طراحی سایت وب نگر

طراحی سایت

..طراحی سایت وب نگر..
طراحی سایت

طراحی سایت وب نگر

همان طور که در مقالات قبلی توضیح دادیم با به کارگیری سئو یا بهینه سازی برای سایت خود می توانید رتبه ی بالاتری را در موتورهای جستجو به دست آورده و به کسب و کار اینترنتی خود رونق دهید. با بالا رفتن سئوی سایت شما آن هم از طریق درست و اصولی افراد بیشتری به سایت شما دسترسی پیدا می کنند و همین افزایش ترافیک سایت می تواند نقش زیادی در بالا رفتن میزان فروش داشته باشد. گفتیم که بهینه سازی تکنیک های متفاوتی دارد و به مواردی اشاره کردیم که با استفاده از آن ها رتبه ی سایت یا وبلاگ افزایش پیدا می کرد. از آن جایی که بهینه سازی سایت فرآیند پیچیده ای است و باید منطبق با به روز رسانی الگوریتم های موتورهای جستجو باشد توصیه کردیم که از کارشناس سئو یا شرکت های سئو برای بهینه سازی سایت خود کمک بگیرید. شرکت های سئو با بکار گیری افرادی خبره و با تجربه در زمینه ی سئو و در پیش گرفتن استراتژی مناسب برای بهینه سازی سایت شما سئوی سایت شما را انجام خواهند داد.
اما وقت آن رسیده که شما بعنوان فردی که قصد دارد حضور موفقی در فضای مجازی داشته باشد با برخی اصطلاحات و مفاهیم مهم سئو آشنا شوید. در مقالات قبلی با چندین مفهوم سئو آشنا شدیم و به شما توصیه می کنیم که حتما مقالات قبلی را در این سایت مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از مواردی که ممکن است کمتر به گوش شما خورده باشد را با هم مورد بررسی قرار دهیم.
زمانی که شما با واژگان سئو آشنایی داشته باشید خواهید توانست راحت تر مفاهیم آن را درک کنید. با شناخت مفاهیم شما قادر خواهید بود از موارد مناسبی برای بهینه سازی سایت استفاده کنید و یا زمانی که بهینه سازی سایت خود را در اختیار شرکت های سئو یا کارشناس سئو قرار می دهید تا حدودی بتوانید نسبت به مواردی که به کار می گیرند آگاهی داشته باشید. در بسیاری از موارد به دلیل این که مدیران سایت ها نسبت به مفاهیم و اصول سئو نا آگاه هستند با تیم سئوی خود یا شرکت سئویی که بهینه سازی سایت خود را به آن ها سپرده اند به مشکل می خورند. اکثر این افراد تصور می کنند که خیلی سریع باید شاهد نتایج بهینه سازی سایت خود باشند. برخی از مدیران سایت ها هم فکر می کنند اگر از روش هایی سریع مانند سئوی کلاه سیاه برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند برای آن ها انتخاب بهتری خواهد بود. اما اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی در سطح ابتدایی هم با مفاهیم سئو آشنایی داشته باشید می توانید دید بهتری نسبت به بهینه سازی سایت خود داشته باشید. در مقالات قبلی با بسیاری از مفاهیم آشنا شدید در این مقاله قصد داریم تنها مواردی را که تاکنون به آن ها اشاره نکرده ایم را مورد بررسی قرار دهیم.

CMS

اولین موردی که به آن می پردازیم cms است. cms ها همان سیستم های مدیریت محتوا هستند و به نرم افزارهایی اطلاق می شوند که برای طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرند. در این نرم افزارهای تولید محتوا یکسری از موارد مورد نیاز برای طراحی سایت به صورت پیش فرض تعریف شده اند. باقی موارد را هم می توان به صورت سفارشی برای سایت آماده کرد. این سیستم های مدیریت محتوا جهت کاهش زمان و هزینه در زمینه ی طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرند. از برخی از این سیستم ها می توان به وردپرس و جوملا اشاره کرد.

robots.txt

فایلی است که وظیفه ی آشنا کردن ربات های جستجوگرها و از جمله ربات های گوگل را با ساختار وب سایت شما دارد. در حقیقت این فایل شامل مواردی است که ربات های گوگل با دسترسی به آن ها قادر خواهند بود ساختار وب سایت را شناسایی کنند. این فایل نقش مهمی در بالا رفتن رتبه ی سایت دارد.

Web Crawler

این واژه به معنی خزندگان وب است. اما جالب است که چنین واژه ای چه مفهومی دارد. ربات هایی وجود دارند که با خزیدن در صفحات وب سایت های مختلف اطلاعاتی که در آن ها وجود دارد را برای دیتا سنترها ارسال می کنند. به طور مثال خزنده ی گوگل می تواند با ورود به صفحات وب سایت ها و خواندن و ثبت کردن اطلاعات موجود در آن ها و ارسال این اطلاعات به دیتاسنترهای گوگل فرایند ایندکس کردن را انجام دهد. موتورهای جستجو با استفاده از این اطلاعات ارسالی توسط ربات ها می توانند از محتوای موجود در آن ها باخبر شوند.

Sand box

Sand box یکی از جریمه های موقتی گوگل است که باعث می شود وب سایت توسط گوگل به صورت موقت پنالتی شود. حتما دقت کرده اید که اگر وب سایت شما به تازگی تاسیس شده باشد نمی تواند به صورت دائم جزو نتایج اولیه ی گوگل نمایش داده شود. البته ممکن است زمانی که از کلمات کلیدی به صورت درستی در این سایت ها استفاده شود به صورت موقت جزو رتبه های بالای گوگل نمایش داده شوند اما گوگل اجازه نمی دهد که این وب سایت های جدید جزو رتبه های بالا قرار بگیرند و به صورت موقت آن ها را پنالتی می کند. بعبارتی رتبه ی این وب سایت ها پایین می آید. اما پس از گذشت مدتی بین سه ماه تا یک سال این جریمه ی موقتی حذف شده و چنین وب سایت هایی می توانند رتبه ی بالایی را کسب کرده و حتی جزو نتایج اولیه ی گوگل نمایش داده شوند. البته برخی از وب سایت هایی که دارای مشکلاتی در سئوی سایت خود هستند هم ممکن است مشمول جریمه ی sand box شوند و به مرور و با گذشت زمان اگر مشکلات سئوی سایت حل شود این جریمه برطرف خواهد شد.

SEM

مفهوم این کلمه سئو و بهینه سازی شبکه های اجتماعی برای بازاریابی است. بیشتر در سایت هایی که ارائه دهنده ی خدمات بازاریابی هستند این مورد قابل مشاهده است.

Link bait

لینک بیت می تواند امکانی باشد که برای کاربران سایت شما جذابیت دارد. این امکان می تواند یک مقاله ی مفید یا یک ویدئو و عکس باشد. شما با قرار دادن این موارد در وب سایت خود می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت خود نمایید. این لینک ها در بازاریابی ویروسی مورد استفاده قرار گرفته و در صورتی که این لینک ها عملکرد درستی داشته باشند می توانند رتبه ی سایت را بالا ببرند.

SERP

این واژه به معنای صفحات نتایج موتورهای جستجو است. در حقیقت serp لیست نتایج حاصل از جستجوی یک عبارت توسط کاربر است.

Site map

برای تسریع فرآیند ایندکس کردن توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل در وب سایت ها از site map یا نقشه ی سایت استفاده می شود. همان طور هم که از اسم آن پیداست در آن مشخص شده است که هر جزء سایت در کدام بخش آن قرار دارد به عبارتی حاوی لینک های داخلی سایت است.

 

گفتیم که عملیات ایندکس کردن توسط خزنده های موتورهای جستجو انجام می شود.

Google Analytics

ابزارهایی وجود دارند که می توانند نشان دهنده ی آمار بازدید از سایت باشند و مدیران سایت ها با استفاده از آن ها می توانند عملکرد سایت خود را مورد نقد و بررسی قرار دهند. Google Analytics یکی از این ابزارها است که قادر است آمار بازدید از سایت را همراه با جزییاتی دقیق در اختیار مدیر سایت قرار دهد.

Over Optimization

زمانی که یک وب سایت برای بالا بردن بهینه سازی به صورت بیش از حد از اصول سئو استفاده کند و به نوعی بتوان گفت سئوی سایت حالتی مصنوعی پیدا کرده است از واژه ی over optimization استفاده می شود.

OBL

تعداد لینک های خروجی موجود در صفحات یک وب سایت به سایت های دیگر با OBL نمایش داده می شود. همان طور که می دانید قرار دادن لینک های خروجی معتبر باعث بالا رفتن رتبه ی سایت خواهد شد. ولی در صورت قرر گرفتن لینک سایت های نامعتبر رتبه ی سایت هم پایین خواهد آمد.

BOUNCE RATE

این واژه به معنی ترک یک سایت توسط بازدیدکنندگان آن است. زمانی بازدید کنندگان یک سایت تصمیم به ترک آن می گیرند که مواردی مانند کم بودن سرعت بارگذاری صفحات- غیر مرتبط بودن محتوا با کلمات کلیدی به کار رفته و هم چنین مطالب کپی و بی ارزش در آن وجود داشته باشد. البته ممکن است این اتفاق دلایل دیگری هم داشته باشد. پس می توان گفت بیشتر بودن مقدار bounce rate نشان دهنده ی عملکرد ضعیف وب سایت مورد نظر است.

Spam

عواملی که از نظر سئو مزاحم هستند spam نامیده می شوند. موارد مختلفی می توانند جزو موارد اسپم محسوب شوند. به طور مثال قرار دادن لینک یک سایت غیر معتبر می تواند جزو این موارد باشد هم چنین قرار دادن محتوای کپی در وب سایت و آوردن نا به جای کلمات کلیدی به صورت نا مفهوم و به تعداد زیاد و قرار گرفتن صفحاتی که با عبارت مورد جستجو مرتبط نیستند در صفحه نمایش نتایج- جزو موارد اسپم محسوب می شوند.

