طراحی رابط کاربری مینیمال

طراحی سایت

..طراحی رابط کاربری مینیمال..
طراحی سایت

طراحی رابط کاربری مینیمال

مینیمالیسم به عنوان استایل و یا تکنیکی معرفی می‌شود که در آن سادگی، المان بسیار مهمی‌ست. در مینیمالیسم سعی بسیار زیادی روی این قضیه می‌شود که تا جای ممکن کامپوننت‌های اضافی را حذف کرده و تمام توجه کاربر را به موارد مهم و المان‌های پایه جذب کنیم. بنابراین شما نیاز دارید که فضای کافی را به نوشته‌ها، تصاویر، کامپوننت‌ها و موارد دیگری که وبسایت/اپلیکیشن شما روی آن‌ها تمرکز دارد، بدهید.

در این مطلب سعی داریم تا در ارتباط با ساخت رابط‌های کاربری مینیمال صحبت کنیم. اما توجه ویژه ما در این مطلب به نکاتی است که باعث بهینه بودن مینیمالیسم برای طراحان می‌شوند. 

۱. درخشش محتوا

بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل که قصد مینیمالیست بودن را دارند از الگوهای اولیه مینیمالیسم پیروی می‌کنند. برای مثال آن‌ها تصاویر اضافی و یا رنگ‌های متفاوت را در خود نگه نمی‌دارند. این موارد المان‌هایی هستند که تمرکز کاربر را روی محتوای اصلی برمی‌دارند. حذف کردن این موارد باعث می‌شود که کاربر بتواند روی کارکرد اصلی برنامه تمرکز داشته و محتوای آن را به خوبی متوجه شود.

۲. تقویت ساختار موجود

فضاهای خالی (سفید) ستون فقرات یک طراحی مینیمالیستی به حساب می‌آیند. برای اینکه ساختار مناسبی را در اپلیکیشن خود به کاربر تحویل دهید می‌توانید از فضاهای خالی مختلف و اندازه‌های متفاوت برای المان‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا ساختار و روند سلسله‌ای مرتب و بهینه‌ای برای محتوا و کامپوننت‌های صفحه داشته باشید. پیدا کردن یک الگوی جدید و تغییر دادن ساختار قدیمی با این الگوی جدید و ادغام آن با فضاهای خالی می‌تواند شاهکاری مینیمال بوجود بیاورد.

۳. هر چه کمتر، بهتر

کم کردن المان‌های یک طراحی به معنای کم اهمیت‌تر شدن آن نیست. اگر در یک طراحی از المان‌های کمی استفاده می‌کنید باید اندازه و اهمیت آن‌ها را به جایی برسانید که توجه کاربری را به خود جلب کند. هدف فلسفه «هر چه کمتر، بهتر» نیز دقیقا همین است. در این فلسفه تلاش می‌شود که با استفاده از المان‌های طراحی کمتری بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشیم.

در پایان

همواره سعی کنید قبل از طراحی‌های‌تان، درک خوبی از کاربران هدف پیدا کنید. باید ببینید که آیا طراحی ساده و مینیمال می‌تواند برای کاربران‌تان جذاب باشد یا خیر. 

در این مطلب سعی شد تا در ارتباط با ۳ نکته کاربردی در طراحی مینیمال صحبت کنیم. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد. در ارتباط با طراحی مینیمال می‌توانید مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

منبع

83
28 مرداد 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

7103
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

652
08 اسفند 1397
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

614
04 دی 1397