ردیت چیست؟ (Reddit) و چطور می توان از آن استفاده کرد؟

سئو

..ردیت چیست؟ (Reddit) و چطور می توان از آن استفاده کرد؟..
سئو

ردیت چیست؟ (Reddit) و چطور می توان از آن استفاده کرد؟

آیا تاکنون نام ردیت را شنیده اید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره ردیت و کاربرد آن بیشتر آشنا شوید.

ردیت چیست؟بوردهای تخصصی بحث زیادی در اینترنت وجود دارد، اما اگر به دنبال اخبار، نقطه نظرها و پاسخ ها هستید یا فقط می خواهید در مورد هر موضوعی که می توانید تصور کنید سرگرم شوید، Reddit جایی است که باید به آن سر بزنید. ردیت یک وب سایت جمع‌آوری اخبار اجتماعی آمریکایی، رتبه‌بندی محتوای وب، وب سایت بحث و دارای تالار گفتگو است. ردیت ادعا می کند که “صفحه اول موتورهای جستجو” است و بعد از بیش از یک دهه لذت بردن از آن، ما هم می توانیم کم و بیش با آن ها موافق باشیم. کاربران این پلتفرم به نظر توانایی شناسایی ترندها و اخبار را پیش از هر کس دیگری دارند، سپس درباره آن ها کامنت می گذارند که اکثراً با حرف های بی اساس یا دانش فرازمینی همراه هستند. اگر با این سایت آشنایی ندارید، در این مقاله ما درباره همه چیز ردیت صحبت می کنیم تا بهتر بتوانید از این سایت لذت برده و به بخشی از آن تبدیل شوید.

ردیت چیست؟

ردیت اساساً گروه بزرگی از انجمن های گفتگوست که کاربران ثبت نام کرده می توانند در آن تقریباً در مورد هرچیزی که می توانید تصور کنید صحبت کنند؛ از اخبار دنیا و سلبریتی های محبوب گرفته تا تکنولوژی، کامیک بوک ها، ادبیات و عجیب و غریب ترین چیزهای دنیا که شامل چیزهایی که برای کار کردن امن نیستند نیز می شود. انجمن ردیت، جامعه بزرگی است که در آن می‌توان در مورد هر موضوعی به بحث و تبادل‌ نظر پرداخت. ردیت روزانه میلیون‌ها بازدیدکننده دارد. آدرس وب سایت آن https://www.reddit.com/ می باشد.

دوره آنلاین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید

سرفصل های دوره را بررسی کنید

Subreddit چیست؟

به انجمن های گفتگوی تخصصی ساب ردیت می گویند که با نام تاپیک (Topic) نیز شناحته می شوند. در حال حاضر بیش از 138 هزار ساب ردیت فعال در این سایت وجود دارند. شما می توانید آزادانه هر کدام از آن ها را که می خواهید بخوانید و در این بحث ها شرکت کنید، البته به جز ساب ردیت های خصوصی، که نیازمند اجازه توسط ادمین می باشند. شما همچنین می توانید ساب ردیت های دلخواه خود را سابسکرایب کنید تا در این صورت محبوب ترین پست های آن ها روی صفحه اصلی شخصی سازی شده ردیت شما ظاهر شوند.

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چه تعداد از مردم دنیا از ردیت استفاده می کنند، آخرین آماری که در این مورد در مارس 2019 گرفته شد، 234 میلیون کاربر فعال در سایت بود که ردیت را به ششمین سایت پر بازدید در امریکا و بیست و یکمین سایت پر بازدید در دنیا تبدیل می کند. در ضمن جالب است بدانید که کاربران ردیت خود را Redditors می نامند. طبق آخرین تحقیقات انجام شده، پنج ساب ردیت برتر این سایت به ترتیب ساب ردیت های r/funny با 25.3 میلیون سابسکرایبر، r/AskReddit با 23.5 میلیون، r/Gaming با 22.8 میلیون، r/pics با 22.3 میلیون و r/science با 21.8 میلیون سابسکرایبر هستند.