Google keyword planner

برای تعیین این که یک عبارت یا کلمه در طول ماه و سال چند بار مورد جستجو قرار می گیرد و هم چنین برای خریدن کلمات کلیدی ای که در بخش تبلیغات گوگل نمایش داده شوند از این ابزار استفاده می شود.

سخن پایانی:
در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما را با تعدادی از واژه های پرکاربرد در سئو آشنا کنیم. مفاهیم برخی از موارد هم در مقالات قبلی مورد بررسی قرار گرفت. از جمله ی این موارد می توان به سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه- بک لینک ها- سئوی داخلی- authority – رتبه ی گوگل- شبکه های اجتماعی- مزرعه ی لینک- متن های مخفی و موارد بسیار دیگری اشاره کرد. به همین دلیل سعی ما بر این بود تا در این مقاله تعدادی از واژگانی مورد بررسی قرار گیرند که تاکنون به آن ها نپرداخته بودیم. هر چند که مفاهیم و اصطلاحات سئو گسترده بوده و می توان چندین مقاله را به این مطلب اختصاص داد اما مطالعه ی این مقاله هم باعث می شود تا با برخی از این مفاهیم بیشتر آشنا شوید.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست یا بازاریابی دیجیتال چیست معنی گسترده ای دارد که در این مقاله تصمیم داریم شما را با مفهوم و کاربرد این شیوه نوین بازاریابی آشنا کنیم.
در ابتدا پاسخ به سوال دیجیتال مارکتینگ چیست باید بگوییم که دیجیتال مارکتینگ فعالیتهایی را شامل میشود که با هدف تبلیغ خدومات و محصولات با کمک ابزارهای دیجیتال انجام می شود. دیجیتال مارکتینگ چیست یک بازاریابی است که در فضای مجازی انجام میشود. کسانی که از این روش بازاریابی مدرن استفاده می کنند می توانند به افراد بیشتری خدمات و محصولات خود را معرفی کنند. استفاده از این روش مزیت هایی را شامل میشود که شما را با آنها آشنا می کنیم. امروزه اکثر افراد گوشی های هوشمند دارند و این امر سبب سهولت دسترسی افراد به فضای مجازی شده است. شما برای اینکه در راه بازاریابی دیجیتال در راه درست قرار بگیرید باید اصول آن را رعایت کنید. اصول یا ابزارهای متعددی در بازاریابی دیجیتال به کار شما می آیند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست

بهینه سازی سایت

یکی از این ابزارها همان بهینه سازی سایت یا seo است که جزو بهترین ابزار های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. مزیت استفاده از سئو این است که موتورهای جستجو راحت تر می توانند شما را به مخاطبین تان وصل کنند. کسانی که به فضای مجازی دسترسی دارند ممکن است خواهان خدمات و محصولات شما باشند یا نباشند. کسانی که خواهان محصولات شما هستند مخاطب شما در نظر گرفته می شوند و احتمال اینکه از محصولات شما خریداری کنند و مشتری شما باشند بیشتر است. سئو به شما کمک می کند اتصال شما به مخاطبین تان تسریع پیدا کند.
 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

افراد زیادی در شبکه های اجتماعی عضویت دارند که این امکان وجود دارد که شما بتوانید با تبلیغ خدمات و محصولات خود در این شبکه ها مشتریانی برای خود پیدا کنید. کمپین های تبلیغاتی به شما این امکان را خواهند داد که بدون داشتن سایت محصولات خود را معرفی کنید.
 

بازاریابی محتوا

از ابزارهای دیگری که به کار شما می آید بازاریابی محتوا است. در بازاریابی محتوا شما با ارائه مقاله یا محتوا یا هر نوع آموزش دیگری به صورت رایگان اطلاعاتی مرتبط با استفاده از محصولات یا خدماتی که برای فروش دارید در اختیار افراد قرار دهید اما حتما باید دقت کنید که نباید مشخصا در مقاله خود برند محصولات تان را معرفی کنید شما میتوانید پس از ارائه آموزش تبلیغات را قرار دهید و به این صورت مشتریان بیشتر برای خرید محصولات شما ترقیب خواهند شد.
 

بازاریابی دیجیتالی

از دیگر ابزارهایی که در بازاریابی دیجیتالی به کار می آید بازاریابی چریکی است که برای کسب و کارهای کوچک و نوپا که تصمیمی برای هزینه زیاد ندارند مناسب است. این روش با هزینه کم بازده زیاد در پی خواهند داشت. بازاریابی دیجیتالی یک ایده خوب را می طلبد. در این روش شما از مشتریان فعلی خود استفاده ابزاری می کنید و با دادن امتیاز و هدیه به آنها میتوانید در ترقیب شان به جذب مشتری های جدید تاثیرگذار باشید.
 

بازاریابی ویدئویی

این روش مشابه بازاریای محتوا است که در آن به جای محتوا از ویدئو استفاده می شود و البته باید بگوییم که تاثیرگذاری این روش از بازاریابی محتوا هم بیشتر است.
 

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی ابزار دیگری برای بازاریابی دیجیتال است که در آن شما با ارسال ایمیل به کاربران سایت خود آنها را با پیشنهادهای ویژه ای که در نظر گرفته اید آشنا می کنید. این روش چندان هم تاثیرگذار نیست چون امروزه ایمیل چندان محبوبیتی ندارد.
 

صحبت پایانی

در مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست سعی ما بر این بود که با ارائه مطالبی شما را با شیوه نوین بازاریابی آشنا کنیم. روش هایی که به آن ها اشاره شد جزو مواردی هستند که در بازاریابی دیجیتال حتما باید به آنها توجه کنید. اما هیچ وقت نباید از ایده های نوین غافل شوید. در کسب و کار های امروزی آنهایی موفق خواهند شد که برای معرفی خود از ایده های نوین و عملی استفاده می کنند. شاید طرح چنین ایده ای مشکل بنظر برسد اما شما می توانید در گام اول با مطالعه و آشنایی بیشتر با ایده هایی موفقی که در این زمینه ارائه شده است در جهت درستی قرار بگیرید. یا می توانید تا زمانی که ایده مستقلی داشته باشید از ایده های موفق الگو گرفته و به آنها پر و بال بدهید.

نوشته دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در این مقاله تصمیم داریم تا شما را با انواع تکنیک های سئو آشنا کنیم. تکنیک هایی که برای بهینه سازی و سئوی سایت مورد استفاده قرار می گیرند هم می توانند تکنیک خوب باشند هم تکنیک بد. افراد مختلفی با ایده های گوناگون سعی می کنند تا راهبردهایی را برای کسب بهترین نتیجه در سئو ارائه کنند. در ادامه تکنیک های مختلف در این زمینه را بررسی می کنیم.

دلیل اهمیت سئو

همان طور که می دانید امروزه کسب و کارهای اینترنتی به سرعت در حال شکل گیری و رشد هستند. این وب سایت ها برای این که بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند باید از قوانین و اصول سئو برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند. این کار باعث بالا رفتن رتبه ی این سایت ها در موتورهای جستجو می شود. بالا رفتن رتبه ی سایت در موتورهای جستجو باعث بهتر دیده شدن سایت توسط کاربران و افزایش ترافیک آن خواهد شد. همان طور که می دانید هر چه ترافیک یک وب سایت افزایش پیدا کند میزان فروش آن هم بالا خواهد رفت. به همین دلیل می توان گفت که اهمیت سئو برای سایت ها غیر قابل انکار است. زمانی که شما به درستی از اصول سئو استفاده کنید گوگل راحت تر می تواند زمینه ی فعالیت وب سایت شما را تشخیص دهد.

سئو چه تکنیک هایی دارد؟

از دید متخصصان- تکنیک های سئو به سه دسته ی کلاه سفید- کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم می شوند. تکنیک هایی که شامل سئوی کلاه سفید می شوند مطابق با قوانین موتورهای جستجو تعیین شده و به صورت طبیعی باعث بالا رفتن رتبه ی وب سایت خواهند شد. در حقیقت می توان گفت که مناسب ترین و بهترین روش سئو همان سئوی کلاه سفید است و باید توجه داشته باشید که برای این که بتوانید با استفاده از تکنیک های کلاه سفید سایت خود را بهینه سازی کنید این کار باید به صورت دائمی و پیوسته باشد و نتیجه ی آن به سرعت قابل مشاهده نخواهد بود. اما این زحمات حتما نتیجه ی خوبی در بر خواهد داشت و باعث رشد و ارتقای کسب و کار اینترنتی شما خواهد شد. برعکس سئوی کلاه سفید- کلاه سیاه ها هم تکنیک های خود را در زمینه ی سئو و بهینه سازی سایت دارند. در سئوی کلاه سیاه خیلی زود می توان شاهد نتایج بهینه سازی بود. اما این نتایج تا زمانی که گوگل دست آن ها را نخوانده ادامه دارد. به محض شناسایی این موارد توسط الگوریتم های گوگل- نتیجه برعکس خواهد شد و وب سایت کلاه سیاه از طرف گوگل جریمه می شود. موتور جستجوی گوگل به طور مداوم سعی می کند تا با به روز رسانی الگوریتم های خود تمام راه های دور زدن قوانین را مسدود کند. اما تکنیک دیگری هم وجود دارد و آن چیزی است بین سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه. سئوی کلاه خاکستری به گونه ای قوانین موتورهای جستجو را دور می زند که شناسایی و جریمه نشود. پس باید بگوییم که سئوی کلاه خاکستری تفاوت چندانی با سئوی کلاه سیاه ندارد. اما در این تکنیک ریسک کمتری نسبت به سئوی کلاه سیاه وجود دارد و آن ها طوری وانمود می کنند که کلاه سفید بر سر دارند. باز هم نمی توان گفت که در این تکنیک احتمال لو رفتن و شناسایی توسط الگوریتم های گوگل وجود ندارد. تنها افرادی می توانند با موفقیت کلاه خاکستری بر سر بگذارند که آشنایی کاملی با ساختار موتور جستجوگر گوگل و همین طور الگوریتم های آن داشته و به سرعت بتواند با به روز رسانی الگوریتم ها خود را وفق دهد. اما حتی در این صورت هم احتمال شناسایی رنگ کلاه شما توسط الگوریتم های گوگل وجود خواهد داشت.

