خطای ۴۰۴ را جدی بگیرید

طراحی سایت

..خطای ۴۰۴ را جدی بگیرید..
طراحی سایت

خطای ۴۰۴ را جدی بگیرید

حتما تابه حال برای شما پیش آمده‌است که بعد از بازکردن یک سایت با خطای ۴۰۴ روبه رو شده اید. این خطا از معروف‌ترین خطاهایی است که هرفردی چندبار در اقدام به جستجوی مطالب کرده‌باشد مسلما با ان روبه رو شده است، این خطا می‌تواند تاثیرات بسیاربدی را روی سئوسایت داشته باشد.

به صورت کلی خطای ۴۰۴ یک کد اعتبار است که نمایش آن به معنای این است که هیچ صفحه‌ای با مشخصات تعیین شده پیدا‌نشده‌است، این خطا به صورت‌های مختلف نمایش داده می‌شود.

امروزه گوگل برای صفحه‌هایی که کاربران به ان دسترسی ندارند، قوانین خاصی درنظرگرفته‌است وبه همین دلیل نیز برای آن دسته از سایت‌هایی که صفحات غیرقابل دسترس دارند، جریمه درنظرمی‌گیرند. به همین دلیل نیز باید روی صفحاتی که خطای ۴۰۴ دارند کنترل بسیارزیادی داشته باشید، می‌توانید برای جلوگیری از این کار از ریدایرکت استفاده کنید.

علت بروز خطای ۴۰۴

آن دسته از اتفاقاتی که سبب بروز خطای ۴۰۴ معمولا به خود کاربر وابسته است. علل بروز این خطا می‌تواند مربوط به حذف صفحه، نبودن صفحه، واردکردن اطلاعات سایت به صورت نادرست و ..باشد.

دربسیاری از موارد مدیران سایت برای رفع این خطا کاری انجام نمی‌دهند، از راه‌حل‌هایی که می‌توان برای حل این مشکل به کاربرد، استفاده از عملیات ریدایرکت است. استفاده ازعملیات ریدایرکت به کاربران نشان می‌دهد که این صفحه به صورت کامل حذف شده‌است و یا این که به صفحه دیگری منتقل شده‌است. اگر به این صفحات رسیدگی نکنید، سبب بروز خطای ۴۰۴ می‌شود که اثرات مخربی را برای سئوسایت خواهدداشت.

تمامی مشکلات پیش آمده ممکن است از طرف کاربر و یا مدیر سایت صورت گیرد، درادامه این مطلب بیشتر با راه‌های رفع خطای ۴۰۴ صحبت خواهیم کرد، اگر می‌خواهید دراین باره اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه مطلب با ماهمراه باشید.

رفع خطای ۴۰۴ از طرف کاربر به چه صورت انجام می‌شود؟

  1. در بسیاری از موارد هنگام مواجه شدن با این خطا تنها با چند بار بارگذاری این صفحه می‌توانید این مشکل را رفع کنید. برای این کار باید این صفحه را چندبار رفرش کنید، این کار را می‌توانید با استفاده از کلید  F5 انجام دهید.علت بروز خطای ۴۰۴ در این مواقع بیشتر مربوط به سرور سایت می‌شود به همین دلیل نیز باچند بار رفرش کردن می‌توانید این مشکل را حل کنید.
  2. در بسیاری از مواقع ممکن است خودمان سبب بروز این خطا شویم، برای مثال واردکردن آدرس سایت به صورت نادرست می‌تواند سبب بروز این خطا شود. برای حل این مشکل می‌توانید با اندکی دقت و توجه به آدرس سایت این مشکل را برطرف کنید.
  3. برای این که خودتان بتوانید این مشکل را حل کنید، می‌توانید آدرس سایت خود را در مرورگر گوگل واردکنید، اگر آدرس سایت اشتباه باشد، گوگل خود این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد و بدین ترتیب می‌توانید به راحتی مشکل‌تان را حل کنید.
  4. برای حل این مشکل ابتدا بررسی کنید این مشکل تنها در دستگاه شما وجوددارد یا خیر. اگر این مشکل تنها مربوط به دستگاه شما است می‌توانید با بررسی کش مرورگر مشکل خود را حل کنید. اگر بازهم نتوانستید مشکل خود را حل کنید می‌توانید برای بازکردن لینک از مرورگر دیگری کمک بگیرید.
  5. اگر همه موارد بالا را بررسی کردید و اما بازهم نتوانستید این مشکل ر برطرف کنید، نگران نباشید ممکن است این مشکل از سمت کاربر سایت نباشد.دراین زمان برای حل مشکل می‌توانید از پشتیبانان سایت خود کمک بگیرید.

