دامنه IR

طراحی سایت

..دامنه IR..
طراحی سایت

دامنه IR

دامنه چیست و از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟

دامنه یک نام اختصاصی برای وب سایت شما است که در فضای اینترنت جهت تمایز از سایر وب‌سایت‌ها به کار برده می‌شود. مانند www.yourbusiness.ir. هر دامنه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. قسمت اول شامل نام دامنه می‌باشد. شما می‌توانید هرگونه اسمی را برای وب سایت خود انتخاب کنید. قسمت دوم شامل پسوند دامنه می‌باشد. پسوندهای دامنه بسیار متنوع می‌باشد. پسوندها به صورت موضوعی یا GTLD (Generic) و یا پسوند کشوری و محلی CTLD (Country)  می‌باشد. دامنه IR به صورت CTLD می‌باشد.

ویژگی‌های دامنه IR

دامنه‌ای که شما می‌سازید، به صورت انحصاری برای شما ساخته شده است و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند این دامنه را به نام خود ثبت کند.

دامنه Ir  مخفف نام کشورمان ایران می‌باشد و جزو گروه‌ دامنه‌های CTLD می‌باشد. دامنه‌های ملی طبق قوانین مربوط به دامنه‌های ملی هر کشور صورت می‌گیرد. اصولا دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی دامنه‌های خود را IR  ثبت می‌کنند تا نشان دهنده کشورشان باشد.

یکی از ویژگی‌های دامنه ir  ارزان بودن آن نسبت به سایر دامنه‌ها می‌باشد.

در گوگل سئو بر اساس نوع مخاطبی که پسوندهای مختلف دامنه پیدا می‌کنند، تفاوت پیدا می‌کند. در واقع یکی از معیارهای گوگل تطابق نیازهای کاربر طبق مکان زندگی او می‌باشد. گوگل به صورت خودکار دامنه‌های ملی را در نتیج جست و جو نمایش خواهد داد. بنابراین احتمال کسب رتبه در سایت‌های فارسی زبان با  این دامنه برای شما بیشتر خواهد شد.

دامنه ir

دامنه ir

مشکل دامنه IR

گوگل تبلیغات در دامنه ir را تحریم کرده است. اگر استفاده از تبلیغات گوگل برای شما اهمیتی ندارد می‌توانید از دامنه ir  استفاده کنید.

خرید دامنه IR

خرید یک دامنه به صورت سالیانه صورت می‌گیرد. شما یک دامنه را برای یک سال یا چندین سال خریداری می‌کنید. اگر پس از گذشت دوره آن را تمدید نکنید، سایر افراد می‌توانند صاحب این دامنه شوند.

مراحل ثبت دامنه IR

برای ثبت دامنه‌های محلی در هر کشور سازمان‌های داخلی وجود دارد که بر دامنه‌های ثبت شده کنترل و نظارت می‌نمایند. در ایران موسسه ایرنیک NIC , وابسته به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی این وظیفه را بر عهده دارد.

شما می‌توانید برای اطلاع از خدمات دامنه چون ثبت دامنه، انتقال دامنه و تعرفه‌های دامنه به فروشگاه کارا آی‌تی مراجعه نمایید. هم‌چنین می‌توانید برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر مقالات زیر را نیز مطالعه نماییید.

دامنه و منابع مورد نیاز

دامنه چیست و چگونه کار می‌کند

راهنمای انتخاب دامنه

کلمات کلیدی: ثبت دامنه خرید و فروش دامنه دامنه دامنه IR دامنه داخلی

83
12 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

15636
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2546
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2423
22 اردیبهشت 1398