انواع مختلف سئو

سئو و بهینه سازی سایت دارای دو نوع بهینه سازی داخلی و خارجی است. در این قسمت توضیح مختصری در مورد هر کدام از این دو نوع خواهیم داد. هدف سئوی داخلی این است که برای رسیدن به رتبه ی بالایی در موتور جستجوگر و افزایش ترافیک- صفحات داخلی سایت را برای موتور جستجوگر بهینه سازی کند. در صورت استفاده ی درست از سئوی داخلی- وب سایت شما به راحتی توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود. در این صورت موتورهای جستجو راحت تر می توانند متوجه موضوع و زمینه ی کاری وب سایت شما شوند و آن را به درستی دسته بندی کرده و به صورت مفید در اختیار کاربران واقعی تان قرار دهند. اما اگر بخواهیم تعریف دقیقی از سئوی خارجی داشته باشیم باید بگوییم که کارهایی که در خارج از سایت برای بالا بردن رتبه و جایگاه آن در موتورهای جستجو انجام می شود همان سئوی خارجی است. این کارها می تواند در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها و حتی در صفحاتی دیگر از دامنه انجام شود.

سئوی داخلی شامل چه مواردی می شود؟

 • برای این که به خوبی سئوی داخلی سایت خود را انجام دهیم به مواردی اشاره می کنیم. یکی از این موارد تحقیق در مورد این است که کاربران بیشتر چه کلمات کلیدی ای را جستجو می کنند. فهمیدن این که کاربرانی که می توانند مخاطب ما باشند بیشتر دنبال چه مواردی هستند اهمیت دارد. شما با شناخت کاربرانتان و این که آن ها بیشتر دنبال چه چیزی هستند می توانید محتوایی مطابق با نظر آن ها تولید کنید. با انجام این کار سئوی سایت شما بهتر خواهد شد. اما حتما باید به این نکته توجه کنید که تحقیقی که در زمینه ی کلمات کلیدی پر کاربرد انجام می شود برای جذب بازدید کننده ی بیشتر نیست بلکه هدف از این تحقیق این است که بتوانید برای آن دسته از کاربرانی که به حوزه ی فعالیت شما علاقه مند هستند و آن را پیگیری می کنند محتوای با کیفیت و ارزشمند تولید کنید.
 • مورد بعدی بهینه سازی آدرس تمامی صفحات سایت است. URL یا آدرس صفحات سایت مورد توجه گوگل است. حتما برای شما هم جالب است که بدانید این آدرس ها هم بر روی سئوی سایت تاثیرگذارند. اما این تاثیر زمانی خوب خواهد بود که این آدرس با محتوای صفحه در ارتباط بوده و خوانا و کوتاه باشد.
 • مورد بعدی که در سئوی داخلی سایت اهمیت دارد این است که توضیحات متا بهینه سازی شوند. توضیحات متا همان متنی است که در بخش توضیحات گوگل نمایش داده می شود. این که محدوده ی کاراکترهایی که در این بخش نمایش داده می شود چقدر است بستگی به توضیحاتی که نوشته اید و هم چنین محتوای موجود درصفحه دارد. دقت کنید که استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا ضروری است اما نباید بیش از حد از این مورد استفاده کرد. توجه داشته باشید که توضیحاتی که در این بخش وارد می کنید هم باید برای موتور جستجوی گوگل و م برای کاربران به راحتی خوانا و قابل درک باشد.
 • ساختن لینک داخل سایت هم جزو موارد سئوی داخلی محسوب می شود. تقسیم بندی ساختن لینک از نظر سئوی داخلی به دو دسته است. یکی از این موارد لینک دادن به بخش های دیگر از وب سایت خودتان است. اگر شما در محتوای موجود در وب سایت خود بین 2 تا 5 لینک به مطالب دیگر وب سایت خود قرار دهید این موضوع باعث می شود کاربران بیشتر در وب سایت شما بمانند. زمان بیشتری که کاربران در وب سایت شما سپری می کنند این پیام را برای گوگل دارد که سایت شما دارای محبوبیت است و این باعث بالا رفتن رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد. بالا رفتن رتبه ی سایت شما باعث بالا رفتن میزان بازدیدکنندگان وب سایت شما خواهد شد.
 • مورد بعدی قرار دادن لینک وب سایت های معتبر دیگر در وب سایت خودتان است. اگر شما در وب سایت خود لینک سایت های معتبر دیگر را قرار دهید دو امکان برای شما به وجود می آید یکی این است که ممکن است این سایت ها هم ترغیب شوند و لینک سایت شما را در وب سایت خود قرار دهند. (هر چند احتمال این مورد ضعیف است) مورد بعدی هم این است که زمانی که شما به محتوای موجود در این وب سایت های معتبر لینک می دهید به این معنی است که محتوای شما با محتوای موجود در آن وب سایت ها مرتبط است و از این طریق گوگل راحت تر می تواند مفهوم محتوای شما را درک بکند و حتی ممکن است کیفیت محتوای تولید شده توسط شما بالاتر باشد و این از دید گوگل پنهان نخواهد ماند.
 • اگر سایت شما واکنش گرا یا ریسپانسیو باشد از دید گوگل برای شما امتیاز محسوب می شود. ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت به این معنی است که وب سایت شما این قابلیت را دارد که در دستگاه های مختلف به درستی نمایش داده شود. حتی زمانی که این سایت ها در صفحه موبایل یا تبلت باز شوند مشکلی به وجود نخواهد آمد. سایت هایی که هنوز ریسپانسیو نشده اند سئوی پایینی دارند و رتبه ی آن ها در موتورهای جستجو کاهش می یابد. ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت نکته ی مهمی است که حتما باید در هنگام طراحی سایت خود به آن توجه داشته باشید.
 • مورد بعدی که می خواهیم به آن اشاره کنیم و برای سئوی داخلی وب سایت اهمیت دارد بهینه سازی عنوان متا است. این عنوان در صفحه ی نتایج گوگل برای سایت شما قابل نمایش است. حتما باید دقت کنید که هر چه عنوان سئوی وب سایت شما جذاب تر باشد بازدیدکنندگان سایت شما افزایش خواهند یافت. اما نکاتی وجود دارد که شما حتما برای نوشتن عنوان سئوی خود باید به آن ها توجه کنید تا شاهد نتایج بهتری در این زمینه باشید. عنوان شما حتما باید کمتر از 55 کاراکتر بوده و دقت کنید که کلمه کلیدی هدفی که در نظر گرفته اید را در ابتدای عنوان وب سایت خود قرار دهید و موارد اضافی را پس از آن ذکر کنید. حتما عنوان اصلی را داخل تگ H1 قرار دهید.
 • مورد بعدی در سئوی داخلی سایت بهینه سازی تصاویر وب سایت است. زمانی که عکس های موجود در وب سایت شما دارای حجم بالایی باشند سرعت بارگذاری صفحات کند شده و کاربران از آمدن به سایت شما پشیمان خواهند شد. پس حتما سعی کنید بدون این که کیفیت تصاویر کاهش یابد حجم آن ها را کم کنید. و حتما دقت کنید که برای تگ alt تصاویر عنوان مناسب و مرتبط با محتوا پیدا کنید. استفاده از عکس در محتوا باعث بالا رفتن کیفیت آن خواهد شد.
 • مورد بعدی در سئوی داخلی سایت رعایت کردن چگالی کلمات کلیدی به کار رفته در آن است. استفاده از کلید واژه های هدف در 100 کلمه ی اول هر محتوا دارای اهمیت است. در ادامه ی محتوا هم باید به گونه ای از کلمات کلیدی استفاده کنید که آسیبی به محتوای شما وارد نکنند. الگوریتم مرغ مگس خوار و جستجوی معنایی گوگل محتوایی را که بیش از حد و بی مورد از کلمات کلیدی استفاده کرده را شناسایی می کنند.
 • کدهای اسکیما و استفاده از آن ها مورد دیگری است که در سئوی داخلی وب سایت اهمیت دارد. در سایت schema.org تمامی کدهای اسکیمای مورد نیاز شما وجود دارد. شما می توانید با قرار دادن کد اسکیمای مرتبط در هر بخش از وب سایت خود به گوگل اعلام کنید که در هر بخش از وب سایت شما چه کاری انجام می شود.
 • آخرین موردی که می خواهیم در این مقاله برای سئوی داخلی به آن اشاره کنیم بهینه سازی متن لینک است. بهتر است بدانید که متن لینک ها هم بر بهینه سازی و سئوی سایت شما تاثیرگذارند. شما می توانید از کلید واژه های هدف به عنوان متن لینک ها استفاده کنید و حتما باید دقت کنید که متن لینک با محتوای صفحه ای که به آن اشاره دارد مرتبط باشد.

موارد مهم در سئوی خارجی وب سایت

تا این جا در مورد سئوی داخلی و مواردی که باید در آن رعایت می شد صحبت کردیم. حالا وقت آن رسیده تا در مورد سئوی خارجی وب سایت و موارد مرتبط با آن صحبت کنیم. همان طور که گفتیم سئوی خارجی مربوط به فعالیت هایی می شد که در خارج از وب سایت برای بالا رفتن رتبه و جایگاه آن انجام میشود. جلب کردن اطمینان گوگل- ساختن لینک های خارجی و فعالیت در شبکه های اجتماعی از مواردی است که در این بخش به آن اشاره می کنیم.

