سئو کلاه خاکستری

سئو

..سئو کلاه خاکستری..
سئو

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری تکنیک هایی بین سیاه و سفید نیست. تکنیک های بهینه سازی خاکستری را اگر گوگل متوجه شود باعث جریمه وب سایت خواهد شد.

اگر بخواهیم سئو را به چند قسمت تقسیم کنیم، می توانیم بگوییم دارای قسمت های سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است. همانطور که می دانید، سئو دارای تکنیک های مختلفی است که البته همه آن ها مفید نمی باشند. تکنیک هایی که از نظر گوگل قانونی هستند را در دسته سئو کلاه سفید قرار می گیرد و آن هایی را که غیرقانونی می باشند و به نوعی راه دررو به حساب می آیند را در دسته سئو کلاه سیاه قرار می گیرد. اما سئو کلاه خاکستری چیست؟ در ادامه این مقاله قصد داریم تا در خصوص این تکنیک و روش های انجام آن صحبت کنیم.

همه چیز در خصوص سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری چیست؟

تعریف سئو کلاه خاکستری سخت است. براساس تعریفی که جان اندرو، متخصص سئو، بیان کرده است: ” سئو کلاه خاکستری” چیزی بین سئو کلاه سفید و سیاه نمی باشد. بلکه شامل تکنیک هایی که اگر گوگل متوجه استفاده آن ها شود، سایت شما را جریمه می کند و افرادی بیشتر از این تکنیک ها استفاده می کنند که خیلی به قانون پابند نمی باشند ولی در نظرشان نمی خواهند کار غیر قانونی کنند.”

اگر تکنیک های سئو کلاه خاکستری توسط حرفه ای ها مورد استفاده قرار بگیرد، کاملا می تواند موثر باشد، ولی باید بدانید که شما در واقع با استفاده از تکنیک ها، به نوعی در لبه آتش و پرتگاه راه می روید. یک اشتباه کوچک می تواند شما داخل پرتگاه بیندازید. برای همین نمی تواند خیلی مطمئن بود که استفاده از این تکنیک ها کاملا جواب صددرصد به شما بدهد. در واقع سئو کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی است که خیلی شبیه به سئو کلاه سیاه است اما اگر به درستی استفاده شود، می تواند برای افزایش رتبه وب سایت موثر واقع شود.

چرا سئو کلاه خاکستری اهمیت دارد؟

درک صحیحی از سئو کلاه خاکستری اهمیت زیادی دارد برای اینکه اگر به درستی تکنیک های استفاده شود، می تواند به راحتی باعث افزایش رتبه سایت شما شود و از طرف دیگر، باعث صرفه جویی هزینه شود. الگوریتم گوگل خیلی باهوش است و همانطور که می دانید هرساله تغییرات زیادی در این الگوریتم انجام می شود. بعضی از تکنیک های کلاه خاکستری ممکن است بعدا توسط گوگل در لیست جریمه قرار بگیرید، برای همین متخصص سئو باید اطلاعات خود را در این زمینه همیشه به روز نگه دارد.

آیا باید از متدهای سئو کلاه خاکستری نیز استفاده کنیم؟

اگر با متدهای آن آشنا نیستید، توصیه می کنیم که به هیچ وجه استفاده نکنید. زیرا گوگل خیلی حساس است و رعایت نکردن یک نکته کوچک می تواند باعث آسیب رساندن به رتبه سایت شما شود و مورد جریمه گوگل قرار بگیرید. قبل از استفاده از هرگونه تکنیکی چه سفید، سیاه یا خاکستری، حتما در خصوص چگونه استفاده از آن تکنیک تحقیق کنید تا به اشتباه آن را به کار نبرید. هر تکنیک یا متدی که از خط قرمزگوگل عبور نکند، می تواند مفید باشد.

تکنیک های مورد استفاده در سئو کلاه خاکستری

۱. خرید دامین

دامین های زیادی وجود دارند که یا منقضی شده اند یا قیمت آن ها خیلی کم می باشند و دارای مطالب مرتبط با سایت شما می باشند، در واقع خط مشی آن ها با سایت شما در یک جهت می باشد. این دامین ها را می توانید بخرید و از مطالب آن ها استفاده کنید و کلمات کلیدی سایت خود را در مطالب آن ها پیدا کرده و به سایت خود لینک دهید. فقط مراقب باشید که این دامین ها قبلا توسط گوگل مورد جریمه قرار نگرفته باشند. حتی می توانید مطالب کوتاهی برای این سایت های جدید بنویسید و بعد به سایت خود با کلمات کلیدی مرتبط لینک دهید.

