طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت

..طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی..
طراحی سایت

طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی http://tarahan.com حرفه ای ترین طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی | T A R A H A N Mon, 29 Jul 2019 08:25:59 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.9 اهمیت XSLT http://tarahan.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-xslt/ http://tarahan.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-xslt/#respond Mon, 05 Dec 2016 07:17:35 +0000 http://tarahan.com/?p=6743 در حقیقت XSLT، یک زبان برنامه نویسی به شیوه آبشاری است که با بهره گیری از آن امکان ساخت اسناد XML به وجود می‌آید. XSLT مخفف […]

نوشته اهمیت XSLT اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]> در حقیقت XSLT، یک زبان برنامه نویسی به شیوه آبشاری است که با بهره گیری از آن امکان ساخت اسناد XML به وجود می‌آید. XSLT مخفف eXtensible Stylesheet Language Transformations است که امروزه یکی از پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای طراحی سایت به شمار می‌رود. زبان XSLT در طراحی سایت، در نقش مبدلی است که XML را به XSLT تبدیل می‌کند. در صورتی که مایل باشید می‌توانید به سایت w3c.org مراجعه کرده و با ویرایشگر آنلاین XSLT نحوه کار با XSLT و چگونگی استفاده از XSLT در طراحی سایت را فرا گیرید. البته سایت‌های فارسی هم در این مورد مطالبی ارائه کرده‌اند اما بهترین روش یادگیری بازدید سایت های مختلف در کنسرسیوم اینترنت می‌باشد.

ضرورت استفاده از XSLT در طراحی سایت

کنسرسیوم شبکه جهانی وب تمایل دارد زبان برنامه نویسی‌ای ارائه نماید که بر پایه اساس Stylesheet باشد. در این راستا به اولین زبانی که دست یافتند XSL و پس از آن XSLT بود. بعد از این‌ها نیز زبان‌های Xpath و XSL-FO به تکامل یافتند.

برای فهم بهتر این موضوع CSS را در نظر بگیرید. نقش CSS در طراحی وب سایت بدین صورت است که از تگ‌های از پیش تعریف شده HTML استفاده کرده تا در رنگ‌ها، فونت‌ها و هر آنچه در حیطه استایل دهی سایت است تغییراتی ایجاد نماید و استایل تازه‌ای به صفحه HTML بخشد. در حقیقت CSS یک Stylesheet برای HTML است. استفاده از تگ‌های HTML درک محتوا را برای مرورگر راحت کرده و به راحتی نمایش داده می‌شود.

اهمیت xslt

اما استفاده از XSLT در طراحی سایت کمی اوضاع را متفاوت می‌کند. همان گونه که گفته شد XSLT یک شیوه آبشاری و یا همان stylesheet برای XML به حساب می‌آید. در این موارد، مرورگر برای شناسایی تگ‌ها کمی با مشکل مواجه می‌شود و ممکن است نتواند خروجی مناسبی را ارائه کرده و به نمایش در آورد. دلیل آن هم این است که تگ در زبان HTML یک تعریف از جدول باشد اما در XSLT در طراحی سایت ممکن است یک تگ به جدولی در HTML و یا چیز دیگری اشاره داشته باشد!

هدف از استفاده از XSLT در طراحی سایت

هدف از استفاده از XSLT در طراحی سایت تبدیل سندهای XML به XHTML است. البته لازم به ذکر است که XSLT در طراحی سایت در مواردی اقدام به تبدیل XML به سندهای دیگر XML می‌کند. در واقع روال واقعی XSLT تبدیل انواع سندهای XML به نوع دیگری از XML است که این کار را از طریق ویرایشگرها و با کم و زیاد کردن بعضی از ویژگی‌ها انجام میدهد.

بسیاری از عملکردهای تنظیم مجدد مانند نحوه نمایش عناصر در وب سایت، مرتب کردن عناصر و برخی تصمیم گیری‌ها نیز می‌تواند با استفاده از زبان برنامه نویسی XSLT در طراحی سایت صورت پذیرد.

