طراحی سایت اندرویدی

طراحی سایت

..طراحی سایت اندرویدی..
طراحی سایت اندرویدی
طراحی سایت

طراحی سایت اندرویدی

ایجاد وب سایت برای اندروید بسیار ساده است. این روزها بسیاری از طراحان فکر می کنند طراحی وب سایت روی موبایل برای دنیای iOS بوده که در آن همه به آیفون، آیپد و اپ استور اهمیت میدهد، اما درواقع هیچکس نمیتواند نادیده بگیرد که اندروید در حال حاضر بیشترین سهم در بازار تلفن های هوشمند را دارد و از هر دستگاهی گرفته تا تبلت ها، از این سیستم عامل اندروید در حال استفاده هستند. 

اولین بار در سال 2016 بود که استفاده از اینترنت در موبایل ها، از رایانه ها پیشی گرفت. استفاده از دستگاه های تلفن همراه از زمان انتشار اولین تلفن هوشمند اپل در حال افزایش است و این تلفن های همراه امروز به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده اند. به طوری که حتی در خیابان ها هم همه به تلفن های خود نگاه می کنند. 
برای صاحبان وب سایت ها، این تغییر در نحوه تعامل مردم با وب تعجب آور نبود، اما آن ها باید به سرعت فکری درباره بهینه کردن و دوستانه تر کردن وب سایت خود با تلفن های هوشمند میکردند. چرا که اگر بازدیدکنندگان از طرف تلفن همراه، تجربه خوبی از گشت و گذار در وب سایت شما نداشته باشند، به احتمال زیاد بخش بزرگی از ترافیک خود را از دست خواهید داد و در به این ترتیب به رتبه بندی موتورهای جستجو نیز آسیب میرسانید. 
پس باید چه کرد؟ شما باید وب سایت خود را به صورت ریسپانسیو (واکنش گرا) طراحی کنید.

طراحی سایت اندرویدی

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

تقریبا این روزها تمام مشتریان جدید، نسخه موبایلی وب سایت خود را میخواهند. طراحی کردن یک نسخه موبایلی برای آیفون، آیپد، نت بوک، بلک بری و ... بسیار سخت و طاقت فرساست، پس باید چه فکری کرد که هم در هزینه ها صرفه جویی شود، هم در زمان؟ وب پن تست به شما طراحی سایت ریسپانسیو را پیشنهاد می کند. طراحی سایت ریسپانسیو رویکردی بوده که نشان میدهد طراحی و توسعه باید براساس رفتار و محیط کاربر، براساس اندازه صفحه، بستر و جهت گیری نشان داده شود. 

این طراحی شامل ترکیبی از شبکه ها، طرح بندی های قابل انعطاف پذیر، تصاویر و استفاده هوشمندانه از نمایشگرهای چند رسانه ای CSS است. در این طراحی، با تغییر کاربر از لپ تاپ به آیپد خود، وب سایت باید به طور خودکار وضوح تصاویر، اندازه تصاویر و قابلیت های اسکریپت را تغییر دهد. همچنین ممکن است لازم باشد تنظیمات دستگاه های دیگر را در نظر بگیرد. به عنوان مثال اگر در آیپد شما VPN فعال است، وب سایت نباید دسترسی کاربر به صفحه را مسدود کند. به عبارت دیگر وب سایت باید از این فناوری برخوردار باشد که به طور خودکار به تنظیمات سفارشی شده کاربر پاسخ دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در اینباره، مقاله طراحی سایت ریسپانسیو چیست مراجعه کنید.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

با وب پن تست چطور یک طراحی سایت اندرویدی داشته باشیم؟

وب پن تست تاکنون طراحی سایت های اندرویدی بسیاری داشته. بادی گفت که طراحی سایت اندرویدی در بسیاری از دستگاه های اندرویدی به عوامل خاصی بستگی دارد. به همین خاطر در ادامه وب پن تست 9 قدمی که برای طراحی وب سایت اندرویدی شما برمیدارد را شرح میدهیم تا با نحوه کار ما آشنا شوید 

1. طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

اولین قدمی که برای طراحی اندرویدی برداشته می شود، طراحی به صورت ریسپانسیو است. همانطور که پیش تر گفته شد، یک وب سایت ریسپانسیو شامل کلیه محتوا و اطلاعات یکسان وب سایت در رایانه است که در دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی پیدا می کنید. تنها تفاوت آن با رایانه، در نحوه نمایش و تنظیم آن براساس اندازه صفحه دستگاه است. این بهترین راه برای بهینه سازی وب سایت شما با دستگاه های تلفن همراه است، زیرا شما اطلاعاتی را که بازدیدکنندگان تلفن همراه به آن دسترسی پیدا می کنند را محدود نمی کنید. از اینها گذشته، طراحی سایت ریسپانسیو برای سئو نیز بسیار مناسب است. گوگل گفته که این قالب مورد نظر آنها برای وب سایت های تلفن همراه است. 

طراحی سایت به صورت ریسپانسیو

2. ایجاد اطلاعاتی که کاربر قادر به یافتن سریع آنها باشد

برخی از افرادی که از دستگاه های تلفن همراه خود در وب در حال گشت و گذار هستند، وقت خود را برای مرور و یا خواندن مطالب با همان سرعتی که با رایانه هستند صرف نمی کنند. اینگونه کاربران میخواهند اطلاعات مورد نیاز خود را با بهترین سرعت و هرچه سریع تر پیدا کنند. وب پن تست در این شرایط به اطلاعاتی فکر می کند که کاربران با استفاده از دستگاه های تلفن همراه به احتمال زیاد در وب سایت به آنها مراجعه می کنن. بنابراین آن را پیدا کرده و در جایی آشکار و آسان در صفحه اصلی وب تلفن همراه قرار میدهد. 

