سئو SEO چیست؟

سئو

..سئو SEO چیست؟..
سئو

سئو SEO چیست؟

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چرا سئو SEO در کیفیت محتوا با اهمیت است و از چه تکنیک هایی می توان برای سئو SEO استفاده نمود. در دنیای امروز، همه ما خواسته یا ناخواسته با اینترنت سرو کار داریم و بسیاری از کسب و کارها اینترنتی و آنلاین شده است. از این رو بسیاری از صاحبان کسب و کارها به دنبال معرفی محصول یا خدماتشان در فضای مجازی هستند. اما ارائه محتوا در فضای مجازی نیز اصولی دارد. از این رو بحث سئو در کیفیت محتوا و تکنیک های آن پر رنگ می شود. اگر به این موضوع علاقه دارید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تعریفی از سئو SEO

بگذارید ابتدا بفهمیم که سئو چیست و چه کاربردی دارد. کلمه سئو SEO در واقع مخفف بهینه سازی برای موتورهای جست و جو گر می باشد. در واقع زمانی که محتوا شما سئو می شود عملکرد سایت تان بهتر خواهد شد زیرا که سئو عمدتا بر اساس استانداردهای موتورهای جست و جو گر انجام می شود. از این رو اگر شما در ارائه مطالب سایتان به خوبی از تکنیک هیای سئو استفاده کرده باشید، زمانی که افراد در موتورهای جست و جوگری مانند گوگل به دنبال محصول یا خدماتی می گردند اگر وب سایت شما ارائه دهنده آن محصولات یا خدمات باشد، سایت شما بالا می آید. از این رو تعداد بازدیدکنندگان و در نتیجه مشتریان شما بالا می رود.
به طور کلی اگر بخواهیم تعریف دقیقی از سئو را به شما بدهیم می توان گفت که سئو SEO به مجموعه ای از فعالیت ها گفته می شود که عمدتا برای طراحی سایت، مشخص کردن استراتژی محتوایی و تولید نمودن محتوا صورت می گیرد تا در نتایج جست و جو در موتورهای جست و جو گر، نتایج بهتری حاصل شودو بازدید از سایت افزایش بالا برود.

چرا سئو SEO اهمیت دارد؟

آمار نشان می دهد که بیشتر کاربران اینترنتی برای یافتن محصول یا خدمات مورد نظرشان ابتدا در موتورهای جست و جو گر مانند گوگل سرچ می کنند. از این رو، اگر وب سایت ها سئو SEO مناسب داشته باشند، در واقع مانند کلیدی عمل می کند که نرخ بازدید از سایتشان بالا برود. همچنین کار موتورهای جست و جو این است که همان چیزی را در اختیار کاربران قرار دهند که آنها می خواهند یا مواردی که به شدت شبیه چیزی هستند که کاربران آن را سرچ کرده اند. از این رو در مقایسه با تبلیغات، سئو کارآمدی بیشتری برای شما خواهد داشت زیرا کاربران عمدتا به چیزی که سرچ می کنند و خودشان آن را پیدا می نمایند بیشتر اعتماد دارند و در اینجاست که ارزش سئو بیش از پیش مشخص و پر رنگ می گردد.

سئو SEO چیست؟
سرچ کلمات کلیدی توسط کاربران در گوگل

نکته کلیدی و حائز اهمیت دیگر این می باشد که چه کلمات کلیدی توسط کاربران در موتورهای جست و جو گر سرچ شده است چرا که جذب بازدیدکننده از طرف موتورهای جست و جوگر مانند گوگل بدون شک موفقیت هر کسب و کاری را تضمین می کند. آمار نشان می دهد که بازدیدهای انجام شده از سایت هایی که سئو خوبی داشتند بسیار کارآمدتر از سایت هایی که تبلیغات گسترده داشته اند عمل کرده است. از این رو بدون شک سئو می تواند کیفیت محتوای و مطالب ارائه شده به شدت بالا ببرد و تعداد بازدید از یک سایت را به طور قابل توجهی بیشتر کند. اکنون می دانیم که چرا سئو اهمیت دارد.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو SEO سایت

