قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

طراحی سایت

..قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت..
طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

انواع قالب های رایج تصاویر به همراه کاربرد انها و قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت که طراحان باید به آن ها آشنایی داشته باشند :

تنها GIF , PNG , JPEG قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت نیستند ! برخی قالب های تصویر که امروزه نیز در طراحی سایت کاربرد دارند زمان به وجود آمدنشان به سال ها قبل برمی گردد ، مثلا قالب GIF که حدود سال ۱۹۸۷ توسط CompuServe ارائه شد . JPEG و PNG نیز به ترتیب در اواسط دهه نود ایجاد شدند . اگر به این بیاندیشیم که در سال های گذشته چه تعداد اختراع و نوآوری در دنیا ایجاد شده است ، این یک موفقیت برای این سه قالب است که همچنان از جمله قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت هستند .

البته این قالب ها در طول زمان پیشرفت های رو به جلوی فراوانی داشتند ، اما با پیشرفت تکنولوژی ، ما امکانات جالب بیشتری را کشف می کنیم که با استانداردهایی که در گذشته مد نظر بود سازگار نیست . در این مقاله راجع به برخی قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت که هر طراحی باید از آن آگاه باشد را مطرح خواهم کرد .

۱٫ WebP یکی از قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

WebP ایجاد شده در سال ۲۰۰۸ بر اساس تکنولوژی های نوین ، توسط گوگل به عنوان یک قالب استاندارد برای بهینه سازی اتلاف رنگ واقعی تصاویر اعلام شد . در ظاهر مشابه قالب JPEG است ، با این تفاوت که دارای امکاناتی مانند شفافیت آلفا ، بهینه سازی بدون اتلاف و حتی انیمیشن است .

۲٫ JPEG 2000 قالبی دیگر از قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

در نگاه اول این قالب شبیه به webp است ، با این تفاوت که این قالب در بارگذاری های جلو رونده فقط از یک الگوریتم استفاده می کند ، یعنی برای فشرده سازی با اتلاف و بی اتلاف طبق الگویی یکسان عمل می کند . این قالب در مرورگر safari و سیستم عامل ios پشتیبانی می شود .

۳٫ JPEG Extended Range – JPEG XR

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

این قالب یکی دیگر از قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت است که قبلا با نام windows media photo و HD photo شناخته شده بود ، JPEG XR یک قالب استاندارد ایجاده شده توسط مایکروسافت است .

همان طور که از اسم آن پیداست ، JPEG XR نسل جدیدی از قالب JPEG است که دارای فشرده سازی بهتر تصاویر با کیفیت بالا و شفافیت آلفا و همچنین decoding قوی تر است .

جمع بندی بحث قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت

یک طراح سایت موفق ، از قانون اولیه و اصلی طراحی سایت پیروی می کند ، یعنی به روز بودن . با دانستن و کسب آگاهی از تحولاتی که در زمینه طراحی رخ می دهد ، مانند تغییراتی که در زمینه قالب های تصویر پرکاربرد در طراحی سایت که راجع به آن صحبت کردیم ، می توان به طرح خود تازگی و قدرت بخشید و در ردیف طراحان شناخته شده در دنیای وب قرار گرفت .

طراحی سایت | آموزش طراحی سایت | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی سایت خبری

4/5 (2 نظر)

امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)

234
2021-03-04 13:00:48
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398