طراحی سایت کتابخانه آنلاین

طراحی سایت

..طراحی سایت کتابخانه آنلاین..
طراحی سایت

طراحی سایت کتابخانه آنلاین

کتابخانه مجموعه‌ای از منابع واطلاعات است که به صورت کتاب جمع آوری شده‌اند. با توجه به پیشرفت سریع علم و افزایش روزافزون این منابع و اطلاعات، باید امکان ذخیره کتاب‌ها افزایش یابد. هم‌چنین کاربران باید بتوانند به راحتی و درکوتاه‌ترین زمان ممکن متناسب با نیاز خود کتاب مورد نظر را بیابند. بنابراین ایجاد یک سیستم که در آن امکان دسترسی به منابع متون و کتب بیشمار را فراهم آورد، امری ضروری به شمار می‌آید و استفاده از سیستم‌های قدیمی دیگر کارایی ندارد. در این راستا استفاده از طراحی سایت کتابخانه آنلاین بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

امکانات طراحی سایت کتابخانه آنلاین چیست؟

طراحی سایت کتابخانه آنلاین می‌تواند به دو صورت انجام گیرد :

طراحی سایت برای کتابخانه‌های فیزیکی

library

بدین منظور می‌توان امکانات متنوعی را تعرف نمود. از جمله :

سیستم عضویت، سیستم لغو عضویت، سیستم تمدید عضویت

سیستم ثبت تاریخ امانت گرفتن کتاب، سیستم تمدید امانت، سیستم جریمه دیرکرد

سیستم جست وجوی متون بر اساس دسته بندی های مختلف از جمله دسته بندی موضوعی، نام نویسنده و مقاله و …

ایجاد صفحه معرفی کتابخانه و معرفی سوابق آن

ایجاد صفحه برای کتاب‌های الکترونیکی

ایجاد صفحه برای توضیحات، خلاصه و اهداف مربوط به هر کتاب

طراحی سایت برای کتابخانه در فضای دیجیتال

online library

امروزه استفاده از کتاب‌های دیجیتال با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده است. در این راستا با طراحی سایت کتابخانه آنلاین می‌توان بستری را فراهم کرد تا مجموعه ای از این کتب در اختیار کاربر قرار گیرد.

از مهم‌ترین اقداماتی که در طراحی سایت کتابخانه آنلاین باید صورت گیرد ایجاد دسته بندی مناسب است. دسته بندی اصولی و مناسب باید در جهت دستیابی کاربر به اهدافش در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد. هم‌چنین باید امکان جست و جو را نیز قرار داد تا کاربر به صورت مستقیم به منبع مورد نظر خود دست یابد.

به غیر از دسته بندی‌های موضوعی می‌توان دسته بندی هایی چون پربازدیدترین‌ها، کتب رایگان، تخفیف‌های هفته و … را ایجاد کرد.

هم‌چنین می‌توان یک دسته بندی جداگانه برای کتاب‌های صوتی که روز به روز در حال افزایش هستند در نظر گرفت. با توجه به استقبالی که از آن‌ها صورت گرفته، تاثیر بسیار مهمی در ترافیک سایت می‌توانند داشته باشند.

با توجه به آن که بسیاری از کاربران کتاب‌های الکترونیک خود را در دستگاه‌های هوشمند چون موبایل و تبلت مطالعه می‌کنند، طراحی وب سایت به صورت ریسپانسیو را حتما باید در نظر داشت.

در طراحی سایت کتابخانه آنلاین میتوان سیستم عضویت و  پروفایل کاربری را برای هر یک از کاربران ایجاد کرد تا بتوانند به منابع کتابخانه دسترسی پیدا کنند. هر  کاربر می‌تواند برای خود یک کتابخانه شخصی ذاشته تا کتب مورد نظر خود را در آن قرار دهد.

هم‌چنین می‌توان با ایجاد درگاه پرداخت آنلاین مجموعه‌ای از کتب فروشی را نیز داخل مجموعه قرار دارد تا پس از پرداخت، لینک دانلود کتاب در اختیار کاربر قرار گیرد.

طراحی سایت کتابخانه آنلاین با وب پن تست

با توجه به اهداف کسب و کار شما امکانات متنوعی را می‌توان در طراحی سایت کتابخانه آنلاین اعمال نمود. مجموعه وب پن تست افتخار 12 سال حضور در حوزه طراحی سایت را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید. برای آشنایی بیشتر نمونه کارها را نیز مشاهده نمایید.

144
05 بهمن 1398
..نظرات..
حجت

سلام
نمونه کار کتابخانه آنلاین ندارید؟
قیمت؟

06 مهر 1399
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18902
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

4008
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3989
08 اردیبهشت 1399