فتوشاپ چیست بخش 2

طراحی سایت

..فتوشاپ چیست بخش 2..
طراحی سایت

فتوشاپ چیست بخش 2

به بخش دوم فتوشاپ خوش آمدید ما در سایت دهکده وب سعی داریم تا Photoshop را با ساده ترین توضیح ممکن در اختیار شما قرار دهیم…در بخش قبل نکاتی را در رابطه با این مبحث گسترده بیان کردیم…در این بخش به تاریخچه فتوشاپ انواع و تکامل آن و قالبهای آن خواهیم پرداخت ابتدا به سراغ مورد نیاز رایانه برای Photoshop Windows خواهیم رفت…موارد زیر حداقل مورد نیاز برای استفاده از فتوشاپ در رایانه های Windows یا Mac OS است.

موارد مورد نیاز برای فتوشاپ ویندوز :

برای استفاده از فتوشاپ در رایانه ویندوز ، یک رایانه باید این شرایط را رعایت کند:

فتوشاپ
 • پردازنده Intel® Core 2 یا AMD Athlon® 64؛ پردازنده 2 گیگاهرتز یا بیشتر.
 • مایکروسافت ویندوز 7 با سرویس پک 1 ، ویندوز 8.1 یا ویندوز 10.
 • 2 گیگابایت یا بیشتر از حافظه رم.
 • 2.6 گیگابایت یا بیشتر از فضای دیسک سخت موجود برای نصب 32 بیتی. 3.1 گیگابایت یا بیشتر فضای در دسترس هارد دیسک برای نصب 64 بیتی. و همچنین فضای رایگان اضافی لازم برای نصب.
 • صفحه نمایش 1024 x 768 با رنگ 16 بیتی و 512 مگابایت یا بیشتر از VRAM اختصاصی.
 • سیستم دارای قابلیت OpenGL 2.0.
 • اتصال به اینترنت برای فعال سازی نرم افزار ، تأیید اعتبار اشتراک ها و دسترسی به خدمات مختلف آنلاین مورد نیاز است.

مورد نیاز رایانه برای Photoshop Mac:

برای استفاده از فتوشاپ در رایانه Mac OS ، یک رایانه باید این شرایط را رعایت کند:

 • پردازنده چند هسته ای اینتل با پشتیبانی 64 بیتی.
 • MacOS نسخه 10.13 (High Sierra) ، MacOS نسخه 10.12 (Sierra) ، یا Mac OS X نسخه 10.11 (El Capitan).
 • 2 گیگابایت یا بیشتر از حافظه رم.
 • 4 گیگابایت یا بیشتر از فضای دیسک سخت موجود برای نصب و همچنین فضای رایگان اضافی لازم برای نصب.
 • صفحه نمایش 1024 x 768 با رنگ 16 بیتی و 512 مگابایت یا بیشتر از VRAM اختصاصی.
 • سیستم دارای قابلیت OpenGL 2.0.
 • اتصال به اینترنت برای فعال سازی نرم افزار ، تأیید اعتبار اشتراک ها و دسترسی به خدمات مختلف آنلاین مورد نیاز است.

پرونده های RAW در فتوشاپ

فتوشاپ

RAW – پرونده های RAW می توانند از اندازه 2 گیگابایت بزرگتر باشند…پرونده های RAW انعطاف پذیر هستند و می توانند برای انتقال تصاویر بین رایانه ها یا برنامه ها استفاده شوند…این قالب از تصاویر CMYK ، RGB و مقیاس خاکستری پشتیبانی می کند…با این حال قبل از ذخیره فایلها باید مسطح شوند.
قالب مستندات قابل حمل (PDF) – فونت ها ، صفحه بندی ، صفحات ، وکتور و گرافیک های بیت مپ را می توان با فایل های PDF به طور دقیق نمایش داد…علاوه بر این ، پیوندهای الکترونیکی را می توان در یک پرونده PDF درج کرد…حداکثر 16 بیت در هر تصویر کانال بدون تخریب کیفیت ذخیره می شود.

