صفحات مهم یک سایت ۷ صفحه اساسی که وب سایت شما باید داشته باشد

طراحی سایت

..صفحات مهم یک سایت ۷ صفحه اساسی که وب سایت شما باید داشته باشد..
طراحی سایت

صفحات مهم یک سایت ۷ صفحه اساسی که وب سایت شما باید داشته باشد

وب سایت شما، چهره ای است که شما به جهانیان نشان می دهید. به همین دلیل، ابزار فروش اصلی شما است. بنابراین باید آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید و صفحات مهم یک سایت را در آن بگنجانید.

صفحات مهم یک سایت: ۷ صفحه اساسی وب سایت

می توانید در سایت خود یک گالری یا یک وبلاگ داشته باشید. یا پست ها و برگه های مختلفی برای سایت خود ایجاده کرده باشید. هر فرد یا هر کسب و کاری، سایت خود را به شکلی متمایز و باتوجه به اهداف خود راه اندازی میکند. صرف نظر از اینها، صفحات مهم یک سایت باید شامل موارد زیر باشند:

 • صفحه اصلی
 • صفحه درباره ما
 • محصولات/ خدمات
 • سوالات رایج
 • تماس با ما
 • سیاست حفظ حریم خصوصی
 • شرایط و قوانین
صفحات مهم یک سایتصفحات مهم یک سایت

البته ممکن است نام یا عنوانی که برای هریک از صفحات فوق انتخاب می کنید متفاوت باشد و این موضوع اهمیتی ندارد. اما باید این ۷ صفحه مهم سایت را داشته باشید که در هریک از این صفحات ضروری سایت، موارد فوق و توضیحات کافی برای هر صفحه مهم درج شده باشد.

صفحه اصلی

این ممکن است اولین صفحه ای نباشد که مشتریان بالقوه می بینند. اگر آنها یک جستجوی آنلاین برای محصول انجام داده باشند، ممکن است نهایتا به صفحه ای برسند که محصولات شما در آن صفحه نمایش یافته است.

با این حال، این بازدیدکنندگان احتمالا صفحه اصلی شما را در برخی قسمتها درطول بازدید خود می بینند. شما باید در صفحه اصلی سایت، موارد زیر را شامل کنید:

 • ایده کلی درمورد خود و محصول خود را توضیح دهید.
 • مزایایی که بازدیدکننده بدست می آورد را بنویسید.
 • خواننده را به گونه ای برای کسب اطلاعات بیشتر جذب کنید.

صفحه درباره ما

این صفحه، از صفحات مهم یک سایت است. این صفحه مهم سایت به شما امکان می دهد مختصری درمورد خود و شرکت خود توضیح دهید. شما می توانید از یک یا چند تصویر از خودتان، کارمندانتان و یا فضای کاری خود استفاده کنید.

این صفحه ای خاص است. بنابراین از عبارات عمومی مانند «ما خدمات عالی به مشتری ارائه می دهیم» یا «ما مطمئن هستیم که بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهیم» استفاده نکنید. این عبارات توخالی و غیرموثر هستند زیرا می توانند درمورد هر خدماتی بکار روند. درعوض، درمورد خدمات اصلی و متمایزی که خودتان ارائه می دهید بصورت کلی صحبت کنید.

صفحه محصولات/ خدمات

این صفحه از صفحات مهم یک سایت، جایی است که می توانید درمورد محصولات و یا خدمات خود با جزئیات بیشتری توضیح دهید. اگر محصولات متعددی دارید، به هریک از محصولات خود صفحه ای جداگانه اختصاص دهید. با این کار، می توانید به تمام سوالاتی که فکر می کنید برخی مشتریان یا بازدیدکنندگان ممکن است داشته باشند، پاسخ دهید.

اگر می توانید قبل از اینکه از شما بپرسند، درمورد پاسخ به سوالات مشتریان بالقوه پاسخ دهید. با این کار، احتمال بیشتری دارد که فروش بهتری داشته باشید.