نوشته اهمیت XSLT اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>
http://tarahan.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-xslt/feed/ 0 طراحی سایت و حفظ اعتبار برند http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af/ http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af/#respond Mon, 07 Nov 2016 08:52:14 +0000 http://tarahan.com/?p=6653 حفظ اعتبار برند و طراحی سایت  فعالیت‌های دیجیتالی و آنلاین یک فرد تمام چیزی است که به صورت آنلاین در اینترنت انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل پست […]

نوشته طراحی سایت و حفظ اعتبار برند اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>
حفظ اعتبار برند و طراحی سایت

 فعالیت‌های دیجیتالی و آنلاین یک فرد تمام چیزی است که به صورت آنلاین در اینترنت انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل پست گذاشتن در یک وبلاگ نظر گذاشتن در رسانه‌های اجتماعی و خرید محصولات از وب سایت‌های تجارت الکترونیک می‌شود. فعالیت‌های اینترنتی شما با بیان موارد زیادی درباره برند و وب سایتتان به کاربران، به حفظ اعتبار برند و طراحی سایت سایتتان کمک می‌کند.

طراحی سایت

این مورد می‌تواند برای جمع آوری اطلاعات، معرفی هویت و حتی اعتبار برند و یا وب سایتتان باشد. در این مقاله به ۸ توصیه مختلف رجوع می‌کنیم که به مدیریت فعالیت آنلاینتان کمک می‌کند تا دریابید که این فعالیت‌ها در جهت پیشبرد وب سایت و برندتان کار می‌کنند و یا بالعکس.

۱.دریابید که در اطرافتان چه اتفاقاتی می‌افتد.

اگر ندانید که اطرافتان چه مواردی وجود دارد و اتفاق می‌افتد، نمی‌توانید به طور موثر فعالیت‌های آنلاین خود را  مدیریت کنید. زمانی را در Google بگذرانید تا دریابید که چه اخبار جدید در وب سایت‌ها موجود است. آیا نتایج مثبت و منفی یافته‌اید؟ اگر این چنین است فعالیت اینترنتی شما بسیار عالی است. یا نتایج منفی در یافت کرده‌اید؟ باید این نتایج منفی را از حذف کنید تا در معرض عموم قرار نگیرد.

۲.اطمینان حاصل کنید که پست‌های شخصیتان، خصوصی باقی می‌ماند.

طراحی سایتاطمینان حاصل کنید که پست‌های شخصیتان که نمی‌خواهید کارمندان و یا اشخاص دیگر ببینند، قفل شده‌اند.  برخی وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی هر چند وقت یک بار کنترل سیاست‌های حفظ حریم شخصی خود را تغییر می‌دهند. در غیر این صورت، ممکن است تصاویر شخصیتان که در یک مهمانی هستید، در اینترنت پخش گردد و این امر برای برند و وب سایتتان مفید نمی‌باشد. از این رو، اطمینان حاصل کنید که همیشه این تنظیمات را بررسی می‌کنید. اما به یاد داشته باشید که این موارد ممکن نیست همیشه از شما محافظت به عمل آورد.

صفحه‌های موجود در وب سایت‌های اجتماعی ممکن است در مروگرها نیز پخش گردد و زمانی که این اتفاق افتاد هر کسی می تواند تصویر، ویدئو، صدا و غیره را از صفحه شما برداشته و در وب سایت‌های دیگر دوباره پست کند. شما در این شرایط هیچ کنترلی روی موارد شخصی خود نخواهید داشت و به اعتبار برند و وب سایتتان صدمه خواهید زد.

۳. نرم افزارهای خود را به روز نگاه دارید.

هیچ چیز بیشتر از داشتن اطلاعات ویروسی و اشتراکشان با دیگران، نمی‌تواند به هویت برند و وب سایتتان آسیب بزند. از این رو بسیار اهمیت دارد تا نرم افزار آنتی ویروس،  Vpn (شبکه‌های مجازی شخصی)، اسکنرهای بد افزار و دیگر برنامه‌ها و نرم افزارهایتان فعال و به روز رسانی شده باشد. این موارد شامل سیستم اجرایی وب سایتتان نیز می‌باشد. اطمینان حاصل کنید که از نسخه‌های به روز نرم افزارها برای امنیت بیشتر، دانلود کرده و نصب می‌نماید.

۴.از رمز عبورهای قدرتمندی استفاده کنید.

به همین ترتیب شما نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که اکانت‌های آنلاینتان نیز با رمز عبورهای قدرتمند، محافظت و مراقبت شده است. یک رمز عبور و یا پسورد می‌تواند شامل موارد زیر و یا ترکیبی از آن‌ها باشد:

  • حروف بزرگ
  • اعداد
  • نشانه‌ها

شما رمز عبوری می‌خواهید که برای حدس زدن ساده نباشد، از این رو از اسم‌های معمول فامیلی و یا تاریخ تولد و یا شماره همراه و غیره برای تنظیم رمز عبور خودداری کنید. یک برنامه خوبی که می‌توانید برای ساخت رمز عبور قدرتمند از آن کمک بگیرید، ۱password می باشد.

