لینک جویس چیست؟ Link juice

سئو

..لینک جویس چیست؟ Link juice..
سئو

لینک جویس چیست؟ Link juice


لینک جویس یا عصاره لینک یک از اصطلاحات تخصصی سئو می باشد که اشاره به میزان ارزش یک لینک در صفحه ای که در آن درج شده است دارد که به لینک گیرنده منتقل می کند. در واقع اعتقاد بر این است که برخی لینک ها زاتا ارزش بیشتری به لینک گیرنده وارد می کند و این تفاوت ارزش لینک بسته به مواردی مثل کیفیت صفحه لینک، اعتبار، ارتباط و خیلی موارد دیگر برآورد می شود.

یکی از مواردی که در گذشته گوگل توسط آن مشخص می کرد که صفحات سایت ها در چه جایگاهی در نتایج جستجو باشند، PageRank بود. PageRank به این صورت کار می کرد که هر چه تعداد لینک های اشاره شده به یک صفحه بیشتر بود ، نشان از اعتبار بالای آن صفحه به شمار می رفت. بر عکس اگر لینک کمتری به صفحه ای اشاره داشتند احتمالا رتبه پایینی داشت.

گوگل دیگر اطلاعات PageRank را منتشر نمی کند. حتی روش تعیین جایگاه صفحات را نیز متنوع و تغییرات بسیاری داده است.

لینک جویس چگونه کار می کند؟

لینک جویس

Link juice به عبارتی ارتباط زیادی به کیفیت صفحه لینک دهنده دارد و اگر صفحه مورد نظر از جایگاه بالایی برخوردار باشد، به احتمال زیاد تاثیر مثبتی بر روی لینک گیرنده خواهد گذاشت.

لینک جویس عموما از طریق لینک های do-follow که اعتبار و ارزش سئو بالایی دارند، منقل می شود. پس لینک های نوفالو از عصاره لینک برخوردار نمی شوند.

لینک جویس تنها در لینک خارجی کاربرد ندارد و حتی در لینک داخلی نیز مهم ارزیابی می شود. ممکن است صفحه ای که دارای رتبه خوبی برخوردار است را به صفحه جدید که به تازگی نوشته اید ، لینک کنید، همین مسئله لینک جویس را برای صفحه جدید به ارمغان خواهد داشت و یک تاکتیک سئو به شمار می رود.

در مثالی ساده، می توان گفت زمانی که یک ریدایرکت 301 انجام می دهید، در واقع یک Link juice انجام شده است.

پیشنهاد مطالعه : تقویت مقالات با لینک داخلی چگونه است؟

متاسفانه امکان اندازه گیری لینک جویس وجود ندارد و این اصطلاح تنها برای معرفی این ویژگی لینک است. گوگل از فاش کردن مقدار ارزش لینک ها خودداری می کند و یک متخصص سئو از روی تجربه و مقدار لینکی که به یک صفحه داده شده ، سعی در شناخت لینک جویس می کند.

یکی از راه های پیدا کردن لینک جویس با کیفیت، توجه به سابقه سایت، کیفیت محتوای تولیدی و لینک های دیگری که اشاره به آن دارند، می باشد. پس به احتمال زیاد سایتهای خلاف این نکته، فاقد ارزش کافی به عنوان لینک جویس هستند. در هر حال یک صفحه دارای محتوای مرتبط با لینک ، مقدار لینک خارج شده و مکان درج لینک ارزش یک لینک جویس را مشخص می کند.

لینک جویس چه اهمیتی در سئو دارد؟

گوگل در مورد بک لینک و تاثیر آنها در رتبه بندی سایتها، شفاف نیست، اما از بعد پیج رنک، تغییرات بسیاری در بک لینک به عنوان عامل رتبه بندی داده شده است.

بک لینک به عنوان عامل رتبه بندی هنوز هم موثر است و نمی توان آن را در افزایش رتبه سایتها نادیده گرفت.

آیا یک لینک جویس قوی ممکن است اعتبار سایت را به شدت افزایش دهد؟

بله، Link juice این قابلیت را دارد که حتی در یک عدد ( در صورت قوی بودن ) یک سایت را از 0 به صد بکشاند.

کدام Link juice قوی تر است؟

لینک juice قوی معمولا از چند ویژگی خاص برخوردار است:
1. محتوای مرتبط دارد.
2. لینک خروجی کمی دارد.
3. لینک با انکر تکست در بدنه متن آورده شده است.
4. صفحه لینک دهنده ، در نتایج جستجو رتبه بالایی دارد.

آیا خرید بک لینک می تواند لینک جویس را منتقل کند؟

متاسفانه لینک جویس از طریق خرید بک لینک امکان پذیر نیست، معمولا سایتهایی که بک لینک می فروشند، معیارهای لینک جویس ندارند.

Rate this post

200
2022-03-15 19:25:05
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398