ایجاد اطلاعاتی که کاربر قادر به یافتن سریع آنها باشد

3. نباید از فلش استفاده کرد

بسیاری از طراحان سایت به اشتباه معتقدند که قرار دادن فلش در وب سایت باعث جذاب شدن سایت برا کاربر می شود. اما نکته قابل توجه اینجاست که فلش سالهاست به خاطر عدم استفاده از سئو از بین رفته است. طراحان ما به خاطر کند شدن زمان بارگذاری صفحه ها از فلش ها استفاده نمی کند. جدا از اینها، نه دستگاه های اندروید و نه iOS از فلش پشتیبانی نمی کند. وب پن تست برای شما یک طراحی وب قوی انجام خواهد داد که در آن نیازی هم به فلش نباشد. 

نباید از فلش استفاده کرد

4. درج متاتگ ها در وب سایت

تگ متا راهی آسان برای کنترل نحوه نمایش وب سایت شما در تلفن همراه است. درواقع متاتگ ها یکسری کدهای HTML هستند که به کاربران و البته همینطور کاربران کمک می کنند تا بهتر بتوانند محتوای صفحات وب سایت را درک کنند. کار متاتگ ها این است که به مرورگرها میگوید که عرض صفحه را با صفحه نمایش دستگاه بازدیدکننده تطبیق دهند. استفاده از این تگ ها در موفقیت سئو بسیار ضروری بوده که وب پن تست اینکار را نیز انجام میدهد. 

درج متاتگ ها در وب سایت

5. بزرگ کردن اندازه موبایل برای استفاده بهتر در موبایل

کلیک کردن بر روی دکمه ای تقریبا با هر اندازه با ماوس آسان است، اما وقتی میخواهید با انگشتان خود روی صفحه کوچک گوشی هوشمند خود کلیک کنید، کار با دکمه های کوچک بسیار دشوار است. به خصوص اگر چندین دکمه کوچک نزدیک به هم وجود داشته باشد، فشار دادن یکی از آن ها دشوار بوده و باعث سردرگمی و ناراحتی واقعی بازدیدکنندگان شما خواهد شد. 

بزرگ کردن اندازه موبایل برای استفاده بهتر در موبایل

6. استفاده از فونت های بزرگتر 

اگر فونت کوچک باشد، خواندن از روی صفحه نمایش بسیار سخت تر است. بهتر است از اندازه فونت حداقل 14 پیکسل در صفحات وب سایت استفاده شود. ما این موضوع را به مشتریان خود واگذار می کنیم تا اندازه فونت مورد نظر خود را اعلام کنند اما پیشنهاد ما برای سایت اندرویدی، حداقل 14 پیکسل است. 

همینطور بهتر است که از فونت های استاندارد استفاده شود. فونت هیی که ممکن است نیاز به بارگیری از مرورگر بازدیدکننده داشته باشند، باعث کند شدن بارگیری سایت می شود. 

استفاده از فونت های بزرگتر 

7. فشرده سازی CSS و تصاویر در وب سایت

صحبت از زمان بارگذاری سایت شد، مشتریان ما همیشه میخواهند که سرعت وب سایتشان بالا باشد. این سرعت در موبایل از اهمیت بیشتری برخوردار است. قدم دیگر وب پن تست در طراحی سایت شما به صورت اندرویدی، فشرده سازی هرچیزی است که فضای زیادی را به خود اختصاص میدهد و زمان بارگذاری را کند می کند. 

این چیزهای معمولا تصاویر با وضوح بالا و CSS شماست. با فشرده سازی آنها میتوان مطمئن بود که سریعتر بارگذاری می شوند بدون اینکه بر کیفیت آنچه مردم در سایت میبینند تاثیر بگذارد. 

فشرده سازی CSS و تصاویر در وب سایت

8. ایجاد راهی ساده برای تغییر به نمای دسکتاپ

ما همیشه به مشتریان خود توضیح میدهیم که بازدیدکنندگان آنها ممکن است ترجیح دهند در تلفن همراه، نسخه دسکتاپ وب سایت شما را مشاهده کنند (به خصوص اگر به وب سایت ریسپانسیو نباشد)در این صورت باید اطمینان حاصل کرد که برای آن دسته از کاربران هم راه حلی وجود دارد. 

ایجاد راهی ساده برای تغییر به نمای دسکتاپ

9. به طور مرتب تست موبایل را انجام دهید

در آخر بهترین کاری که میتوانید برای اطمینان از تجربه مشاهده وب سایت خود از تلفن همراه انجام دهید این است که مرتبا آن ار از طریق تلفن همراه خود آزمایش دهید. بعد از اینکه وب سایت اندرویدی شما توسط طراحان وب پن تست انجام شد، این وظیفه شماست که هر چند وقت یکبار وب سایت خود را از طریق تلفن و یا تبلت آزمایش کنید. وب سایت خود را مرور کرده و ببینید که چه چیزی برای کاربران شما دشوار است. 

به طور مرتب تست موبایل را انجام دهید

برای کسب اطلاعات بیشتری در این موضوع با شرکت ما تماس بگیرید و طراحی سایت اندرویدی خود را به وب پن تست بسپارید.
 

11
22 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
آموزش قرعه کشی در اینستاگرام
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

 آموزش قرعه کشی در اینستاگرام با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

10761
24 فروردین 1398
bit.ly چیست ؟
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند.علت استفاده از...

1054
27 آذر 1398
آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند.برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

868
04 دی 1397