۵. بسط دادن فعالیت‌های آنلاین خود

برخی کاربران سایت‌ها در خرید محصولات به صورت اینترنتی دچار شک و تردید هستند، آن‌ها دارای یک کارت اعتباری مخصوص برای خریدهای اینترنتی خود هستند. اگر آن‌ها از کارت اعتباری خود برای خرید محصولات یک وب سایت استفاده نکنند، به معنی شکست برند و وب سایت مورد نظر می‌باشد. شما باید فعالیت‌های آنلاین خود را بسط دهید تا بیشتر شما، تجارت، برند و سایتتان شناخته شود و از این رو می‌توانید کنترل اوضاع را به دست بگیرید.

شما این کار را می‌توانید با ایمیل‌های وب سایت نیز انجام دهید- به هنگام طراحی سایت یک ایمیل برای خود بسازید و زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید که کاربر وب سایت در سایت شما ثبت نام کرده و عضو شده باشد. ایمیلی برای خود باید تنظیم کنید که مخصصوص وب سایت و دیگری مخصوص رسانه‌های اجتماعی باشد. شاید تعدد آدرس ایمیل‌ها برای شما گیج کننده باشد، اما در نهایت به راحتی می‌توانید روی ایمیل‌های هر بخش خود به راحتی مدیریت داشته باشید.

۶. آیا از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌نمایید؟

اکثر اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های همراهتان می‌توانند اطلاعاتی از شما و وب سایت و یا تجارتتان فراهم کنند. در حالی که از لحاظ نظری می‌توانید روی دسترسی داشتن به این اپلیکیشن‌های خود نظارت داشته باشید، اما چه کسی واقعاً می‌داند که زمانی که یک اپلیکیشن نصب شد، چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ به همین دلیل، توصیه می‌شود تا در لیست اپلیکیشن‌های خود جست و جو کرده و مواردی که استفاده نمی‌کنید را حذف نمایید. از این روی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی بر علیه طراحی سایت و یا برندتان جمع آوری نمی‌شود. به علاوه این امر باعث ایحاد فضای بیشتر برای دیگر اپلیکیشن‌ها، تصاویر و غیره می‌باشد.

۷.کوکی‌های مرورگر خود را بررسی کنید.

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید وب سایت‌هایی را مشاهده کنید که مرورگرتان کوکی آن‌ها را بپذیرد؟ از این رو، باید به طور منظم بررسی کنید که آیا وب سایت‌های نا آشنایی به مرورگرتان کوکی‌های می‌فرستند یا خیر. اگر این چنین سایت‌های نا آشنا وجود داشت باید آن‌ها را در تنظیمات مرورگرتان حذف نمایید. اگر در این مورد نمی‌توانید کاری انجام دهید، پلاگین‌های در دسترس زیادی وجود دارد که به کنترل بهتر کوکی‌هایتان، بسیار کمک می‌کند.

۸. باید بدانید مواردی را که حدف می‌کنید، در پایگاه داده و یا آرشیو هم چنان موجود است.

حتی اگر مواردی را در اینترنت و یا طراحی سایت خود حذف می‌کنید، باید بدانید که هنوز هم در پایگاه داده‌ها و آرشیو‌ها برای همیشه باقی می‌مانند. در خیلی از شرایط، حتی اگر شما موردی را حذف کنید، می‌تواند هنوز هم قابل دسترس باشد. زمانی موردی را که به صورت آنلاین در وب سایت و یا وبلاگ خود قرار می‌دهید باید بدانید که راه بازگشتی وجود ندارد، از این رو در کلیک کردن روی کلمه “ارسال” بسیار دقت کنید.

این موارد تنها توصیه‌های اندکی بودند که می‌توانند برای مدیریت فعالیت‌های اینترنتیتان استفاده شوند و اطمینان حاصل شود که تحت کنترل می‌باشند.

نوشته طراحی سایت و حفظ اعتبار برند اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>
http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af/feed/ 0
طراحی سایت تک صفحه ای http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87/ http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87/#respond Sat, 05 Nov 2016 13:02:16 +0000 http://tarahan.com/?p=6647 در طراحی سایت تک صفحه‌ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می‌شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در […]

نوشته طراحی سایت تک صفحه ای اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>
در طراحی سایت تک صفحه‌ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می‌شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در صفحه می‌توان تمامی اطلاعات مورد نظر آن سایت را به دست آورد. اما در اکثر سایت‌ها اطلاعات در صفحات مختلفی قرار دارند که باید با کلیک کردن بر روی آن‌ها وارد صفحه جدید شد و اطلاعات را کسب نمود.