۲. حساب های شبکه های اجتماعی جعلی درست کنید

البته این کار غیر اخلاقی است. شما چند حساب جعلی در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید و سپس تحت این عنوان و فعالیت در آن ها، اقدام به گرفتن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و غیره می کنید. البته این کار را هم می توانید از طریق شبکه های خود نیز انجام دهید.

۳. طراحی مجدد سایت

همیشه بر طراحی سایت مجدد تاکید می شود. متخصصان سئو بیان می کنند که لازم است بعد از چند سال سایت خود را طراحی مجدد کنید. با طراحی مجدد، چون کدها و دستورات تغییر می کند، گوگل آن را به عنوان محتوای تازه می شناسد و برای همین ارزش جدیدی برای آن قائل می شود. البته این نکات خیلی ریزی دارد که کار هر کسی نمی باشد ولی خب به هرحال یک تکنیک سئو کلاه خاکستری است.

۴. ایجاد کامنت

کامنت گذاری در دیگر سایت ها و حتی سایت خودتان و دادن بک لینک به بخش های مختلف سایت. اگر به درستی استفاده شود، می تواند موثر واقع شود و می توان گفت یک تکنیک سئو کلاه خاکستری فوق العاده است، ولی ممکن است بعدا گوگل لینک هایی را که شما در بخش کامنت قرار می دهید را جریمه کند، مخصوصا اینکه صاحب آن کامنت ها را اسپم اعلام کند.

۵. بک لینک دادن به سایت خود

خرید بک لینک شدیدا توسط گوگل نفی شده است اما بعضی از افراد با صاحب سایت های دیگر یک تبادل لینکی انجام می دهند. این تبادل می تواند به روش های مختلفی باشد مثلا در پست های یکدیگر هم را معرفی کنند. استفاده از تکنیک بک لینک خیلی مهم است. اگر به صورت ناشیانه استفاده شود، عواقب بدی را برای سایت شما خواهد داشت. گوگل خیلی باهوش تر از این حرفاست که شما بخواهید با بک لینک از طریق مطالب محتوا آن را دور بزنید. همانطور که گفتیم، سئو کلاه خاکستری همانند راه رفتن بر لبه پرتگاه می باشد.

۶. کلیک برروی دکمه های شبکه های اجتماعی

البته این روش تا حدی قدیمی است اما می توانید خودتان با IPهای مختلف، برروی مطالبی که در شبکه های اجتماعی قرار داده اید، کلیک کنید تا وارد سایتتان شوید. این هم به نوعی یک تکنیک سئو کلاه خاکستری است.

۷. به کارگیری کلمات کلیدی فقط در عنوان

بعضی از افراد، فقط کلمات کلیدی اصلی را در عنوان های اصلی وداخلی به کار می برند و در متن خود هیچ اشاره به آن نمی کنند. یادتان باشد که شما در حال نوشتن محتوایی براساس اصول سئو می باشد. درست است که تاثیری نوشتن کلمه کلیدی در عنوان خیلی زیاد است، اما گوگل سریعا تشخیص می دهد که شما قصد دور زدن آن را دارید، مگر آنکه متنتان کوتاه باشد، در متن های کوتاه این روش سئو کلاه خاکستری کاملا جواب می دهد ولی نه در متن های بلند که معمولا بیش از ۱۰۰۰ کلمه می باشد.

۸. قراردادن لینک در ایمیل سایت های خبری

این تکنیک همانند بک لینک است اما با این روش که شما به صاحبان آن سایت ها هزینه ای را می دهید که لینکتان در خبرنامه آن ها به عنوان یک خبر قرار بگیرد. این روش هم یک تکنیک سئو کلاه خاکستری می باشد که در صورت بروز یک اشتباه می تواند تاثیر منفی برای شما داشته باشد.

روش های زیادی دیگری هم وجود دارد، مانند پول دادن به دیگر سایت ها برای قرار دادن لینک ها، فروم ها و دایرکتوری هایی که فقط اجازه بک لینک می دهند و شما هم باید لینک سایتشان را در سایت خودتان قرار بدهید و غیره. حتی می توان از تکنیک های سئو کلاه سیاه هم نیز استفاده کرد فقط باید مراقب باشیم که تا آنجایی پیش برویم که از خط قرمز گوگل عبور نکنیم. دانستن چگونه استفاده از این تکنیک های خیلی مهم است و اگر به هیچ آشنا نیستید، حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. سئو کلاه خاکستری به خودی خود بد نیست اگر به درستی استفاده شود.

