طراحی سایت خبری چیست؟همه چیز درباره سایت خبری

طراحی سایت

..طراحی سایت خبری چیست؟همه چیز درباره سایت خبری..
طراحی سایت

طراحی سایت خبری چیست؟همه چیز درباره سایت خبری

سایت‌های خبری از جمله پرطرفدارترین سایت‌های اینترنتی هستند که اخبار جدید و پرطرفدار را به کاربران نمایش می‌دهد. به دلیل کثرت طرفداران این گونه سایت‌ها باید برای طراحی آن وقت زیادی بگذارید، بدین ترتیب می‌توانید نرخ کلکی و بازدید کاربر را در سایت خود افزایش دهید. ازجمله مهم ترین دغدغه های مدیران سایت این است که طراحی سایت خبری آن‌ها مناسب باشد.به صورتی که کاربر بتواند در کمترین زمان به جدیدترین اخبار دست پیداکند. درادامه بیشتر دراین باره بحث خواهیم کرد، اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری دراین باره کسب کنید، درادامه مطلب باما همراه باشید.

نکات مهم برای طراحی سایت خبری

میزان موفقیت یک سایت خبری براساس میزان بازدید از سایت است، البته برای این که بتوانید کیفیت سایت خود را تخمین بزنید باید فاکتورهای زیادی را درنظربگیرید. برای این که بتوانید طراحی سایت خبری مناسبی را داشته باشید، لازم است فاکتورهایی را به کارگیرید تا بتوانید رضایت کاربر را جلب کنید. درادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که می‌توانید با کمک آن‌ها طراحی سایت خبری موفقی داشته باشید.
برای مشاهده نمونه کار سایت خبری میتونید به بخش نمونه کار در وب پن تست مراجعه کنید.

سایت خبری

روی قالب سایت و فونت آن نیز تمرکز کنید

توجه کنید قالب سایت و فونت آن باید به گونه‌ای باشد که کاربران را به سایت شما جذب کند. برای طراحی سایت خبری روی این موضوعات تمرکز زیادی داشته باشید، زیرا بسیاری از سایت‌ها به همین دلیل موردعلاقه کاربر نخواهندبود. قالب و فونت سایت را به گونه‌ای انتخاب کنید، تا کاربر بتواند به راحتی آن را مطالعه کند و حتی بعدها نیز سایت شما را انتخاب کند.

چیدمان طراحی سایت خبری

شما باید در طراحی سایت خبری، چیدمان مناسبی را برای سایت خود اتخاذ کنید. بدین صورت کاربر باید بتواند در کمترین زمان به اطلاعات موردنیاز خود دست پیداکند. برای این کار لازم است دسته بندی منظمی را برای سایت خود به کاربرید، و اخبار مرتبط با سایت را درآن قراردهید.

توجه کنید جدای از طراحی سایت خبری ، محتوای به کاررفته در آن نیز اهمیت بسیارزیادی دارد. به همین دلیل نیز برای طراحی وب سایت خبری لازم است محتوای مناسبی را در سایت انتشار دهید. به صورت کلی در این بخش کاربر باید بتواند با کمترین کلیک در سایت خود به اطلاعات موردنظر دست پیداکند.

سرعت مناسب برای لودشدن صفحات سایت

توجه کنید همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، سایت های خبری طرفداران بسیارزیادی دارند. همین نیز باعث می‌شود تا سرعت لودشدن صفحات سایت کندشود، شما باید تدابیری را به کارگیرید تا بتوانید سرعت لودشدن صفحات را بالاببرید. برای آگاهی از سرعت لود وب سایت ، سایت های زیادی وجو داند که مهمترین آنها می توان جی تی متریکس و پیج اسپید گوگل اشاره کرد.

نکات ایمنی را در سایت خود رعایت کنید

برای این که سایت شما در برابر هرگونه نفود ایمن باشد، لازم است نکات ایمنی زیادی را برای آن رعایت کنید. این نکات ایمنی سبب می‌شود تا سایت شما در برابر نفوذ هکرها ایمنی بالایی داشته باشد.

سایت خبری

سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید

در طراحی سایت خبری لازم است سایت‌تان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید. برای بهینه سازی لازم است درابتدا گرافیک خوبی را برای سایت‌تان انتخاب کنید. برای این که بتوانید سایت خود را در برترین نتایج موتورهای جستجو قراردهید، لازم است فاکتورهای زیادی را دراین باره رعایت کنید. ازجمله این فاکتورها می‌توان به تراکم کلمه کلیدی در محتوای سایت اشاره‌کرد.