امروزه وب سایت‌های بدون صفحه یا تک صفحه نسبت به وب سایت‌های چند صفحه‌ای محبوب‌تر می‌باشند و تجربه کاربری بهتری دارند. همچنین نرخ تبدیل سایت‌های بدون صفحه بالا است و هزینه توسعه این مدل سایت‌ها کم می‌باشد.

طراحی سایت تک صفحه‌ای می‌تواند به‌ صورت استاتیک و یا داینامیک طراحی گردد. ناگفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه‌ای بارگذاری می‌شود نسبت به وب سایت‌های چند صفحه‌ای کمتر است. هدف از طراحی این مدل از وب سایت‌ها، معرفی یک حرفه که قرار است اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود، معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت، معرفی یک محصول از یک کارخانه بزرگ و یا وب سایت شخصی یک فرد است.

مزایای سایت‌های بدون صفحه یا تک صفحه‌ای

۱- سازگاری با گوشی‌های موبایل و جذب کاربر:

در گوشی‌های موبایل و یا تبلت‌ها، اگر یک وب سایت تک صفحه‌ای باشد و تمام اطلاعات در همان صفحه وجود داشته باشد، مشاهده سایت برای کاربر راحت‌تر و ساده‌تر می‌باشد تا این که بخواهد وارد صفحات دیگر شود تا اطلاعات را به دست آورد. بیشتر مردم، سایت‌های ساده و جذاب را نسبت به سایت‌های شلوغ و پیچیده می‌پسندند. پس شما می‌توانید با طراحی سایت زیبا و جذاب و تک صفحه‌ای، کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود جذب نمایید.

۲- پیمایش راحت تر صفحه و رساندن پیام به مخاطب:

رساندن پیام در وب سایت‌های تک صفحه‌ای بسیار راحت تر  و تاثیر گذارتر از وب سایت‌های چند صفحه‌ای می‌باشد. چون که پیمایش در سایت‌های تک صفحه‌ای راحت‌تر می‌باشد ولی در سایت‌های چند صفحه‌ای پس از کلیک کردن بر روی لینک مورد نیاز، باید صبر کرد تا صفحه بار گذاری بشود و در این بین ممکن است به دلیل پایین بودن سرعت صفحه، کاربر سایت را ترک نماید.

۳- سازماندهی بهتر مطالب:

در سایت‌های تک صفحه‌ای می‌توانید مطالب و نوشته‌های خود را به گونه‌ای سازماندهی کنید که به ترتیب و با پیمایش صفحه قرار گرفته باشند که ترتیب ارائه اطلاعات از بین نرود. ولی در وب سایت‌های چند صفحه‌ای ممکن است ترتیب ارائه اطلاعات از بین برود و کاربر دچار سردرگمی در سایت شود.

در زیر نمونه‌ای از یک وب سایت تک صفحه‌ای را می‌توانید مشاهده کنید:

طراحی سایت

نوشته طراحی سایت تک صفحه ای اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>
http://tarahan.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87/feed/ 0
اهمیت رنگ در طراحی سایت http://tarahan.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/ http://tarahan.com/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/#respond Sat, 05 Nov 2016 06:17:14 +0000 http://tarahan.com/?p=6637 رنگ در طراحی سایت یکی از المان‌های مهم و اصلی است، هم چنین استفاده از رنگ‌های مکمل و ترکیبی مطلوب باعث می‌شود تا کاربران قادر باشند طبق اصل آسانی و […]

نوشته اهمیت رنگ در طراحی سایت اولین بار در طراحان | طراحی وب سایت حرفه ای |طراحی فروشگاه اینترنتی پدیدار شد.

]]>

رنگ در طراحی سایت یکی از المان‌های مهم و اصلی است، هم چنین استفاده از رنگ‌های مکمل و ترکیبی مطلوب باعث می‌شود تا کاربران قادر باشند طبق اصل آسانی و جذابیت صفحه، از آن بازدید کنند و مطالب آن را مطالعه نمایند. انتخاب رنگ مناسب هر سایت، مقوله‌ای است که طراحان وب، پاسخ جامع و کاملی برای آن عرضه نکرده‌اند. همچنین تمام طراحان به اصل روان شناسی رنگ‌ها در سایت خود اهمیت نمی‌دهند.

71
09 آبان 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

16253
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2806
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2555
22 اردیبهشت 1398