 • سایت شما برای این که سئوی خارجی خوبی داشته باشد باید بتواند اطمینان گوگل را به خود جلب کند. برای جلب اطمینان گوگل سه راه وجود دارد یکی از آن ها دارا بودن گواهی SSL است. تهیه این گواهی با درخواست از شرکت ارائه دهنده ی هاست به شما امکانپذیر است. و استفاده از آن هم به این معناست که شما در صفحات مهم سایت خود مانند صفحه پرداخت ازپروتکل Https استفاده کنید.
 • اعتبار یا Authority وب سایت هم نقش مهمی در جلب اعتماد گوگل دارد. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که چه سایتی از نظر گوگل معتبر است؟ زمانی می توان گفت یک وب سایت از نظر گوگل معتبر است که با به روز رسانی مداوم مطالب وب سایت و قرار دادن محتوای ارزشمند و با کیفیت و تمرکز روی حوزه ی کاری مشخص ثابت کند که برای کاربران خود ارزش قایل می شود. هم چنین زمانی که عنوان یک سایت توسط کاربران زیادی جستجو شود و از سایت های معتبر و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی بتواند لینک دریافت کند از نظر گوگل امتیاز دریافت می کند.
 • مورد دیگری که موجب جلب اطمینان گوگل می شود تاریخچه ی وب سایت است. هر چه یک وب سایت قدمت بیشتری داشته باشد و توانسته باشد در این مدت با موفقیت به فعالیت خود ادامه دهد راحت تر می تواند اطمینان گوگل را به خود جلب کند.
 • از سایر موارد مهم و تاثیر گذار بر سئوی خارجی ساختن لینک های خارجی است. منظور از لینک خارجی این است که سایت های دیگر در وب سایت خود لینک شما را قرار دهند. افرادی وجود دارند که با استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه تصمیم می گیرند تا لینک خارجی برای وب سایت خود تولید کنند. آن ها با خریدن لینک های اسپم سعی در بالا بردن بازدید از وب سایت خود را دارند که باید منتظر عواقب آن هم باشند. شاید در کوتاه مدت آن ها بتوانند رتبه ی وب سایت خود را با این روش لینک سازی بالا ببرند اما این بالا رفتن رتبه دائمی نخواهد بود. شما می توانید با تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت به صورت طبیعی برای وب سایت خود لینک سازی کنید. علاوه بر این که تاثیر این لینک ها برای شما دائمی خواهد بود و بر اعتبار سایت شما خواهد افزود.
 • مورد دیگری که بر سئوی خارجی وب سایت شما تاثیرگذار است فعال بودن شما در شبکه های اجتماعی است. حضور فعال شما در شبکه های اجتماعی می تواند باعث لینک سازی برای وب سایت شما شود. علاوه بر آن حضور شما در شبکه های اجتماعی به نوعی برندسازی محسوب می شود. اگر شما در وب سایت خود مطالب ارزشمند و با کیفیتی قرار می دهید می توانید با قرار دادن گزینه اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی باعث جذب مخاطبین بیشتر و در حقیقت برندسازی شوید.

صحبت پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با انواع تکنیک های سئو آشنا کنیم. اما دنیای گسترده ی تکنیک های سئو نمی تواند در یک مقاله خلاصه شود. با به روز رسانی الگوریتم های گوگل و تاثیر آن ها بر سئو هر روز قوانین بهینه سازی سایت ها تغییر می کند. برای این که بتوانید در کسب و کار آنلاین خود موفق باشید بهتر است تمام اصول و تکنیک ها و قوانین آن را بشناسید و به درستی از آن ها استفاده کنید. عدم آگاهی شما از تغییر و به روزرسانی قوانین و اصول سئو می تواند موجب آسیب دیدن کسب و کار اینترنتی شما شود. پس همواره سعی کنید اطلاعات خود را به روز رسانی کنید.

 

ممکن است نام سئو کلاه سیاه به گوش شما هم خورده باشد و تمایل داشته باشید تا با آن آشنا شوید. اگر بخواهیم در یک جمله سئو کلاه سیاه را معرفی کنیم باید بگوییم که سئو کلاه سیاه از روش هایی استفاده می کند تا بتواند قوانین موتور جستجوگر گوگل را دور بزند. افرادی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند با روش هایی مانند اسپم کردن کامنت هایی حاوی آدرس وب سایت در سایت های دیگر- استفاده از تعداد زیاد کلید واژه- مخفی کردن لینک ها یا عبارات- خریدن لینک ها یا دستکاری آن ها- کپی کردن محتوا از وب سایت های دیگر و استفاده از صفحات doorway و گزارش دادن تخلف سایت های رقیب سعی می کنند به روشی غلط رتبه ی وب سایت خود را بالا ببرند. که هر چند ممکن است در کوتاه مدت شاهد نتایجی سریع باشند اما به زودی به عنوان مجرم توسط موتورهای جستجو شناخته خواهند شد.

تفاوت سئوی کلاه سفید با سئو کلاه سیاه

تکنیک سئوی کلاه سفید بر مبنای ارائه استراتژی مناسب برای بالا بردن رتبه ی وب سایت مطابق با قوانین موتورهای جستجو است. امام تکنیک سئو کلاه سیاه مبتنی بر روش هایی است که بتواند قوانین موتورهای جستجو را دور زده و به سرعت شاهد نتایج استفاده از آن ها باشد. در حقیقت عقیده ی تکنیک سئو کلاه سیاه این است که باید به سرعت شاهد نتایج بهینه سازی سایت و بالا رفتن رتبه ی آن ها باشد اما سئوی کلاه سفید معتقد است که می توان با اتکا بر اصول و استانداردهای سئو در دراز مدت شاهد نتایج خوبی در رتبه و جایگاه وب سایت بود. افرادی که از سوی کلاه سفید برای بهینه سازی سایت خود استفاده می کنند به تاثیر استراتژی در درازمدت معتقدند.