قالب مبادله گرافیکی (GIF) در فتوشاپ

قالب مبادله گرافیکی (GIF) …این فرمت فایل اغلب برای نمایش گرافیک های رنگی یا تصاویر فهرست بندی شده در یک سند HTML مشخص شده استفاده می شود. GIF اندازه پرونده را به حداقل می رساند…و زمان انتقال الکترونیکی را کاهش می دهد. این کانال های آلفا را پشتیبانی نمی کند.
گرافیک شبکه قابل حمل (PNG) – فشرده سازی بدون ضرر با PNG حاصل می شود…از تصاویر 24 بیتی پشتیبانی می کند…با این حال ، برخی از مرورگرهای وب از فایلهای PNG پشتیبانی نمی کنند. PNG شفافیت را در تصاویر RGB و تصاویر خاکستری حفظ می کند…همچنین از رنگ های فهرست بندی شده ، مقیاس خاکستری ، RGB و تصاویر حالت bitmap پشتیبانی می کند.

عکاسی مشترک (JPEG)

گروه متخصصان عکاسی مشترک (JPEG) – این فرمت فایل اغلب برای تصاویر با صدای مداوم برای اسناد HTML انتخاب می شود…این از حالت های مقیاس خاکستری ، RGB و CMYK پشتیبانی می کند…این کلیه اطلاعات رنگی را درون یک تصویر RGB حفظ می کند…اما با دور کردن داده های انتخاب شده ، اندازه پرونده را فشرده می کند…با باز شدن پرونده ، JPEG بطور خودکار فشرده می شود.
Cineon – 10 بیت در هر قالب دیجیتال کانال توسط Kodak ساخته شده است…استفاده می شود برای بازگشت به فیلم بدون از دست دادن کیفیت تصویر. می توان از آن در سیستم فیلمبرداری دیجیتال Cineon استفاده کرد.

تاریخچه فتوشاپ

فتوشاپ

Adobe Photoshop در ابتدا در سال 1987 توسط برادران جان و توماس نول ساخته شد…از زمان توسعه اولیه ، فتوشاپ از یک ابزار ویرایش تصویر ساده به یک مجموعه جامع برای دستکاری تصویر تبدیل شده است…در حالی که نسخه های اولیه فتوشاپ توسط برادران Knoll تولید و توزیع شده بود…این نرم افزار توسط Adobe Systems خریداری و به Adobe Photoshop تبدیل شد.

Photoshop CS

فتوشاپ

فتوشاپ CS در اکتبر 2003 منتشر شد…این نشان دهنده تغییر نام تجاری Creative Suite بود…پیشرفت های این بخش شامل: اضافه شدن دوربین RAW 2.0 ، فرمان رنگی مسابقه ، پالت هیستوگرام در زمان واقعی ، افزایش کنترل کاربر و فرمان سایه / برجسته است.

فتوشاپ CS2:

فتوشاپ CS2: در ماه مه 2005 منتشر شد ، این نسخه دارای پیشرفت های دیگری است…از جمله: پیش تنظیم های سفارشی ، مرورگر پرونده به روز شده در Adobe Bridge ، ویرایش غیر مخرب ، فیلتر تصحیح لنز و اشیاء هوشمند.

Photoshop CS3

فتوشاپ CS3: منتشر شده در آوریل 2007 ، این به روزرسانی بخیه تصویر را بهبود بخشید…گزینه های اضافی برای چاپ ، بهبود بهینه سازی موبایل و افزایش پشتیبانی ارائه شده برای Camera Raw را افزایش داد.

Photoshop CS4

Photoshop CS4: در اکتبر 2008 منتشر شد…این نسخه از Photoshop شامل پیشرفت های زیر است: مقیاس بندی آگاهی از محتوا ، بهبود مدیریت فایل ها و فضاهای کاری ، صفحه تنظیمات ، افزایش به گردش کار Lightroom ، و یک رابط کاربری ساده مبتنی بر برگه.

