دامنه com

طراحی سایت

..دامنه com..
طراحی سایت

دامنه com

دامنه چیست؟

هر سایتی برای خود یک IP مخصوص دارد و توسط آن IP کاربر وارد سایت شما می‌گردد. اما از آن‌جایی که حفظ کردن اعداد طولانی IPها کار مشکلی می‌باشد، به هر سایتی یک دامنه انحصاری اختصاص داده شده است تا برای کاربر راحت تر قابل حفظ کردن باشد. با وارد کردن نام دامنه IP اختصاصی سایت شما شناسایی شده و کاربر وارد سایت شما می‌گردد.یک دامنه شامل نام دامنه و پسوند دامنه می‌باشد. شما می‌توانید هر نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید. پسوند‌ها دامنه نیز بسیار متنوع می‌باشند. شما می‌توانید با توجه به نوع فعالیت خود دامنه مورد نظر را انتخاب کنید.

ویژگی دامنه .com

امروزه پسوندهای متفاوتی جهت ثبت دامنه به وجود آمده‌اند. اما پسوند .com یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پسوندهای دامنه می‌باشد. وجود دامنه .com به اعتبار سایت شما می‌افزاید. از این رو برندهای بسیاری در کنار دیگر دامنه‌های خود دامنه .com  را نیز ثبت می‌کنند.

بیشتر کاربران هنگامی که نام یک برند را در فضای اینترنت جست و جو می‌کنند، آن را با پسوند .com  جست و جو میکنند. بنابراین قبل از ثبت دامنه خود حتما پسوند .com  آن را جست وجو کنید تا آزاد باشد. اگر دامنه آزاد نبود، دامنه‌های دیگری را انتخاب نمایید. زیرا در غیر این صورت بسیاری از مخاطبین خود را به سایت‌های دیگر هدایت می‌کنید. هم‌چنین اگر کسب و کار شما در حوزه بین المللی فعالیت دارد و مخاطبین شما فقط در داخل کشور نیستند، داشتن دامنه .com  کمک بیشتری به شما در سئو بالاتر و اعتبار بیشتر خواهد نمود.

.com

.com

ثبت و خرید دامنه .com

هنگامی که یک دامنه عمومی می‌خواهید ثبت کنید مانند .com,.net,.org.، درخواست ثبت دامنه شما توسط موسسه ICANN ابتدا بررسی می‌شود تا بتوانید دامنه خود را در آن ثبت نمایید.

هم‌چنین شما می‌توانید برای ثبت، خرید و اطلاع از تعرفه دامنه‌های .com  به فروشگاه کارا آی‌تی مراجعه نمایید. شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

راهنمای انتخاب دامنه

دامنه چیست و چگونه کار می‌کند

دامنه و منابع مورد نیاز آن


72
12 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

15636
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2546
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2423
22 اردیبهشت 1398