شناخت تکنیک های سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه شامل تکنیک هایی است که به صورت مجرمانه سعی در بالا بردن رتبه و جایگاه وب سایت بر خلاف قوانین موتورهای جستجو دارد. ممکن است استفاده از تکنیک سئو کلاه سیاه به صورت مقطعی رتبه ی وب سایت را بالا ببرد. اما به سرعت این عمل مجرمانه توسط موتورهای جستجو شناسایی و توبیخ می شود. با توجه به الگوریتم های گوگل- سئو کلاه سیاه به صورت غیر قانونی باعث تغییر رتبه بندی وب سایت شما می شود. ممکن است به کار بردن این تکنیک به صورت کوتاه و مقطعی نتایج خوبی برای شما در بر داشته باشد. اما استفاده مداوم از این تکنیک به شدت رتبه ی وب سایت شما را کاهش خواهد داد. حتی ممکن است عواقب بدتری هم در انتظار شما باشد. موتور جستجوگر گوگل با هدف ارائه بهترین نتایج برای عبارات مورد جستجوی کاربران روز به روز سعی در به روز رسانی الگوریتم های خود دارند. این الگوریتم ها جلوی نمایش هرزنامه یا spam را به کاربران می گیرند. وب سایت هایی که از سئو کلاه سیاه برای بهینه سازی سایت خود استفاده می کنند هرزنامه یا اسپم محسوب می شوند.
جریمه هایی که موتور جستجوگر گوگل برای این وب سایت ها در نظر می گیرد خارج کردن دامنه از کنترل ادمین- حذف وب سایت به صورت همیشگی یا کاهش دادن شدید رتبه و جایگاه وب سایت است. با پیچیده تر شدن الگوریتم های مورد استفاده در موتورهای جستجو تکنیک های سئو کلاه سیاه قابل تشخیص خواهند بود. تعدادی از تکنیک های سئو کلاه سیاه وجود دارد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد در این مقاله با این موارد آشنا می شویم. شما باید بدانید که هر مطلبی که به عنوان محتوا در وب سایت خود قرار می دهید توسط گوگل قابل شناسایی است. در گذشته برای این که گوگل مطالب موجود در وب سایت شما را در دسته بندی درستی قرار دهد مجبور بودید که چندین بار کلمه کلیدی را در محتوای خود تکرار کنید. ممکن است گوگل سایت شما را جریمه کند. چگالی کلمات کلیدی حد مشخصی است که گوگل برای به کار بردن کلمات کلیدی برای شما تعیین کرده است. چگالی کلمه کلیدی در هر صفحه 1 تا 3 درصد است. شما می توانید به جای این که بارها کلمه کلیدی را در محتوای خود تکرار کنید از کلمات مترادف آن استفاده کنید و این از نظر الگوریتم جدید گوگل قابل شناسایی است. اگر شما همچنان از تکنیک بی فایده تکرار کلمات کلیدی به صورت زیاد در محتوای خود استفاده کنید از نظر موتور جستجوی گوگل به عنوان کلاه سیاه شناخته شده و جریمه خواهید شد. مورد بعدی که به عنوان یکی از تکنیک های پر طرفدار سئو کلاه سیاه استفاده می شود تغییر دادن مسیر به صورت سود جویانه است. شما حتما باید بدانید که تغییر دادن URL به صورت سودجویانه عملی مجرمانه از نظر موتورهای جستجوی Google و Yandex محسوب می شود. اگر کاربران شما با کلیک روی یک لینک به مسیر نادرستی منتقل شوند یعنی شما یک کلاه سیاه هستید. مورد دیگری که توسط سایت های کلاه سیاه انجام می شود این است که محتوای موجود در وب سایت خود را مخفی می کنند. آن ها چیزی متفاوت از محتوای موجود در وب سایت خود را به موتورهای جستجو نشان می دهند. در حقیقت در این وب سایت ها محتوایی که به موتورهای جستجو نشان داده می شود با چیزی که به کاربران نمایش داده می شود تفاوت دارد. این یک عمل مجرمانه است. بیشتر وب سایت های اسپم برای جلوگیری از شناسایی سایت خود توسط ربات موتور جستجو این روش را مورد استفاده قرار می دهند.شما باید بدانید که قرار دادن محتوای بی کیفیت در سایت باعث جریمه شدن شما از طرف موتورهای جستجو می شود امروزه الگوریتم پاندا که توسط موتور جستجوی گوگل ارائه شده است محتوای کپی موجود در وب سایت ها را شناسایی می کند.
طعمه گذاری در سایت- یکی دیگر از روش هایی است که توسط کلاه سیاه ها انجام می شود و یکی از انواع روش هایی است که محتوای بی کیفیت تولید می کند. طعمه گذاری برای گمراه کردن موتورهای جستجو توسط کلاه سیاه ها انجام می شود. در روش طعمه گذاری محتوایی در زمینه ی کلمه مورد جستجو تولید شده اما به محض این که روی آن کلیک می شود آن مطلب جای خود را به مطلب دیگری خواهد داد. این روش هم موتورهای جستجو و هم کاربران را فریب داده و باعث از بین رفتن اطمینان کاربران به نتایج ارائه شده توسط موتورهای جستجو می شود.
استفاده از کلمات کلیدی در مطالب به صورت نامرئی در وب سایت شما جزو کارهایی است که مشمول جریمه ی موتور جستجوی گوگل می شود. وب سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند در برخی موارد یک متن را همرنگ صفحه ی پس زمینه ایجاد می کنند. متنی که هم رنگ پس زمینه است برای کاربران قابل مشاهده نیست اما توسط موتورهای جستجو قابل مشاهده و شناسایی است. کلاه سیاه ها از این روش برای گول زدن موتورهای جستجو استفاده می کنند. اکثر اوقات این کلمات نامرئی همان کلمات کلیدی پرکاربردی هستند که توسط کاربران جستجو می شوند. این موارد همگی جزو محتوای بی کیفیت بوده که از تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود.
یکی دیگر از تکنیک هایی که در سئو کلاه سیاه از آن استفاده می شود خرید و فروش لینک است. اما این کار از دید موتورهای جستجو ممنوع و غیر قانونی است. در حقیقت گوگل به صراحت مواضع خود را در زمینه ی خرید و فروش لینک در وب سایت خود اعلام کرده است. از نظر گوگل هرتبادلی که برای خرید لینک انجام شود غیر قانونی است. شما با آگاهی از دستورالعمل های FTC می توانید نسبت به این که از نظر گوگل چه تبادلاتی جرم محسوب می شود آگاهی پیدا کنید. از نظر گوگل یکی از بدترین روش هایی که سئو کلاه سیاه دارد و مورد استفاده ی زیادی هم قرار می گیرد خرید لینک است. اکثر سایت ها از خرید لینک برای بالا بردن رتبه ی وب سایت خود استفاده می کنند که کاری غیرقانونی است و مشمول جریمه خواهد شد. شما می توانید خودتان لینک های مورد نیاز وب سایت تان را تولید کنید به جای این که آن ها را بخرید. نه تنها خرید لینک بلکه فروش آن هم از نظر گوگل جرم محسوب می شود و هم خریدار و هم فروشنده ی لینک توسط گوگل جریمه خواهند شد. ممکن است شما نسبت به این که از نظر گوگل چه لینک هایی مشمول جریمه می شوند آگاهی کامل نداشته باشید در این صورت می توانید با استفاده از ابزار پیوند disavow به گوگل اعلام کنید که اگر در صفحه ی شما با لینک های خریداری شده مواجه شد آن ها را نادیده بگیرد.
مزرعه ی لینک هم یکی دیگر از روش های سئو کلاه سیاه است. مزرعه ی لینک نوعی ساخت لینک در سطح گسترده است. مجموعه ای از وب سایت هایی که مدام برای همدیگر لینک می فرستند یا فقط به منظور تولید لینک ها ایجاد شده و فعالیت می کنند یک مزرعه ی لینک را ایجاد می کنند. این وب سایت ها حاوی لینک های زیاد و محتوای بی کیفیت هستند. این مزارع به راحتی توسط موتور جستجوی گوگل قابل شناسایی هستند به همین دلیل استفاده از این لینک ها خیلی برای وب سایت شما مشکل آفرین است. بهتر است به جای این که از این مزارع لینک غیرقانونی برای بالا بردن رتبه ی وب سایت خود استفاده کنید با قرار دادن محتوای با کیفیت و ارزشمند در وب سایت خود به صورت طبیعی لینک بسازید. استفاده از روش های سئوی کلاه سفید به صورت درست مانند استفاده از مصاحبه ها- نمودارها و قرار دادن محتواهای جالب و با کیفیت به مرور زمان باعث ایجاد لینک های طبیعی برای وب سایت شما خواهد شد. حتما در نظر داشته باشید که وب سایت هایی که از مزرعه ی لینک استفاده می کنند ممکن است به صورت مقطعی و در زمانی کوتاه رتبه ی بالایی در موتور جستجو کسب کنند اما به زودی به عنوان مجرم شناسایی و جریمه خواهند شد.
استفاده از داده های ساخته شده روش دیگری از سئو کلاه سیاه است که بعضی از وب سایت ها با استفاده از این داده ها سعی در بهتر دیده شدن خود دارند. استفاده از داده های ساخته شده بد نیست اما به شرطی که با اصول سئوی کلاه سفید مطابقت داشته باشد. داده های ساختاری اطلاعاتی تولید شده در زمینه یک موضوع هستند. الگوریتم مرغ مگس خوار که یکی از الگوریتم های موتور جستجوی گوگل است می تواند داده های ساخته شده داخل وب سایت ها را شناسایی کند. حتما برای شما هم جالب است که بدانید این داده ها چطور توسط کلاه سیاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. کلاه سیاه ها با تولید اطلاعاتی غلط موتورهای جستجو و کاربران را فریب می دهند. اگر شما می خواهید از داده های ساخته شده استفاده کنید. حتما باید در نظر داشته باشید که اطلاعاتی که در وب سایت خود قرار می دهید باید بر اساس منبع درستی باشد. استفاده از داده های ساخته شده بسیار حساس است اگر شما داده هایی که منبع درستی ندارند و اطلاعاتی غلط به شمار می روند را تولید کرده و در وب سایت خود قرار دهید علاوه بر موتورهای جستجو کاربران هم به سرعت شما را شناسایی می کنند و وب سایت شما ضربه ی بزرگی خواهد خورد. پس با دانش کافی تصمیم به تولید داده های ساخته شده بگیرید.
مورد دیگری که می خواهیم به آن اشاره کنیم PBN ها هستند. PBN به شبکه های وبلاگ اختصاصی گفته می شود که دسته ای از وب سایت های معتبر را شامل می شود که لینک ایجاد می کنند. از این جهت که PBN ها به دنبال افزایش تعداد لینک های وب سایت خود هستند می توان گفت که به مزرعه ی لینک شباهت دارند. سئو کاران و وبمسترها با اخذ لینک از وب سایت های شبکه های وبلاگ اختصاصی به دنبال کسب رتبه ی بالاتری در گوگل هستند. اما با به روز رسانی الگوریتم های گوگل شناسایی این شبکه ها راحت تر شده است. در صورتی که شما به صورت نرمال و طبیعی از شبکه ی وبلاگ اختصاصی استفاده کنید از نظر موتور جستجوی گوگل مشکلی وجود نخواهد داشت و می توانید با این روش به صورت طبیعی باعث افزایش رتبه ی وب سایت خود شوید. اما کلاه سیاه ها طبق معمول دست به اعمال غیرقانونی میزنند. آن ها با خریداری دامنه های منقضی شده و ایجاد محتوایی برای آن ها مشابه قبل و افزودن لینک خود به این محتوا- سعی در بالا بردن رتبه ی وب سایت های خود دارند. پس متوجه شدیم که استفاده از PBN ها می تواند در بهبود رتبه ی سایت موثر باشد. اما استفاده ی غیرقانونی از PBN عواقب سنگینی برای کلاه سیاه ها دارد. از نظر گوگل تمرکز روی محتوای ارزشمند و با کیفیت تحت یک دامنه بسیار ثمر بخش و موثر خواهد بود.
استفاده از کامنت های اسپم در بلاگ هم یکی دیگر از روش های مورد استفاده توسط کلاه سیاه ها است. در این روش در بخش نظرات وبلاگ- پیوند وب سایت قرار می گیرد. با به روز رسانی الگوریتم های گوگل هر لینکی که در قسمت کامنت ها قرار داده شود نادیده گرفته خواهد شد. در حقیقت این لینک ها نوفالو محسوب می شوند و باعث افزایش رتبه ی سایت نخواهند شد. اما دقت کنید که این موضوع به این معنی نیست که تمام کامنت های حاوی لینک اسپم هستند. این کامنت ها زمانی اسپم محسوب می شوند که با محتوای مطلبی که برای آن کامنت گذاشته شده بی ارتباط باشد. در حقیقت اگر مطلبی در وب سایت دیگری وجود دارد که مرتبط با حوزه ی کاری شما است لینک وب سایت شما در کامنت چنین مطلبی می تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شما شود. علاوه بر این که چنین کامنتی اسپم محسوب نمی شود. استفاده از ابزارهای ضد هرزنامه از راه هایی است که به شما کمک می کند تا فروم یا انجمن شما به محتوای اسپم مبتلا نشود.

