طراحی سایت فروشکاهی چیست؟همه چیز درباره سایت فروشگاهی

طراحی سایت

..طراحی سایت فروشکاهی چیست؟همه چیز درباره سایت فروشگاهی..
طراحی سایت

طراحی سایت فروشکاهی چیست؟همه چیز درباره سایت فروشگاهی

امروزه طراحی سایت فروشگاهی می‌تواند سود شما را از کسب وکارتان بیش ازاندازه کند.  اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، مسلما طراحی سایت فروشگاهی دراین زمینه می‌تواند کاربران زیادی را جذب سایت کند. برای طراحی سایت فروشگاهی لازم است در ابتدا سایت‌های رقیب را موردبررسی قراردهید، سپس استراتژی خود را برای طراحی سایت انتخاب کنید. درادامه به بررسی هرآنچه برای طراحی سایت فروشگاهی لازم دارید، می‌پردازیم با ما همراه باشید.

چرا طراحی سایت فروشگاهی اهمیت دارد؟

امروزه به دلیل گسترش استفاده ازاینترنت افراد بسیارزیادی برای خرید از سایت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. بیشتر مشتریان امروزه قبل از این که برای خرید به بازار بروند، سری به سایت‌های فروشگاهی می‌زنند و خرید خود را انجام می‌دهند. همین موضوع سبب می‌شود تا افراد بسیارزیادی به فکر راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی باشند.

بدین ترتیب هرکسب وکاری می‌تواند با طراحی یک سایت فروشگاهی خدمات ومحصولات خود را به مشتریان وکاربران معرفی می‌‍‌‌‌‌کنند. حتی دراین زمینه امروزه بسیاری از برندهای معروف نیز درابتدا کارخود را از همین سایت ها شروع کرده‌اند. بدین ترتیب با کمک همین روش شغل خود را گسترش داده‌اند و موفقیت‌های زیادی را به دست آورده‌اند.
برای مشاهده نمونه کار سایت فروشگاهی میتونید به بخش نمونه کار در وب پن تست مراجعه کنید.

نکات مهم برای طراحی سایت فروشگاهی

برای این که بتوانید سایت جذابی را برای کاربران طراحی کنید، لازم است نکاتی را برای طراحی سایت درنظربگیرید. درادامه به بررسی برخی از این نکات می‌پردازیم باما همراه باشید.

زیبایی در عین سادگی

به صورت کلی شما سایت را برای کاربران طراحی می‌کنید، به همین دلیل نیز باید طراحی مناسبی را برای کاربران داشته باشد. بدین ترتیب کاربر هنگام استفاده از آن به هیچ عنوان احساس خستگی نخواهدکرد. دقت کنید طراحی سایت فروشگاهی باید به صورتی باشد که انگار کاربر در یک سایت واقعی حضور دارد.

توجه کنید حتی سایت شما باید عملکرد بهتری را از سایت واقعی شما داشته باشد. به همین دلیل باید محصولات را در یک دسته بندی بسیاردقیق و زیبا قراردهید تا کاربران بتوانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای از آن خرید کنند. دسته بندی درست به کاربران این اجازه را می‌دهد تا بتوانند محصول موردنظر خود را به راحتی پیداکنند. دسترسی آسان به محصولات از مهم ترین فاکتورهایی است که موردتوجه کاربران است. این موضوع برای موتورهای جستجو نیز اهمیت دارد.

راهنمای مشتریان

توجه کنید برای طراحی سایت فروشگاهی دقت کنید که مشتریان را برای خرید کالا راهنمایی کنید. طراحی هوشمندانه شما برای سایت سبب می‌شود تا بتوانید به راحتی به خرید بپردازید. طراحی شما باید به گونه‌ای باشد که مشتری زمان کمتری را صرف پیداکردن محصولات و فهم آن کند. این نکته از مهم ترین موارد برای طراحی وب سایت است که سبب جذب مشتری به سایت شما می شود.

امنیت

برای طراحی سایت فروشگاهی امنیت، مهم ترین فاکتور است، زیرا مشتری برای خرید از سایت شما اطلاعات مالی خود رادر اختیار کاربران قرارمی‌دهد. تامین اطلاعات دراین زمینه جز مهم ترین نگرانی‌های کاربر است، که باید برای خرید اینترنتی اطمینان لازم را به کاربر بدهید.

