طراحی رابط کاربری مینیمال

طراحی سایت

..طراحی رابط کاربری مینیمال..
طراحی سایت

طراحی رابط کاربری مینیمال

مینیمالیسم به عنوان استایل و یا تکنیکی معرفی می‌شود که در آن سادگی، المان بسیار مهمی‌ست. در مینیمالیسم سعی بسیار زیادی روی این قضیه می‌شود که تا جای ممکن کامپوننت‌های اضافی را حذف کرده و تمام توجه کاربر را به موارد مهم و المان‌های پایه جذب کنیم. بنابراین شما نیاز دارید که فضای کافی را به نوشته‌ها، تصاویر، کامپوننت‌ها و موارد دیگری که وبسایت/اپلیکیشن شما روی آن‌ها تمرکز دارد، بدهید.

در این مطلب سعی داریم تا در ارتباط با ساخت رابط‌های کاربری مینیمال صحبت کنیم. اما توجه ویژه ما در این مطلب به نکاتی است که باعث بهینه بودن مینیمالیسم برای طراحان می‌شوند. 

۱. درخشش محتوا

بسیاری از اپلیکیشن‌های موبایل که قصد مینیمالیست بودن را دارند از الگوهای اولیه مینیمالیسم پیروی می‌کنند. برای مثال آن‌ها تصاویر اضافی و یا رنگ‌های متفاوت را در خود نگه نمی‌دارند. این موارد المان‌هایی هستند که تمرکز کاربر را روی محتوای اصلی برمی‌دارند. حذف کردن این موارد باعث می‌شود که کاربر بتواند روی کارکرد اصلی برنامه تمرکز داشته و محتوای آن را به خوبی متوجه شود.

۲. تقویت ساختار موجود

فضاهای خالی (سفید) ستون فقرات یک طراحی مینیمالیستی به حساب می‌آیند. برای اینکه ساختار مناسبی را در اپلیکیشن خود به کاربر تحویل دهید می‌توانید از فضاهای خالی مختلف و اندازه‌های متفاوت برای المان‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا ساختار و روند سلسله‌ای مرتب و بهینه‌ای برای محتوا و کامپوننت‌های صفحه داشته باشید. پیدا کردن یک الگوی جدید و تغییر دادن ساختار قدیمی با این الگوی جدید و ادغام آن با فضاهای خالی می‌تواند شاهکاری مینیمال بوجود بیاورد.

۳. هر چه کمتر، بهتر

کم کردن المان‌های یک طراحی به معنای کم اهمیت‌تر شدن آن نیست. اگر در یک طراحی از المان‌های کمی استفاده می‌کنید باید اندازه و اهمیت آن‌ها را به جایی برسانید که توجه کاربری را به خود جلب کند. هدف فلسفه «هر چه کمتر، بهتر» نیز دقیقا همین است. در این فلسفه تلاش می‌شود که با استفاده از المان‌های طراحی کمتری بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشیم.

در پایان

همواره سعی کنید قبل از طراحی‌های‌تان، درک خوبی از کاربران هدف پیدا کنید. باید ببینید که آیا طراحی ساده و مینیمال می‌تواند برای کاربران‌تان جذاب باشد یا خیر. 

در این مطلب سعی شد تا در ارتباط با ۳ نکته کاربردی در طراحی مینیمال صحبت کنیم. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد. در ارتباط با طراحی مینیمال می‌توانید مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

منبع

180
28 مرداد 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

15622
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2528
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2423
22 اردیبهشت 1398