FAQها یا سوالات رایج، از صفحات مهم یک سایت

یکی از صفحات مهم یک سایت، صفحه سوالات رایج یا پرسش و پاسخ است. اینجا مکانی برای ارائه سوالاتی است که بیشتر درمورد محصولات و پاسخ های شما مطرح می شود.

صفحات مهم یک سایت: صفحه سوالات رایجصفحات مهم یک سایت: صفحه سوالات رایج

مشتریان بالقوه وقتی بخواهند سوالات و جواب هایی را بخوانند که حتی فکرش را هم نکرده باشند، سپاسگذار خواهند بود. با سوالات متداول خوب، مشکلات کمتری در ارائه خدمات به مشتری خواهید داشت. 

سیاست حفظ حریم خصوصی

بازدیدکنندگان شما به احتمال زیاد این صفحه از صفحات مهم یک سایت را نمی بینند، اما شما باید این صفحه را برای اهداف قانونی داشته باشید. شما می توانید به صفحات سیاست حریم خصوصی سایت ها و فروشگاه های موفق مراجعه کنید و در این زمینه از آنها ایده بگیرید. همچنین درمورد نحوه جمع آوری، استفاده و مدیریت داده های مشتری، اطلاعات لازم را بدست آورید.

برای یافتن متن مناسب، کافی است یک جستجوی آنلاین برای «تولیدکننده سیاست حریم خصوصی- privacy policy generator» انجام دهید. سایتهایی را خواهید یافت که از شما چندین سوال پرسیده و سپس صفحه ای با نام تجاری شما ایجاد می کنند.  

شرایط و قوانین

این صفحه از صفحات مهم یک سایت، مانند صفحه حریم خصوصی، صفحه شرایط و قوانین نیز معمولا توسط بازدیدکنندگان شما خوانده و مشاهده نمی شود. اما این صفحه ای است که مشاورین حقوقی به شما توصیه می کنند برای محافظت از دادخواست های احتمالی داشته باشید.

برای تکمیل این صفحه نیز می توانید یک جستجوی آنلاین انجام دهید و سایتی را بیابید که کمک کند صفحه مناسبی در این زمینه ایجاد کنید.

آخرین صفحه از صفحات مهم یک سایت: صفحه تماس با ما

ممکن است اطلاعات تماس خود را در مکان های دیگری در وب سایت خود نیز قرار داده باشید، اما یک صفحه تماس با ما باید به شکلی باشد که خوانندگان بتوانند براحتی فرم موجود در آن را تکمیل و ارسال کنند.

صفحه تماس با ما، از صفحات مهم یک سایت است. بنابراین در طراحی آن باید دقت کافی را داشته باشید. هنگامی که مخاطبین ازطریق فرم تماس، با شما ارتباط برقرار می کنند، شانس زیادی برای تبدیل آنها به مشتری خواهید داشت. فرم تماس با ما باید شامل موارد زیر باشد:

 • ایمیل خود را ذکر کرده باشید. 
 • آدرس محلی شما و تلفن، اگر یک شرکت یا فروشگاه فیزیکی هم دارید.
 • مکانی برای وارد کردن ایمیل مشتری داشته باشید.
 • مکانی برای توضیحات باید قرار دهید. در این مکان، مشتریان یا بازدیدکنندگان می توانند سوالی را مطرح کنند یا مشکلی را توصیف کنند.
 • پیوندهای فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام و لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید.

نتیجه گیری

صفحاتی وجود دارند که باید از همان ابتدای راه اندازی سایت خود بدرستی آنها را ایجاد کنید. در این مقاله صفحات مهم سایت را با هم بررسی کردیم. اما تصور نکنید که باید خود را به این ۷ صفحه محدود کنید.یک وب سایت عالی دارای صفحاتی برای وبلاگ، آموزش ها، توصیف ها و حتی شاید یک گالری تصاویر است. این وب سایت متعلق به شماست. بنابراین، پس از قرار دادن صفحات ضروری سایت، می توانید هرآنچه را که دوست دارید به آن اضافه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و طراحی سایت بهتر، می توانید با مشاورین و متخصصین طراحی سایت ما در تماس باشید.

87
07 فروردین 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18808
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3927
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3759
08 اردیبهشت 1399