اگرچه که با داشتن بیش از 138 هزار ساب ردیت فعال، لیست تنها در این نقطه متوقف نمی شود. بعضی دیگر از ساب ردیت های محبوب این پلتفرم شامل r/Gadgets با 15.4 میلیون، r/todayilearned با 21.1 میلیون، r/movies با 21 میلیون و r/Futurology با 13 میلیون سابسکرایبر هستند. در نظر داشته باشید که Futurology ربطی به فال قهوه و تاروت نداشته و مربوط به اخبار و پیشرفت هایی می شود که بر روی آینده بشریت تاثیرگذار هستند.

به انجمن های گفتگوی تخصصی ساب ردیت می گویند
به انجمن های گفتگوی تخصصی ساب ردیت می گویند

دیگر موضوعاتی که از محبوبیت کمتری نسبت به موارد بالا برخوردارند اما از نظر ما می توانند قطعاً برای شما جالب باشند شامل r/oddlysatisfying که دارای عکس ها و ویدیوهایی است که رضایت بخش هستند، r/crappyDesign که مربوط به طراحی های بسیار ضعیفی که در دنیای ما وجود دارند، r/RetroGaming که در مورد بازی های کامپیوتری قدیمی است که بسیاری از ما با آن ها خاطره داریم، می باشند.

تمامی این موارد تنها نوک قله هستند. ساب ردیت ها تقریباً تمامی سرگرمی ها و موضوعات قابل تصور را تا عجیب ترین چیزهایی که می توانید در عمر خود ببینید مانند r/wolveswithwatermelons (گرگ هایی با هندوانه ها!) و r/birdswitharms (پرندگانی با دست!) را پوشش می دهند.

در این قسمت می خواهیم به چند سوال رایج در مورد ردیت بپردازیم که احتمالاً برای شما هم پیش خواهند آمد:

آیا می توانیم ساب ردیت خود را ایجاد کنیم؟

اگر در سایت ثبت نام کرده باشید، بله.

چطور می توان ساب ردیت ها را پیدا کرد؟

یک نوار جستجو در بالای صفحه سایت وجود دارد. هر موضوعی که می خواهید را تایپ کنید و به احتمال خیلی زیاد ساب ردیت مربوط به آن را پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال تاپیک های NSFW هستید، باید ثبت نام کرده و در تنظیمات خود تاپیک های NSFW را فعال کنید.

برنامه تیک تاک Tik Tok چیست؟

راهنمای کامل شبکه‌ی اجتماعی تیک‌تاک

اکنون بخوانید

چطور می توان در ردیت ثبت نام کرده و کامنت گذاشت و رای داد؟

ردیت برای آزادانه گشت و گذار کردن و خواندن همه افراد ساده است. شما همچنین می توانید ثبت نام کرده و در قسمت های بیشتری روی این پلتفرم درگیر شوید. کاربران ثبت نام کرده می توانند روی هر کدام از ساب ردیت های عمومی Sumbit کنند. آن ها همچنین می توانند به ساب ردیت ها ملحق شوند، کاری که می تواند روی ظاهر صفحه اصلی ردیت شما تاثیر بگذارد.

افراد همچنین می توانند روی Submissionهای دیگران با کلیک کردن روی فیلد Open Comment درست پایین Submission کامنت بگذارند. به همین صورت نیز شما می توانید با کلیک کردن روی Reply پاسخ کامنت های دیگران را بدهید. در نهایت، کاربران ثبت نام کرده می توانند به هر کدام از Submissionها رای های مثبت و منفی بدهند، چیزی که باعث می شود ترتیب قرارگیری آن ها در صفحه ردیت مشخص شود.

صفحه اصلی چطور کار می کند؟

ردیت یک صفحه اصلی دارد که در آن Submission های مشخصی توسط الگوریتم های مختلف قرار داده می شوند. این صفحه اصلی تب های مختلفی دارد.

صفحه ی اصلی ردیت که شامل تب های مختلف می باشد
صفحه ی اصلی ردیت که شامل تب های مختلف می باشد

اگر ثبت نام نکرده باشید، تب پیشفرض برای شما تب Hot است که در واقع دید کلی از Submissionهایی است که در یک بازه زمانی معین بیشترین امتیاز را داشته اند. این امتیاز توسط شمردن رای های مثبت و منفی آن موضوع محاسبه می شود.