دلیل این که هیچ وقت کلاه سیاه سر نکنید

شما به عنوان شهروند دنیای مجازی باید تابع قوانین آن باشید. قانون گذاران دنیای مجازی از شما می خواهند برای سئوی سایت خود هیچ وقت کلاه سیاه نگذارید. در غیر این صورت الگوریتم های موتورهای جستجو شما را شناسایی کرده و مجازات خواهید شد. این مجازات ها می توانند خیلی برای شما سنگین تمام شوند و متناسب با جرمی که مرتکب شده اید درجه بندی خواهد شد. کاهش رتبه ی وب سایت- حذف وب سایت و خروج دامنه از کنترل جزو این مجازات ها محسوب می شود. با به روز رسانی مداوم الگوریتم های گوگل- موتورهای جستجو خیلی راحت تر و به سرعت کلاه سیاه ها را شناسایی می کنند. باید گفت که دیگر کلاه سیاه ها نمی توانند مثل قبل قوانین گوگل را دور بزنند و اگر هم بتوانند این کار تنها به صورت مقطعی و کوتاه مدت برای آن ها دستاورد خواهد داشت. اما به زودی جریمه ها به سمت آن ها خواهند آمد. پس استفاده از سئو کلاه سیاه فقط می تواند به وب سایت شما آسیب برساند همین

 

بک لینک چیست یکی از سوالات مهم مدیران وبسایتهایی است که به دنبال سئو سایت خود می باشند. در این مقاله تصمیم داریم به سوال بک لینک چیست ؟ پاسخ دهیم.

مقدمه

همان طور که می دانیم سئو و بهینه سازی سایت تاثیر زیادی در بالا بردن رتبه آن و موفق شدن تجارت آنلاین شما خواهد داشت. یکی از مواردی که در سئو و بهینه سازی سایت مورد توجه قرار می گیرد استفاده از بک لینک ها است. در این مقاله قصد داریم تا به صورت کلی شما را با مفهوم بک لینک ها و واژه بک لینک چیست و همچنین طریقه استفاده از آن ها برای بالا بردن رتبه ی سایت و هم چنین مفاهیم مرتبط با آن ها آشنا کنیم.

آشنایی با مفهوم بک لینک ها

در ابتدا پاسخ به سوال بک لینک چیست باید با مفهوم بک لینک آشنا شویم. دریافت لینک از یک سایت توسط سایت دیگر همان بک لینک است.
تاثیری که استفاده از بک لینک های مناسب بر بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجوی مختلف می گذارد غیر قابل انکار است. هر چند باید به این نکته توجه کرد که بهینه سازی و سئوی سایت شامل بخش های گسترده ای است که یکی از آن ها استفاده درست و مناسب از بک لینک ها است. حتما به این نکته مهم توجه کنید که به صورت طبیعی از بک لینک ها در وب سایت خود استفاده کنید. در ضمن بک لینک های به کار رفته در سایت شما حتما باید با کیفیت باشند. استفاده از تعداد کمی بک لینک با کیفیت بالا تاثیر بیشتری نسبت به استفاده از چندین بک لینک بی کیفیت دارد. استفاده از بک لینک ها می تواند به صورت متن یا تصویری باشد که در اختیار بازدید کنندگان سایت شما قرار می گیرد تا از یک وب سایت دیگر هم دیدن کنند. زمانی که شما از وب سایت های معروف و وب سایت هایی که بازدید کنندگان و ترافیک بالایی دارند درخواست بک لینک می کنید فرصت مناسبی برای شما به وجود خواهد آمد تا ترافیک وب سایت شما هم بالا برود. در حقیقت احتمال این که تعدادی از کاربران این سایت ها تصمیم بگیرند تا از سایت شما هم دیدن کنند بالا می رود که در نهایت به بالا رفتن ترافیک وب سایت شما می انجامد.

لینک سازی داخلی و خارجی چه تفاوتی با هم دارند؟

تقسیم بندی لینک سازی شامل دو مورد لینک سازی داخلی و خارجی می شود. اما بهتر است در این جا توضیح مختصری در مورد بک لینک چیست و هر کدام از این دو مورد بدهیم. لینک سازی داخلی به این معناست که بتوانیم صفحات وب سایت را با ایجاد لینک به هم متصل کنیم. قرار دادن لینک سایت های دیگر در صفحات وب سایت شما باعث ایجاد لینک سازی خارجی یا همان بک لینک می شود. در این مقاله تصیمیم داریم تا بیشتر در مورد لینک سازی خارجی و تاثیر آن بر بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو صحبت کنیم.

آشنایی با انواع بک لینک ها

برای استفاده از بک لینک ها حتما باید دقت کنید که از بک لینک های خوب برای وب سایت خود استفاده کنید تا شاهد نتیجه ی مثبتی در بالا بردن رتبه ی وب سایت خود در موتورهای جستجو باشید. در صورتی که بخواهید شاهد نتایج مثبت باشید باید بک لینک هایی که در وب سایت خود قرار می دهید را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. در صورتی که از بک لینک های بد و نا مناسب در وب سایت خود استفاده کنید ممکن است موتورهای جستجو رتبه وب سایت شما را کاهش دهند. حتی استفاده از بک لینک های نامناسب باعث می شوند که وب سایت شما توسط موتورهای جستجو پنالتی شوند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما پیش از استفاده از بک لینک ها با مفاهیم بک لینک خوب و بد آشنا شوید تا بتوانید با آگاهی کامل از این امکان برای بهینه سازی و سئوی سایت خود استفاده کنید. اگر وب سایت لینک دهنده به شما در شبکه های اجتماعی فعال بوده و دارای دامین اتوریتی خوبی باشد بک لینکی که در اختیار شما قرار می دهند ارزشمند تر است. حالا که با ویژگی های بک لینک خوب و بد آشنا شدیم بهتر است اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشیم. همان طور که گفتیم استفاده از بک لینک های بد موجب پنالتی شدن وب سایت شما خواهند شد و این به دلیل نقض شدن دستورالعمل های گوگل برای بک لینک ها توسط این بک لینک های بد می شود. برای این که شما در استفاده از بک لینک ها دچار اشتباه نشوید بهتر است با ویژگی های آن آشنا شوید. اگر شما از وب سایتی که زمینه فعالیت آن متفاوت با حوزه فعالیت شما است بک لینک دریافت کنید این یک بک لینک بد محسوب می شود. پس حتما دقت کنید که از سایت هایی درخواست بک لینک کنید که حوزه فعالیتی مرتبط با شما داشته باشند. اگر بک لینکی که از یک وب سایت دریافت می کنید مربوط به صفحه ای باشد که دارای محتوایی ضعیف است می تواند یک بک لینک بد محسوب شود.
اگر لینکی از وب سایت هایی که توسط گوگل جریمه شده اند را در وب سایت خود قرار دهید موجب رسیدن آسیب به وب سایت شما خواهد شد. لینک هایی که در فوتر وب سایت قرار می گیرند و استفاده از تعداد زیاد لینک ها در وب سایت ها باعث پنالتی شدن وب سایت می شود.

تفاوت بین بک لینک فالو ونوفالو

در ادامه مقاله بک لینک چیست به توضیح انواع بک لینک می پردازیم. لینک ها را می توان به دو دسته DOFOLLOW و NOFOLLOW تقسیم بندی کرد. همگی لینک ها به صورت پیش فرض در دسته DOFOLLOW قرار دارند. اما در صورت استفاده از ویژگی های NOFOLLOW در کدهای HTML لینک – جزو دسته NOFOLLOW محسوب می شود. از نظر گوگل لینکی که در دسته NOFOLLOW قرار دارد هیچ مزیتی ندارد و صفحه حاوی چنین لینکی امتیازی دریافت نخواهد کرد. در حقیقت ربات گوگل قابلیت شناسایی لینک های DOFOLLOW و NOFOLLOW را دارد و تنها به صفحاتی که در آن ها از لینک DOFOLLOW استفاده شده امتیاز می دهد. پس توجه به این نکته مهم است که تنها لینک های DOFOLLOW هستند که باعث بالا رفتن رتبه صفحات وب سایت شما با استفاده از بک لینک ها می شود. اما لینک های NOFOLLOW هم بی ارزش نیستند. شما می توانید با استفاده از این لینک ها در صفحات خود ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید.

Anchor Text چیست؟

Text در حقیقت متنی است که به صورت لینک در آمده است. اما در متن باید یک عبارت به شکل لینک در بیاید. گوگل توجه زیادی به متنی که به صورت بک لینک سایت شما قرار داده شده دارد. در حقیقت برای گوگل مهم است که بک لینک ها به سایت شما روی چه عباراتی لینک شده است. گوگل با توجه به آن عبارات وب سایت شما را برای نتایج جستجو نمایش خواهد داد. به همین دلیل بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی تصمیم گرفتند از عبارات هدف برای ایجاد بک لینک های وب سایت خود استفاده کنند. اما باید توجه کنید که استفاده غیر طبیعی از چنین عباراتی برای بک لینک ها سبب جریمه و اسپم شدن سایت از طرف موتورهای جستجو خواهد شد. بهترین راه به کار بردن Anchor Text برای بک لینک ها استفاده از ترکیب عبارات رایج به صورت طبیعی است. به طور مثال استفاده از عباراتی که تقریبا طولانی هستند و برای کاربران راهنما محسوب می شوند مثلا عبارتی مانند “برای رفتن به صفحه بعد اینجا کلیک کنید” .
حالت دیگر این است که عبارتی که هدف است و جزو عبارات مورد جستجو محسوب می شود را با نام برند خود به صورت طبیعی ترکیب کنید. در صورتی که شما در لینک سازی برای سایت خود توازن نداشته باشید و از روش های غیر طبیعی برای این کار استفاده کنید اطمینان داشته باشید که این رفتار شما از دید الگوریتم های گوگل پنهان نخواهد ماند و منجر به عواقب بدی برای وب سایت شما خواهد شد.
پس همواره این نکته را در نظر داشته باشد که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت اگر بدون آگاهی و دانش کامل و برنامه ریزی درست وارد شوید به جای اینکه شاهد نتایج مثبتی برای وب سایت خود باشید ممکن است جریمه یا پنالتی شوید.

