دو نکته مهم برای ایندکس شدن سایت از جان مولر

سئو

..دو نکته مهم برای ایندکس شدن سایت از جان مولر..
سئو

دو نکته مهم برای ایندکس شدن سایت از جان مولر

جان مولر مهندس گوگل توصیه ای برای برطرف کردن وضعیت ایندکس نشدن مناسب سایت ارائه داد.

مولر به سؤالی از یکی از مدیران سایت فروشگاهی در مورد ایندکس نشدن صفحات پاسخ داد.

مولر نکات تشخیصی خاصی رو پیشنهاد و سپس آن ها رو برای ایندکس شدن یک سایت در حال ارتقاء توصیه کرد.

به گفته مولر، گوگل برای ایندکس کردن کل سایت گاهی به تشویق نیاز داره و ناشر سایت باید جزئیات مهمی درباره سایت فاش کنه.

وبسایتی که به طور کافی ایندکس نشده.

سؤال در مورد ایندکس نشدن وبسایت بود.

سؤال کنندگان متذکر شدن که چگونه در (:site) فقط چند صفحه ایندکس شده است.

نکته جالب این بود که او یک سرنخ مهم در مورد این مشکل مطرح کرد که پس از شنیدن توصیه مولر این سرنخ کشف شد.

جان به این موضوع پرداخت اما تا حدودی آن رو به عنوان یک عامل مداوم رد کرد.

سؤال مطرح شده (منهای جزئیات مهم):

“یک وب سایت وجود داره … که مدت زمان بیشتری طول می کشه تا ایندکس بشه.

و وضعیت فعلی سایت اینه: ۱۷۰ صفحه معتبر در Search Console داره. اما وقتی آن رو از طریق (:site) بررسی می کنیم، میگه فقط سه، چهار، گاهی پنج صفحه داره.

در حال حاضر سه تا چهار ماهه که این اتفاق می افته. مطمئن نیستم که راه صحیح درست کردن آن چیست. این یک سایت فروشگاهی است. و تقریباً کمتر از ۵۰۰ صفحه محصول داره.”

مولر به کاستی های جستجوی (:site) پرداخت و گفت که این یک ابزار تشخیصی نیست و توضیح داد که چرا برای تشخیص مشکلات ایندکس شدن سایت خوب نیست.

عکس جان مولر در موقع مشاوره درباره ایندکس سایت

مولر:

“به طور کلی، من نگران تفاوت بین نمایش کوئری (:site) و آنچه Search Console نشان میده، نیستم.

در عمل، کوئری یا درخواست (:site) به معنای استفاده برای اهداف تشخیصی نیست. بنابراین گاهی اوقات اعداد کاملاً متفاوتی رو مشاهده می کنین.

برای برخی از سایت ها، تعداد بسیار کمتری صفحه ایندکس شده نشان داده میشه. در صورتی که برای سایت های دیگه ممکنه عددی ۱۰۰ برابر بزرگتر ببینین.

و اساساً ، اعدادی که در نتیجه درخواست سایت نشان میدیم، برای سرعت و به منظور ایجاد نوعی وب سایت (به نوعی) بهینه شده اند. اما برای جامع بودن بهینه نشده اند. بنابراین در اینجا شماره های سرچ کنسول وارد میشن.”

در بخش بعدی، مولر اطلاعات تاریخچه ای رو در مورد آنچه برای بهینه سازی یک سایت کوچک تر لازم است، توضیح داد و توصیه های تشویقی برای ارتقاء سایت ارائه کرد.

اما ابتدا آزمایش های تشخیصی خاصی رو پیشنهاد داد.

مولر:

“من فکر می کنم به طور کلی، اگه شما در مورد سایتی صحبت می کنین که حدود ۵۰۰ صفحه داره و پس از گذشت چند ماه فقط ۱۰۰ صفحه ایندکس شده اند، به نظر می رسه احتمالاً می تونین با حداقل تلاش اضافی کارهای بسیار بهتر انجام بدین.

بنابراین، آنچه من قبل از هر چیز بررسی می کنم فقط جنبه فنی امور است تا اطمینان حاصل کنم از نظر فنی همه چیز خوب است. آیا وب سایت قابل خزیدن (Crawl) است. برخی ابزارهای جستجوی وب سایت در دسترس هستن.

من فکر می کنم آن ها حتی برای وب سایت های بسیار کوچک رایگان هستن، می تونین از طریق این ابزار سایت خود رو بررسی کنین تا ببینین آیا قابلیت خزش داره یا خیر.”

گفته مولر صحیحه، بسیاری از ابزارهای بررسی سایت، نسخه های رایگان رو برای سایت های کوچک تر ارائه میدن و این چیزی است که هر سایتی باید از آن استفاده کنه.

