رفع خطای صفحه سفید وردپرس

طراحی سایت

..رفع خطای صفحه سفید وردپرس..
طراحی سایت

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

اگر در پیشخوان وردپرس یا صفحه اصلی سایت و بخش های دیگر چیزی جز صفحه ای سفید نمایش داده نمی شود، خطای صفحه سفید وردپرس اتفاق افتاده است. رفع خطای صفحه سفید وردپرس the wordpress white screen of death  را باید به کمک روش های مختلفی عیب یابی و رفع کنید.

خطای صفحه سفید وردپرس یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است و همان‌طور که از اسمش پیداست هیچ پیغام خطایی را در صفحه خود نمی‌بینید ، وردپرس قفل می شود و کاری نمی توانید انجام دهید.

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

در خطای صفحه سفید (مرگ وردپرس) ممکن است روی بعضی از قسمت های وب سایت تأثیر بگذارد و نمایش داده نشوند که رفع آن کمی زمان بیشتری را می گیرد. در این مقاله همه روش هایی که می تواند به رفع خطا کمک کند را مرحله به مرحله فراهم کردیم، پس با ما همراه باشید.

دلیل خطای the wordpress white screen of death چیست

بیشترین دلیل بروز خطای صفحه سفید مرگ وردپرس اسکریپت‌های اضافی است که برای حافظه سرور محدودیت ایجاد می‌کند. انجام یک اسکریپت بی پاسخ (unresponsive) توسط سرور سایت از دست می رود یا قادر به اجرا نمی باشد که به اصطلاح می گوییم اسکریپت تایم اوت شده است. به همین دلیل هیچ پیغام خطای واقعی ایجاد نمی شود یا فقط یک صفحه سفید به نمایش در می آید.

این خطا می تواند به دلیل وجود یک افزونه یا قالب کدگذاری نشده یا براثر بروز مشکلی در سرور رخ دهد. بنابراین برای رفع این مشکل نیاز به عیب یابی درست دارد تا سریعاً رفع شود.

رفع خطای the wordpress white screen of death

اگر صفحه سفید مرگ وردپرس ناشی از ایراد یک افزونه یا قالب باشد، وردپرس می تواند آن را رفع کند. مثلاً در نسخه 5.2 وردپرس یک ویژگی محافظت در برابر خطای مهلک معرفی شده است که حتی ممکن است صفحه سفید را مشاهده نکنید و درعوض خطای سایت دارای مشکلات فنی است برای شما ظاهر شود.

رفع خطای the wordpress white screen of death

و یا ممکن است ایمیلی با موضوعی سایت شما دارای مشکلات فنی است دریافت کنید.

این ایمیل افزونه‌ای که باعث خطا شده را به شما نشان می دهدو همچنین یک لینک ویژه برای شما ارسال می کند. ایمیل ویژه دریافتی به شما امکان می دهد تا وارد بازیابی سیستم خود شوید و آن افزونه را غیرفعال کنید.

حالت دوم وقتی اتفاق می‌افتد که صفحه سفید مرگ وردپرس را مشاهده کنید بدون اینکه ایمیل یا لینک ریکاوری دریافت کنید. اینجاست که باید خطای خود را به‌صورت دستی برطرف کنید.

حافظه سرور را افزایش دهید

گفتیم یکی از دلایلی که باعث می‌شود این خطا در وردپرس شما اتفاق بیفتد وجود اسکریپت‌هایی است که حافظه کافی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد. پس باید حافظه PHP موجود در ودرپرس را افزایش دهید.

این کار به اسکریپت اجازه می دهد تا حافظه بیشتری برای تمام کارهایی که قرار بوده انجام دهد داشته باشد. برای افزایش حافظه ابتدا باید وارد پنل مدیریتی فایل یا FTP شوید وفایل wp-config.php ( درپوشه روت قرار گرفته است) را در سایت وردپرس خود ویرایش کنید و کد زیر را قرار دهید.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

کد بالا به وردپرس می گوید که میزان حافظه PHP را به 256MB افزایش دهد. پس از تمام شدن این مرحله ، باید تغییرات خود را حتماً ذخیره کنید و پرونده wp-config.php دوباره در سرورآپلود کنید.