گوگل چگونه کیفیت بک لینک ها را ارزیابی می کند؟

قطعا از دید گوگل تمامی بک لینک هایی که به وب سایت شما ارجاع می شوند ارزش یکسانی ندارند و این روش ارزش گذاری روی بک لینک ها از دید گوگل معیارهای متفاوتی دارد. اما برخی از این معیارها ارزش و تاثیرگذاری بیشتری دارند. بنابراین در این قسمت سعی می کنیم تا شما را با این موارد آشنا کنیم. تعداد لینک های خروجی استفاده شده مرتبط بودن موضوع وب سایتی که به آن درخواست بک لینک داده اید اعتبار دامنه و اعتبار صفحه تعدادی از این فاکتورها محسوب می شوند. در ادامه مقاله بک لینک چیست توضیح مختصری در مورد هر کدام از این فاکتورها ارائه می کنیم.

Domain Authority چیست؟

اگر وب سایتی که به شما لینک داده است دارای اعتبار دامنه بالاتری باشد ارزش بک لینکی که به شما می دهد بسیار بیشتر خواهد بود. اما باید بدانیم که Domain Authority بر اساس چه مواردی است. فعال بودن در شبکه های اجتماعی- نوع دامنه به کار رفته- عمر آن- میزان بک لینک های دریافت شده و لینک های خروجی و موارد دیگر در اعتبار دامنه موثر هستند.

Page Authority چیست؟

اعتبار صفحه هم مشابه اعتبار دامنه است اما تنها مربوط به صفحه ای از یک دامنه می شود و نه کل آن. حتی این احتمال وجود دارد که دامنه از اعتبار خوبی برخوردار باشد اما صفحه ای از آن دارای اعتبار ضعیفی باشد. تعیین اعتبار صفحه ای از یک دامنه به مواردی بستگی دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم. در صورتی اعتبار یک صفحه از دامنه بالا خواهد بود که بک لینک هایی مستقیم به آن صفحه ایجاد شده باشد. هم چنین لینک سازی داخلی سایت هم تاثیر زیادی بر بالا رفتن اعتبار صفحه یا Page Authority خواهد داشت. قرار داشتن صفحات در منوی اصلی سایت بر افزودن اعتبار آن ها موثر است.

ابزارهای سنجش Page Authority و Domain Authority

دو ابزار مناسبی که برای سنجش اعتبار صفحه و دامنه وجود دارد Serpchecker و open site explorer هستند. Serpchecker توسط سایت mangools.com و open site explorer توسط سایت moz ارائه شده اند.
از موارد موثر دیگر بر ارزیابی گوگل از کیفیت بک لینک ها که به آن اشاره کردیم مرتبط بودن موضوع سایت لینک دهنده به شما با حوزه تخصصی کسب و کار آنلاین شما است. حتما باید دقت کنید که زمانی استفاده از بک لینک ها برای شما ارزشمند خواهد بود و به بالا بردن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک خواهد کرد که از سایت هایی درخواست لینک کنید که موضوع آن ها با حوزه فعالیت شما مرتبط باشد. اگر شما از سایت هایی که هیچ ارتباطی به فعالیت آنلاین شما ندارند درخواست لینک کنید اصلا از نظر گوگل این کار ارزشی نخواهد داشت.
از دیگر موارد تاثیرگذار تعداد لینک های خروجی است. سایت هایی که به تعداد زیادی از وب سایت ها بک لینک می دهند باعث کاهش ارزش و اعتبار این بک لینک ها از دید گوگل خواهند شد. به همین دلیل سایت های فعال در زمینه فروش بک لینک به جای این که با قرار دادن بک لینک وب سایت شما باعث افزایش رتبه آن شوند سبب آسیب رساندن به جایگاه و رتبه وب سایت شما خواهند شد. مورد دیگر محل قرار دادن بک لینک ها در سایت است.
در حقیقت محل قرار گرفتن بک لینک ها در وب سایت مهم است. بک لینک ها می توانند در سایدبار- فوتر و یا درون محتوای مقالات موجود در صفحات وب سایت گنجانده شوند. قطعا لینک های موجود در محتوای مقالات اهمیت بیشتری نسبت به لینک هایی دارد که در قسمت سایدبار یا فوتر وب سایت گنجانده می شوند. لینک های SiteWide لینک های قرار داده شده در قسمت سایدبار یا فوتر یک وب سایت هستند که در تمامی صفحات وب سایت قابل مشاهده هستند. استفاده زیاد از لینک های SiteWide ممکن است موجب جریمه شدن سایت شما از طرف گوگل شوند.

دلیل اینکه نباید بک لینک خرید

شاید شما هم تبلیغات شرکت هایی که همچنان مشغول فروش بک لینک هستند را دیده باشید. در حقیقت باید بگوییم باگ هایی که در الگوریتم های گوگل وجود دارد باعث شده بعضی از این سایت های فروش بک لینک حتی دارای رتبه های خوبی در گوگل باشند. اما شما حتما باید دقت کنید که با خرید بک لینک برای وب سایت خود کمکی به بالا رفتن رتبه آن نخواهید کرد بلکه حتی این امکان وجود دارد که وب سایت شما جایگاه فعلی خود را هم از دست بدهد.

نحوه ارزیابی کیفیت لینک ها توسط کمپین های سئو

با توجه به این که لینکی ممکن است فاقد ارزش باشد حتما باید توانایی ارزیابی لینک ورودی و خروجی به وب سایت را داشته باشیم اگر شما تصمیم دارید که کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشید نمی توانید نسبت به رتبه وبسایت خود در موتورهای جستجو بی تفاوت باشید چون بالا رفتن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو ارتباط مستقیمی با بالا رفتن میزان فروش شما خواهد داشت. یکی از الگوریتم های جستجوی جدید گوگل به نام پنگوئن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تاثیر بک لینک های خود در موتورهای جستجو را بررسی کنید. اگر لینک های مضر را در سایت خود شناسایی کردید باید به سرعت آن ها را از کار انداخته و حذف کنید و دقت کنید که باید لینک های جدید با کیفیت را جایگزین لینک های حذف شده نمایید.

سطح کیفی لینک ها چطور ارزیابی می شود؟

درست است که برای موفقیت در زمینه ی سئو و بهینه سازی سایت وابستگی شدیدی به لینک ها وجود دارد اما استفاده از تعداد زیاد لینک ها یا به کار بردن لینک های بی کیفیت نمی تواند در این زمینه کمکی به شما بکند. در حقیقت استفاده درست از لینک ها وسیله ای برای رسیدن به هدف بهینه سازی و بالا رفتن رتبه سایت است. زمانی که شما به درستی از این ابزار استفاده می کنید رسیدن به هدف آسان تر خواهد شد. فرآیندی که سطح کیفی لینک های ورودی و خروجی را بررسی می کند می تواند موفقیت شما را در زمینه بازاریابی آنلاین و بهینه سازی سایت تضمین کند. در ابتدا شما باید دقت کنید که تنها به مطالبی لینک بدهید که اطمینان دارید سطح کیفی بالایی دارند و از نظر گوگل محتوای ارزشمندی محسوب می شوند.
شاخص هایی که برای تعیین سطح کیفی لینک ها وجود دارد:
سه شاخص برای این که سطح کیفی لینک ها را مورد ارزشیابی قرار دهیم وجود دارد که در این بخش توضیحاتی در مورد آن ها ارائه می کنیم.

 • اولین و مهم ترین شاخصی که برای ارزشیابی سطح کیفی لینک ها وجود دارد این است که حتما دقت کنید که لینک ها را از وب سایت هایی دریافت کنید که موضوعاتی مشابه زمینه فعالیت شما دارند. شما حتما باید قادر باشید که مرتبط بودن لینک ها به وب سایت خود را شناسایی کنید و این زمانی به وجود می آید که شما وب سایت لینک دهنده را بشناسید.
 • شاخص دوم ارزش و اعتبار است. بالا رفتن ارزش و اعتبار وب سایت شما ارتباط مستقیمی با بالا رفتن اطمینان مشتریان و بالا رفتن میزان فروش رابطه مستقیمی دارد. زمانی که وب سایت هایی که دارای اعتبار و ارزش بالاتری هستند به شما بک لینک می دهند ارزش و اعتبار وب سایت شما بالاتر خواهد رفت.
  طراحی الگوریتم های گوگل به گونه ای است که بهترین نتیجه و قابل اعتمادترین آن به کاربران ارائه شود. این شناخت گوگل نسبت به قابل اعتماد بودن وب سایت ها بر مبنای ارزش لینک های به کار رفته در وب سایت ها به وجود می آید. در حقیقت زمانی از نظر موتورهای جستجو قابلیت نمایش در نتایج مورد جستجوی کاربران را دارید که لینک هایی مربوط به وب سایت های معتبر را درون سایت خود قرار دهید.
 • سومین شاخصی که برای ارزیابی کیفیت لینک ها وجود دارد ارزش انسانی است. ارزش انسانی برای یک لینک اهمیت بالایی دارد. شما باید به این نکته توجه کنید که برای لینک سازی حتما نیاز کاربران خود را در نظر بگیرید. یعنی اولویت اول در لینک سازی در نظر گرفتن نیاز کاربران است. شما در هنگام قرار دادن لینک در وب سایت خود باید از این که لینک دارای ارزش انسانی است اطمینان حاصل کنید. پرسش سوالات زیر از خودتان باعث می شود که از این جهت مطمئن شوید.