درمورد محصولات خود توضیحات کامل ارائه دهید

لازم است در بخش توضیحات سایت خود، ویژگی‌های محصولات را به صورت دقیقی بیان کنید. توجه کنید با ارائه توضیحات در سایت خود علاوه براین که کار کاربران را راحتتر می‌کنید، لازم است بدانید که رنکینگ سایت شما نیز بالاتر می‌رود. ارائه اطلاعات کامل درباره محصولات سبب می‌شود سرچ محصولات در موتورهای جستجو راحت‌تر صورت گیرد. البته توجه کنید بهتراست توضیحات خود را از سایت‌های دیگر انتخاب نکنید.

روی محصولات خود تخفیف بزنید

توجه کنید تخفیفاتی که روی محصولات خود می‌زنید، سبب می‌شود تا کاربران بیشتری جذب سایت شوند. تخفیفات جز فاکتورهای مورعلاقه کاربران است که می‌تواند آن‌ها را به مشتریان ثابت سایت شما تبدیل کند. از جمله این تخفیفات می‌تواند به تخفیفات درصدی و یا ارسال رایگان محصول اشاره‌کرد.

تصاویر باکیفیتی را از محصولات خود ارائه کنید

تصاویر باکیفیت سبب جذب کاربر به سایت شما می‌شود. کاربران مسلما می‌توانند ارتباط بهتری را با تصاویر سایت شما برقرارکنند. بهتراست برای ارائه عکس‌های باکیفیت  از یک تیم متخصص دراین زمینه کمک بگیرید. حال بعداز این که کاربر اطلاعات و توضیحات مربوط به محصول را مطالعه می‌کند، تمایل دارد عکس‌های مربوط به آن را نیز مشاهده کنند تا بتوانند با اطمینان خاطر خرید کنید. در زوایای مختلف از محصول خود عکس بگیرید تا بتوانید نظرمشتری را دراین مورد جلب کنید.

می‌توانید برای جلب توجه کاربر تصاویر مرتبط با جستجوی وی را نیز نمایش دهید. این کار سبب می‌شود تا کاربر حس اعتمادبیشتری را به شما داشته باشد.

کیفیت فنی سایت را بالا ببرید

از مهم‌ترین نکاتی که باید برای طراحی سایت فروشگاهی درنظربگیرید، این است که کیفیت فنی سایت را بالاتر ببرید. از جمله کارهایی که می‌توانید برای بالابردن کیفیت استفاده کنید، این است که پشتیبانی سایت خود را بالاتر ببرید. درصورت این که کیفیت فنی سایت شما بالا باشد، کاربران با خیال راحتتری از شما خرید خواهندکرد.

دراختیارداشتن آمارهای کامل

سایت‌های فروشگاهی امکانات بسیارزیادی را در مقایسه با سایر سایت‌های معمولی دارند. یکی از این امکانات گنجاندن آمارها ومحاسبه آن در بخش‌های مختلف سایت است. با کمک این ویژگی می‌توانید در یک مدت زمان موجودی انبار و یا حتی درآمد خود را در یک بازه مشخص معین کنید. حتی این امکان نیز وجوددارد که این آمار به صورت نمودار برای شما نمایش داده شود.

طراحی برای موبایل و تبلت

امروزه افراد بسیارزیادی با کمک موبایل و تبلت وارد سایت‌های اینترنتی می‌شوند، به همین دلیل نیز نیاز است تا سایت خود را برای این گونه وسایل نیز بهینه سازی کنید. درغیراین صورت میزان بازدید سایت شما افت زیادی خواهدداشت. هم چنین لازم است سایت خود را برای مرورگرهای متفاوت طراحی کنید. این کار سبب می‌شود تا کاربران بیشتری جذب سایت شما شود.

جمع بندی
امروزه تمایل مردم به خرید اینترنتی روزبه روز درحال افزایش است به همین دلیل نیز نیازاست تا حتما برای طراحی سایت فروشگاهی اقدامات لازم را انجام دهید. دراین مطلب به بررسی همه نکاتی پرداختیم که برای طراحی یک سایت فروشگاهی به شما کمک زیادی خواهدکرد. پس حتما برای طراحی سایت نکات بررسی شده را مدنظر قراردهید.

108
29 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18817
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3937
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3786
08 اردیبهشت 1399