Photoshop CS5

Photoshop CS5: در آوریل 2010 منتشر شد…پیشرفت های زیر بدست آمده است: پشتیبانی 64 بیتی ، وانت رنگ ، نکات مویی ، صاف کردن خودکار تصویر ، یک برس جدید میکسر و ابزار لبه پالایش.

Photoshop CS6

Photoshop CS6: در ماه مه 2012 منتشر شد…این بروزرسانی یک رابط کاربری طراحی مجدد ، ویژگی صرفه جویی خودکار ، ابزار بردار تجدید نظر شده و ابزارهای ویدئویی پیشرفته مانند امکان لایه ها ، دستکاری رنگ و تنظیم میزان نوردهی را فراهم می آورد.

Photoshop CC

فتوشاپ

Photoshop CC: در ژوئن 2013 منتشر شد…این دوربین به روزرسانی شده دوربین RAW را به عنوان فیلتر ، کاهش لرزش دوربین ، امکان همگام سازی تنظیمات ترجیحی با ابر ، اشیاء هوشمند مرتبط ، نمونه برداری هوشمند و مستطیل های گرد ویرایش شده ارائه می دهد.

فتوشاپ CC 2014

Photoshop CC 2014: در ژوئن 2014 منتشر شد …این بروزرسانی دارای پیشرفت هایی است ، از جمله: افزایش سرعت کار ، پیشرفت های شی هوشمند ، دو ابزار جدید تاری ، ماسک فوکوس و پیشرفت های ابزار آگاهی از محتوا.

فتوشاپ CC 2015

Photoshop CC 2015: در ژوئن 2015 منتشر شد…این بروزرسانی امکان بیش از یک سبک لایه ، امکان “صادرات به عنوان” ، افزایش دسترسی به سهام Adobe ، رابط کاربری به روز شده و قابلیت های جدید کتابخانه را با پیوند پرونده اضافه کرد. نسخه دوم بروزرسانی در ژوئن 2016 منتشر شد ، معروف به CC 2015.5. این بروزرسانی شامل نمونه کارها Adobe ، فضای انتخاب و نقاب سازی ، بهبود صادرات و بروزرسانی دیگری در پنل کتابخانه ها است.

Photoshop CC 2017

Photoshop CC 2017: در نوامبر 2016 منتشر شد …این بروزرسانی شامل یک جستجوی درون برنامه ای ، ادغام پیشرفته با Adobe XD ، پشتیبانی از قلم های رنگی SVG و عملکرد کلی بهبود یافته است…به روزرسانی های بعدی CC 2017 در دسامبر 2016 و آوریل 2017 منتشر شد.

Photoshop CC 2018

Photoshop CC 2018: منتشر شده در اکتبر سال 2017 ، این بروزرسانی ویژگی (های) جدید صاف کننده سکته مغزی ، ابزار جدید قلم انحنایی ، مدیریت ساده قلم مو ، امکان دسترسی به عکس های لایت روم در فتوشاپ و همچنین امکان ارسال ایمیل به خلاقیت ها را مستقیماً در فتوشاپ معرفی کرد. .
Photoshop CC 2019: Adobe بروزرسانی Photoshop CC 2019 را در کنفرانس Adobe Max در اواخر سال 2018 اعلام کرد.

Photoshop CC 2020

Photoshop CC 2020: جدیدترین نسخه Photoshop در پاییز سال 2019 ساخته شد.
جنیفر اسمیت طراح تجربه کاربر ، متخصص فتوشاپ ، مربی و نویسنده مستقر در بوستون است…او نویسنده بیش از 20 کتاب در مورد ابزارها و فرآیندهای طراحی از جمله Adobe Creative Cloud for Dummies ، کلاس درس دیجیتال Adobe Creative Cloud و کلاس درس دیجیتال Photoshop است.

امید واریم مطالب ما برای شما مفید بوده باشد…شما میتوانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید وهرگونه سوالی را در رابطه با فتوشاپ دارید از کارشناسان ما جویا شوید و پاسخ خود راسریعا دریافت نمایید

435
2020-07-19 23:20:53
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23039
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

8822
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

7558
27 آذر 1398