طراحی وب‌سایت

طراحی سایت

..طراحی وب‌سایت..
طراحی سایت

طراحی وب‌سایت

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

طراحی وب سایت (۲ تا ۲۴ هفته)

در این مرحله انتخاب مناسب‌ترین شرکت طراحی سایت، اولین گام برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز است. اگر شما عبارات کلیدی مرتبط با طراحی سایت را در گوگل سرچ کنید، با صدها وب سایت روبه رو خواهید شد که ادعای دارا بودن توانایی اجرای پروژه با بهترین قیمت را دارند. از این رو انتخاب صحیح شرکت طراحی سایت بسیار سخت می گردد. برای اطلاع از نحوه صحیح انتخاب شرکت طراحی سایت، به مقاله انتخاب شرکت طراحی سایت مراجعه نمایید.

نکات مهم در عقد قرارداد با شرکت طراحی سایت

بعد از این‌که شرکت طراحی سایت مناسب را برای انجام پروژه انتخاب نمودیم، با عقد قرارداد صحیح می بایست کلیه خواسته‌های خود را به طور دقیق در قرارداد و یا پیوست های آن مشخص نماییم.

برای اطلاعات بیش‌تر در رابطه با ابن موضوع، به مقاله قیمت طراحی سایت فروشگاهی مراجعه نمایید.

نگارش کلیه خواسته‌ها و حدود آن‌ها، در مرحله اول امری زمان بر و وقت گیر می باشد. در نتیجه بسیاری از کارفرمایان برای صرفه جویی در زمان، این مرحله را انجام نمی دهند و تنها به بیان چند خطی در خصوص ویژگی های کلی طراحی سایت مورد نظرشان بسنده می کنند، اما انجام ناقص این بخش در واقع پایه و اساس پروژه را بسیار متزلزل کرده و شرایطی فراهم می‌آورد که در صورت بی‌تجربگی شرکت طراحی سایت،باعث می شود شرکت مدعی انجام خواسته های کارفرما در یک بازه وسیعی از انتخاب‌ها باشد.

اگر طراحی سایت سازمان یا شرکتی بزرگ انجام می پذیرد، در نظر گرفتن استراتژی سازمان یا شرکت در تهیه RFP (درخواست پروپوزال)، بسیار ضروری است.

اهمیت تهیه پروپوزال (RFP) قبل از سفارش طراحی سایت

پروپوزال یا به اصطلاح Request for proposal یا RFP به معنای پیشنهاد، طرح اولیه و نقشه کلی هر کاری می‌باشد. بهتر است که قبل از انجام هر کاری ابتدا نقشه راه و طرح کلی آن کار آماده شود. بنابراین تهیه پروپوزال قبل از سفارش طراحی سایت امر بسیار مهمی می‌باشد.

اما اگر شما دارای سازمانی بزرگ نیستید و یا توان هزینه کردن برای بخش های مشاوره ای و فازهای مطالعاتی قبل از شروع پروژه های طراحی سایت را ندارید، حداقل کاری که می توانید بکنید این است که کلیه بخش های وب سایت را تعریف کرده، و خواسته های خود را در هر یک از بخش‌ها به صورت حداقل و حداکثر تعریف نمایید.

این کار قطعا به دلیل مشخص کردن خواسته‌ها برای انجام یک پروژه مشخص، منجر به کاهش هزینه‌های شما خواهد شد.

چرا که شرکت طراحی سایت در صورت عدم وجود RFP یا فهرست دقیق خواسته های شما مجبور است با در نظرگیری ضرایب بالاسری بزرگتر ریسک خود را در هنگام قیمت دادن کاهش دهد.

این امر باعث می‌شود امکاناتی برای شما تعریف شود که عملا به آن‌ها احتیاجی ندارید و این موضوع هزینه‌های شما را افزایش خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با قیمت طراحی سایت کلیک کنید.

طراحی وب‌سایت

طراحی وب‌سایت

پس از عقد قرارداد عموما پروژه با توجه به حجم و اندازه خود به چند بخش زیر تقسیم می گردد:

 1. بخش طراحی قالب و گرافیک عمومی سایت
 2. راه اندازی یا برنامه نویسی برای هسته مرکزی پروژه طراحی سایت
 3. به کارگیری یا تولید افزونه های مناسب برای ایجاد کردن کارهای پروژه طراحی سایت
 4. تولید محتوای اولیه مورد نیاز برای درج در وب سایت (که این بخش عمدتا توسط کارفرمایان می‌بایست انجام گیرد.)
 5. بررسی و بهینه سازی تجربه کاربری یا (UX)، در پروژه طراحی سایت مورد نظر، با رعایت استانداردهای بهبود تجربه‌ی کاربری(UX)
 6. تست عملکرد کلیه بخش‌های سایت
 7. کنترل املایی و غلط گیری محتوای سایت
 8. بارگذاری اولیه
 9. آموزش و یادگیری روش‌های صحیح درج محتوای جدید توسط راهبر سایت
 10. به کارگیری نیروی متخصص یا پیمانکار برای پشتیبانی لازم (که عموما انتخاب سنجیده‌تر همان شرکتی است که پیمانکار طراحی سایت می‌باشد.)
 11. تحقیق و توسعه در راستای بهبود فرآیندها، محتوا و عملکرد وب سایت

برای اطلاع از دیگر گام‌های صفر تا صد طراحی سایت، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

ضمنا جهت اطلاع بیشتر می توانید مقالات مرتبط زیر را مطالعه نمایید.

طراحی سایت و نکات اصلی آن

سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید

استفاده از تصویر در طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

طراحی سایت و انتخاب رنگ ها

استفاده از جاوا در طراحی سایت

قیمت طراحی سایت


150
25 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

17701
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3326
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2839
22 اردیبهشت 1398