رفع خطای ۴۰۴ از طرف مدیریت سایت چگونه صورت می‌گیرد؟

  1. توجه کنید اگر سایت وردپرسی دارید و در آن تغییر دامنه صورت داده‌اید ابتدا مطمئن شوید انتقال دامنه به درستی صورت گرفته است. سپس پیوندهای یکتا سایت را موردبررسی قراردهید و در آن تغییراتی انجام دهید، تغییرات ایجاد شده روی آن را ذخیره کنید و آن را روی تنظیمات اصلی سایت نیز ذخیره کنید. اگر مشکل در پیوند یکتا باشد با این روش می‌توانید مشکل را به راحتی حل کنید.
  2. یکی از علت‌های بروز خطای ۴۰۴ ممکن است مربوط به تداخل افزونه‌ها باشد. برای رفع این مشکل لازم است ابتدا همه افزونه‌هایی که به تازگی نصب و یا فعال کرده‌اید را بررسی کنید. اگر افزونه‌ها با هم تداخل داشته باشند بهتراست جایگزین دیگری را برای افزونه ایجادکنید.
  3. اگر در سایت وردپرسی خود یک صفحه و محتوا را به کلی پاک کرده باشید، مسلما زمانی که کاربر روی لینک این سایت کلیک کند با خطای ۴۰۴ روبه رو می‌شود. برای حل این مشکل می‌توانید از ریدایرکت استفاده کنید. با کمک ریدایرکت آدرس قدیمی به آدرس جدید منتقل می‌شود.

خطای ۴۰۴ چه تاثیری را در سئوسایت دارد؟

اگر سایت کوچکی دارید که صفحات کمی دارند، لینک سایت خود را تغییر داده‌اید مشکل خاصی برای سایت شما به وجود نخواهدآمد. اما اگر سایت شما صفحه‌های زیادی دارد و طی فرایندهایی لینک‌های سایت راتغییر داده‌اید، کاربران زمانی که می‌خواهند وارد صفحه اصلی سایت شوند با خطای ۴۰۴ روبه رو خواهندشد. این مشکل می‌تواند روی سئوسایت تاثیرات مخربی داشته باشد.

لینک‌ها مهم‌ترین بخش در سئوسایت هستند، زمانی که یک سایت در صفحه خود از لینک دهی به سایت شما استفاده می‌کند، درواقع نرخ کلیک سایت شما افزایش می‌یابد، همین نیز سبب می‌شود تا رتبه بهتری را نتایج گوگل داشته باشید. حال زمانی که شما صفحه‌ای که بک لینک زیادی دارد را حذف کنید، رنکینگ سایت شما افت پیدا می‌کند. درنتیجه رتبه سایت در نتایج گوگل کمتر می‌شود.

تشخیص گوگل درباره بک لینکی که کاربر را به سمت خطای ۴۰۴ می برد، این است که این صفحه دیگر در دسترس نیست و درنهایت نیز بعد ازمدتی از نتایج گوگل کنارگذاشته می‌شود.همین موضوع سبب می‌شود تا ارزش لینک‌های سایت کمتر شود. زمانی که صفحات مهم سایت پاک می‌شوند، رتبه سایت افت می‌کند و این یعنی تاثیرات بدی که خطای ۴۰۴  روی سئوی سایت دارد.

دراین مطلب درمورد خطای رایج ۴۰۴ بحث کردیم وشما فهمیدید که برای حل این خطا می‌توانید از چه راه هایی استفاده کنید. نکته مهم این است که حتما باید برای رفع این خطا چاره‎ای بیندیشید زیرا این ارور می‌تواند سئوی سایت را نیز تحت تاثیر خود قراردهد و بدین ترتیب رتبه سایت شما افت پیداکند.

متا

خطای ۴۰۴ از جمله خطاهایی است که حتما حداقل یک بار با آن روبه رو شده‌اید، این نوع خطا روی اعتبار سایت تاثیربسیارزیادی دارد به همین دلیل باید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

95
04 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

17701
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3326
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2839
22 اردیبهشت 1398