گوگل گاهی اوقات برای تشویق به ایندکس کردن کامل نیاز به جزئیات خاص دارد

مولر توضیح داد که چرا ارتقاء سایت برای یک سایت کوچک تر که باید ایندکس بشه مهمه.

او توضیح داد که گاهی اوقات Google به تشویق نیاز داره.

مولر:

“و اگه سایت به خوبی قابل خزش باشه، مورد بعدی که فکر می کنم بفهمم اینه که چه کاری می تونین انجام بدین تا وب سایت خود رو کمی بهتر ارتقاء بدین. این امر می تونه چیزی مانند تشویق کاربران به مراجعه به سایت، خرید تبلیغات و همکاری کوتاه مدت با شخص دیگه باشه.

همچنین اگه یک سایت فروشگاهی داشته باشین یا به خصوص اگه یک سایت تجاری محلی کوچک دارین، ممکنه اتاق های بازرگانی محلی وجود داشته باشه که علاقه مند به لینک دادن به وب سایت شما باشن تا کمی اطلاعات اضافی به شما بدن.

به طوری که وقتی سیستم های ما به وب سایت شما نگاه می کنن، میگن، آه این در واقع یک تجارت کوچک مشروع است. باید سعی کنیم همه چیز رو فهرست بندی کنیم.

زیرا به خصوص اگه شما در مورد یک وب سایت کوچک تر با چند صد صفحه صحبت می کنین، این چیزی شبیه به سایتی است که اگه کمی به آن اشاره کنیم، می تونیم همه این پاداش ها رو بدست آوریم.

اما اگه درباره یک سایت فروشگاهی صحبت می کنین که ۵۰۰۰۰۰ صفحه داره، بدیهی است اگه همه آن صفحات رو ایندکس کنیم، یک داستان کاملاً متفاوت خواهد بود. اما با ۵۰۰ صفحه به نظر می رسه کمی انگیزه اضافی برای بررسی آن وجود داره و می تونیم بخش قابل توجهی از صفحات ایندکس شده رو بدست آوریم. “

جزئیات مهمی که از قلم افتاد

اکنون به بخشی می رسیم که ناشر سؤال دیگه ای می کنه: او مسأله دیگه ای رو ذره ذره می کنه و میشکافه که باید در همان ابتدا ذکر می شد.

شخصی که این سؤال رو مطرح کرد، افزود که سرچ کنسول چندین خطا رو گزارش می کنه که مربوط به قبل است و در ماه ژانویه نیست.

او چندین ماه پیش noindex رو از صفحات محصول حذف کرد و آن رو روی صفحاتی گذاشت که از آن ها به عنوان “صفحات ناخواسته” یاد کرد، اما اکنون اعتبار آن در کنسول جستجوی گوگل ناموفق است.

جان مولر گفت که به اعتقاد او گذار از noindex به ایندکس محتوا می تونه دلیل مشکلات فعلی ناشر در ایندکس کردن کافی صفحات محصول باشه.

وی همچنین اشاره کرد که ابزار اعتبار سنجی قادر به نمایش توانایی Google در فهرست بندی صفحات نیست، بلکه فقط روشی برای ارائه اطلاعات به ناشر است.

مولر توضیح داد:

“بنابراین فقط به دلیل اینکه اعتبار سنجی برای آن انجام نمیشه و URL های دیگه خوب هستن، من فکر نمی کنم که این امر باعث ایندکس نشدن وب سایت شما بشه. دلیل آن بیش از این است. Search Console کمی گیج است، زیرا شما گفتین که این مشکل رو برطرف کردین، اما در واقع مشکل برطرف نشده.”

مولر ارتقاء سایت رو برای ایندکس شدن سایت توصیه می کند

مولر گفت که تغییر noindex به index می تونه ایندکس شدن رو کند کنه، اما چند ماه است که noindex حذف شده است.

بنابراین او به ناشر توصیه کرد فعالانه سایت رو ارتقاء بده و از فالورهای شبکه های اجتماعی به عنوان اهرمی برای ارتقاء سایت استفاده کنه.

وی بار دیگه تأکید کرد که تشویق Google برای ایجاد ایندکس در وب سایت کوچک تر زیاد سخت نیست و به کار زیادی احتیاج نداره.

پاسخ مولر در ۲۱:۱۴ دقیقه را میتوانید مشاهده کنید

[embedded content]

امیدوارم از این نکاتی که جان مولر توضیح داده نهایت استفاده رو برای سئو ببرید .

منبع : seorooz  |  
163
2021-05-25 23:24:37
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398