اگر ثبت نام کرده باشید، تب پیشفرض نمایش داده شده برای شما Best است. این تب شامل پست هایی است که بیشترین رای های مثبت از تمامی ساب ردیت هاست اما همچنین موارد دیگری را نیز در نظر می گیرد، مانند Submissionهایی که زمان بیشتری را در آن ها گذرانده اید یا ساب ردیت هایی که به آن ها ملحق شده اید. این یک دید شخصی سازی شده است که چیزهایی که قبلاً روی آن ها کلیک کرده اید را برای دفعه بعدی که این صفحه را بارگزاری می کنید حذف می کند. این کار انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که صفحه Best همیشه برای کاربران تازه می ماند.

تب های دیگری مانند Rising که شامل پست های جدیدی می شود که به سرعت در حال دریافت رای های مثبت هستند و Controversial که از الگوریتم برای مشخص کردن این که کدام پست ها باعث ایجاد درگیری های اعتقادی با نگاه کردن به جریان رای های مثبت و منفی شده اند، استفاده می کند.

چه چیزهایی را می توان در ردیت Submit کرد؟

به صورت کلی چهار مدل Submission وجود دارد: لینک، عکس، ویدیو و متن. تمامی این سابمیشن ها نیازمند یک عنوان هستند، که ردیت پیشنهاد می کند جالب باشند اما از تبلیغ خود و بزرگنمایی نیز دوری کنند.

آیا قوانینی در ردیت وجود دارد؟

به عنوان یک قانون کلی، ردیت تاکید می کند که شما باید یک انسان متمدن بوده و یادتان باشد که همیشه یک انسان دیگر در آن طرف صفحه وجود دارد. البته که هیچ تبلیغ خود و اسپمی نیز قانونی نیست. تنها باید مراقب کارهایی که می کنید باشید، سعی کنید که به دیگران احترام بگذارید و در این صورت مشکلی وجود نخواهد داشت.

آیا ساب ردیت ها قوانین اضافه ای دارند؟

بله، به غیر از آداب معاشرت گفته شده در مورد بالا، هر ساب ردیت قوانین مخصوص به خودی دارد که باید آن ها را قبل از پست و کامنت گذاشتن بخوانید و از آن ها تبعیت کنید. بعضی از ساب ردیت ها، مانند r/pics، ممکن است تنها Submissionهای عکس را قبول کنند و لینک های خارجی را قبول نکنند. دیگر ساب ردیت ها از شما می خواهند که در پست های خود شفاف تر صحبت کرده و موضوع را به خوبی توصیف کنید، درست مانند r/science.

Flair چیست؟

بعضی از ساب ردیت ها از شما می خواهند که یک Flair روی سابمیشن خود اعمال کنید، چیزی که مشخص می کند این سابمیشن در مورد چیست. به عنوان مثال، ساب ردیت r/Gadgets، Flairهایی مانند Phones، Desktop/Laptop، Music یا Transportation را در کنار موارد دیگر دارد.

آیا رای های مثبت تاثیر دیگری دارند؟ Karma چیست؟

در حالی که مردم به پست های شما رای های مثبت یا منفی می دهند، این موارد به Karmaـی شما اضافه می شوند. هرچقدر کارمای بالاتری داشته باشید، بیشتر مورد توجه جامعه قرار می گیرید.

آیا می توان در ردیت Karma از دست داد؟

هر زمان که کسی رای منفی برای پست شما ثبت کند، شما امتیازاتی را در کارمای جهانی خود از دست می دهید، اما لازم نیست بیش از حد تلاش کنید. هدف از ردیت محاسبه امتیازات کارما نیست بلکه هدف از آن یادگیری، سرگرم شدن، هدر دادن زمان یا ملحق شدن به مکالمه ای به صورت مفید یا سرگرم کننده است.

آیا ممکن است از طرف ردیت بن شویم؟

بله، مشخصاً شما اگر یک اسمپر یا شخص بدی باشید که نفرت و منفی گرایی را در پلتفرم منتشر می کند، بن خواهید شد.

