فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

طراحی سایت

..فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟..
طراحی سایت

فریم ورک Lumen چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

لومن یا Lumen یک فریم‌ورک php است یا به عبارت بهتر، یک میکروفریم‌ورک است. میکروفریم‌ورک‌ها، فریم‌ورک‌هایی هستند که با هدف اجرای پروژه‌های کوچک و متوسط و با توجه ویژه به سرعت زیاد طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند.

دو میکروفریم‌ورک شناخته‌شده‌ی دیگر در کنار لومن، اسلیم( Slim ) و سیلکس( Silex ) هستند.

لومن

لومن و لاراول

لومن توسط توسعه‌دهنده‌ی لاراول Taylor Otwell برنامه‌نویسی شده است و برنامه‌های نوشته شده با این فریم‌ورک به آسانی می‌توانند به لاراول مهاجرت کنند. لومن دارای بخش‌های اصلی فریم‌ورک لاراول شامل Eloquent، Caching، Routing، Middleware و Service Container می‌باشد و به همین دلیل برای برنامه‌نویسان لاراول، زمان اندکی نیاز خواهد بود تا با این فریم‌ورک نیز به برنامه‌نویسی و طراحی سایت بپردازند.

با این حال نباید فراموش کرد که لومن و لاراول دو پروژه‌ی مجزا از هم هستند و تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های لاراول مثل Cashier، Passport، Scout و برخی دیگر در لومن موجود نیستند.

کاربرد لومن

لومن به دلیل سرعت بالایی که دارد، برای نوشتن پروژه‌هایی که سرعت در آن اهمیت دارد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به دلیل حجم کم و امکانات گزینشی و محدودتر نسبت به لاراول، برای توسعه‌ی APIها، سرویس‌ها و میکروسرویس‌های تحت وب گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

در عین حال لومن قابلیت‌های گسترده‌ای دارد که حتی می‌تواند برای طراحی سایت‌های ساده یا پیشرفته استفاده شود.

آیا لومن برای پروژه من مناسب است ؟

بسته به اینکه ابعاد پروژه چقدر است و در آینده چه برنامه‌هایی برای توسعه و تغییرات در آن وجود دارد، می‌توان به تصمیم نهایی رسید. به طور کلی اگر یک پروژه طراحی سایت کوچک داشته باشید یا می‌خواهیم یک میکروسرویس تحت وب ایجاد کنید، لومن یک گزینه‌ی مناسب برای شما به حساب می‌آید ولی اگر پروژه‌ای بزرگ با قابلیت‌های متعدد را بخواهید برنامه‌نویسی کنید، ممکن است لاراول گزینه‌ی بهتری برای شما باشد.

6
15 مهر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

6447
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

611
08 اسفند 1397
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

542
04 دی 1397