افزونه های خود را غیرفعال کنید

زمانی که افزایش حافظه PHP به شما کمکی نکرد یا اگر حافظه بالایی مانند 256M یا 512M دارید، باید عیب‌یابی را شروع کنید. مثلاً افزونه هایی که اخیراً نصب کردید یا احتمال بیشتری می دهید که خطا از آن‌ها باشد را باید غیرفعال کنیدو با رفرش صفحه مطمئن شوید مشکل از آنهاست یا نه.

اگر هنوز به صفحه افزونه ها در پنل مدیریت وردپرس خود دسترسی دارید میتوانید به راحتی به بخش افزونه ها > افزونه های نصب شده بروید و تمام افزونه ها را غیر فعال کنید

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

بااین‌وجود اگر دسترسی به قسمت مدیریت وردپرس ندارید مجبورید تمام افزونه های خود را از طریق FTP غیرفعال کنید. برای انجام این کار زمانی که وارد پنل مدیریتی FTP خود شدید. به پوشه wp-content بروید و بر افزونه ها کلیک راست کنید و نام فایل را تغییر دهید.

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

وردپرس به دنبال پوشه‌ای به نام پلاگین ها است تا افزونه ها را آپلود کند اما چون نمی توند این پوشه را پیدا کند، به‌سادگی افزونه ها غیرفعال می کند.

یک قالب پیش فرض به جای قالب خود جایگزین کنید

اگر به کمک عیب یابی افزونه ها نتوانستید مشکل خود را برطرف کنید باید سعی کنید به‌طور موقت قالب فعلی خود را عوض کنید. پس اول وارد سرویس‌دهنده FTP وب‌سایت خود شوید،  به قسمت wp-content وارد شوید و پوشه قالب‌های خود را پیدا کنید.

بهتر است اول روی قالب فعلی خود کلیک راست کنید و از آن یک نسخه بک آپ در سیستم خود تهیه کنید.

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

در مرحله بعدی باید قالب را از وب سایت خود حذف کنید و یک قالب پیش فرض را نصب کنید. (وردپرس به طور خودکار شروع به استفاده از یک نسخه پیش فرض می کند)

رفع خطای صفحه سفید وردپرس

حال ممکن است موفق به نصب قالب پیش فرض نشوید که باید از سرویس دهنده FTP خود کمک بگیرید و قالبی را به طور دستی نصب کنید.

از دیباگ وردپرس برای رفع خطا استفاده کنید

برای روشن کردن دیباگ وردپرس کد زیر را به پوشه wp-config.php خود اضافه کنید.

define( 'WP_DEBUG', true); define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

با اضافه کردن کد بالا خطا، اخطارها و اعلامیه ها در وردپرس به نمایش در می آید که هر کدام ممکن است در تعیین علت خطا به شما کمک کند.

اگر باز هم خطایی به نمایش در نیامد باید فایل Log دیباگ وردپرس خود را پیدا کنید. وارد سرویس دهنده FTP شوید و در پوشه wp-content وب سایت خود پوشه جدید debug.log را باز کنید. این پوشه همه خطا، اعلامیه و هشدارهای شما را در خود ذخیره می کند.

حافظه کش وردپرس را پاک کنید

گاهی پیش می آید که دسترسی به بک اند (backend) وجود دارد و فقط سایت به نمایش در نمی آید. در این حالت احتمالاً یکی از افزونه های حافظه کش باعث بروز مشکل شدند که البته به‌سادگی می‌توانید آن را خالی کنید.

اگر صفحه ای دارید که بسیار طولانی شده است می توانید با یک ترفند کوچک آن را رفع کنید. برای انجام این کار باید ظرفیت قابلیت پردازش متن PHP را افزایش دهید.

اول وارد مدیریت FTP خود شوید و کد زیر را در پوشه wp-config.php قرار دهید.

/** Trick for long posts */ ini_set('pcre.recursion_limit',20000000); ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

درصورتی‌که خطای دیگری نیز درسایت شما رخ داده است، می‌تواند از مقاله 50 خطای معمول در وردپرس استفاده کنید.

پایان

خطای the wordpress white screen of death جزء خطاهای مهلک سایت به‌حساب می‌آید که با انجام مراحل بالا می‌توانید آن را رفع کنید. اگر بازهم در بعضی از قسمت‌ها مشکلی در اجرا داشتید در بخش نظرات می‌توانید راهنمایی خود را دریافت کنید.

113
18 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22432
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7875
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6738
27 آذر 1398