امکان بن شدن از طرف ردیت وجود دارد
امکان بن شدن از طرف ردیت وجود دارد

ردیت شما را از خواندن بن نمی کند، بلکه شما از ملحق شدن به موضوعات مختلف بن می شوید. زمانی که بن شوید، دیگر راه برگشتی نیست. لازم به ذکر است که تنها کافی است مراقب رفتار خود باشید و بر اساس قوانین مشخص شده از این پلتفرم استفاده کنید.

آیا می توان از یک ساب ردیت بن شد؟

بله، مدیران ساب ردیت می توانند شما را بخاطر عدم پیروی از قوانین بن کنند. بعضی از این مدیران از دیگران سخت گیرتر هستند، اما تمامی مدیران شما را بن خواهند کرد اگر به صورت مستمر قوانین مورد نظر را زیرپا بگذارید.

آیا می توان در ردیت Unban شد؟

شما همیشه می توانید در این مورد با مدیران ارتباط برقرار کرده و از آن ها این درخواست را داشته باشید. اگر به آن ها بگویید که قوانین را نخوانده اید و درباره موضوعی اطلاع نداشتید، ممکن است شما را ببخشند، اما هیچ قانونی برای این مورد وجود ندارد. همه چیز به مدیران بستگی دارد.

آیا زبان خاصی برای گفتمان در ردیت وجود دارد؟

بله. بغیر از اصطلاحات معمولی استفاده شده در سراسر اینترنت، ردیت یک سری اصطلاحات مخصوص به خود را دارد. چندتا از موارد کاربردی آن ها را در پایین مشاهده می کنید.

  • AMA: Ask Me Anything (از من هرچیزی می خواهید بپرسید.) – معمولاً کسانی که مشهور هستند یا کار جالبی را انجام داده اند از این اصطلاح در سابمیشن خود استفاده می کنند تا با کاربران ردیت صحبت داشته باشند. همچنین یک ساب ردیت مخصوص برای AMA ها وجود دارد که همه افراد از باراک اوباما گرفته تا دانشمندان ناسا و بیل گیتس سوالات کاربران را در آن جا پاسخ می دهند.
  • ELI5: Explain Like I’m 5 (طوری توضیح بدهید که انگار 5 ساله هستم) – اگر سوالی در مورد یک سوژه پیچیده دارید، از این اصطلاح برای پرسیدن آن استفاده کنید. برای این موضوع نیز یک ساب ردیت وجود دارد.
  • EDIT and ETA: Edit و Edited to Add اصطلاحاتی هستند که به کامنت هایی اضافه می شوند که مردم آن ها را ویرایش می کنند.
  • TL;DR: Too Long;Didn’t Read (خیلی طولانی بود نخواندم.) – این اصطلاح در پایان پست ها یا کامنت های خیلی طولانی برای انتقاد از طولانی بودن یک مقاله یا کامنت است به معنی این که کاربران حوصله خواندن آن را ندارند. همچنین از این اصطلاح می توان برای ایجاد خلاصه ای از نکته اصلی متن استفاده کرد در صورتی که مردم زمان کافی برای خواندن آن را نداشته باشند.

آیا مردم می توانند فعالیت های من در ردیت را ببینند؟

مردم می توانند پست ها و کامنت های شما را ببینند. آن ها نمی توانند لایک ها یا سابسکرایب های شما را ببینند. کاربران همچنین می توانند شما را دنبال کنند.

آیا اپلیکیشن موبایلی برای ردیت وجود دارد؟

بله. در واقع، تجربه استفاده از ردیت روی اپلیکیشن هم روی اسمارت فون ها و هم تبلت ها بسیار بهتر از دسکتاپ است. اپلیکیشن موبایل ردیت برای سیستم عامل های Ios و Android وجود دارد.

جمع بندی

این مقاله و سوالات مطرح شده تمام چیزی بود که برای شناخت با ردیت به آن ها نیاز داشتید. فقط کافیست وارد شوید، شروع به گشت و گذار کنید و آماده گذراندن ساعت ها زمان در ردیت باشید چرا که این پلتفرم سرگرم کننده ترین و بهترین چیزی است که می توانید امروز در اینترنت داشته باشید.

241
2021-01-14 01:11:28
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23210
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9199
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8243
27 آذر 1398