دامنه IR

طراحی سایت

..دامنه IR..
طراحی سایت

دامنه IR

دامنه چیست و از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟

دامنه یک نام اختصاصی برای وب سایت شما است که در فضای اینترنت جهت تمایز از سایر وب‌سایت‌ها به کار برده می‌شود. مانند www.yourbusiness.ir. هر دامنه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. قسمت اول شامل نام دامنه می‌باشد. شما می‌توانید هرگونه اسمی را برای وب سایت خود انتخاب کنید. قسمت دوم شامل پسوند دامنه می‌باشد. پسوندهای دامنه بسیار متنوع می‌باشد. پسوندها به صورت موضوعی یا GTLD (Generic) و یا پسوند کشوری و محلی CTLD (Country)  می‌باشد. دامنه IR به صورت CTLD می‌باشد.

ویژگی‌های دامنه IR

دامنه‌ای که شما می‌سازید، به صورت انحصاری برای شما ساخته شده است و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند این دامنه را به نام خود ثبت کند.

دامنه Ir  مخفف نام کشورمان ایران می‌باشد و جزو گروه‌ دامنه‌های CTLD می‌باشد. دامنه‌های ملی طبق قوانین مربوط به دامنه‌های ملی هر کشور صورت می‌گیرد. اصولا دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی دامنه‌های خود را IR  ثبت می‌کنند تا نشان دهنده کشورشان باشد.

یکی از ویژگی‌های دامنه ir  ارزان بودن آن نسبت به سایر دامنه‌ها می‌باشد.

در گوگل سئو بر اساس نوع مخاطبی که پسوندهای مختلف دامنه پیدا می‌کنند، تفاوت پیدا می‌کند. در واقع یکی از معیارهای گوگل تطابق نیازهای کاربر طبق مکان زندگی او می‌باشد. گوگل به صورت خودکار دامنه‌های ملی را در نتیج جست و جو نمایش خواهد داد. بنابراین احتمال کسب رتبه در سایت‌های فارسی زبان با  این دامنه برای شما بیشتر خواهد شد.

دامنه ir

دامنه ir

مشکل دامنه IR

گوگل تبلیغات در دامنه ir را تحریم کرده است. اگر استفاده از تبلیغات گوگل برای شما اهمیتی ندارد می‌توانید از دامنه ir  استفاده کنید.

خرید دامنه IR

خرید یک دامنه به صورت سالیانه صورت می‌گیرد. شما یک دامنه را برای یک سال یا چندین سال خریداری می‌کنید. اگر پس از گذشت دوره آن را تمدید نکنید، سایر افراد می‌توانند صاحب این دامنه شوند.

مراحل ثبت دامنه IR

برای ثبت دامنه‌های محلی در هر کشور سازمان‌های داخلی وجود دارد که بر دامنه‌های ثبت شده کنترل و نظارت می‌نمایند. در ایران موسسه ایرنیک NIC , وابسته به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی این وظیفه را بر عهده دارد.

شما می‌توانید برای اطلاع از خدمات دامنه چون ثبت دامنه، انتقال دامنه و تعرفه‌های دامنه به فروشگاه کارا آی‌تی مراجعه نمایید. هم‌چنین می‌توانید برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر مقالات زیر را نیز مطالعه نماییید.

دامنه و منابع مورد نیاز

دامنه چیست و چگونه کار می‌کند

راهنمای انتخاب دامنه

کلمات کلیدی: ثبت دامنه خرید و فروش دامنه دامنه دامنه IR دامنه داخلی

21
12 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

7083
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

652
08 اسفند 1397
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

611
04 دی 1397