سطح دسترسی مشخصی را برای خبرنگار معین کنید

براساس گروه خبری خاصی که در سایت قرارمی‌گیرد، لازم است یک سطح دسترسی خاص برای خبرگذاران سایت مشخص کنید. انتخاب چیدمان مناسب برای سایت خبری می‌تواند کمک زیادی به خبرنگاران سایت کند.

سایت خود را برای موبایل بهینه سازی کنید

امروزه بسیاری از کاربران از موبایل برای ورود به سایت استفاده می‌کنند. به همین دلیل نیز لازم است سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید. سرعت لودشدن صفحات سایت در موبایل نیز اهمیت بسیارزیادی دارد و می‌تواند سبب جذب کاربر به سایت شما شود.

سادگی

برای طراحی سایت خبری باید قسمت مدیریت سایت خود را به صورتی طراحی کنید تا کاربران مختلف بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. بدین ترتیب مدیران سایت می‌توانند مطالب سایت را به راحتی ویرایش کنند.

بخش گزارشات در سایت داشته باشید

طراحی سایت خبری گزارش‌های متفاوتی بارگذاری می‌شود، به همین دلیل نیز باید از هرنوع گزارشی پشتیبانی کند. بسته به این که نوع گزارشات شما از هرنوع ویدئو، صدا و متن باشد لازم است سایت شما نیز از تمامی این نمونه‌ها پشتیبانی کند. نمایش این موارد نیز باید باهم متفاوت باشد تا کاربر متوجه آن شود.

می‌توانید از سایت‌های دیگر نیز اخبار درج کنید

می‌توانید در یکی از بخش‌های سایت خود، خبرهایی را از سایت‌های دیگر درج کنید. لازم است در این بخش از سایت خود منابع را ذکرکنید بدین ترتیب حتی کپی رایت را نیز رعایت کرده‌اید.

سایت خبری

طراحی سایت خبری باید چه امکاناتی داشته باشد؟

  1. اخبارسایت خود را به خوبی مدیریت کنید. برای مثال باید بتوانید اخبارسایت را ویرایش کنید.
  2. مدیریت تصاویری که بعدها می‌خواهید در سایت آپلود کنید و یا این که آپلود کرده‌اید.
  3. اخبار سایت خود را آرشیوکنید.
  4. می‌توانید برای طراحی سایت خبری از ربات خبرخوان استفاده کنید.
  5. قابلیت جستجوی پیشرفته  را در سایت اضافه کنید. این قابلیت می‌تواند کاربران زیادی را جذب سایت شما کند.
  6. آماری را برای اخبار واردشده در سایت داشته باشید.
  7. آماری را از میزان بازدید سایت داشته باشید، تا متوجه شوید کاربر بیشتر به چه نوع اخباری علاقه مند است.
  8. باید خبرنامه مهمی را در سایت داشته باشید، سایت‌های خبری به دلیل بازدید بالایی که دارند باید خبرنامه جذابی داشته باشند.
  9. بهتراست اخبار مرتبط با سایر اخبار سایت را نیز نمایش دهید. این کار نرخ کلیک سایت شما را بالاتر می‌برد و بدین ترتیب می‌توانید رتبه سایت خود را بهبود بخشید.
  10. سایت شما باید واکنش گرا باشد،بدین ترتیب سایت شما کاربران زیادی خواهدداشت. درغیراین صورت دچار ریزش کاربر خواهیدشد. مسلما این موضوع روی سئو و بهینه سازی سایت شما نیز تاثیرگذار است.

جمع بندی
سایت‌های خبری امروزه بازدیدبالایی دارند، به همین دلیل نیز باید برای طراحی آن وقت زیادی بگذارید.دراین مطلب به بررسی مطالبی پرداختیم که می‌توانید با کمک آن یک سایت خبری را به خوبی طراحی کنید. با بررسی نکات بالا مسلما می‌توانید کاربران زیادی را جذب سایت کنید. بدین ترتیب رتبه سایت شما در بین موتورهای جستجو بهبود پیداخواهدکرد.

نمونه کار های طراحی سایت خبری و خبرخوان وب پن تست : 

132
28 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18817
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3937
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3786
08 اردیبهشت 1399