فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

طراحی سایت

..فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟..
طراحی سایت

فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

لومن یا Lumen یک فریم‌ورک php است یا به عبارت بهتر، یک میکروفریم‌ورک است. میکروفریم‌ورک‌ها، فریم‌ورک‌هایی هستند که با هدف اجرای پروژه‌های کوچک و متوسط و با توجه ویژه به سرعت زیاد طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند.

دو میکروفریم‌ورک شناخته‌شده‌ی دیگر در کنار لومن، اسلیم( Slim ) و سیلکس( Silex ) هستند.

لومن

لومن و لاراول

لومن توسط توسعه‌دهنده‌ی لاراول Taylor Otwell برنامه‌نویسی شده است و برنامه‌های نوشته شده با این فریم‌ورک به آسانی می‌توانند به لاراول مهاجرت کنند. لومن دارای بخش‌های اصلی فریم‌ورک لاراول شامل Eloquent، Caching، Routing، Middleware و Service Container می‌باشد و به همین دلیل برای برنامه‌نویسان لاراول، زمان اندکی نیاز خواهد بود تا با این فریم‌ورک نیز به برنامه‌نویسی و طراحی سایت بپردازند.

با این حال نباید فراموش کرد که لومن و لاراول دو پروژه‌ی مجزا از هم هستند و تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های لاراول مثل Cashier، Passport، Scout و برخی دیگر در لومن موجود نیستند.

کاربرد لومن

لومن به دلیل سرعت بالایی که دارد، برای نوشتن پروژه‌هایی که سرعت در آن اهمیت دارد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به دلیل حجم کم و امکانات گزینشی و محدودتر نسبت به لاراول، برای توسعه‌ی APIها، سرویس‌ها و میکروسرویس‌های تحت وب گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

در عین حال لومن قابلیت‌های گسترده‌ای دارد که حتی می‌تواند برای طراحی سایت‌های ساده یا پیشرفته استفاده شود.

آیا لومن برای پروژه من مناسب است ؟

بسته به اینکه ابعاد پروژه چقدر است و در آینده چه برنامه‌هایی برای توسعه و تغییرات در آن وجود دارد، می‌توان به تصمیم نهایی رسید. به طور کلی اگر یک پروژه طراحی سایت کوچک داشته باشید یا می‌خواهیم یک میکروسرویس تحت وب ایجاد کنید، لومن یک گزینه‌ی مناسب برای شما به حساب می‌آید ولی اگر پروژه‌ای بزرگ با قابلیت‌های متعدد را بخواهید برنامه‌نویسی کنید، ممکن است لاراول گزینه‌ی بهتری برای شما باشد.

61
15 مهر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

16255
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2806
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2555
22 اردیبهشت 1398