای استفاده مجدد می‌بایست در صفحات دیگر HTML خود دوباره آن‌ها را بازنویسی کنید.
  2. با استفاده از این روش با اینکه تعداد فایل‌های خارجی کاهش پیدا کرد و درخواست‌های HTTP‌ کاهش پیدا می‌کند ولی حجم صفحه شما افزایش میابد.
  3. افزایش حجم هر صفحه باعث کاهش سرعت لود صفحه نیز خواهد شد و بر TTFB تاثیر گذار است.

نتیجه

در این مقاله با اتصال داخلی آشنا شدیم و چگونگی آماده سازی آن را بررسی کردیم، مزیت‌ها و معایب آن را بررسی کردیم. در مقاله بعدی با اتصال درون خطی آشنا می‌شویم.

فراموش نکنید که میتونید تمامی روش‌ها را از طریق برچسب فصل سوم – فراخوانی کد‌های CSS در HTML دنبال کنید.

اگه نکته، پیشنهاد و انتقادی در رابطه با آموزش‌ها دارین، خیلی خیلی خوشحال می‌شیم که اون رو در بخش دیدگاه‌های پایگاه دانش میزفا ارسال کنین.

مدیر محتوا: علی اسمعیلی‌

11
28 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

9659
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

801
04 دی 1397
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

739
08 اسفند 1397