گوگل در حال استفاده از الگوریتم های هوشمندی است به این صورت که به راحتی رفتار کاربران را در زمان سرچ یک محتوا تجزیه و تحلیل می نماید و متناسب با آن نتایج را رتبه بندی می کند. زمانی که شما عبارتی را در موتور جستجوگری مانند گوگل سرچ می کنید یک یا چند نتیجه را به شما پیشنهاد می دهد. گوگل به انتخاب شما خیلی توجه می کند که از بین گزینه های انتخابی روی کدام کلیک می کنید. برای مثال زمانی که یک سایت رتبه پایینی دارد اما کاربران زیادی اخیرا روی آن کلیک می کنند، گوکل رتبه آن سایت را ارتقا می دهد.
نکته دیگر که گوگل به آن توجه دارد که کاربران چه مدت زمان در سایت که روی آن کلیک کرده اند می مانند و دوباره کی به گوگل برمی گردند و عبارت مورد نظرشان را سرچ می کنند. در واقع از موقعی که کاربر وارد وب سایتی می شود که برای آن سرچ کرده تا زمانی که مجدد وارد گوگل می شود و همان عبارت مورد نظر را سرچ می کند تا وب سایت های دیگر را ببیند Dwell Time نامیده می شود. از این رو مد نظر داشته باشید که مطالبی که داخل وب سایت تان می گذارید مفید و کارآمد و متناسب با سئو SEO سایت باشد تا کاربرانی که از طریق سرچ گوگل وارد وب سایت شما شده اند خیلی زود از آن خارج نشوند چرا که خروج زودهنگام آنها باعث می شود که رتبه وب سایت شما پایین بیاید و در بین نتایج پیشنهادی پایین و پایینتر می روید.

نیاز موتورهای جست و جو گر به سئو 

گوگل یک موتور هوشمند است ولی باز هم همچنان به کمک کاربران نیاز دارد. گوگل همواره در تلاش بوده تا نتایج بهتری را در اختیاران کاربرانش قرار دهد با این حال محدودیت هایی در این راه وجود دارد که باعث شده که نیاز به سئو بیش از بیش احساس شود. اگر سایت شما سئو نباشد یا سئو آن اشتباه باشد باعث می گردد که سایت شما از دید کاربران پنهان می ماند و همه تلاش شما به هدر می رود و خیلی راحت، بسیاری از رقبای شما از شما پیشی می گیرند. اهمیت این موضوعت زمانی مشخص می شود که سایت شما با محتوای قوی و سئو ضعیف از دید کاربران پنهان می ماند در حالی که سایت رقبای شما با محتوای ضعیف اما سئو قوی از دید کاربران جذاب اند و مشتریان زیادی جذب آنها می شوند.
به خاطر داشته باشید ربات هایی که گوگل به کار می گیرد، فاکتورهای نسبتا مشخصی در درک محتوای صفحه دارند و اگر موارد را رعایت کنید شانس بازدید از صفحه شما بالا می رود. به این فاکتورها اصطلاحا onpage seo می گویند و اگر می خواهید موفق شوید باید بدانید که دقیقا این فاکتورها چیست و چگونه کار می کنند.

مراحل سئو SEO سایت

به طور کلی، سئو و بهینه سازی یک سایت کاری نیست که یکدفعه صورت بگیرد بلکه یک فرآیند مستمر و زمانبر می باشد. روش ها و تکنیک های زیادی وجود دارد تا وب سایت شما جایگاه برتری در بین نتایج جست و جو در گوگل داشته باشد که هر یک از آنها می توانند روی این فرآیند تاثیر مثبتی بگذارند. برای اینکه سئو SEO وب سایت شما موفق شود باید به این مورد توجه داشته باشید.

سئو تکنیکال

در واقع در این نوع از سئو، اصول سئو در طراحی رعایت می شود، کدنویسی سایت به صورت استاندارد صورت می گیرد، سرعت سایت بهینه می گردد و مواردی از قبیل انجام می شود. اگر قصد دارید که فعالیت های مرتبط با بازاریابی محتو را شروع کنید باید یک بستر قدرتمند و در این حال استاندارد داشته باشید. از این رو به موضوع سئو تکنیکال توجه لازم را داشته باشید.

بازاریابی از طریق محتوا

در حقیقت، فعالیت هایی مانند تشخیص کلمات کلیدی مهم، به کارگیری استراتژی محتوایی، تجزیه و تحلیل رقبا، تولید محتوای با ارزش و برچسب گذاری مناسب و از این قبیل فعالیت ها را می توان به عنوان بخشی از فرآیند بازاریابی از طریق محتوا دانست. بدون شک موفقیت در سئو SEO بدون داشتن محتوای مناسب عملا غیر ممکن است.

سئو SEO چیست؟

ایجاد لینک هدفمند

تولید محتوای ارزشمند همراه با رعایت استانداردهای سئو تکنیکال به نوعی می تواند وب سایت شما را در صفحه اول نتایج گوگل قرار دهد اما برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی شما باید لینک های خارجی برای وب سایت تان بسازید. به طور کلی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، مارکتینگ، فروم های تخصصی و از این قبیل را اصطلاحا SEO Off-page می گویند. در ادامه قصد داریم تا بهترین تکنیک های سئو سایت را به شما معرفی کنیم.