منبع: سئوکار


سئو کلاه خاکستری  Gray Hat Seo چیست؟

چنان که می‌دانید سئو کلاه سیاه تقلب در مورد قوانین گوگل است و سئو کلاه سفید رعایت این قوانین، بنابراین از همین نام‌ها می‌توان فهمید سئو کلاه خاکستری ترکیبی از هر دو روش است. سئو کلاه خاکستری روشی است که در آن بعضی از قوانین گوگل رعایت می‌شوند و بعضی دیگر نه. در حقیقت این روش گوگل را طوری که متوجه نشود دور می‌زنند! به همین جهت این روش بیشتر توسط سئوکارهای حرفه‌ای انجام می‌شود. اگر افراد غیر حرفه‌ای این کار را انجام دهند، نمی‌توانند از مجازات گوگل فرار کنند.

ترفندهای سئو کلاه خاکستری

ترفندهای بسیاری برای سئو کلاه خاکستری وجود دارد که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

خرید دامنه

دامنه‌های منقضی شده زیادی وجود دارند که می‌توانید آنها را خریداری کنید، ولی باید در نظر داشته باشید که مطالب موجود در این دامنه‌ها با مطالب سایت شما مرتبط باشند. همچنین باید تحقیق کنید که این دامنه‌ها قبلا از جانب گوگل جریمه نشده باشند.

ترفندهای سئو کلاه خاکستری

بعد از بررسی این موارد، کلمات کلیدی سایت خود در مطالب آن‌ها پیدا کنید و به سایت خود لینک دهید.  حتی می‌توانید مطالب جدیدی در این سایت‌ها بنویسید و با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به سایت خود لینک دهید.

ساخت حساب شبکههای اجتماعی

در این روش در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر، لینکدین و … چند حساب جعلی می‌سازید و سپس به عنوان فعالیت در این شبکه‌ها به سایت خود لینک می‌دهید.

طراحی مجدد سایت

یکی دیگر از ترفندهای سئو کلاه خاکستری طراحی مجدد سایت است. با طراحی مجدد سایت مجبور به تغییر کدها و دستورات خواهید شد و این تغییرات باعث می‌شود گوگل آن‌ها را به عنوان محتوای جدید شناسایی کند و ارزش جدیدی برای آن‌ها قائل شود.

کامنت گذاشتن

منظور نوشتن نظرات خود در دیگر سایت‌ها است. با انجام این کار می‌توانید به سایت خود لینک دهید این کار به مرور زمان از جانب گوگل جریمه به همراه خواهد داشت. به ویژه زمانی که مدیر سایت کامنت‌ها را اسپم اعلام کند. روش دیگر کامنت‌گذاری می‌تواند شرکت در انجمن‌ها یا فروم‌ها باشد.

لینکهای charity

در این نوع لینک‌ها، چند خیریه را انتخاب می‌کنید و مبلغی را با عنوان کمک مالی به آن‌ها پرداخت می‌کنید. در مورد آن خیریه ، در سایت خود مطلبی می‌نویسید و به سایت آن‌ها لینک می‌دهید و در آخر می‌خواهید که آن‌ها هم به شما بک لینک دهند.

راه‌های دیگری هم برای سئو کلاه خاکستری وجود دارد. مثلا پرداخت هزینه به کسانی که حاضر هستند مقالات انتقادی روی سایت شما بنویسند یا خرید بک لینک، راه دیگری است که در آن شما با پرداخت هزینه به دیگر سایت ها، از آن‌ها می‌خواهید که برای شما در سایت خودشان لینک‌سازی کنند.

مواردی که گفته شد، تنها بعضی از ترفندهای رایج سئو کلاه خاکستری است. این کار بسیار حساس و پیچیده است و به راحتی نمی‌توان آن را انجام داد. بهتر است سئو سایت خود را به افراد متخصص بسپارید یا روش‌های کلاه سفید را بیاموزید و منتظر باشید سایت از راه طبیعی پیشرفت کند.

 

213
2020-10-11 12:06:11
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23210
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9199
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8243
27 آذر 1398