در درجه اول حتما باید از خودتان بپرسید که نیاز کاربران شما چیست و آیا لینکی که در وب سایت خود قرار می دهید می تواند منطبق بر نیازهای کاربران شما باشد یا خیر. شما نباید صرفا به این دلیل که احساس می کنید لینکی ارزشمند است بدون در نظر گرفتن این که می تواند مورد نیاز کاربرانتان باشد آن را در وب سایت خود قرار دهید.
سوال بعدی که باید از خودتان بپرسید این است که موضوعی که لینک آن را در وب سایت خود قرار می دهید برای کاربرانتان می تواند مفید باشد یا خیر. حتما مطلبی که در وب سایت خود به آن لینک می دهید را به خوبی مطالعه کنید و پس از اطمینان از این که مطلب می تواند برای کاربرانتان مفید باشد لینک آن را در وب سایت خود قرار دهید.
در نهایت شما باید این سوال را از خودتان بپرسید که آیا کاربر دنبال همان صفحه ای است که لینک هدایت می کند؟ بی توجهی شما نسبت به این موضوع این حس را به کاربرانتان القا می کند که اهمیتی به وقت آن ها نمی دهید. بنابراین چنین لینکی از ارزش انسانی بسیار پایینی برخوردار است. ادامه دادن به این روش باعث ریزش کاربران شما خواهد شد.
شما باید بدانید که مخاطبین لینک های وب سایت چه کسانی هستند. زمانی که شناخت شما از این موضوع کم باشد ارزش انسانی لینک کمتر خواهد بود. اگر کاربران وب سایت شما تعامل خوبی با لینک های موجود در وب سایت شما نداشته باشند لینک های شما ارزش انسانی پایینی دارند. انجمن ها یا نظرات کاربران برای مطالب موجود در وب سایت شما از راه هایی است که می توانید تعامل کاربران را با لینک ها اندازه گیری کنید.

سخن پایانی

در مقاله بک لینک چیست سعی کردیم تا شما را با مفهوم بک لینک ها و لینک سازی آشنا کنیم. گفتیم که تعیین سطح کیفی لینک ها و ساختن بک لینک تاثیر مهمی بر بهینه سازی و سئوی سایت دارد. همان طور که گفته شد اگر شما بدون دانش کامل از بک لینک ها استفاده کنید به جای این که شاهد نتایج خوبی برای وب سایت خود باشید از نظر گوگل به عنوان مجرم شناخته شوید. با توجه به این که الگوریتم های موتورهای جستجو به صورت دائم در حال به روز رسانی و پیشرفت است شما باید همواره اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی کنید.

نوشته بک لینک چیست ؟

شرکت سئو و طراحی وب سایت وب پن تست با تجربه فرآوان خود در زمینه سئو می تواند خدماتی متفاوت به شما ارائه نماید. مواردی که شرکت سئو ما را از دیگر شرکت ها متمایز می نماید تجربه و تخصص تیم ما در زمینه سئو و بهینه سازی سایت می باشد که موجب شده کسب و کار مشتریان ما در بازار انلاین بسیار موفق باشد.

مقدمه

شما بعنوان مدیر سایت می توانید با برون سپاری سئو و بهینه سازی سایت خود به شرکت سئو در فضای آنلاین بیشتر دیده شوید و به راحتی از طریق موتورهای جستجو در دسترس مخاطبین خود قرار بگیرید. شرکت های سئو به شما کمک می کنند صفحات سایت شما برای موتورهای جستجو جذاب تر شده و رتبه بالاتری در موتورهای جستجو پیدا کنید. هر چه سو و بهینه سازی سایت شما بهتر و تخصصی تر انجام شده باشد رتبه بالاتری در موتورهای جستجو کسب می کنید. شما با قرار دادن کلمات کلیدی بیشتری که مرتبط با خدمات و محصولاتی هستند که ارائه می دهید سئوی سایت خود را بالا خواهید برد که منجر به بالا رفتن رتبه سایت شما خواهد شد. بدلیل اینکه شرکت های سئو روی بهینه سازی و سئوی سایت تمرکز دارند و تجربه زیادی در این مورد دارند می توانند کمک زیادی در این زمینه به شما بکنند. شرکت های سئو با بکارگیری کارشناسان و متخصصین سئو بصورت حرفه ای رتبه سایت شما را بالا خواهند برد. کارشناسان در شرکت های سئو با بررسی ابعاد مختلف سایت شما و سپس انتخاب و ارائه استراتژی سئوی متناسب با سایت شما و بکارگیری تاکتیک های مناسب در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. یک شرکت سئو معتبر و قابل اطمینان تمام تلاش و تمرکز خود را در جهت بالا بردن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بکار خواهد گرفت و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگزاری نمی کند.

آشنایی با نحوه کار شرکت های سئو

بسیاری از مدیران کسب و کارهای آنلاین بدلیل اینکه با وظایف و نحوه کار شرکت های سئو آشنایی کافی ندارند نمی توانند به آنها اطمینان کنند. هدف ما در این مقاله این است که شما را با وظایف و نحوه کار کارشناسان شرکت های سئو آشنا کنیم. همانطور که می دانید اکثر کاربران تنها به چند نتیجه بالایی کلمه مورد جستجو توجه می کنند و همان طور که می دانید دو نوع سئو معروف به سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه وجود دارد. شما حتما باید دقت کنید که شرکتی که برای برون سپاری سئوی سایت خود انتخاب می کنید معتبر باشد. شرکت سئو معتبر با تکیه بر اصول و تکنیک های سئوی کلاه سفید رتبه سایت شما در موتورهای جستجو را بالا خواهد برد. اما شرکت سئو نامعتبر با بکار بردن تکنیک های سئوی کلاه سیاه در مدت زمان کوتاهی باعث می شوند رتبه سایت شما بالا برود اما پس از مدتی باعث آسیب و خسارت سایت شما خواهند شد. حداقل 200 فاکتور وجود دارد که برای رتبه بندی سایت ها توسط گوگل مورد استفاده قرار میگیرد. از مهم ترین موارد مرتبط با سئوی کلاه سفید می توان به مناسب بودن وب سایت برای موبایل- میزان امنیت وب سایت- سرعت لود شدن یا بارگذاری وب سایت- اندازه طول محتوای موجود در صفحات وب سایت- به کار بردن داده های ساختار یافته در وب سایت- کیفیت محتوای موجود در صفحات وب سایت- کیفیت بک لینک های موجود در وب سایت و بهینه سازی تصاویر اشاره کرد. این موارد که مرتبط با سئوی کلاه سفید هستند توسط شرکت های سئو مورد بررسی و بهینه سازی قرار می گیرند.
زمانی که شما تصمیم به پیاده سازی سایت جدید گرفته اید یا می خواهید وب سایت خود را مجددا طراحی کنید بهترین زمانی است که باید به یک شرکت سئو برای بهینه سازی سایت خود مراجعه کنید. زمانیکه وب سایت شما توسط شرکت سئو بهینه سازی می شود این اطمینان برای شما به وجود می آید که از نظر موتورهای جستجو بهینه سازی سایت شما به درستی انجام شده است. با توجه به اینکه تکنیک های سئو به صورت دائم در حال به روز رسانی هستند مراجعه به یک شرکت سئو معتبر نتیجه بهتر و هزینه کمتری نسبت به استخدام تیم سئو برای شما در بر خواهد داشت. گاهی ممکن است بدلیل تغییر در الگوریتم های گوگل ترافیک سایت شما به شدت افت می کند در این موارد نیاز است با مراجعه به شرکت های سئوی معتبر در استراتژی سئوی سایت شما تغییری ایجاد شود تا مشکل افت ترافیک سایت شما حل شود.

تصورات اشتباه مدیران کسب و کارهای آنلاین نسبت به شرکت سئو

ممکن است تصورات غلطی درباره شرکت های سئو وجود داشته باشد. این تصورات غلط در مورد شرکت های سئو سبب می شود که نتایج ضعیفی در زمینه سئو کسب کنید. در این جا به برخی از این تصورات غلط اشاره می کنیم. برخی از مدیران سایت ها تصور می کنند که عملکرد فرآیندهای سئو کاملا اتوماتیک است. توجه به این نکته مهم است که برنامه سئو برای هر کسب و کاری باید متناسب با همان کسب و کار باشد. در حقیقت استراتژی سایت شما باید به صورت اختصاصی برای شما انجام شود. نکته دیگری که اکثر مدیران سایت ها را به اشتباه می اندازد این است که تصور کنند بزرگی شرکت سئو با معتبر بودن آن شرکت متناسب است. بزرگ بودن یک شرکت سئو نمی تواند دلیلی برای معتبر بودن آن باشد.
نکته دیگر این است که شما بعنوان یک مدیر سایت نباید تصور کنید که با یک بار سئوی سایت خود برای همیشه موفق خواهید بود. شما باید بدانید که استراتژی سئوی سایت شما به صورت دوره ای باید به روز رسانی شود و این متناسب با تغییرهای تکنیک های سئو است. مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که شرکت سئو یی که وب سایت زیبایی دارد لزوما قادر نخواهد بود استراتژی مناسبی برای سئوی سایت شما ارائه دهد. اکثر مدیران کسب و کارهای آنلاین تصور می کنند باید خیلی سریع شاهد نتیجه استراتژی سئوی به کار رفته در سایت خود باشند. اما نتایج حاصل از بهینه سازی و سئوی سایت شما در دراز مدت نمایان خواهد شد. بنابراین شما باید صبور باشید تا نتایج عملکرد سئوی سایت شما تاثیر خود را نشان دهند.

صحبت پایانی

سعی ما در این مقاله بر این بود که شما را با شرکت های سئو و دلایل اینکه کار سئوی وب سایت خود را به این شرکت ها واگذار کنید آشنا کنیم. در هر صورت انتخاب یک شرکت سئو معتبر کار حساسی است چون ارتباط مستقیمی با موفقیت کسب و کار آنلاین شما خواهد داشت. در ابتدا باید نیازهای مربوط به وب سایت خود را شناسایی کنید و سپس با انتخاب شرکت سئو یی که بر روی نیازهای مرتبط با وب سایت شما متمرکز است انتخاب مناسبی در این زمینه داشته باشید.

 

120
24 بهمن 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18840
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3954
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3819
08 اردیبهشت 1399