تکنیک های سئو

به طور کلی، تکنیک های سئو به سه بخش تقسیم می گردند که شامل تکنیک های سئو داخل سایت، تکنیک های سئو تکنیکال و تکنیک های سئو خارج از سایت هستند. ابتدا با تکنیک های سئو داخل سایت آشنا می شویم پس با ما همراه باشید.

تکنیک های سئو SEO داخلی

تکنیک های سئو داخلی به مجموعه کارها و اقداماتی گفته می شود که در داخل سایت صورت می گیرد به این منظور که ارتباط بهتری بین موتور جستجو و کاربر به وجود بیاید. در انگلیسی به سئو داخلی On-page SEO می گویند. برای سئو داخلی از تکنیک های ویژه ای استفاده می شود که در ادامه آنها را توضیح می دهیم.

تایتل تگ کلمه کلیدی و نقش آن در سئو SEO

در حقیقت، تگ یکی از قوی ترین سیگنال های سئو SEO به حساب می آید. کار تگ این می باشد که موضوع محتوای صفحات وبی را برای موتور جست و جو گر توصیف نماید. این تگ توسط موتورهای جستجوی وب در SERP استفاده می شود تا درک بهترین نسبت به موضوع محتوا ایجاد شود. ایده ال ترین شکل این است که کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان ذکر شود.

کلمه کلیدی در دیسکریپشن متا و نقش آن را سئو SEO

اهمیت تگ توصیفی در واقع یکی از بحث های جنجال برانگیز در سئو به حساب می آید. با ایحال هنوز هم یکی از سیگنال های مهم در سئو می باشد. زمانی که کلمه کلیدی در این بخش قرار داده می شود باعث می شود که ارتباطی بین موتور جستجو گر و فردی که به دنبال محتوی است به وجود بیاید.

کلمه کلیدی در تگ H1 در سئو SEO

یکی از فاکتورهای سئو همان تگ H1 می باشد که نقش آن توصیف موضوع محتوای صفحات است و این یکی از مهمترین فاکتورهای سئو محتوا به حساب می آید. با اینکه درباره نقش آن در دنیای سئو هنوز اتفاق نظر وجود ندارد اما هنوز هم یک تکنیک مهم به حساب می آید و بهتر است که کلمه کلیدی خود را در آن بگذارید.

به کارگیری کلمات کلیدی مترادف در سئو

تا همین پنج سال پیش، صفحات را با کلمات کلیدی پر می کردند چرا که راه مطمئنی بود تا در گوگل رتبه اول را کسب کنند اما الان اینگونه نیست. امروزه از کلمات کلیدی مترادف استفاده می کنند تا درک گوگل را نسبت به محتوی و ارائه مطلب بالا ببرند.

محتوای کپی در سئو SEO

همواره همه چیز نمی تواند باعث رتبه بندی مثبت وب سایت شما شود. وقتی که در صفحات مختلف وب سایتان از محتویان کپی استفاده می کنید، رتبه سایت شما آسیب می بینید. جدا از کپی کردن مطالب دیگر وب سایت ها خودداری نمایید و همواره سعی کنید که برای هر صفحه یک محتوای منحصر به فردی داشته باشید. به خاطر داشته باشید که الگوریتمی به نام الگوریتم پاندا فعال است و وظیفه آن این است که کپی ها را پیدا کند.

طول محتوی در سئو

این روزها کاربرانی که به دنبال آموزش هستند، با محتوای کم راضی نمی شوند. از این رو گوگل سعی می کند که به محتوای طولانی و آموزنده رتبه دهد. هر چه محتوی طولانی تر باشد برد وسیع تری از مطالب را پوشش می دهد. از این رو سعی کنید محتوای جامع و کاملی را در وب سایتان قرار دهید تا امتیازتان بالا برود.

متا تگ کنونیکال در سئو

گاهی اوقات پیش می آید که در دو URL، یک محتوای یکسان وجود دارد. برای جلوگیری از این صفحات تکراری از کنونیکال استفاده می شود. به سادگی می توان با کنونیکال کار کرد. کنونیکال به گوگل اطلاع می دهد که در دو صفحه جدا محتوای یکسان قرار گرفته است.

بهتر کردن تصاویر در سئو SEO

تنها متن نیست که می تواند در ارتقا یک صفحه نقش داشته باشد بلکه سایر رسانه ها نیز می توانند باعث ارتقا یک وب سایت شوند. به عنوان مثال تصاویر می توانند سیگنال های مورد نیاز به منظور درک محتوا را از طریق تگ ALT به جست و جوی انجین انتقال دهند.

آپدیت کردن محتوا در سئو

الگوریتم های گوگل جوری تعبیه شده اند که محتواهای به روزتر را بیشتر ترجیح می دهند. این به این معنی نیست که دائما وب سایت های خود را ویرایش کنید. گوگل هوشمند است و می دانید که برخی از صفحات مانند فروش محصول نیاز به به روز رسانی ندارند. اما به طور کلی بهتر است که هر سال محتویات وب سایت تان را آدیت کنید.

نقش لینک خارجی در سئو SEO

زمانی که شما به صفحات معتبر لینک می دهید، سیگنال های اعتماد به موتور جستجو ارسال می شوند. شما زمانی کاربر را به یک سایت دیگر می فرستید که قصد دارید وی اطلاعات بیشتری درباره محتوی به دست آورد. از این رو وقتی که به سایت های معتبر ارجاع می دهید اعتماد گوگل جلب می شود.

سئو SEO چیست؟

ساخت لینک داخلی در سئو

زمانی که در سایت لینک داخلی می سازید ترافیکی ایجاد می شود. شم می توانید برای ایجاد لینک داخلی site:mywebsite.com + keyword را در گوگل سرچ کنید. صفحه به بخش ویرایش وب سایت تان بروید و با در نظر گرفتن نکات لینک داخلی بدهید.

واژه کلیدی در URL

به کاربردن کلمه کلیدی در URL می تواند تاثیر مثبتی روی سئو سایت داشته باشد. برای کارآمدی بیشتر تلاش کنید تا URL جذاب، کوتاه و دارای کلید واژه اصلی باشد.

تکنیک های سئو تکنیکال

به طور کلی، سئو تکنیکال به همه فعالیت هایی گفته می شود که به منظور بالا بردن محبوبیت سایت از دیدگاه خزنده وب صورت می گیرد. در حقیقت با انجام سئو تکنیکال وضعیت ایندکس بهتر می شودو در نهایت کارایی سایت شما بهتر می گردد. تکنیک های سئو عبارتند از:

نصب نقشه سایت در سئو SEO

این نقشه به موتور جستجو کمک می کند تا همه صفحات سایت شما در گوگل ایندکس شود. این آسان ترین راه است که به گوگل بگویید که وب سایت شما دارای چه صفحه هایی می باشد.

اعتبار دامنه در سئو

اعتبار بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو همواره تلاش کنید با ارائه منابع و مطالب معتبر دامنه اعتبار را بالا ببرید.

موقعیت سرور در سئو 

برخی از مدیران و افرادی که سئو کار هستند بر این باورند که مکان سرور باعث بهتر شدن سئو برای کاربران آن منطقه یا کشور خاص می شود.

وب سایت موبایل فرندلی در سئو

سال گذشته آمار نشان می دهد که 46 درصد از جستجوها در موتورهای جستجو با تلفن همراه صورت گرفته است. احتمالا این تعداد در طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بیشتر نیز شده است. جای تعجب نیست که داشتن یک سایت اختصاصی و بهینه برای موبایل باعث ارتقا وب سایت شما می گردد.

کاهش سرعت لود سایت در سئو

یکی از فاکتورهای مهم شناخته شده در سئو سرعت لود می باشد. بدون شک سایتی که سرعت آن بیشتر باشد در مقایسه با یک سایت کند امتیاز بیشتری خواهد داشت. سرعت استاندارد برای لود صفحات باید کمتر از 7 ثانیه باشد.

ساختار سایت در سئو 

زمانی که ساختار سایت بهینه شود باعث می شود که خزنده گوگل دسترسی بهتری به صفحات داشته باشد. سعی کنید که صفحات مهم در نزدیکی صفحات اصلی قرار بگیرند و حداکثر کاربرد بعد از سه کلیک به آنها برسد.

بودجه خزنده گوگل در سئو

بدون شک خزش در وب برای گوگل دارای هزینه است. چرا که منابع سخت افزاری مصرف می کند. از این رو گوگل برای هر سایت یک نرخ خزشی را در نظر می گیرد که به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تکنیک های سئو خارجی

اگر فعالیت ها و کارهای مربوط به سئو خارجی بر اساس چهارچوب و اصول کلی صورت بگیرد، نتیجه مطلوب ترین در نهایت حاصل می شود. اما اگر این تکنیک ها بالعکس صورت بگیرد می تواند باعث نزول وب سایت شما شود یا حتی ممکن است که گوکل مطلب شما را حذف کند.
امیدواریم که مطالب این مقاله درباره سئو و تکنیک های آن برایتان مفید بوده باشد.

منبع : seorooz  |  
166
2021-12-01 10:31:31
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398